Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
6. jan 2010

no ja som dnes aj s malou pospala do pol desiatej.Evka by ešte aj spala ,ale ja som kýchala(alergia 😠 )
tak som rada,že sa to ukľudňuje 🙂

ani3012
6. jan 2010

a ja dnes robím špagety a k našim ideme na kačku 😝 svokra bude varovať malú

lucim
6. jan 2010

u nas zase vari tatinko - gulas a este potom spravi aj nejake specialne kuracie kridelka ... bude papo do konca tyzdna. 🙂

josifek
6. jan 2010

my děláme bramborákovou buchtu a zelíčko s uzeným, polívku máme kedlubnovou 😀 😀 😀 😀

ozi
6. jan 2010

lucim, aj my máme od včera guľáš, tiež varil tatinko 😉

brinzulka
6. jan 2010

Ahojte baby....
ja mam brokol.polievku....zem.kasu a masko udusene...som si navarila...dnes nemusiiiiiim...ale vcera bol hruza svet den...deti pistali, maly hodinu plakal...mal zachvat...neviem preco...nedal sa utisit...vecer nevedel zaspat...Ale zvladli sme...

riesim problem , ci podat prihlasku na VS...ci osetrovatelstvo,ci socialna praca...

ci nam niekam zoberu Davida do skolky...bude mat v lete 4roky...ci do TT pri mm praci...ci tu v SC...a ak by nie, ci to zvladnem so skolou aj s nimi doma...bo ako...

asi mame lakt.krizu...14steho ideme na ockovanie a poradnu a asi zacneme s prikrmom..snad sa polepsime...

chceli sme ist dnes na koncert do TT..mojho byvaleho zboru, kde som klavirovala...ale cesty neodhrabane...maly poobede 2-3hodky nevydrzi...tak pojdeme asi sankovat po meste a k veceru papuc.kultura...

babule z BA...su uz v Avione vypredaje? Chodime nakupovat chalanom oblecko do zasob...skreckujeme...kazdy euras dobry..

brinzulka
6. jan 2010

a gratulujeme 😵

ozi
6. jan 2010

brin, aj ja chcem skúsiť si urobiť bakalára, rehabilitáciu 😝, tiež som zvedavá, či to budem zvládať, ale v každom prípade chcem aspoň skúsiť 😕

ani3012
6. jan 2010

tak ja som si robila len maturitu- dva roky,keď mal Patrik 2,5 roka a poviem vám,že obdivujem ženy,ktoré sa dajú na výšku popri deťoch a neskôr aj zamestnaní....Zvládnuť sa to dá,ale treba rátať s tým,že na rodinu vám ostane menej času.Mne bolo strašne malého ľúto,že aj keď sa chcel hrať,tak som nemohla,lebo som sa musela učiť.Niekto sa učí aj po nociach,čo nebol určite môj prípad 😀 😀 😀
sestra mala podanú prihlášku na soc.práce,malý mal teraz dva roky,lenže bol často chorý(niekoľkokrát aj v nemocnici,lebo si nevedeli dať rady)a tak tam ani nenastúpila
Inak držím palce aby ste to všetko zvládli 😉
jml.-uuuíj , ž ň

brinzulka
6. jan 2010

ozi a kam chces ist? -myslim mesto...

ja viem, ze to bude tazke...vyskusam...ale to, ak by bol david v skolke by mi pomohlo..Jedno sa studuje 2tyzden jeden a 2tyzden druhy semester+skusky...a to by som si minula dovolenku..a na rodiu by neostalo...
Druhe sa studuje po sobotach-ja by som brala to...aspon by mal moj mm cas na deti celu sobotu...a v nedelu by sme sa snad venovali vsetci sebe...boli by sme si vzacnejsi..myslim si...

ani...ako sa zvladate?

som si vsimla...ze maly vykecava so starsim bratom...otoci sa k nemu, ak spolu lezia...a zacne mu rozpravat...toto mne nespravi...jaj ´paci sa mi to...

momentalne otaca papier...o chvilu ho uz bude trhat

ozi
6. jan 2010

ja tu v BB
inde by asi nebola šanca 😝

lúčim sa, Samík ide 😔

brinzulka
6. jan 2010

pytam sa kde kade...lebo by som rada poznala aj odpoved na otazku: momentalne je to tablkovo v plate nezahrnute..

ale, ueropska unia po nas chce, aby sme mali VS...
ja mam maturitu, nadspavbu dialkovo-ako diplomovana sestra...pss-pomatur.studium na dany odbor som nestihla...studuje sa to rok..ale ak zmenim oddelenie...mozem ist studovat znova na dane oddelenie...

za diplomovku sme neplatili..chodili sme po nocnych, nahradne volna alebo dovolenky alebo pred nocnymi...
pss-sa platilo za skusku 5000sk
a VS...dla odboru sa plati aj dla mesta az do 20 000

ide mi o princip..ak by som ostala sestrickovat-moja tuzba je pri detoch uz len na jednu smenu...ci by mi v buducnosti uznali VS..i ked to prave nebude osetrovatelstvo, ale napr.soc.praca, ci verejne zdravotbictvo...alebo ma znova nazenu studovat ose...ak by som si spravila soc.pracu...

a ak by to bolo jedno..tak sa dam skor na nieco...ak by som nesestrickovala, ze budem mat snad pracu aj v danom obore tej VS...

snad mi rozumiete..pisem jak tatar a vela...tyzden sa pytam kde kade, co a ako...

brinzulka
6. jan 2010

preskakuju mi pismenkaaaaaaaa

ani3012
6. jan 2010

brin
učitelia a zdravotníci to majú ťažké....oni budú chcieť stále niečo od vás.Najviac ma hnevajú,tie ich komore? Keby to bolo dobrovoľné...zbierať kredity. 😕
MM robí na záchranke len na dohodu.Niekdy odrobí 9 smen a niekedy len dve. A tiež musí zbierať kredity. 😝
No a už si musí robiť aj nejakú ďalšiu školu,aby mohol robiť záchranára.
A brin ,pýtala si sa na tie kiahne? Po fenistil kvapkách je Evička od včera večera ukážkový pacient.Bola som u lekárky,nech sa na ňu pozrie,lebo sa mi nepáčil výsev (nepísala som to už náhodou? 😅 )
No je všetko v poriadku,dnes to ma 5. deň,tak by to už malo ustupovať.Aj jesť už začala- síce len mliečko ,ale aspoň niečo 🙂

brinzulka
6. jan 2010

ani..ja mam pocit, ze nasmu krpcovi dali fenist.kvapky ako novorodencovi...ale sme mu ich nedavali...mal tu koznu zahadu..ci to bola infekcia nozokomialka z nemocky...bo co...

super , ze to ustupuje..

ma hnevaju so skolou..nic neprispeju...chcu to od cloveka, nech si robi na vlastne volno, vlastne naklady...

zaba2707
6. jan 2010

dobry dnik prajeme 🙂 vsetko naj nasim dnesnym oslavencom. Boze baubsky ked vas tak skusam docitavat vy ste take naslapane z tych prikrmov 🙂 nie ako ja hihi ale uz sa to blizi tak isto aj ja daco postudujem. Dnes konecne lepsia noc ale keby ste nas videli vecer zaspal klasikus v kociku tak som si ho k sebe do postele hodila s vanickou proste som ho nevybrala, lebo vzdy ked ho vyberiem je dospate ... zacne sa pretacat a potom uz mrncat az to prejde do revu. Tak do 1,00 spal v tej vanicke potom uz zacal protestovat tak som ho vytiahla a vanicku vyhodila z postele ... cestoval ako obycajne ale bol kludnejsi ... vecer dostal jeden viburcol lebo bol cely vcerajsi den nejaky nervny 🙂 takze dalo mi to dietko nase trosku vyspat a ja som sa rano zobudila ako iny clovek 🙂

traktor
6. jan 2010

ahoj zaba.....prikrm - no ked julovky su aj junovky aj augustovky.....takze prikrm bude aktualny este veeeeelmi dlho 😀 😀 😀

josifek
6. jan 2010

kuki holky příkrm u nás teda po příkrmu 😀 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=fILs623_ymk
lucia32
6. jan 2010

Fúúú, už máme po obede, dnes pečené bravčové+kuracie, kapusta, knedľa...odfukujem jak tuleň...aj naša srnka je naprásknutá, na obed zjedla asi len 2 lyžice aj to pľula, tak je asi ešte sýta od kaše, no toto? ešte sa nám to nestalo, teraz od pol 1 odfukuje....

traktor
6. jan 2010

tak a sme najedeny....my buchty na pare /jahodovy, slivkovy lekvar, nutela/,a matko mrkvicka zo struhanym cestom....a normalne nechapem, ale to dieta neskutocne vela je 😀

jennna
6. jan 2010

ahojky mojky....

malá v ohrádke driepe sieťku...už tam asi dlho nevydží....začne krik... a mm po opici...no paráda...som bola včera slamená vdova, to bol kľud... 😀 už mám po....

josi..karamelka už sama sedí alebo to ju tá sedačka drží???? my ešte nesedkáme....tak je to prikrmovanie ťažšie, musím ju mať na kolenách a veľa krát jej nevidím do pusy....

jennna
6. jan 2010

a malá začala okrem iných pazvukov už aj slabikovať...že "va va va va"... 😉

josifek
6. jan 2010

jennka ona sedí tam sama i na sedačce ale moc nedáváme 😉

lucia32
6. jan 2010

ahoj jennn...tak sme papali a ešte sme vycucali 1oo ml mliečka... nakoniec som jej urobila polievočku s vločkami...zaujimavá chuť 🙂

lucia32
6. jan 2010

josi čau...karamelka je štramanda 😎 , naty teraz sedí na mne a naťahuje kábel od pc...

lucia32
6. jan 2010

😀 my sme dnes natačali ako sa jej podarilo odražať sa v chodačke, ale približovaním sa asi vyplo natáčanie, tak máme len úvod 😀 , ale natočíme aj my ako papáme 🙂 v tom je dobrá 😀

jennna
6. jan 2010

tak super baby

dianka sa driape na klávesnicu, tiež by popísala... 😀

dnes jej musím niečo ukuchtiť...bo nemám kozmonautistickú stravu... 😉

josifek
6. jan 2010

Jennka ty kuchařinko 🙂 my už máme odšťavněné ovocíčko a udělanou přesnídávku 😀 😝 😝 😝

lucinka natoč 🙂

lucia32
6. jan 2010

som zistila prečo sa nám vyplo natáčanie, nemali sme vloženú memory kartu 😝 , ale už máme 1 videjko 😉

lucia32
6. jan 2010

ešte papacie a kakacie a sme full 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre