Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
12. feb 2010

nas matko ju mal....teda vraj....teplota vysoka vyse 5 dni.....potom sa vyhadzal postupne a komplet a prislo k tomu aj castejsie kakanie.....a tak ako prislo tak aj odislo... treba davat hlavne vela pit...ked nechce pomohla nam striekacka z panadol sirupu....tym som mu ho davala....

katica5
12. feb 2010

lucim aj u nas su nohavice problem... dnes som mu ich obliekala tak ze bol stvornozky lebo nejak inac sa nedalo 🙂

lucim
12. feb 2010

jarka tu o tom dobre pisu http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1591/pi...

kati, traky no, to aby sme sa nenudili, nam to obliekanie synacikovia spestruju.

a dnes podvecer to bol taky duracelko, ze tato nechapal, stale sa pregulaval, vrtel, dvihal, natahoval veci, az mi draheho uplne unavil ... mozno fakt budeme o chvilu liezt.

raona
12. feb 2010

traky tak nas caka este par nespavych noci.. pravda?

aj u nas je obliekanie horor, tiez sa ju snazim zabavit kade cim, len aby som ju obliekla.. 😀 furt sa vrti..

traktor
12. feb 2010

tak podla toho sme tu siestu chorobu mali ukazkovo, presne ako pisu, lebo dostal na konci aj larinkitidu...a vzacne ze teplota 5 dni....tak sme vzacny....a fakt bola takto vysoky, nedala sa ani zbyt...a ked trosilinku zisla hned bola nazad....

traktor
12. feb 2010

rao, no matko tym ze mal tu vysoku teplotu vsetko prespal, on skoro v kuse spinkal, preto som mu musela tou striekackou davat ten cajik....aby mal aspon dake tekutiny....takze v tom to bolo fajn....u mna to bolo horsie, pretoze som v kuse sledovala, ci ma este taku vysoku teplotu...

lucim
12. feb 2010

rao a mozno sa vam len zubok klube. 😉

traktor
12. feb 2010

lucim aj ja si myslim ze skor ten zubok.....lebo teplota, soplik,, neklud....a ani u nas nebolo na dasienku vidiet nic adruhy den bol zub na svete....inak pri tej 6 chorobe sme my nadchu vobec nemali....len vysoke teploty, tu vyrazku , larinkitidu....a potom hned aj vkrvi sa mu ukazalo , ze je to zle....

lucim
12. feb 2010

a co ked nam zubky vylezu az po roku? 😀

nina41
12. feb 2010

lucim a tvoj nazor na to očkovanie je aky???

lucim
12. feb 2010

nina,. ja neviem, pokial su nachylni na choroby a kedze je ich tak vela, tak hociktory moze nieco doniest, tak by to mohlo byt dobre preventivne opatrenie, ale ja fakt neviem, na prasaciu chripku asi ani ja neverim ...
A matkovi som sice priplatila ockovanie na rotavirusy, ale kedze je klop klop klop zatial zdravucky ako buk, tak by som ho nedala ockovat.

nina41
12. feb 2010

mne to pripada take,akoby chceli z deti robiť pokusnych kralikov

lucim
12. feb 2010

ked ti to je proti srsti, tak ich nedaj. vsak neodmietas liecbu, len pripadnu moznu prevenciu.

majkas
12. feb 2010

dakujeme za pochvaly 🙂

nina ja by som tiez nedala, ako pise lucim moze to byt dobre preventivne opatrenie ale toto aj podla toho co si pisala vyznieva skor ako nejaka pokusna studia. a ked su chlapci nachylni na choroby a este im vpichnu davku virusov...

a hlasime ze klbiky mame krasne vyvinute, a ze mame pevne nozicky a mozme stat, lozit, skakat a tak a si Tami zmysli a na co sa bude citit 🙂

traky tak nabuduce uvarim tie cestovinky podla teba 🙂 len este question, potom tu vodu z toho zlejes ci to mixujes (popucis) skor len ako na polievku?

majkas
12. feb 2010

malo byt "ako si Tami zmysli"

samayka
12. feb 2010

majkaaa aj odo mňa pochvalaaa!!krásne fotky, tami je normálka už blonďavá. a to sa narodila tmavovláska, že? strašne je zlatunká 🙂)) a gratulujeme ku kĺbikom. a prečo ste išli až teraz? to si vás doky zavolal na 7 mesiac? má niekto kontrolu aj neskôr??? nám povedal pred koncom 6mesiaca že už nemusíme chodiť.

my "už" hajáme... po 5,5 hodinách fungovania.. medzi tým bol samozrejme pokus o spánok - až 10 minút vonku v kočári, ale ako sa tatinko priblížil aj s kočíkom k domu, zafúkal jej tam vietor a bolo po spánku... ale nebola potom vôbec mrzutá, vyspevovala, lozila a jašila sa, tak sme ju nechali. a zaspala ako z učebnice. položená do postielky. to je tuším druhý krát v jej živote 🙂))))

nina - ja by som asi dala zaočkovať proti chrípke, ale nie prasacej. určite by som neskúšala na vlastných deťoch niečo neoverené, nejaké testy a tak. viem že niekde to odskúšať musia, ale na svojich deťoch e-e. som preto zlá???

lucim
12. feb 2010

robit klinicke studie je bezne .. ved ako inak by mali ludia hodnoverne info o ucinkoch? na bezne chripkove vakciny uz nerobia tolko "pozorovani" , toto je in a nove, tak sa studia robi.

majka gratulujeme ku klbikom, mate este ist na kontrolu? 🙂

samayka
12. feb 2010

luciiim - to nerobia len chlapci 🙂))) presne to čo opisuje katica, vystrája aj sýkorka naša. tiež jej pančušky obliekam niekedy tak, že je otočená na bruchu a ja zápasím s nožičkami 🙂 a plienku sa naučila vyzliekať ! teda trúfne si len pri tatinkovi, ten je na ňu pomalý 😀 lebo u nás je to ako v F1 - ja prebalujem ako mechanik od ferrari a tatinko ako od trabantu. ale niekedy aj mechanici v tíme ferrari majú vážne problémy s monopostom 😀 😀 😀

a matejkovi posielame stráááášne sladkého cmučinka 🙂

lucim
12. feb 2010

samy hurrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaa kricim potichu 😵 😵 😵

samayka
12. feb 2010

aj my sme si potichúčky povískali 🙂)))

lucim
12. feb 2010

samyyyy u nas zase matko ocikava tata, mna vobec - pri prebalovani 😀 😀

traktor
12. feb 2010

majka, robim to kedy ako, niekedy naberiem vicej vody a tak mixnem....niekedy menej a ma hustejsie, ze zmena 😀 ...a obmienam, miesto cesta zemiak,....ryzu..miesto meska ybu....alebo zltok...a furt je to v jednom hrnci....vsak je to jedno, ked to aj tak rozmixujem...

majkas
12. feb 2010

samy dik, hej narodila sa tmavovlasa 🙂 a nam tak kazal ten doki ze kontrola v 8.mesiaci zivota, takz sme boli teraz ale viem ze vacsina bola okolo toho 4teho

a teda gratulka k zaspinkaniu, nech vam to uz takto ostane, ved ste si uzili svoje 😉

traktor
12. feb 2010

rybu

majkas
12. feb 2010

no a na kontrolu uz nemusime 🙂

traky a jak robis tie domace cestovinky? muku miesas s cim ked vajicko sa nema davat?

majkas
12. feb 2010

zeriem vexty po 100 rokoch, juj ale su dobre len keby sa na mna tak nelepili 😀

a zajtra s chystam robit pre Tami sosovicu, zemiak a zltok, som zvedavko ci bude papat

samayka
12. feb 2010

juuuuj to ani nedúfam že tak zostane, mne stačí aj to zlepšenie ktoré máme do teraz. aj s tým som už bola spokojná... keby to zostalo takto, že položím a spinká... asi by mi chýbalo to vzájomné pozeranie si do očiek keď ju uspávam na rukách, to ako jej pri mne oťažieva hlavička, ako ma hladká ručičkami, ako sladko a spokojne zaspáva keď vie že je v mojom náručí. musím si to ešte užiť, veď to nebude navždy takto 😉

luci - aj sýkorke sa občas podarilo cikať ako chlapcovi - rovným prúdom 🙂

ja som kúpila špenátik na také kocky zamrazený. výýýýborná vec 🙂 už sme ho papali... a je normálne že ho vykakala už po 6 hodinách od kedy ho spapala??? hm hm hm...

majkas
12. feb 2010

samy a jak sa ten spenatik pripravuje, mam tiez v mrazaku ale eset sme neskusali

zaba2707
12. feb 2010

maji aj nam kazal dokino prist na kontrolu medzi 7. az 8. mesiacom na klbiky na kontrolu. Kde ste boli - nie nahodou na Teslovej? Lebo my sme boli a aj pojdeme tam tiez je to sukromnik

majkas
12. feb 2010

zabka hej , doktor kusin, strasne mily chlapik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre