Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
25. mar 2010

mamine buchty na pare su najlepsie... 😀

vendulacky
25. mar 2010

lucimko, parádní videa🙂) jak jsou si ty jůlovčátka podobný🙂)
lucia, arci, ani, traky, super fotky🙂 hlavně matýsek s buchtama, čučím jak péro🙂 mít emča takovej kus v puse, tak už se jí zvedá kyblík🙂)

lucim
25. mar 2010

trakyyyyyyyyyy , no teda, ale mu tie buchty smakuju 😀 a fakt, nas matko by sa zakuckal, ak nie to co pise ven.
ven a ty mas nejake nove zaznamy emusky? 😉 a julovciatka su kazde jedno podobne okuzlujuce originaly 🙂

zaba2707
25. mar 2010

ahojte bambulky vsetko naj dnesnym oslavencekom a my maaaaaame druhyyyyyyy zub prava jednotka dolna je uz tiez na svete 😀

zaba2707
25. mar 2010

fotocky a videjka uplne superneee 🙂 moooooc sa nam tie deturence vydarili 🙂 idem nakrmit maleho pa zatim

vendulacky
25. mar 2010

nový videa jsem zatím nepřidávala, ale brzy určo přidám ;)
a fotky už jsem asi nepřidala 100 let...o víkendu k tomu sednu (X dostane emmu a zamknu se ve svym pokoji🙂)

Jinak se trochen rozepíšu, co se mi stalo v pátek...

V plánu byl víkend v CZ. Takže když emča dopo usnula, začala jsem balit ... je to vždycky věcí a harampádí jak pro desetičlennou rodinu 😅 Uvažte: moje taška (a tam věci na doma, na ven, co kdyby se šlo pařit-a ted aby to ladilo a aby bylo z čeho vybírat 😀 ), nebudu popisovat šminky, kulturtasche, boty,..... 😀 ) emči taška (na doma, na ven, co kdyby se šla vystavovat na návštěvu...pleny, hygiena, cestovní postýlka, chůvičky, peřiny, chodítko, jídlo a vybavení, hračky,.....)...kočár ...no nedokážu si představit, jak pojedem na dovolenou....asi zapřáhnem káru 😀
No a tak to pobalím, napakuju do auta, vyrichtuju sama sebe, připravím oběd, že až se emča vzbudí, tak oblíct, najíst a jedem....vidíte ten dokonalý timing 😀 Jak se vzbudila, tak to šlo jak po másle....obout, klíče od baráku, od auta, kabelku (narvanou věcma, který jsem ještě našla a hodily by se, ale bohužel tašky už byly napěchované v autě.. 😀 ), EMMU...zamknout barák, klíče od auta a od baráku s kabelkou na přední sedadlo, připnout emmu do nové autosedačky....zabouchnout...a auto zamčené!!!!! Klíče a emma v autě....nedobytná pevnost....
Chytila jsem příšernou paniku, emča se tomu ještě hebila....
Tak běžím k sousedům, akorát byl doma mladej, tak tam na něj vyhrknu, chudák se úplně lek 😅 Naštěstí byl víc při smyslech než já, tak zavolal autohaus, kterej byl asi 500 m daleko. Zajel pro technika a během chvilky byli zpět i s nářadíčkem....já mezitím utěšovala sebe a emmu. Emče se ta hra pomalu přestávala líbit.....
Tak vyklížili dveře, strčili drátek s háčkem, klíče krásně ležely na sedačce, úúúúplná brnkačka...vytahuje klíče, já je úplně hypnotizuju pohledem a u cíle mu spadnou na zem....mezi sedačku a dveře....krve by se mě v tu chvíli nedořezal....
Technik mě utěšoval, že kein problem, vzal větší drát, naladil zahnutí a že jde otevřít kliku zevnitř...to se mu ale nedařilo....posraný auto...já už koukala kolem, kde co vezmu, s čím rozbiju okýnko, emča se začala vztekat...oblečená, dudlík mezi nožkama, zavřená a nová sedačka, na kterou si ještě musela zvyknout..
No nic, že teda nezbývá nic jinýho než, vydolovat klíče ze země...mě šel trefit šlak....bohužel, měl ale drát krátkej, takže si zajede do dílny pro větší....mně už se dělalo špatně...než odjedou, přijedou a než vydoluje ty KLÍČE, tak chytí emma takovej hysák, že si to za klobouk nedáme🙂) Když odjely, tak už jsem jen přes sklo emmu utěšovala, zpívala, bouchala do kapoty, klepala na sklo, hrála na kukuk...nic nepomáhalo, emča chytala hysterák...a chudinka začala tak plakat, až se zalykala, občas nemohla popadnout dech, úplně se zastavila, vykulený očka, kašlala a zase ječela.....HRŮZA!!! Já už hledala něco na roztřískání okna, paradoxně (uvědomila jsem si to až jsem byla zase při plném vědomí, že jsem si to namířila k plynové bombě!!!! od grilu 😀 😅 🤐 ...to bych tomu dala) Naštěstí přijeli a ujišťovali, že už to bude za chvilku...chudák ten technik, pracovat u matky, která má chvilku před kolapsem a s ječícím dítětem v autě....ani nevím jak se mu to podařilo, ale docela rychle je zaháčkoval - asi u nás stál strážný andělíček a ten mu je tam na ten háček pěkně nasadil 😀 😀 😀 a paj už zvedal ke škvíře, chvíle napětí, já si zakryla oči abych tu drámu neviděla🙂) a pak chňapnul a už nepustil 😀 Na centrál zmáčkl ještě vevnitř, auto cvaklo, stáhly se přední okna a rána šutru z mýho srdce🙂) Hned jsem skočila po emmě, vyprostila jí a za chvilku už se na svý hrdiny zubila 😀 😀
Pak už jen emma nechtěla zpátky do nové sedačky 😅, v autohausu mě skásli o 20eur...a sousedovi jsem koupila lahev červenýho a mercííí 🙂
Večer u mamky jsem to spláchla slivkou, je mi z toho blbě ještě ted....hlavně jak šedivěl X, když jsem mu to v neděli večer vyprávěla.....samozřejmě, že JEMU by se to nestalo!!! A doufá, že jsem si vzala ponaučení!!! 😅 😝
Samo vzala, ted kontroluju klíčky 2x než zavřu emmu do auta a na sedačku už je nikdy nepoložím....
Jinak jsem asi zamkla nechtěně auto, když jsem nesla emmu a tu TĚŽKOU kabelku, dveře u spolujezdce a u emmy byly otevřené a ve chvíli když jsem je zavřela, bylo po prdeli....HAWK (nečtu po sobě, tak sorry za chyby)

....prej trochen se rozepíšu 😀 😀 😀

lucim
25. mar 2010

ven, ty moja sposovatelka, tak to je iny adrenalin, ale nastastie to dobre dopadlo .... urcite by to dobre dopadlo, inak sa neda, ale zvladli ste to. cmuuuk moja vystresovana mamina. 😉

asparaguska
25. mar 2010

Ahojte...
Nakukujem a potešila som sa Ven niečo napísala, to bude sranda a tu horor na noc... Ešte, že to dobre dopadlo a bývate neďaleko servisu.. No jasne, X ani žiadnemu chlapovi by sa také niečo nemohlo stať, kľúče od auta by nezabuchol určite, to by skôr nechal doma bábo alebo by polovicu veci nezobral.

asparaguska
25. mar 2010

Ešte mi napadlo: Mohli by sme Ven cestovný zoznam (navrhujem nechať aj názov) využiť, keď už je to tak krásne rozpísané a postupne rožširovať, niečo ako zoznam do pôrodnice, veď čas dovoleniek sa blíži a niet nad cestovné skúsenosti... 🙂

vendulacky
25. mar 2010

ahojky 🙂 no horor to byl, ale teď už se i pousměju...sama nad sebou a nad svým pochodem myšlenek v té chvíli🙂
aspar, nevím, jestli by můj seznam prošel, nevím jak je na tom kapacita ne-kombíků🙂) ale je fakt, že jezdím často, takže už to mám v malíku ;)
a jinak máš pravdu, někteří umí jen buzerovat a neže se zpozdíš, pán čeká v autě a ty lítáš od čerta k ďáblu a počítáš, jestli máš vše...ale je to někdy síla vypravit se jen na ven s kočárkem 🙂)

ale ten seznam určo dáme dohromdy, hlavně co se týče třeba lékárničky na dovolenou a tak... 😉

asparaguska
25. mar 2010

No to hej,... mm málokedy niekam prišiel načas ( zvyk z domu) a teraz s Deniskou je to o to horšie, ale aspoň má výbornú výhovorku... ale po vynadaní sa aspoň snaží a hlavne na návštevách a tak, vtedy ľudia nadobúdajú dojem, že vlastne o dieťa sa stará on a ja o ňu ani nezavadím (pomaly ju aj kojí.. 😖 ) ani z rúk ju pomaly nepustí... 😠 , ale ak niečo chýba vtedy všetci zazerajú na mňa, že ako to, že som to zabudla..

asparaguska
25. mar 2010

Óóó, už sa hladoško ozýva, idem... Majte sa... Dobrú noc...

vendulacky
25. mar 2010

nekoukali jste někdo na primu? já jen očkem, ale ten konec byl hustej!! No co to bylo za magora???!!! Prej plastelínu, fakt vtipný!! Bych se urazila až na smrt...takovej floutek neomalenej...

vendulacky
25. mar 2010

aspar, ty chlapi, vystřelit to na mars...
tak já vypínám, jdu se natáhnout k telině a nechám se usnout ;)

brou noc kočičky...

traktor
26. mar 2010

dobre ranko, oslavencm gratulujem 😵 , videa pokukane, kraaaaasne, fakt mame najkrajsie, najlepsie, najsikovnejsie, najuzasnejsie naj 😀 deticky 😵 ven...uplny horor az som sa spotila..verim , ze to bola najdlhsia chvila tvojho zivota...ale hlavne, ze to dobre dopadlo...

lucim
26. mar 2010

moooorning, dnes sme si urobili dovolenku a zelame vsetkym krasny slnieckaty den 🙂

lucia32
26. mar 2010

Ránko...u nás prší...
venduš...ajajaj, takový drasťák....chudák Emuš, chudák ty...ale dobre to nakoniec dopadlo 😵
Aj my sme včera okoštovali priesvitný plátok paradajky a malý cuc z nej, ale sa jej to nepáčilo 😝
A ráno zbaštila dva kelímky toho nestlé jogurtu, ten jej šmakuje...kúpime ešte jedno balenie a skúsime prejsť na normalko jogurt...aký bude lepší? smotanový plnotučný s ovockom, či radšej niečo ako activia s bifidusmi?
A kaša na noc nezabrala, o pol 8 sme vytuhli obe, mm sa už chce rozviesť 😝 o 11 vyzunkala 180 kaše-to som bola robiť ja, o 2 dalších 180 ml mliečka...a o 4 dalšiu 150, o 6 už štebotala a drapala sa cezo mna...mm je úplne nešťastný, že sa tolko budí...ja som grogy, večer ked lahnem, nie je šanca ma dostať z postele, dokonca ani zapnutý PC a mimiaukcie nezabrali...idem kuk čo mi utieklo, som tam mala niečo naklikané 😝

vendulacky
26. mar 2010

ahojky, luci to ti papá ale fakt nějak moc a často🙂 mně se tuhle naopak stalo, že se vzbudila v 6 a vypila jen 50ml a pak jsem jí to v 7 chtěla dát docvaknout a no chance..když jí dám okolo 17hod kaši na lžičku, tak mi večer v 19 na noc nechce mlíko nebo ho vypije dost málo...
Jinak chápu, že jsi grogy, tohle mi mě položilo načisto...
...dneska máme úspěch, probudila se v 6,19🙂...

lucia32
26. mar 2010

Ven...ona pila máličko, cez noc len 60, max 90, ale po chorôbke jej nejak stúpol apetít 😅 , alebo mi chce dokázať, že už nie je malé bábo, ale veľká slečna...žrútko? 😝
Dnes jej skúsim dať na noc mliečko Beba na dobrú noc, to je s ryžovou múčkou na dlhší pocit sýtosti...len dúfam, že jej to nebude krútiť bruško, kedže nie je HA 😝
My dnes za 5 min 6 😠
Joj sa teším na nedelu, bude posun času 😀

lucia32
26. mar 2010

Večer zjedla asi 120 ml kaše +pár lyžíc výživky a za pol hodky ešte vyzunkala 90 ml mliečka, hned zaspinkala, bolo pol 8...
Už neviem čo by som jej na večer dala, rozmýšľam, či by nebola sýtejšia zemiaková kaša...

hathor1231
26. mar 2010

lucia,nebudi sa ti lebo je moc napapana a teda ju boli brusko lebo je to moc tazke. ved mne sa tiez nespi dobre,ked som napratana,tiez sa prehadzujem ako blazniva... cez den ti papa ako?
chces si precitat- kazde dieta sa vie naucit spat? 😕

hathor1231
26. mar 2010

my papame 190ml kase o 7vecer a potom hned do postielky a spinka do 5-6rana 😵

lucia32
26. mar 2010

Hat...ona sa neprehadzuje, spinká pekne, len sa často budí a chce jesť...síce je pravda, že predtým pila v noci menej ale budila sa podobne, takže v tom to nie je...to ja poznám...ja som jej robila jej obvyklu dávku a ešte som bola 2x dorábať, očividne chcela ešte mliečko....kašu sme dávali dnes v noci po prvýkrát...
A to každé dieťa.... mám prečítané....viem, že niekedy sa deti budia zo zvyku a že miesto jedla stačí pomojkať, ale to tu neplatilo, pol hodiny mnaučala a hadzala sa a ked som jej dorobila mliečko, vyzunkala a zaspala...no uvidíme ako sa to bude vyvíjať....
Tak o takom spinkaní sa nám môže len snívať 😝

lucia32
26. mar 2010

A papanie u nás....
Ráno akokedy... bud kaša+presnídavka...cca 150 ml alebo ryžové vločky či keksiky v mlieku,ovsená kaša s banánom... no niečo sýte...
Desiata väčšinou presnídavka, alebo banán...
Obed...mäsko, zeleninka, zemiak, alebo ryža, či vločky, či pohanka...
Olovrant...presnidavka, alebo ovocko, alebo len mliečko...
Večera: väčšinou kaša, alebo do kaše zbytok obeda...už sme dávali aj puding zo zlatého klasu...
Okolo pol 8 mliečko a v noci ešte 2x, väčšinou okolo polnoci a ráno okolo 4...

hathor1231
26. mar 2010

luci, mne mala tiez zle spavala, cez den len v kociku. to som ju uspavala aj 45min hupanim v kociku a po30min sa s krikom zobudila abola viac nahnevana ako vyspata 😝 takto to bolo 2x za den a vecer ju marek uspaval na fitlopte a to tiez trvalo (ked bola menisia aj hodinu!!!) aj 20min... v noci bola oky, cicik a spala dalej.... len vynimocne sa zobudila viac ako 3x.
tak som ju jedno rano dala spat do postielky (vlozila som ju culu,napapanu,cistu) a do 15min spala!!! takto spava cez den 2x po minimalne 1,5h niekedy aj 2- 2,5h!!! a v noci je to minimalne 10h. uz ju nekojim ani vecer. dostane o 7kasu a nakojim ju naskor od 3 (to sa niekedy zobudi) a potom vstavame o 5-6 rano. zvykla si skoro vstavat lebo marek vstava o 6,takze ju zobudi...

lucia32
26. mar 2010

Hat...tak to v kočíku sme mali aj my...ale kočik sme odložili a ona bezbolestne zaspavala do 5 min na rúčkach a potom do postielky...so zaspávaním nemáme problém, ak naozaj chce spať, tak zaspí behom 5 minút...podotýkam, že zaspávame na posteli a potom ju len presuniem...postielku máme otvorenú a prisunutú k posteli...
No musíme sa asi teraz hľadať, skúšať, experimentovať...ja s tým problém nemám, to skôr mm 😝 😀

ani3012
26. mar 2010

pavcik..................26.4................Matýsek má dnes 11 mesiačikov 😵 😵
nina41.................26.6..................Riško má dnes presne 9 mesiačikov 😵 😵

Meniny oslavuje: Emanuel, Eman, Manuel, Emanuela, Manuela
Meniny oslavuje v ČR: Emanuel, Emanuela, Haštal, Manuel, Manuela

Prajeme všetko naj naj naj ! 🙂 ♥

Zázračný džin
Vezie sa veľkopodnikateľ na svojom džípe a zbadá pri ceste akéhosi somráka, ktorý dddychuje. Zrazu luskol prstami a pred ním sa objavila fľaška piva. Somrák ho vrazil do seba a pokračoval v oddychu. Veľkopodnikatela to zaujalo a tak zastavil a začal somráka pozorovať. Po chvílke somrák opäť luskol prstami a opäť sa zrazu objavilo pivo. Tak sa to niekoľko krát opakovalo. Veľkopodnikateľ to už nevydržal a obrátil sa na somráka:
- Počuj, človeče, ako to robíš?
- No... mám džina, ktorý plní moje želania - odvetí lenivo somrák.
- Skutočného džina?! Predaj mi ho.
- No, nemôžem ho predať. Ja ho sám potrebujem.
- Pozri! Tu máš kľúče od môjho džipu, tu máš kľúče od mojej novej vily a tu je šek na milón. Predaj mi ho!
- Tak to súhlasím.
Somrák vzal kľúče a šek, vytiahol spod pazuchy starú lampu a dal ju veľkopodnikateľovi. Veľkopodnikatel utrel lampu, z nej vyletel džin a vraví:
- Počúvam ťa, pán môj! Aké sú tvoje rozkazy?
- Tak! Chcem nové auto, novú vilu, miliardu na účet a kontrolné balíky firiem Slovnaft, SPP...
- Moment, pane môj! Neponáhľaj sa! - zastavil ho zázračný sluha,
- Ja som úzko špecializovaný džin! Tak čo si dáš? Gambrinus, Kozel alebo Topvar? 😠 😀

lucia32
26. mar 2010

Oslávencom všetko naj 😉

Ani: tak taký džin by sa zišiel, ja pivko môžem 😀

traktor
26. mar 2010

jezismaria ...ja som fakt slepa a potrebujem okuliare...ja citam v tom vtipe ze zbadal somarika...tak reku, naco mu dal pivo 😀 😀 😀 ..

lucia32
26. mar 2010

Trak aj ty? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre