Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
8. jan 2010

som odbehla kojit, vyzera to na veselu noc ako bola vcerajsia kojenie cca kazde 2 hodky a menej... uvidime

aspi vahu mame, a do kuchyne so mu objednala knizku tuto http://www.gorila.sk/t/product.php?id=232743

ten zazitok neviem, on nie je adrenalinovy tip a aby si isiel sam uzit welness neviem, ale skusim pokukat ci ma nieco neoslovi

lucim
8. jan 2010

majka aj ja teraz tak casto kojim...a menej 🙂 je to docasne, urciteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😕 🙂

vendulacky
8. jan 2010

my jsme darovaly bejvalýmu šefovi jízdu tankem 😀 😀 hodně in je prý hodina bagrování, haha (nojo, něco por chlapy 😀 😀 )-ale samo, že chlap nemůže bejt povoláním bagrista 😀 😀 a celkem frekventovaný jsou lety balonem (pokud teda neučurává z lítání a vejšek) 😀 já bych let balonem někomu omlátila o hlavu 😀

lu, kdybych to věděla dřív....já vím já vím...mám víc číst koně a bych to bývala byla věděla 😀

to si piš, že emuch je osobnost a velice temperamentní osobnost 😀

jooo vyprodeje, taky bych šla....a stejně bych zalezla do HM dětskýho 😀 😀 na sebe mi to moc nebaví, pač mám stále míry, na které nic kupovat nechci 😀 😅

aspine
8. jan 2010

majka promin nevsimla jsem si ze to chces pro manzela....jsem jenom zahlidla 30 a prelozila jsem si to pro zenskou 😀 tek proto ta vaha 😀
ale i kdyz neni adrenalinovej typ tak urcite nejaky zazitek vyberes 😉

ja uz s kojenim asi brzy skoncim ☹ dneska jsem kojila jen rano a vecer....nejak dochazi zasoby 😠

vendulacky
8. jan 2010

tak my máme stále 2 zuby, ale už pořádně ostrý a velký, ted co měla zábavu kousat mě do bradavek, tak jsem si je užila i já 😀 no a mám podezření na další...tak uvidíme

jinak jsem tu házela otázku do pléna a zatím mi nikdo neodpověděl: může zoubek vylézt a zalézt? pač JÁ HO TAM VIDĚLA!!!! 😀 😀

aspine
8. jan 2010

vendy bagrovani je teda dobrej ulet 😀
my jsme tatovi k sedesatce dali prave let balonem a byl z toho nadsenej 😎 a vyslo i pocasi....nebe bez mracku a rozhled dokonalej 😉

u nas zatim vede mrkev a svete div se kvetak 😀
a kase mam nakoupeny mlecny 😒 takze to abych nekde udala co? 😠

lucim
8. jan 2010

ven nesyp si popol na hlavu, kazdy sa uci. 🙂
inak dobre typy na darceky, ani to V. neprecitam, co ak mu take nieco "vymyslim"?
a jasne, ze budem pobehovat po detskych obchodoch, uz som tam vyskumala, ze tu sedacku co som sem vcera ci kedy hadzala link predavaju v brne, tak tam v pondelok cinknem, nech ju pre mna maju, a to co mi ostane pominam na matka a seba - nejake nieco s dlhym rukavom mi treba ... elasticke najlepsie. my si ideme skor vyvetrat hlavy. odkedy sme rozbehali lekaren tak sme nikde neboli a od mojej maminy sa tiez potrebujem vyluftovat.

dopiekol sa mi chleba, to je vona. 😝

majkas
8. jan 2010

ven tusim lucia32 pisala ze aj ona videla zubok a nist 😀

lucim tak to urcite bude len prechodne a kedze je to aj u vas tak tym padom to povazujem za normal 😀

aspine
8. jan 2010

vendy ja myslim ze u vasi Emus je to klidne mozny 😀 😀 ta aby nemela neco extra! 😀 😉

jsem zvedava kdy nam neco vyleze 😝

majkas
8. jan 2010

no idem hladat ten let balonom 🙂 len ci do toho nastupi

vendulacky
8. jan 2010

aspi, já to měla taky tak, zhýčkala jsem si kozenky i emuš odsávačkou, to jsem to pěkně přiživovala a mlíko teklo emuš samo do pusinky, pak jsem jí vrátila a bylo po prdeli (doslova 😅 ) Mlíčko docházelo, začala jsem kojit s obou v jednu dobu a stávalo se, že k večeru, někdy i na oběd už nebylo co nabídnout...takhle jsme se mořily nějakou dobu, flašku s UM jsem dávat nechtěla, tak jsem minula všechny zásoby s MM, pak došlo...emma u kojení ječela, vztekala se, že to neteče, pak to teda po nějaký době roztáhla za mé asistence (odstříknutí mlíčka do pusinky), no a pak zas přestalo téct a zase řev..bylo to psychicky náročný pro nás pro obě, občas fakt hysteráky, tak jsem šáhla po UM...no a pak byla líná tuplem. Flaška tekla hned sama, za to u prsa musela chvilku sát..a na to je madam líná, chtěla hned koláče bez práce🙂) Takže zase tyjátry a kousance a tak..ted kojíme přes den tak 1-2x a v nad ránem...(i když ted asi 2 dny nazpátek mi odmítla tahat z prsa i v noci, dělala u toho alutrie, kousala jak sviňa, takže jsem jí nakonec vrzla zase flašku) aaaleeee, já se nedala a tak dlouho jí odstříkávala mlíčko do pusy až se přisála, včera už to vzala jako obvykle a přisála se bez problémů

No ale když si to vezmu kolem kolem, tak furt problémy s kojením...nejdřív mlíka moc-kloboučky, pak nechtěla bez kloboučků, pak krize, pak jí vadilo levý prso, nepila z něj vůbec, pak málo, pak hryzala, pak jsem nasadila kloboučky, ale ty naopak zase odmítala....furt něco 😀

lucim
8. jan 2010

majka tak mu kup 10 listkov do kolotocovej labute, ak by sa bal 😀

aspi aj u nas vedie kvetak karfiol. 😀

ven ja neviem, este som zubok nevidela, ale asi moze. 🙂

majkas
8. jan 2010

no som zabludila uplne inde jak na lety balonom ale celkom zaujimave clanky tu ma annag napr.
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

my sa chystame na karfiol v nedelu

vendulacky
8. jan 2010

do konce vycházejí vstříc, když třeba na ten den nevyjde počko, tak to přehodí na jindy

na mléčný kaše musí být odolná nátura asi 😀 třeba náš ríša, ten by jedl i hřebíky 😀

ale je fakt, že v tý mléčný kaši je už mlíko 2 (teda aspon my to tak měly) a emuch ledva snese 1 a to ještě jen hami...co já už utratila peněz!!! Bebu normální, Bebu hypoalergenní, nutrilon 1, nutrilon comfort, milupu 1...a z každého jsme vyzkoušely parkrát a bolesti bříška a pláč....takže to vše zdědil všežravec ríša 😀 😀 nakonec mi doporučili to hami, že to opravdu snesou i nejnáchylnější děti a je to opravdu tak. Takže jezdím pro mlíko do čech 😅

aspine
8. jan 2010

vendy teda to je fakt furt neco 😀
to my s tim problem nemame i pres flasku saje jako vzdycky....nikdy neodmitala prso....ale ted uz ma fakt za chvili prazdno takze rano kdy jsou po noci celkem plne ji dam z obou a pres den ma UM a vecer ji dam zase svy a pred spanim zase UM bay se poradne nadlabla 😉
asi too uz nebude dlouho trvat a mliko dojde uplne 😕

a uz mate zidlicku na krmeni? jakou jste nakonec vybrali? my mame tuhle http://www.spuntik.cz/chicco-polly-jidelni-zidl...

vendulacky
8. jan 2010

majky, ještě mi napadly nějaký lístky na koncert, zápas....třeba má sn něco vidět lajf 😉

aspine
8. jan 2010

vendy a zkouselas Sunar?
ja jsem taky zkousela Bebu a ta ji nejela...mozna kdybych vydrzela ze by ji to zachutnalo prece jen to bylo prvni UM ktere vubec ochutnala takze je jasny ze ji to nejelo a pak jeste jednou a taky nic, ale pak jsem zkusila Sunar a ten zabral hned na poprvy 😅 tak jsem pak uz Bebu nedavala a mam doma obrovskou krabici nevim k cemu 😀

no ale ted je to uz jedno kdyz uz mate Hami 😉 hlavne ze se nakonec to spravne naslo 🙂 no jo Hami jako od mamy 😀

majkas
8. jan 2010

ven nie je to zly napad kuknem zajtra ake su planovane koncerty

no a idem uz haji lebo sak zachvilku zas kojo ked to ratam na 2 hodky tak nechaspon trosku pospim 🙂

dobru nocku vsetkym

vendulacky
8. jan 2010

aspi, já měla krize, že už jsem měla prázdno i v noci a to už je co říct...tak jsem si řekla, už to nebudu hrotit..sice mám furt myšlenky, že si koupím odsávačku (ted když přestáváme kojit, no blbá já vím), ale chtěla jsem to ještě trochu rozjet..ale nevím, jestli to má ještě cenu a jestli by to vůbec fungovalo

tak na tuhle židličku jsme koukaly a vadí mi na ní to, že ta zarážka mezi nožičkama je na tom podnose, tzn, když sundáš podnos (např. když přistrčíš židličku ke stolu nebo jen tak na odpočinek), tak tam nemá to zarážedlo a můsíš jí poutat po každé a bude asi sklouzávat

vybrala jsem si nakonec esprit, to zarážedlo je na židličce přímo a je myslím levnější...a má pod sebou velkej koš na emči harampádí🙂))
http://www.malvik.cz/Jidelni-zidlicky-7/zidlick...

chcem tu černou (nebudou vidět fleky od mrkve apod 😀 😀 ), ta béžová je krásná, ale světlá....

další v úvahu připadala peg perego prima pappa diner
http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-peg-per...

ale vezmem tu esprit, v DE je ještě levnější

vendulacky
8. jan 2010

brou, majky

aspi, sunar jsme nezkoušely, nějak jsem slyšela, že dětičky zapéká, tak mi ani nenapadlo ho zkusit...a třeba by ho snesla🙂
jinak beba na chut byla nahořklá, opravdu hnusná 😅 se těm dětem nedivím, že jim nejela 😀

vendulacky
8. jan 2010

jinak jsem slintala nad peg perego tatamia, ale je drahá, v DE se sežene nejlevnější za 220 eur (a nejsem blázen)

https://www.youtube.com/watch?v=nhrYQ_j7bGA
aspine
8. jan 2010

taky jsem Bebu chutnala a je pravda ze byla takova fakt umela 😝 to ten Sunar chutna lip 😎 a nastesti nam nedela zadne potize 😉

ja to s tim kojenim taky moc neresim....proste jestli dojde tak dojde a aspon to takhle postupne prestane a v klidu najedu na standardni rezim 😉 a aspon uz zas budu moct nosit normalni podprdy, ve kterych to vypada ze mam pekny kozenky 😀

vendulacky
8. jan 2010

jo tak to máš pravdu, mám kojo jen 2 a na noc 3 kojo košilky a střídám to už půl roku 😀

jdu převařit vodu do termosky a nasypat hami do dávkovače 😀 a udělat flaše, dám jí ted než půjdu spát....a doufejme, že připravený UM nebudem potřebovat a nad ránems i vezme moje mlíčko, héérečka 😀

tak se mějte, kdybyste už šly taky psát..spát 😀

brou, aspi muask markýtce 😉

aspine
8. jan 2010

tak ta tatamia je fakt uzasna 😵

a s tou nasi zidli mas pravdu ze ta zarazka by mela byt na zidlicce.....to me vubec nenapadlo 😖 no ted uz s tim nic nenadelam....holt budeme mit vzdycky pultik anebo ksiry 😅

pirinka
8. jan 2010

ahooooj 🙂

všechno nej nej oslavencům 🙂 . Ať jsou všichni zdraví a krásně rostou 🙂

jdu něco dočíst ať jsem v obraze

lucim
8. jan 2010

aaaaa polnocna pirinka ahoooooooooooj.

ozik, ja som dnes negratulovala, mrnuskovia velikiiiiiiiii, vsetko naaaaaaaaajjjjjjjjjjjjj 😵

aspine
8. jan 2010

ahoj piri 😉
ty jsi takovy nas pulnocni kovboj 😎

ja uz asi zalehnu pac se mi klizi ocka 😕 takze se mejte krasne zeny a at vam ditka prdkaj a kakinkaj bez problemu 😉
dobrouuuuuu

vendulacky
8. jan 2010

ahoj piri, si sem přišla jak uragán a tady to akorát skomírá 😀
tak vše připravené u postele, malá ted tvrdě spinká, tak jí nechám být, at jí nezasahuju do sna🙂

zavřete oči, odcházím 🙂 dobrouuuu

lucim
8. jan 2010

dobru noc

pirinka
9. jan 2010

teda než jsem Vás přelouskala a do toho nakrmila a uspala probudivší se berušku, tak už jste zas fuč 😅

tak teda dobrou 🙂

jinak tipy na Chorvatsko zapsány; tatamia od peg perega je úžasná; hlásíme se do klubu pátečních ukňouránků a dík za odkaz na to kojení....fakt skvěle napsaný. Jo a Ven...bys pomalu mohla napsat povídku "Jak jsem kojila" 😅 . To jsou story

no nic, půjdu taky hajat. Malá je nějak neklidná, tak to bude asi zase žůžo noc 😉 . Papapapa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre