Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zmurkaz
17. aug 2009

A nepila si niečo?

josifek
17. aug 2009

Reily jsem ráda že jsem tě trochu rozesmála 😉
Zmurky vdyť to byl její křest tak musela mít hlavní slovo, co by to jinak bylo za ženskou 😀 😀 😀 😀 😀

reilyy
17. aug 2009

caje jak vzdy, laktacny a ovocne, a pila som neperlivu vodu 😒 proste stravou tro asi nebude....tak uz neviem cim...asi si to proste musime 3 mesiace odkolikovat...ja len dufam ze po tych 3 mesiacoch to uz bude lepsie

zmurkaz
17. aug 2009

Nkeď ju krstil, musel zvýšiť hlas.... 😀 😀 😀 😀 😀 - ale bola sranda, lebo keď na ňu lial vodu stíchla okamžite - a to sa smial aj farár 😀 😀 😀 😀 (inak som si poodišla a kojila som - lebo sa to už nedalo počúvať a ostatné maminy na mňa pozerali že "tichooooo - moje spííííí" a niektoré "chúĎa" a niektoré - nich s ňou už niečo robí....

reilyy
17. aug 2009

🙂 jaaaaj, to vas bolo viacej?

reilyy
17. aug 2009

maly sa kruti a hika uz aj v spanku 😒 musm mu nejak rozhybat tie crievka

zmurkaz
17. aug 2009

Ozaj - kráááásna rozprávočka... musím ju preposlať kamoške 😵 😵 😵 😵
Rei - mi je to ľúto - mne stačilo tých 20 min. včera v kostole....

josifek
17. aug 2009

Zmurka no to jsou slepice vždyť to je maličké dítko, a nedá si poručit, bych se jim vysmála a neustoupila ani o krok jen ať si to také užiji.Boží mlýny melou neboj na ně taky jednu dojde 😉

zmurkaz
17. aug 2009

Rei - ja som jej aj brucho mágala.... a normálne som tam cítila tie bubliny ☹ - a potom z nožičkami - ale pomáha to

reilyy
17. aug 2009

tak to si vies predstavit ten krik 2 hodinky uprostred noci ked vsetci spia 🙂 a este cez den a vecer 😀 mala by som ist spat ale normalne sa mi neda

josifek
17. aug 2009

Reil a zkusila jsi masáž bříška na nafukovacím balonu?, nebo nahřáti bříška stačí teplou plenkou a masírovati 😉 to zabíralo na mého mladého když byl malý 😉

reilyy
17. aug 2009

zmurky, sak vcera som mu brusko tak tlacila az som sa bala ci mu tam nieco nerozpucim, tie bubliny citim aj ja, ale ich proste nevymasirujem 😒 teplomer mu pcham do ritky pri kazdom prebalovani nech sa vyprdka a vykaka a nic..

zmurkaz
17. aug 2009

No bolo nás tam asi 5 - keď sme prišli... sadli sme si medzi nich (to sme ešte nerevali - prvých 5 min...) - pozriem na pravo - deti zabalené v perinkách a spia, pozriem na ľavo - tak isto... len mi v rozbalenej perinke a nespali sme ...

samayka
17. aug 2009

bre ranko v najparádnejšej koníkovskej téme 🙂))

rei - aj naša malá vzdychá zo sna už od pol piatej... ale tááák strašne nahlas... potom vypleští oči, začne sa pučiť a keď nič nevytlačí upadne zasa do spánku... a takto to ide aj dve hodiny... keby sme jej trošku nepomohli asi by ju roztrhlo. ale niekedy ani rr nevytiahne z nej všetko.. a pučí sa potom chúďa ďalej. až keď s ňou začnem viac hýbať, prebalovať, prezliekať, nosiť, kojiť... tak sa to v nej rozhýbe a okolo 9 ráno začnú salvy. a tak je to každý deň.

inak aké majú vaše babuliatka pupíky? tej našej ho tak strašne vydúva keď pučí do plienok... nemôže to byť pruh? kýla pre česky hovoriace maminky...

zmurkaz
17. aug 2009

musím končiť - mám hladné deti.... 😀 😀

reilyy
17. aug 2009

josi, namastila som mu brusko pupikom, to pekne zahreje, ale je pravda ze mu asi pomahalo ked som mala ruku na brusku a bolo mu teplo, plakal menej, ale predsa..aj na brusko som ho dala lahnut, ale tu polohu neznasa, tak zacal este viac plakat...ani ked si ho prehodim cez plece aby si odgrgol tak nevydrzi a zacne sa mrvit a plakat...

josifek
17. aug 2009

Reily ....zkus ten nahřívací pytlík, ono to prý hodně zabíra, dá se koupit v Dm 😉

reilyy
17. aug 2009

samy, tak to mame to iste...az na to ze aj tie hystericke place..tiez sa ho snazim rozhybavat tak ho furt prekladam polohujem a nosim,niekedy pomoze niekedy nie...uz som mu vcera dala aj 50ml fenykloveho cajiku ci pomoze, tak nadranom sa trochu pokadil aj vyprdkal ale on jak place a sa zahikava tak hlce este viac vzduhu takze to co vyprdkame mame nazad v brusku ☹
a kyla to moze byt, podla toho ci mala taky pupok od narodenia.ked jej jemne strcis prst do pupku mala by tam byt citit nejaka trhlinka cez ktoru sa to vyduva , ak je to kyla...ale pupikova velmi nevadi, ak je mala

reilyy
17. aug 2009

josi a nestacilo by len nieco co by mu nahrialo brusko? zeby som nieco nahriala, latku alebo nieco a prilozila

reilyy
17. aug 2009

no, zabera, vela metod zabralo detickam ale tomu mojmu nejak nezabera nic 😒

josifek
17. aug 2009

Reil....já davala teplpu plenku ohřátou ve vařící vodě a zabalenou v igelitovém pytlíku 😉

reilyy
17. aug 2009

take nieco som myslela 😉

samayka
17. aug 2009

rei - tak podla toho ako to opisujes by to mohla byt kyla...chuda nase. o tyzden ideme na poradnu.. hadam do vtedy vydrzime. ci mam ist radsej hned?len neviem ci dokyna nema dovolenku... do prrrr...

chlapci maju tie koliky asi horsie ako dievcatka, chuuuuda... mas to tazke a ake to musi mat chudatko petko.. ked si sam nepomoze a ani maminka mu nevie pomoct... to je bezmocnost ktoru pri nasej malej neznasam zo vsetkeho najviac.

a latka ti velmi skoro vychladne... ja mam take tie gelove vankusiky. zostalo mi to este z cias aktivneho sportu, oni sa daju chladit aj nahrievat. je to super vec... skus si take zohnat. dlho to udrzi prijemne teplo.

a nosenie na to pomaha, lebo mu brusko tlacis o svoje telo a to ho masiruje, zohrieva a aj upokojuje.

reilyy
17. aug 2009

samyyyyyyyy, ty si poklad, sak mam taky gelovy vankusik 😵 😵 raz ho pribalovali ku granku 🙂
s kylou nemusis hned bezat, aj tak by ju teraz neoperovali, jedine keby sa jej tam tlacilo crevo...ale vela deti aj ludi celkovo ma pupocnu kylu...

samayka
17. aug 2009

a písala si paradajková polievka. niekde som čítala že by sa nemala, ale asi len kvoli alergénom a nie kvoli brušku...

my našťastie nemáme koliky, len tie ucpané črievka nad ránom. teraz sa vypučila konečne a zaspala v postielke. SAMA!!! keby sa jej tak chcelo aj večer 🙂)) včera zaspala na mne ale tak fest tuho že som ju preložila a vôbec neprotestovala... a spala od štvrť na desať do pol druhej a potom ešte do piatej... keď ju začali tlačiť črievka...

čo laxatívne môžem jesť aby sa to v malom množstve dostalo aj do nej a neucpávalo ju tak??

reilyy
17. aug 2009

skus ovsene vlocky, niekedy som si robievala ze ovsene vlocky, asi hrst zalejes horucou vodou len tak aby nabobtnali, hodis do toho nejaky jogurt, ovocie, pripadne piskoty a zjes....kamoska ma taky ritual kazde rano a pravidelnu stolicu. a vela tekutin k tomu

reilyy
17. aug 2009

a vraj harmancekovy caj, pokial ti malu nealergizuje, ja ho pijem a krpcovi nerobi zle...teda, pijem ho raz za cas,asi budem musiet denne...

reilyy
17. aug 2009

a paradajkovu som jedla prvy krat, maly poobede zacal kolikovat este pred zjedenim polievky, tak ani od toho to nebolo

samayka
17. aug 2009

hm.. ja si teraz dávam psylium. to mi aj v tehu pomahalo... to je ale mechanicke, to sa do mlieka nedostane... vlocky som jedla ale zaliate s mliekom.. teraz si ich nedavam. ale asi zasa zacnem.

môj malý synovček mával koliky.. chúúúďa. a začali mu práve keď som ho prvý krát večer varovala... som skoro zošalela pri ňom.. som sa cítila ako neschopák až kým mi zuzka - švagrinka nevysvetlila že s tým nič nespravila ani ona... a vlastne ani neviem ako s ním nakoniec bojovali. ale pozitívne pre teba je,že to prežil, prešlo to a teraz je krásny a zdravý. a úžasný...

reilyy
17. aug 2009

ved to, musim len vydrzat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre