Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

reilyy
28. aug 2009

my sme toto mali v nemocke, som sa tiez zlakla ze krv, ale vraj v prvych dnoch je to normalne, neviem ako neskor

reilyy
28. aug 2009

tak preventivne ho skus 2 dni but po 3 hodkach ze co to spravi...uvidis ake bude mat vysledky mocu

nina41
28. aug 2009

cez den ked pije po 3 hod,nema to v plienke

zaba2707
28. aug 2009

ahojte bambule....

tak dlhsiu dobu som sa tu neukazala ... v stredu ma aj s Filipkom hospitalizovlai na Kramaroch. Resp. lepsie povedane jeho a mna s nim. Od pondelka min. tyzdna mal teploty. Nic viac iba teploty. Vzdy poobede mu vystupila rektalna teplota na 38 - 38,5 dali sme pol paralenoveho cipku a zrazili v noci to vyskocilo znovu ... ☹ takto aj v utorok aj v stredu .... kazdy den sme behali k nasej pediatricke velmi zlata ... vsetky odbery a vysledky mal vsak drobec negativne v stredu nas poobede poslala na kramare ... cely utorok stredu a stvrtok som len prerevala. No a k tym Kramarom ... no comment. Prisli sme dali nas na izbu s jednym takmer 2-oj rocnym chlapcekom - bol tam bez maminy tak v jednom kuse plakal chudatko. K dispozicii som mala jednu stolicku ... vecer okolo 20,00 nam siel mm po veci domov. Ja som tam zatial zvadzala boj. Maleho chceli nechat na tejto izbe a mna ze ubytuju na dalsej chodbe. Pozeram na sestricku ze si zo mna robi prdel. Hovorim jej nemyslite si ze tu 5 tyzdnove babo necham v postielke a ja si pojdem lahnut o chodbu dalej. No ze ale tak potom mozete spat jedine na tej stolicke. Skusala som sa dohodnut ci si nemozem dat priniest matrac z domu ze vedla neho na zemi nejako prespim. Ze to v ziadnom pripade to je u nich zakazane. Tak okrem nervov z toho ze som s malym tam, ze nevieme z coho to ma som revala este aj za to nase uzasne zdravotnictvo. Nakoniec ked taka normalnejsia sestricka videla ze ma z tej stolicky od maleho fakt nedostanu tak povedala ze na 1 noc je volny nadstandard ze ak som ochotna si ho zaplatit tak ma tam da ale rano o 9,00 musim z tadial odist lebo je to pre niekoho objednane. Ja hovorim ze oki ze aspon noc tam spolocne stravime a budem mat malickeho stale pri sebe a aspon sa mi bude pohodlnejsie kojit ked nic viac. To ze matky nedostavaju stravu pripajam len na okraj .. na to som uz fakt nemala slov proste. Tak ma napokon aj s drobcom prestahovali na nadstandard. Rano nazad na tu izbu a zasa stolicka ☹ len co som maleho ulozila buvat a ja som si tam par veci povytahovala prisla sestricka ze nas musia prestahovat na inu izbu k malym detom ako je Filip ze na tejto musia byt len vacsie deti. Tak znova pobalit zobudit maleho a prestahovali nas. To som uz zasa revala ako decko. A ked sme dorazili na dalsiu izbu tak to bol pre mna zabijak dvaja asi tak 3 mes. chlapcekovia a obaja bez mam. Srdce mi tam trhalo. Cely stvrtok okrem toho ze malemu zobrali stolicu na vysetrenia s nami nic nerobili a vsetko nechavali na piatok tak bolo zatial jasne ze v piatok niet sanca vratit sa domov. Vecer prisla taka supis sestricka a ta mi tam dala priniest kreslo pre kojacie matky. ZEvraj mam nato automaticky narok. Vecer za nami prisiel zasa mma ja som sa zacala tej supisnej sestricky pytat ci nahodou nie je moznost nejakej izby aj s velkou postelou alebo ci sa na tuto izbu neda dat velka postel, alebo ci nie je volny nadstandard ze mi je to proste jedno len nech viem byt s malym a nech sa trosku natiahnem lebo po celom dni na tych uzasnych stolickach to bola katastrofa. Prisla a povedala ze jedna nadstandardka (na oddeleni boli AZ 2 taketo izby) je az donedele volna a ze sa mi spyta lekarky ci nas tam mozu prestahovat. Sluzbu konajuca lekarka robila uz 4. vecerny prijem a vraj bola dost nervozna. Ta samozrejme povedala ze nas tam nemozu dat, ze o tom musi rozhodnut profesor. Tak zasa sme boli s mm na nervy. Proste volna izba a oni vas tam "nemozu" prestahovat ... zasa som len od zufalstva revala. Nakoniec ked mm odchadzal som mu povedala nech sa my dvaja zastavime a spytame sa jej na to. Tak som sa tam pred nou zasa rozrevala a asi po 15 min. rozmyslani nakoniec povolila a ze len do rana a nech sa rano na to spytam a pripadne si to vybavim na dlhsie s p. profesorom. No ale nakoniec ze nas poslu este na kozne lebo mal take vyrazky po telicku a ze potom by sme mohli ist domov. Tak konecne nieco pozitivne. ZA 2 noci a 2 dni sme sa tam 4x stahovali to bolo na nervy bambule. No a nic mu zatial nezistili este bud. tyzden mam volat na vysledky z dnesnych vyterov a odberov. Ja som taka stastna ze sme doma ani si neviete predstavit 🙂

zaba2707
28. aug 2009

asi som vam tu toho vela napisala ale potrebovala som sa postazovat aj vam

reilyy
28. aug 2009

sevas zabik 🙂 tak to nemam slov.....nemocnica jak svina ale zrejme nie baby friendly 😠 to uz je co povedat ked u nas v lipe su matky s detmi....a to sme jaka oriti nemocka....
a dobre ze si sa nedala odbit 🙂 filipko bude ok, uvidis....nemal nejaku tu siestu chorobu? tam su take teploty a vyrazky....ale to je asi neskorsie, nie u takto malych....
alebo mal virusovu infekciu criev, mne dokina hovorila ze to teraz v lete casto maju deti...a ked boli vysledky zatial negat, tak to moze byt aj virusmi....oddychni si hlavne, uz bude dobre 🙂

majkas
28. aug 2009

ahojte,

nasa mala zaspala tak ma dufam aspon hodku na konika, idem docitat co nove

ale neda mi ten posledny prispevok - zaba tak to bol teda ozaj ze zazitok... 😒 fakt si neviem predstavit spat a vobec byt bez mimi, a to este ked kojis, tak dufam ze malinky sa skoro uzdravi a ze to nebude nic vazne. drzim palce 😉

samayka
28. aug 2009

žabkaaa.. to čo má akože byť??? kvoli jednému výteru a vzorke stolice ste boli tolko v nemocke a za takých podmienok?? no mňa by porazilo, ja by som sa im tam asi rozblejila... nám vzala výter doktorka a poslala to do labákov.

dúúúfam a pevne verím že filipko bude čoskoro ou kej. tfuj tfuj tfuj a posielame kooopu pozitívnej energie.. a hlavne - už nikdy viac žiadna nemocnica!!!

my teraz hajáme na brušku... snažím sa spraviť veci presne tak ako včera 😀 😀 a modlím sa aby to fungovalo 😀 lebo by sme s drahým už aj nejaké to ťuťu-muťu ale pri tom našom netopírovi hrozí že bude jedináčik a maminka s tatinkom už si nevrznú...

ani3012
28. aug 2009

Malá mi strašne reve,nechce sa nijako ukľudniť.Tak som ju položila,než sa mi čaj vylúhuje. Varím čistec a uvidím ,či bude lepšie.Musím to stihnúť,lebo na 8.hod.idem do kina.Ešte že ho mám 10 metrov od domu 😀 Dávajú príbeh nevernej Kláry.Tak som na to zvedavá.Maminka vartuje 🙂
Žabka,tak to mi je ľúto,ale na Kramároch je to tak. Oni tam teraz stavajú ubytovňu pre hospitalizované maminky,takže nebudeme v prípade potreby ani v budove,ale mimo budovy, ktorá je spojená s nemocnicou.

majkas
28. aug 2009

samy ahooj a dodatocne zelma eluske vsetko naj 😉
som si myslela vcera ze este dojdem zagratulovat ale ked sme zacali vecer plakat tak sa uz nedalo a podarilo sa nam malu uspat az o jedenastej ☹

nina41
28. aug 2009

my sme okupkany,napapany a na rukach obzerame svet 😉

majkas
28. aug 2009

nina tak to ste sikulkovia 😉

my prave zohrievame vodu lebo nam cely tyzden nejde tepla voda.
inac o akom case od papania kupete malinkych? lebo ja nikdy neviem ci mam potom hned zase davat jest, vacsinou nam to vyjde za sme okupany asi hodku po poslednom papani

majkas
28. aug 2009

malo byt Po ako case,..

nina41
28. aug 2009

majkas ja dve hodky od papania,pri kupani pomahaju aj chlapci,jeden chysta vaničku,druhy osušku aj oblečenie a ja kupem 🙂

majkas
28. aug 2009

asi to aj ja tak skusim, u nas tiez kupeme spolu s mm
no idem na vec voda zovrela, papa

olianko
28. aug 2009

Ahojky 🙂
Zaba tak to ste mali teda otrasne 😝
....a inak my sme boli tiez tento tyzden v nemocke ale na Antolskej .
Maxim bol nejaky nachladeny, mal trosku zvysenu teplotu.Ale v pondelok nad ranom zacal divne chrapcat , z pusy mu isli sliny ale vo velkom mnozstve a nakoniec sa aj prudom povracal.Tak som hned rano isla k pediatricke, ta rozmyslala, ci mame ist na Kramare alebo na Antolsku.Nakoniec povedala, nech idem radsej na Antolsku.Tak sme tam prisli, hospitalizovali nas na JIS-ke.
Bola to normal izba s klasickou nemocnicnou postelou, posielkou pre mimco + navyse tam bola TV a DVD prehravac.
Robili nam vsetky mozne vysetrenia, USG bruska, mozgu, odbery krvy, vytery...no proste vsetko co sa len dalo.Ja som musela vazit maleho pred papanim aj po, suchu plienku, mokru plienku, teplotu, odvazit ho holeho pred kupanim .
Pustit nas mali v stredu ale primar si nas tam este jeden den chcel nechat na pozorovanie - pre istotu.Tak sme tam ostali.
Kazdy den za mnou chodil mm, Sasku vtedy postrazila babka.Ked som sa isla osprchovat tak sestricky postrazili maleho , ked sme zbehli s mm do bufetu tak ho postrazili ak sa nahodou zobudil
Nakoniec nas dnes pustili domov , dostali sme lieky , pravidelne odsavame.
A na buduci tyzden na kontrolu k nasej pediatricke ale ak by sa nieco stalo tak zas na Antolsku.
Na personal nemozem povedat ziadne krive slovo.Vsetky setricky aj dr. boli velmi velmi mily.
Neviem ako by som to tam prezila keby som mala taky stres ako ty zaba.Dufam, ze sa tam uz nebudete musiet vratit / myslim na Kramare/ a dufam , ze ani my na Antolsku / aj ked tam boli vsetci fajn/

....a inak ostatne babatka su zdrave? nestihnem precitat stranky za styri dni 😅

reilyy
28. aug 2009

co vsetci behate po nemockach?? 😕 voskin krpec tiez ma problemy, kaka krv, nelepsi sa to

reilyy
28. aug 2009

my az na tradicne koliky sme zatial ok, klop klop

jajona
28. aug 2009

Ahojte,

ja som práve dopapala rožok a dávam si čierne pivo. Ešte som také nepila, takú horkú, či akú chuť má.

Baby ja som zúfalá. Malému dávam papať každú hodinu. Už nevládzem. Ja neviem... On je stále hladný. Neviem, kde je chyba. Dám mu napapať, uspím. Spí pol hodinu, ozaj, že skoro na minútu. Zobudí sa, začne plakať jak besný a zase si pýta papať.
Teraz po dva dni večer okolo 20 h som ho uložila. Prvý deň vydržal až do 00:15 h (čo už je v knihe rekordov 😀 ), lebo on viac ako 2 - 2,5 hodiny nevydrží a včera do 23:00 hod. Dnes to bude o inom. Už mrká. Jaj.....

Takže tak.

maximilian
28. aug 2009

Čaute kočandy, dlho som tu nebola, nestiham. je pekne počasie tak sme často vonku.
Zaba a to si bola na akom oddeleni?
My sa mame faj. Drtobec ma okolo 5800g, v pondelok idme na poradnu, tak uvidime presne. cez sen toho veľa nenaspi, dne dvakrat po 20 minut. V noci zalomil o 20,00, ked všetko bude ok , tak sa zobudi okolo 3,00 a potom oklo 6,00- 7,00 a to sa mu už nechce spať. Ale aj za tom som rada, je to super. maxík sa budil v noci každe dve hodky,.
Inak s bruškom všetko ok, Biogaja fičí, žiadne koliky a kaka a prdka krasne sam.

oli super, že už ste doma a nech ste už zdraví.

maximilian
28. aug 2009

Inak len mne bolo dnes nanič, asi tždeň sa mi točí hlava, pritom mám dobrý tlak aj cukor ok. Neviem asi únava. 🙂

jajona
28. aug 2009

jak vám závidím, že vám maličkí vydržia tak dlho spinkať 🙄

idem sa ospršiť a uvidím, ako sa to bude vyvíjať ďalej

zatiaľ pa

reilyy
28. aug 2009

jaji, tak urob test, kup umele mlieko, daj mu najest z flasky a uvidis ci sa zobudi tak casto ako pri kojeni, ak hej, tak to nieje tym ze je hladny

reilyy
28. aug 2009

cau maxi, tak to mas super ze ti tak krasne v noci spinka 🙂

maximilian
28. aug 2009

rei no dufam, že mu to vydrží. Inak jendu nioc som ho skusila dotlačiť- dať mu jesť o pol noci či bude spať dlhšie a nehrozí. Zobudil sa na svoju pravidelnu dvaku medzi 2-3,00

maximilian
28. aug 2009

Zdrhám do sprchy, zatial papa. 🙂

lucim
28. aug 2009

dobry vecer, tak uz sme sa uhupali na lopte a v satke, spinkame na brusku hned tu vedla. 😉

kocicky, to mi je luto, ze maju deti problemy, ze to az v nemocke musite riesit. 😕 😒 dufam, ze uz vasich drobcekov nebude nic trapit, ziadnych drobcekov. uz len a len spokojne babatka.

lucim
28. aug 2009

rei aky bol den? uz lepsi?

lucim
28. aug 2009

ooooo a mame zapis do dlhodobej sutaze v nestandardnych miestach na kojenie.
kojila som v klimatizovanej banke. 😝 😀

inneska
28. aug 2009

aj odomňa pekný večer 🙂

uff, žabik, tak to ste mali škaredú skúsenosť s nemocnicou ☹ snád sa tam už nevrátite a budete v zdraví rásť domka v pohodičke 🙂

oli...ty takisto, radšej domka, aj ked v nemocke bolo fajn 🙂

maxi...a aj tebe nech sa polepší 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre