Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

laurajana
30. mar 2010

ahojte babulky - včera sme boli v poradni máme na necelých 8. mesiačikov 9,5 kg 😀 fuuuuuuuuuu je čo nosiť...a tlačia sa nám naraz horné jednotky, trošku už aj cítiť ich, no nie sú ešte veľmi vykuknuté...v noci spinkávame celkom fajn a počas dňa nás drží ešte 2x spinkať - keď doobeda nechceme, naobed pospíme aj 3 hodky v postieľke...pekný dník všetkým, ja sa dnes chystám pohrabať okolo domu - dvor - trávičku...snád sa bude pri malej dať 😉

ani3012
30. mar 2010

jani-som dnes myslela,že sa blíži posledný deň v mesiaci a ešte ostáva Lauruška -skalné posledné júlovčátko

raona
30. mar 2010

Traky, na dedine v rodinnom dome.. nooo skrinky mi otvara uz teraz, ruru som bola nutena zalepit, bo vzdy sa o nu chyti a stoji tam, dovezie sa behakom ku skrinke a otvara ju, ale kedze behacik je siroky, tak ju len na kusok otvori, bo jej tam zavadzia..
No nasa ma teda sily za dvoch.. nechapem kde sa to v tom malom decku berie, ako strasne vie postipat, poskriabat, uplne tak surovo.. nenormalne..

Ani my sme zo spankom mozno podobne na tom.. malu ulozim o osmej do postielke do pol deviatej herecka vyspana a potom ide az okolo desiatej, pol jedenastej jedenastej spat.. spi tak do druhej, kojime.. a potom je kazde dve hodky hore... a cez den.. no tak ked ju dam spat do postielky,tak ona za desat dvadsat minut vyspata, v kociku ked ju vozim tak spi aj dlhsie no a ked som stihla poumyvat okna tak to mi spala na dvore v kociku dve hodky, az som bola prekvapena... no akoze katastrofa je to u nas s jej spankom.. a to tiez ona zaspi aj v hluku hocikde, ale len na kratko..
ked bola malinka, cca do stvrteho mesiaca, sme ani nevedeli ze ju mame, zaspala natvrdo o desiatej a do rana spala ani jest nepotrebovala, no a teraz..to je katastrofa..

lucia32
30. mar 2010

Ránko...ani ja nemám foto, fňuk ☹ , však som tam bola s Natálkou...ale asi mi chcú naznačiť, že mám hodiť aktuálnejšiu 😀
My sme dnes spinkali skoro do 7, huráááá a ani tolko mliečka nevypila...večer sme dali cestovinky s mäskom a zamiešala s kukuričnou krupicou, tak ženy sa konečne riadne napucla? 😝 😀

Oslávenčekom všetkým gratulka...

ani3012
30. mar 2010

som vravela,že majú divné pravidlá na foto

lucia32
30. mar 2010

Ani ahoj...no som kukala na tie pravidlá a mal by to byť face spredu a ja som mala bočný... 😝 ale ked máloktorá fotka sa pekne vydarí 😅 teda moja, musíme dnes niečo nafotiť 😀

ani3012
30. mar 2010

ale prečo sa musíme takto doslova legitimovať ? Buď alebo....nepáči sa mi to 😝

raona
30. mar 2010

to akoze foto tu na konovi? ci kde?

lucia32
30. mar 2010

Jj, na koňovi....v pravidlách sa píše, bud daš normál foto, alebo žiadnu...písať môžeš aj tak 😝 Má to byť tvoja foto, žiadne deti, žiadne zvieratká 😀

riusik
30. mar 2010

aj ja som z profilu.. mam cakat, ze ma o chvilu zrusia? nuf nuf, to je moja oblubena..

lucia32
30. mar 2010

Rius...ahoj, no ked ťa doteraz nezrušili, tak ťa nezrušia 🙂 , no možno máš styky 😲 😀
Čítala som o vašej ceste, nemali ste ísť do NY?
Ale aj tak to bude asi ťažké, že? Najhoršie sú tie prvé dni, ale dobrí ľudia sú všade...

riusik
30. mar 2010

lu: hej, aj NY sa tam mihol, ale ak ked ma to tam lakalo svojim sposobom, som rada, ze idem len tot za humna :D dufam, ze to ma maminka pride castejsie pozriet ako do NY... a dufam, ze natrafim na dakych dobrych ludi hned.. a ked nie, tak ma tu budete mat varenu pecenu a budete ma musiet ukludnovat 😉

ani3012
30. mar 2010

rius nezrušili,lebo na ňu ešte nedošli.ale my tu máme "anjela strážneho" ktorý určite na to adminov upozorní 😀 😉

traktor
30. mar 2010

😀 😀 😀

laurajana
30. mar 2010

ľudkovia chcem sa opýtať malej dr. nasadil ambrobene, spiropent sirupčeky a pamycon do nošteka + fenistil kvapky...chcem sa opýtať - ona doteraz veľmi kašlala - soplila, ale od dnes jej strašne chrčí na prieduškách...snáď to nieje predzvesť niečoho zlého, vo štvrtok sa máme ukázať, ak by sa to nezlepšilo, akosi prestala kašľať počas dňa, kašle skôr keď zaspáva a keď sa preberá...taký strašný kašel prieduškový

brinzulka
30. mar 2010

laurajana-ja si myslim, ze jej to zliezlo dolu....ambrobene je mukolyt.a expektorans....to znamena, ze ten hlien akoby zriedi a malinka by ho mala-expektorovat-vykaslat...my sme davali aro pacientom

pamycon-je antibiotikum..takeho slabsieho razu..na lokalne osetrenie-dla mojho nazoru

Kasel po spanku pochopim, ze telo je v klude, hlien sa tvori a ked sa preberie..tak sa ho telo snazi zbavit, vykaslat...drazdi to dychacie cesty, tie kasloidne reaguju a zbavuju ich hlienov..

Ale neviem, ci si sa chcela opytat, ze ci ist lekarovi...alebo co..

Ak nieco bolo nespravne, opravte ma.

brinzulka
30. mar 2010

dieta: zub 2ks, vaha 8100g, stavia sa vsade....a rehoce sa tomu...spi: od 10:30hod..5-60minu...
okolo 15stej, 18stej 5minut.slofik a vecer, ked ide spat mama 😖 ...ale raz to vylepsime...viac sa kojime, ako normalne papa...ale to tiez casom bude lepsie...verim, inak sa zjasi moja trpezlivost....a starsi odmieta ost spat a ja by som tak rada mala cas aj na seba...zavrela oko...atd...
nic to ...niekedy dohonim...
pa

riusik
30. mar 2010

dobreeee, ANI 😀 😀

laurajana
30. mar 2010

brin...nie len som chcela radu, či to je dobre...lebo to ambrobene berie tak od piatku a teraz + ten sinupret...tak preto som sa pýtala, či niekto nemá skúsenosť, či sa nejak "nepobili" tie sirupy, lebo jej to tam fakt chrčí a tak ako pekne po ambrobene vykašlievala, tak teraz je to "akoby to niekde zastalo" ani nekaká hlieny ani nekašle, tak preto neviem 😒 a stým čo píšeš to máme podobne aj čo sa malej týka a papania normál aj kojenia a tých 9,5 kg to sa mi zdá u nej dosť veľa...tučka malá 😀 naša

laurajana
30. mar 2010

ani kto je ten "anjel strážny" vykričme ho 😀

lucia32
30. mar 2010

Laurajana...my sme najprv na hlieniky brali sinupret sirup, ale behom víkendu jej začalao aj chrapotiť na prieduškách a dostala vysoké teploty, tak sme šli a dostali sme ATB...ale priedušky mala čisté, len jej to tak chroptilo 😝

laurajana
30. mar 2010

Lucia veď to, lebo dr. ju dlho počúval a povedal, že to dýchanie sa mu nezdá, takto kašlala a soplila už takmer 3 týždeň je na tom tak...ako teploty pochopím aj soplíky, že sú od zúbkov, ale ten kašel a ten chrapot...no uvidíme ako bude zajtra, lebo sinupret má len od včera...tak počkáme čo bude do štvrtku a potom zbehnem s nou, predsa len sa blížia sviatky a kde potom budem lietať

lucia32
30. mar 2010

Podla mna, ten rozpustený hlien sa jej tam ešte niekde nalepil a prúdením vzduchu v dýchacích cestách vydáva ten chrapotavý zvuk...toť môj názor...
Ja by som tomu ešte nechala volný priebeh, hlavne ak ho berie ešte len od včera...ale vo štvrtok s nou určite chod, aspon budeš kludná...

laurajana
30. mar 2010

Veď práve, kľud na duši, že je to v pohode, dík za skúsenosti a rady 😉 idem žehliť

lucia32
30. mar 2010

Jaj, taká milá činnosť 😀 žehlenie 😝

blani2
30. mar 2010

Ahojte 🙂

Lauri, Brin ti to krásně vysvětlila 🙂 My měli podobnou kombinaci sirupů před 14 dny. Dochází k uvolnění hlenů a proto to chrčení a vykašlávání. Nedávej ty sirupy tesně před spaním, ale tak 2 hoďky, ať malou kašel nebudí. Má teplotu? Nám dr doporučila super poklepovou metodu zádíček na urychlení vykašlávání. V mikrovlnce nahřeješ 2 plenky. Dáš ji malé na hrudníček a na záda (třeba pod body) a chvíli čekáš. Dojde k rozpuštění hlenů a pak ji doslova obrátíš hlavou dolů a jemně poklepáváš prsty na zádíčka. Moc se jí to nebude líbit, ale chytejte třeba hračky ze země nebo ji dej na balon. Drž ji přes přední stranu tělíčka už od ramen...špatně se to popisuje. Malému to moc pomohlo.

riusik
30. mar 2010

aj ja zehlim - teda to tak vyzera, ak by niekto prisiel, zehliaca doska nachystana... len stale niet toho, kto by sa do toho pustil 😀

blani2
30. mar 2010

Mám dotaz na cyklistky. My jsme vášníví a tak chcem kupovat Kubíkovi cyklosedačku. Zatím mám favorita Hamax sleepy, který vychází dobře v testech. Něco jsem pročetla a dost se různí názory na začátek vození mimi na kole. Někde je, že jak se sám posadí a pěkně sedí (cca 9 měsíc), někde 18 měsíc, až jsou pořádně zpevněné zádové svaly. Tak nevím nevím. Nerada bych Kubíčkovi kvůli svému zájmu ublížila. Máte někdo zkušenosti????

blani2
30. mar 2010

Jé tady se žehlí? Zvu vás na návštěvu, mám tu kooopec prádla 😀

blani2
30. mar 2010

smějko
nejmladší a nejstarší člen rodiny (věkový rozdíl 91 let 🙂)
naše nová zábava, brazilský hudebník, rumbakoulí o podlahu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre