Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
12. jan 2010

v tom clanku ma zarazilo, ze dietatko sa priviazalo aby neutieklo.....boze si to ani neviem predstavit, to co za matka, ked priviaze svoje dieta....to mi pride ako to voditko na deti....tak v tom som ja niekde uplne inde...

simonito
12. jan 2010

Traki...jj...ale dělávalo se to tak,tenkrát měly ženské ale jeden zásadní argument a to být brzo bez plen,protože s tím bylo strašné práce.........je dokázáno,že i to je jeden z důvodů(předčasné a dlouhé sezení na nočníku)proč mäjí celé generace problémy s páteří a bolestí zad v dospělosti 😎

Traki a co ten Maťko...už je lepší...co dělali,když zjistili vysoké CRP?

lucia32
12. jan 2010

Tak ani ja nepriviazujem 😝 😀 a dávam ju len keď vidím, že jej fakt treba 😀 ani mňa by nebavilo sedieť len tak na nočníku 😀 😎

traktor
12. jan 2010

sim, tak vzali este moc, cakam na vysledky, a dali ATB, a v pondelok kontolne crp, ALE UZ MU JE DOBRE, ZIADNE TEPLOTY, KRASNE SPINKA, TAKZE SOM VELMI RADA....

traktor
12. jan 2010

no a sme sa napapali / mrkvicka, karfiol, brokolica, trosku masielka/a uz chraeme......cely tato 😀 😀

simonito
12. jan 2010

Traki..tak to je super.....crp-je C reaktivní protein,a bývá zvýšený,když je v těle nějaký zánět....dali atb.bez teplot,tak to už bude v poho 😉

Luci.... 😵

traktor
12. jan 2010

sim a to sme sa tak dlho trapili....a furt ze zubky....len sa mi to nezdalo....ved uz nie je moj prvy.....ale je to svinstvo cosa dnes deje.....pohotovost o nicom, nemocnica o nicom....

lucia32
12. jan 2010

traky ani mne nepríde tak vysoká teplota normál u zúbkov...no možno mierne zvýšená do 37,5 ale vy ste už mali fakt veľa, možno nedoriešená tá 6. choroba 😝

traktor
12. jan 2010

tak ktovie, aj ked odvtedy sa to z nami taha, ved hned potom sa zas vyhadzal, dalsi tyznen zacal viac kakat a dalsi tyzden teplota, ktora bola az 5 dni....a furt horsie.....len teraz uz viem, ze treba tvrdo ist za svojim....lebo tu je este strasne vela flakacov.... 😠

simonito
12. jan 2010

Jen ještě k té šesté nemoci....nejprve vysoké teploty3až 5dní..pak pokles teplot a objeví se vyrážka....po prodělání získá dítě trvalou imunitu,takže už ji znova nemůže mít.....tak si myslím,že už to s tou šestou nesouviselo 😉

traktor
12. jan 2010

lucia, co davas malej pit? matko chce zatial len mliecko, obcas cajik.....stavicky vobec,.....uz aj niekto odstavuje?inak papa rad, ale na vas nema.....myslim vsetkych ked pozriem videa a foty/ pretoze matko otvara pusku len tak jemnucko....ze prilis velka namaha.... 😀

traktor
12. jan 2010

sim u nas bolo povedane ze * asi *6 choroba, pretoze boli teploty, bola vyrazka a po tyzdni sa to vratilo.....a trvalo to doteraz.....tak neviem, pretoze v tom case spapal len jeden prikrm a inak bol len kojeny, ...nemal sopliky, kasel, nic....a vlastne doteraz neviem co to bolo...ale hlavne ze uz to prechadza.... 🙂 .

inneska
12. jan 2010

krásne doobedie 🙂

včera som zase zaspala pri erikovi 😀

ani mi nevravte o akciách v tescu...zase pôjdem míňať prašule 😀

a téma nočník...ja skúsenosti nemám, tak neviem, k čomu sa prikloniť...asi by som tiež k tomu, že trochu skôr, nech si dieťa zvyka a zoznamuje sa s ním....pomaly, postupne...ale najskôr musíme ten nočník kúpiť 😀

traky...aj maťko je krásne zapatlaný od mrkvičky...až na očiach, ako aj erik býva 😀

lucia32
12. jan 2010

Traky...no moja čajík nechce, pije len vodičku, aj to musím na lyžičku, z fľaše nechce, z fľaše len mliečko 😉 , šťavičky taktiež nechce...
Inn ahoj 🙂

traktor
12. jan 2010

ahoj in...tesco,veru len vecne prachy treba.....ale co s tym 😀 , a matko a mrkvicka....no skratka ked ma dost tak pluje....hrajeme ze kto koho trafi.... 😀 😀 😀

inneska
12. jan 2010

traky...ja zatial len čajík dávam, včera mi scucol 3x 100ml(za celý deň)šťavu som ešte neskúšala..vždy po príkrme mu dám(najskôr skúsim mm, ked nechce, skúsim čajík)niekedy chce, niekedy nie...

traktor
12. jan 2010

ja som kupila taky hrncek co ma slamk,tak vyskusame, .....a ked nie tak mame novu hracku 😀

inneska
12. jan 2010

traky...mne sa erik pekne rozpapal...na posedenie, bez reptania spapá 180ml, potom akoby uťal, zavre pusu a viac nechce(alebo vyplúva..vypluje to razom všetko čo má v puse, tak nestíham zachytávať 😀)

lu, simi 🙂 ahoj holky 🙂

traktor
12. jan 2010

no preto sa pytam, ze aj matko po prikrme este ziada, raz mliecko, raz cajik....

inneska
12. jan 2010

erik zase čajík z flašky pekne pije...a tie kaše mi nechcel ani za svet z flaše...

traky..ja som tiež kúpila pohárik s tým sosáčikom(v tescu, taký lacný na skúšku)ale moooc z neho tečie...takže na teraz je o ničom..

traktor
12. jan 2010

tak matko tiez na mnozstvo papa az prilis, ....len ta pusa je malo otvorena...ale ide to donho velkou rychlostou, ked nestiham aj si zakrici 😀 😀 a poslednu lyzicku furt vyprskne....skoda len ze nikdy neviem, ktora je ta posledna... 😀 😀 😀

traktor
12. jan 2010

ja som kupila v lekarni....a ja som s nim spokojna uvidime ci aj matko bude..... 😀

simonito
12. jan 2010

Innes...nazdárek 🙂

No my furt kojíme....i po příkrmech,když chce,tak dám....navíc mi uleví kozénka 😀 Čajíček nee.Ale počítám tak v roce bude odstávka natrvalo 😎

inneska
12. jan 2010

traky 😀 ja môžem povedať, že viem ktorá je tá posledná...ked vyškriabem z pohárika posledné, tak to už nechce(alebo že by to bolo tým že je to už studené? 😀 )

inneska
12. jan 2010

simi...my ked sme len na mm, tak pijeme cca. každú hodinu(niekedy bolo aj po 50min)tak som začala s príkrmom..a tiež dávam častejšie mm, ale aj často nechce...aj ked píska od hladu(alebo aj smädu) či si zvykol na tie kríkmy a čaj 😒 ale v noci pije reptania 🙂

lucia32
12. jan 2010

Inn tak to ti vypije dosť, moja tak odhadom 10-20ml 😝 a piť ešte nevie, lebo som jej dávala z normál pohárika anevedela čo má s tým robiť, tieklo jej to von z pusy 😀

ozi
12. jan 2010

čaute 😉

gratulky oslávencom, hodne zdravíčka

ja len na skok, Samko už pôjde búvať 😔

my sa tiež kojíme ešte po najedení

traktor
12. jan 2010

tak matko cajik velmi malicko, mam pocit , ze to je skor len potesenie pre dasienka, lebo kuse do cumlika.....tiez skor kojim...ale cajik som zacala davat lebo prisli lieky tak aby zapijal....

ozi
12. jan 2010

traki, čítala som o Maťkovi 😒 , by som tú dokinu 😠

už je vám lepšie?

simonito
12. jan 2010

Čajík klidně dávejte..ale pokud ještě chcete chvilku kojit tak i sem tam kojte🙂 Mě Šimon vlastně skoro celý první rok nechtěl jiné tekutiny než moje mléko...pak sme postupně vnutili aspoň 200ml čaje denně a po odstavení už mu nic jiného nezbylo než pít čaj nebo vodu....no a samo časem džusík a jupík mńam 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre