Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
23. jan 2010

Lucia32
ale tvoj Miloš má dnes meniny však? Tak všetko najlepšie aj jemu.A keď nie,tak zase nic,no! 😅

ani3012
23. jan 2010

ale chcem sa pochváliť mojím 4 ročný plastovým okno. Tak je super spravené,že sa mi zráža voda na skle a než stihla kvapka padnúť na parapetu,tak zamrzla.Normálne som mala z vnútra okna ľad 😎 To nemá každý 😀

inneska
23. jan 2010

ránko 🙂

maxíkovi a matúškovi gratulkujeme k pol rôčiku 😵 😵 😵 cmuk cmuk

a videjko k raňajkám 😵 http://www.maniacworld.com/how-to-get-your-baby... som sa pobavila 😀

inneska
23. jan 2010

a Miloškovi od lucky naj naj naj k meninkám 😵 😵

ani3012
23. jan 2010

xixixi aký dobrý vankúšik si z tatka spravila 😀 .

zmurkaz
23. jan 2010

dobré ránko ....gratulko k mesiačikom a meninkám
.... chýba mi Juráš 😢 ... a som sama doma .... celá família odišla sťahovať sregru 😉

..a tatinko nemal chybu 😀 😀 😀 😀 😀 ... aj keď ten začiatok bol strašný

jajona
23. jan 2010

ahojte,

ďakujeme za gratuláció

idem po radu. baby, čo dávate čajíky, tak aké dávate? ja mám kúpeny feniklový HIPP od uk. 4. mesiaca. ale tieto granul., že obsahujú cukor, tak neviem...

ani3012
23. jan 2010

zmurky aj ja som sa na začiatku zľakla,že o čom to bude ale potom som si vydýchla. 🙂

jajona
ja dávam tiež Hipp granulovaný-fenikel. Ono ani nieje dobre piť nesladený čaj,lebo vysušuje hlasivky .Aj v nemocnici dávajú malým bábätkám sladený čajík( čierny) teda keď som ležala s Patrikom ( mal 2,5 mesiaca) tak len sladený.

zmurkaz
23. jan 2010

jajo - ja nedávam nič .... šak kojím.... + príkrmy... tak neviem ....

zmurkaz
23. jan 2010

ale melá revala statočne chúďa ... keď si predstavím, že tak niektorí "nechajú vyrevať" 😔 😔 😔

jajona
23. jan 2010

díky za rady

zmurkaz: ja tiež len kojím, len som chcela vyskúšať, že po príkrme trošku čaju, že nech si zvyká

či zatiaľ nedávať, keď mám mliečko?

lucia32
23. jan 2010

Milostný trojúhelník může existovat jen tehdy,
když je jeden úhel tupý.

Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.

Je odsouzeníhodné, když se sportovci opíjejí.Na druhou stranu je dobré a chvályhodné, když opilci sportují.

Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká.

Když je vám vaše milovaná nevěrná a vy se chystáte skočit z okna,
uvědomte si, že vám nasadili parohy, a ne křídla

Dobrá žena buď pije, nebo nalévá.

I ženatý může být šťastný.Jen se to nesmí dovědět manželka.

Já jsem vám to říkal(epitaf na hrobě hypochondra).

Když láska prochází žaludkem, tak kde potom,proboha končí?

Když muž otevře ženě dveře auta, je nové buď auto,nebo žena.

Beru svoji ženu všude,ona ale vždycky najde cestu zpátky.

Bůh miluje ateisty,protože ho neobtěžují svými problémy.

Nic tak nekrášlí ženu, jako pár koňaků v žaludku muže.

Pane Bože,přijmi moji manželku s takovou láskou,s jakou Ti ji posílám (Epitaf).

Při stárnutí se mužům zmenšuje mozek a zvětšuje prostata.

Smích bez příčiny znamená,že jste buď idiot,nebo zlaťoučké děvčátko.

Život začíná,když chcípne pes a děti vypadnou z domu.

lucia32
23. jan 2010

Ahojte košulky...kočulky 😀
Ani...dnes si sa trafila, dokonca má meniny aj môj starký...rozumej manžel...ja mám totižto Milošov hneď dvoch 😀
A Matúškovi a Maxíkovi tiež všetko naj k výmesačninám 😉

lucia32
23. jan 2010

Ja dávam granulkový čajík, naša vypije aj vodičku, ale má také obdobia, raz sladké, inokedy nie...a zo začiatku som jej robila len taký polovičný riedený, ale na ten mi začala hádzať bobek 😀 ako by povedali kamarátky odvedle 😀 tak robíme momentálne extrasladký 😝 😀

jajona
23. jan 2010

ja som tak myslela, že dáme príkrmík a potom feniklový čajík, nech dobre bruško strávi

vykúšam a uvidím

no oslávenec je už hore. stihla som obaliť syr a zemiaky som načistiť už nestihla 😝

jáj baby, takto pred pol rokom: vonku krásnych 35 stupňov 😎

tak pekný deň, idem ho obriadiť a ešte raz ďakujem za "pomoc"

zmurkaz
23. jan 2010

Lucia 😀 😀 😀 😀 😀
Jajo .... ja teda neviem - každá asi robí podľa toho, čo cíti, že je dobré.... ja som som to robila pri Jurkovi tak (je narodený v auguste), že po príkrmoch som ho normálne nakojila .... a potom išiel spinkať.... je pravda, že slabo papal do roka, roka +3 mesiace, ale potom krááásne - ľúbi zeleninku, ovocie ... a kľudne dá prednosť jabĺčku či hruške pred čokoškou -.... a to sme ho nejako nevydeľovali že toto áno a toto nie.... ale ja som chcela kojiť veľmi dlho (kojila som skoro 2 roky... ) tak ja neviem, že ak chceš prestať s kojením do roka .... tak neviem ako sa postupuje ... ja som k tým 2 rokom vynechávala dávky mlieka.....
Ale všetko ti asi ukáže malý - či ti bude alebo nebude odmietať a koľko dlho chceš kojiť .... ja sa môžem rozkrájať a viac ako 3-4 lyžky príkrmu do malej nedám 😉

zmurkaz
23. jan 2010

no a ja keď so Jurkovi - tak v len len vodu 😉

lucia32
23. jan 2010

Zmurki...ja kedže nekojím a malá mi zje dosť veľa aj 200g tak potom už mliečko jasné nechce, vodičku začala odmietať a tak sa nám kako zahustilo na bobek tak som ponukla sladký čajík a ten jej šmakoval, ale ona vypije max.40 ml viac nechce...ešte to robím tak, že od smädu jej dám do 2 dávok vody 1 odmerku mliečka, čiže ju ošálim že mliečko a to len zafarbená vodička, no teda polovičné moňko...
A Miloš i Bianka boli naučení na čistý čaj a nesladené mlieko, ale až keď boli starší...
Naty šťavičky nechce prídu jej kyslé a popri čajíku skúšam aj vodičku kedy sa chytí, ide mi o pitný režim, pomaly budem zo sladkosti čaju uberať....myslím, že tie drahé granulové nie sú až tak zlé, skôr zuby ničiace sú tie lacné granulové sladké žbrndy...na tie bacha, mám nablízku živý príklad ako môžu vyhniť všetky mliečňaky 😝 😒

lucia32
23. jan 2010

Sa ešte pochválim...naša Bianka má dnes svoj prvý volejbalový tréning...si ju vybrali do družstva...mužstva...ženstva? 😀

lucia32
23. jan 2010

Som prišla a tu nikto???? 😝

riusik
23. jan 2010

caute, pre istotu: http://ekonomika.sme.sk/c/5205966/bratislavske-...

cokolady so salmonelou z figara, ktore sa stahuju z trhu

zmurkaz
23. jan 2010

som - len som riešila suzi 😉

Ja viem že pri kojených a nekojených je to iné a aj každé dietko je inéé.... a jajo tuším kojí ....

GRATULKO Bianke 😵 😵 😵 😵 ... potom napíš čo hovorila - či sa jej lúbilo 🙂

lucia32
23. jan 2010

Zmuri...len píšem svoje skúsenosti, čím viac postrehov, tým viac možností...jasné, že každé dietko je iné, čo jednému chutí, druhému nemusí...
A najviac je nadšený ocko, on je športový typ 😀 😝 tak je pyšný, že aj dcéra bude športové "drevo" 😀
Riusik ahoj...dik za tip, ja fidorku rada 😎

sven
23. jan 2010

Ahoj maminky z července 2009!
Omlouvám se, že Vám sem lezu, patřím do diskuze přesně rok poté, mimi se má narodit přelom červen/červenec, takže si nyní užívám těhulkování. Měla bych na vás prosbu, o zkušených maminek. Potřebuji poradit s výběrem kočárku (přeci jen tento termín, tzn. miminka rostoucí akorát na zimu, takže asi nějaký s velkou korbičkou, abych nemusela být nucena v pár měsících dítě šoupat do sporťáku).
Můžete mi napsat Vaše zkušenosti, který kočárek se vám osvědčil? Přeci jen na obrázku vypadají všechny krásně, ale po nějaké době užívání už je vaše zkušenost třeba odlišná. Hledám kočárek, který cenově není až moc nahoře a přitom splňuje požadavky na letní miminko, dá se s ním jezdit v zimě atd. Raději čtyřkolku.

Ještě mám dilema ohledně chůviček, vůbec nevím, jak se v tom orientovat, které jsou dobré, moc je nic neruší, nežerou moc baterky atd.

Budu moc ráda za vaše názory, rady a připomínky.
Pište prosím sem a nebo do IP, děkuji moc a přeji krásné chvíle s Vašimi miminky 🙂

inneska
23. jan 2010

jajo...presne ako babule poradili, treba vyskúšať a uvidíš, či ti ho bude piť alebo nie...ja som skúsila, začal ho piť, tak dávam...ale tiež radšej uprednostním mm..ale ked nechce, tak skúsim čajík...bo tiež nám ostalo kako moc husté a erik pri kakaní vyzeral, akoby rodil 😀 ale už je to lepšie 🙂

lu..tak nech sa bianke páči a chytí je za srdce a hrá o dušu 😉 a gratulka aj mm k meninám 😉

riuš...ešteže takú čoko nekupujeme 😝

sven...ja mám tako kočík http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=1364 (v tejto farbe)je vcelku priestranný, ale nám je už malý(ale zase my sme veliký, máme okolo 10kg a 75cm)donedávna sme boli ešte aj s fusakom v ňom...v tom linku sú uvedené aj rozmery...a je to aj 4kolka, ako uprednostňuješ..má nafukovacie kolesá..ja som zatial s ním spokojná 🙂 ak ťa ešte bude niečo ohladne neho zaujímať, tak napíš 😉
a vysielačku mám od Bravo, ale ešte sme ju nepoužili, tak neviem...ale má ju švagrinka, a tá je s ňou spokojná 🙂

a gratulkujem ti k tehotenstvu..užívaj si ho 😉

inneska
23. jan 2010

a hlásim 3 ZUB 😀 😀 😀 spodná ľavá dvojka 🙂

majkas
23. jan 2010

ahojki,

gratulka dnesnym oslavencom 🙂 aj tym meninovym 😉

jajo ja tiez kojim a robim to jak zmurka, dam prikrm a potom ponukne mliecko. chcela by so mkojit aspon do roka ak sa podari, a po porade s annag mi nedoporucila davat cajiky ani stavy, podla moznosti ani vodu ak je mliecka dost a nechcem on prist. ved mliecko je tvorene 87% vody, takze ak sa napije mliecka tak by mal mat tekutin dost

sven, my mame teutoniu fun system, zatial maximalna spokojnost ale je to dost drahy kocik. a uz tyzden sme vo sportaku, s fusakom nam vanicka uz bola mala. ale vsetko to zavisi od toho ake velke babo sa ti narodi, lebo my sme tiez dost velki, Tami ma teraz uz cez 8 kil a centi presne neviem ale zaciname nosist oblecko 74
a vysielacky sme dostali na krst od Eta a sme s nimi spokojni

inn gratulka k dalsiemu zubku, my stale nic 🙂

a hlasimz e cuketka dneska chutila, spapala vsetko, som to dneska presne vazila porcia mala 187g a mozno by si este dala lebo pusinku otvarala pokial sedela v stolicke 🙂

a dali sme Tami do rucky dneska mesiacik zemiacika (robili sme si na pare aj s rybkou) tak najprv nechapala ale potom si rychlo nasla cestu do pusinky 🙂 mm aj s sfotil ale este sme nestihli stiahnut foto

brinzulka
23. jan 2010

ahojte

my sa tiez krmime..tyzden...skor ochutnava a pluje -doslova...dame max posledne dni 1-2tyzice a to je tak vsetko...striekam mu tam aj mlieko..

potom neskor sa dokojime...

david bol letne dieta...k cajovaniu som sa dostala az v jeho roku..teda skor k Lucke...pil iba vodu...ak bolo treba...dostal napit mojho mlieka...pri hustych prikrmoch v lete...a susenych veciach-myslim piskoty sunarky sme mali v pohar.vodu

nestiham Vas citat..je toho vela...zomrelo nam v rodine babatko ...mali 3tyzdne do porodu...este v brusku .. 😢 ...tak sa tesme, ze mame deticky neposlusniatka...lubene pri sebe.

ani3012
23. jan 2010

brin,tak to mi je ľúto.... 😢 😢 😢 😢

raona
23. jan 2010

ahoj sven, ja mam podobny kocik ako inn a malu v nom stale vozim a to ju tam napracem aj s fusakom aj s dekou a stale ma miesto.. do sportiaka ju dam az na jar...

zmurky, aj ja to tak robim, na obed davam zeleninovy prirkm a potom zapit mliecko, bo jej nestaci ten prikrm, takze ju nenalievam cajom, mliecko ju este dosyti.. nemam s tym problem..a to krasne spapa zeleninku takych 20-25 lyziciek.. ine prikrmy zatial nedavam, my sme mali pol roka nedavno tak sme zacali mrkvou, potom zemiak, karelab, dneska karfiol.. vsetko v poho spapkala..
Cajik som dala len obcasne a to mam Detsky sen granulovany, ale davam viacej vody ako je pisane, bo sa mi zdalo, ze v tom pomere ako tam je napisane, ze je moc silny...

brin, sucitime s Vami.. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre