Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lenullla
14. jan 2010

my sme na tom tak isto 😀 je väčšia ako deti v jej veku... 😕 a kolko váži Natálka? Laurinka má teraz skoro 8

mifinka
14. jan 2010

Ale Lu.. nechci se tu hádat, ale v dnešní době v civilizovaných státech už žádný pes není vyšlechtěn přímo k boji... Podívej se na poslední největší útoky psů a nejútočnější jsou vlčáci.. z velkých plemen.. V poslední době i retrívři hodně útočí.. a o tom kolik malých psů lidi denně pokouše ani nemluvím.. Jenže to se nerozmazává v televizi.. Mě osobně pokousali dva psy, a to jorkšír a maltéz.. A kdysi jsme měli jezevčíka a to taky byla potvora zákeřná.. Takže já zas neuznávám malé psy.. A ti co mě pokousali tak ten jork když jsem přišla ke stolu obsloužit paničku (jako servíra) a když jsem ho instinktivně odkopla tak mě ještě baba seřvala co si to dovoluju.. No a ten druhý když jsem jela na kole.. Takže radši mít doma "bojové" plemeno podle tebe, než malého zákeřného kabelového psa.. A spoustu mých známých dalo po narození dítěte pryč právě jorka..
Ale jinak pokud pes nebyl zvyklí na děti ... No je to chyba pána.. DOkud jsme Vojtáska neměli chodili k nám neteře a bylo by zle kdyby si něco dovolili..

lucia32
14. jan 2010

Mifi, ani ja sa nechcem hádať 😒 , my psa nemáme, len som opísala svoju skúsenosť a že som ho tak nazvala to preto lebo je zapísaný v zozname bojové plemeno a ja som ho nevymyslela...mne môžu byť psy ukradnutí 😝
A ako som písala, každý pes môže zautočiť, či už je to kabelák či veľké plemeno....
Prečo sa chytáš za slovíčka, ja som tu neriešila psy,ale to že malú kusol a odvtedy mám strach zo psov vo vzťahu pes-dieťa...

lucia32
14. jan 2010

lenullla : Natálka má už skoro 8 kilo 😉

ani3012
14. jan 2010

sa tu za psov bavíte.....pokiaľ by sme mali doma psa ako samy,tak by som vyskúšala,aby rástli s bábätkom ( veď keby bola beka agresívna,tak by asi išla preč 😠 ). A cudzím psom neverím vôbec. Mifi má pravdu,že väčšinou sú to tie menšie psiská,čo zaútočia na ľudí a to aj bez príčiny ako na môjho Patrika minulý rok. A aj keď som ju podobrala nohou a odkopla,tak sa naspäť vrátila a útočila aj na mňa,lebo som ho bránila.
Ale zase pred veľkými psami mám väčší rešpekt ( čo sa vôbec nebojím je zlatý retriever 😵 😵 😵 😵 )

ani3012
14. jan 2010

Včera som bola na neurológii a máme ísť na rehabilitáciu,lebo má vyšší tonus na nožičkách ( neviem čo to znamená)
Stretla som sa tam s Evkynou rovesníčkou o týždeň mladšia a narodená na termín. Baby,veď oni boli skoro rovnaké,akože váha a výška a aj čo sa týka pohybu(Evička sa mi zdala ešte lepšia 😵 )
Doktorka povedala,že každú chvíľku sa sama posadí a to som sa divila,lebo ešte sa ani nepretáča. 😕

mifinka
14. jan 2010

Lu zas z tvé strany pohledu to chápu.. V naší rodině jsou všichni na prášky jak to zvládnem. A to je nemáme doma první rok, pes má 5 roků a fenka 4. A i nečekané štěnátka jsme zvládli, i kdžy to byl záhul a vím jistě že až tu naši nebudou tak si chvíli od pejsků oddychnu, pokud teda do té doby nebudem na baráku, ale musím říct že 7 stíhaček malých v bytě byl záhul 🙂 do ted mám oškrabané stěny 😀
No náš Vojtas nemá myslím ještě asni 7 kilo, před měsícem měl 6,30kg.. A to je jak kyselina, fakt furt něco tlačí do té hlavy a běda jak nedám najíst. No prostě celej tatínek 😀

lenullla
14. jan 2010

oka babule, idem ja venčiť malú 😝 majte sa krásne 🙂

lucia32
14. jan 2010

Ani...počítaj http://www.radost.sk/tiptyzdna.php?show=more&ac...
Ani naša sa nepretáča, ani nožičky nedáva do pusy a nemyslím si, že jej niečo je...len to chce čas 🙂

mifinka
14. jan 2010

Np já už byla pomalu nervozno tu se všici otáčeli přetačeli a Vojtásek furt nic.. No a začal až nějak po Vánocích.. Takže jsme v klidku.. Třeba zas kámoška co rodila v den jak já, tak jí se malá taky netočí ale zase už sama sedí a stojí na nohách.. Už neřeším že nějaké miminko něco už umí a Vojtaásek ne.. Ono to přijde a není kam spěchat 😀

ani3012
14. jan 2010

a pýtala sa,či ju dávam sadať,tak som jej povedala,že pri kŕmení v stoličke a potom 2-3 krát na pár minút v nočníku a povedala ,že to je dobre. 🙂

lenullla
14. jan 2010

nevie náhodou niekto, do kedy si môžu mamičky uplatniť tých 100 eur k materskej??

zmurkaz
14. jan 2010

Ahojky ahojky ahojky ... Zuzanka mi dala čas na dočítanie 😵 😵 ...prvé príspevky som sa neskutočne dobre pobavila 😀 😀 😀 😀 😀 ale tie psy ma opäť dostali do reality 🙄 (naša mamina - neskutočný fanda psov by nikdy nenechala dieťa a psa samé pri sebe - pes je len pes a nevieš kedy mu môže preskočiť 😉 ) takže je to o rozume ľudí a nie spsov 😉

No a pre nás by príkrmy ani nemuseli byť ... dáme tak 3 - 4 lyžičôčky a je hotovo 🙄

zmurkaz
14. jan 2010

leni - ? - nem viem...

zmurkaz
14. jan 2010
mifinka
14. jan 2010

Zmurky malá má šíleně velkéééé kukadla, nádhera 🙂
A jsem téhož názoru co tvoje maminka... 😉

katica5
14. jan 2010
zmurkaz
14. jan 2010

dík mifi 😉

lucia32
14. jan 2010

Zuzanka je krásna bábika, fakt má pekné kukadlá 🙂 , nedivím sa Jurášovi, že žiarli 😝 😀

zmurkaz
14. jan 2010

lucka 😀 😀 😀

inneska
14. jan 2010

prišla nám stoličkaaaa 😀 😀 😀 tatino bude večer skladať 🙂

a k psom...pes len vonku(nemám rada v byte akékolvek zviera...snád okrem rybičiek)a tiež dieťa so psom len s dozorom dospelého...prípad ktorý sa tu kedysi stal...miláčik rodiny, raz mu preplo a chňapol dievča a dokúsal pol hlavy...okamžite dostal gulku do hlavy...

a my nosíme velkosť 80-86 😎

lenula...môžeš si ho uplatniť do júna a spätne ti ho doplatia 🙂 potom nárok zaniká 🙂

zmuri...krásne fotečky, ako od profesionála 😉 a zuzinka je krásna žabka 😉

zmurkaz
14. jan 2010

počkaj hodím sem aj jeho foto 😉

brinzulka
14. jan 2010

ahojte maminy 🙂

prisli sme z poradne...dieta nase ma 7600g...je tu este niekto kto stale koji? zvazujem, ci zacat papat...alebo pockat do konca mesiaca...Andrejko na mlieku neprotestuje...dokonca aj dlhsie vydrzi na kojenie.

vcera sme cely obed a poobedie obiehali v avione obchody...nasli sme gature po 4,20eur- Pu 😵 maniacky...z 20eur na7...tak sme co to chlapcom pokupili ...a vecer sme sa stavili v tescu..plienok nikde....pokupili sme hami...zlava, nezlava-nemala som silu a chut sa tam dotahovat...

v schranke ma cakal sek z komory sestier, ze mam platit clenske...avsak ak som na materskej, mam znizeny poplatok a ak som im neoznamila, ze som na materskej-mam im to pisomne dat vediet 😕 😕 😕 😖

a inak sa mame fain...

brinzulka
14. jan 2010

a je-
lucia..skola je v stadiu rozmyslania, co znamena pre zamestnavatela, zeVS so zdravotn.zameranim? chcem sa na to niekoho povoaneho opytat...bud budem studovat to, co doteraz ...a diplomovka sa mi nikam nerata...alebo sa mierne odklonim-to jest soc.praca...nebudem zatazovat...mam z toho velku hlavu

nas maly sa prestal otacat a dal sa na ine maniere-ba, ma, da...kvakotanie...a nadskakovanie v hoppsadle, na nohe..tak snad sa skoro vratime tam, kde sme sa zabudli

zmurkaz
14. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... ....Juráš ;)

Ahoj Brin ...my sa stále kojíme ...a aj to jedenie tak vyzerá 😀 😀 😀 ... aj Lucim furt kojí a aj Majkas
No a asi by si im to mala radšej napísať .. že si na materskej - papier nepustí 😉
Budete noví? Aj my - sa nám vráti maminka z NR a donese gatuše Jurášovi (že na 8-9 rokov 😀 😀 😀) a šaty pre Zuzanku 😉

zmurkaz
14. jan 2010

Brin - a v tej vašej komore by ti to nevedeli povedať? 😕 😉

brinzulka
14. jan 2010

zmur...ja to nechapem..mame reg.cislo..stacilo by pristupove heslo a mozeme spolu komunikovat...skoda reci, lebo mam chodit na prednasky...jeden povie, ze musim..dalsi, ze som momentalne oslobodena...mojej mame v praci to rovno zatrhnu, lebo nema kto robit...

do Ba som preposielala papiere ohladne sobasa, bydliska, diplomovky...a ked tam volam povedia mi, ze to treba aj do TT..lebo spolu nekomunikuju...vzdy som vyzvedala, kedy treba platit clenske..lebo to bolo len na ozname v nemocke..prvy krat som si to nasla v schranke-za co im dakujem...

ani3012
14. jan 2010

luci, ďakujem za link ! Tak podľa toho,čo som tam čítala,tak Evulka by ani nemusela chodiť na rehabilitáciu,nie? Píšu tam,že :" Podobne nie je dôvodom na rehabilitáciu ani zvýšený svalový tonus (hypertónia) u zdravých detí. Je to len fyziologická odchýlka od normy. Vyšší svalový tonus u zdravých detí má tendenciu pretrvávať pravdepodobne až do dospelosti."

zmurky: Mne sa zdá Jurko na fotkách taký veľký, na svoj vek vyspelí..
A Zuzka ma fakt velikánske oči 😵

inn: tak konečne! Dúfam,že sa aj Erikovi v nej bude páčiť 🙂

A pol roka do zadu vám doplatia zvýšený rodi.príspevok.Ja som tam ešte nebola,ale na budúci týždeň skočím.

A ešte som sa chcela pochváliť,že už máme zaplatenú dovču. Ideme do Talianska- Caorle. 😵 😀 😵

brinzulka
14. jan 2010

a mozno snad sa to uz ako tak zobudilo a bude komun.lepsia..lebo im volam a prepoja ma na dalsie 4osoby a konecna mi k tomu nevie povedat svoje...

niekto mi poradil, ze sa mam obratit na personalistu nemocnice...rozmyslala som, ci zavolat na ponuku prace-ako to myslia s tou skolou...nech to viem do buducnosti...alebo nejakemu hovorcovi ministra zdravotnictva 😀 ...niektore baby uz VS maju a maju h...z toho...platovo a pracovne su tam, kde boli...

ani3012
14. jan 2010

brin
ja som bola včera v Auparku,a v HaM mali tiež kopec Disney oblečenie.
Komora sestier 😝 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre