Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
27. apr 2010

sú neuveritelne úžasné tie detičky...nikdy by som toto nevymenila za nič na svete 😵 😵 😵

a susedka čaká bábo...termín má 12.7. tak bude dalšie júlovčiatko 😵 😵

inneska
27. apr 2010

a idem do spiša...teda do hajan...dobrú babulenky..zajtra 😵 páčko

lucim
27. apr 2010

inn dobru nocku 🙂 a susedke gratulujem. 😉
ja som bola skontrolovat matka, hlboko spinka, uplne opacne otoceny v rozku ako som ho povodne ulozila. 🙂

vendulacky
27. apr 2010

ciao belissimi 🙂

po delší odmlce jsem vás přišla zas pozdravit, furt jsme někde v luftě (nebo bojuju a přemáhám svoje tělo, aby vyprodukovalo nějakou činnost 😀 )

Víkend jsme strávily u babičky, tedy v čechách, to byl zase rambajs. 3 děti, 3 tety, babička, psi, kočky,...malá měla zas o zábavu postaráno a já taky 🙂
Byla jsem taky na pivu (s holkama, co spolu chodíme, a tak jsme se zakecaly, že najednou byly 3 hodiny, než jsem dolezla dom a do postele, byly 4 a v 7 budíček 😅) Ale zvládly jsme to, hlavně jsem pila s mírou, tak jsem byla docela fit. I když na takovýho drba můžu i odpo u kávičky a nemusím ponocovat 😀 Žádná velká ekšn se nekonala, probíraly se vesměs děti, pleny, jídlo, spaní 😀
Zůstala jsem do pondělí, páč jsem měla termín u zubáka. Svěřila jsem mu podezření na velkou paseku, kterou zřejmě zanechalo těhu a kojení. A světe div se, prohlídl od předu do zadu, od spoda nahoru, udělal rentgeny, na kterých vidí bujení pod plombama, nic se nekonalo, zubař zůstal bez práce a já bez poslintaných kapesníčků 😅 Ale i tak jsem mu vysolila 720 káčé, pač už nejsem pojištěná v CZ, tak to mám za hotovku. Ale jako mého milovaného českého zubaře prostě nevyměním🙂
Tak jsme ještě pochodily se ségrou po městě, uspaly drobotí v kočárku, zašly na kávičku a na dortíček, nakoupily, zašly se starším filípkem na hřiště a jela jsem domů.
Naložené auto zas k prasknutí, pač to když jedem na víkend s emčou, to je jak na měsíc na dovolenou.
Hodinu jsem to zas vykládala....
Ale už jsem zasejc doma, půlka hadrů v pračce, zbytek uložený a jedem zas starej režim.
Zítra nás čeká plavčo, tak jsem byla zkultůrnit svoje schátralé tělo, pak máme návštěvu a večer zumbu. To bude zas lítání...
Dneska jsem si proto udělala úplnej fraj a nešla jsem ani ven, jen jsme byly chvilku na terase...jen do té chvíle, kdy mi došla trpělivost vyndavat emče z pusy listí a pavučiny 😀 I když doma to nebylo lepší, jak kdyby chtěla dohnat co zameškala a vyplenila 2 květináče, 2 odpaďáky a odtoky ve sprše a bidetu. Hlavně ta hlína co jsem musela vyndavat a vymývat z jejích úst, to bylo vzteku....jo a taky si skřípla pazouru v šufleti...a musela jsem přelepit skříňku, vrhala se mi na porcelán a čokošky...
Jinak je to moje zlatíčko, snad brzy přidám nový fotky a videa, včetně výměny té mé copaté 😀
Spinká dopo i odpo cca. po 2 hodinách a to je moře volného času..ale bohužel, vždycky vyhraje gauč a dečka 🙂 a pak se divím, že není čas na moje milé kamarádky.
Jinak ty teploty emči nevím k čemu byly, asi k zubům, pravděpodobně se posunujou horní trojky. Jak rychle teploty přišly, tak zas odešly. Sice nechutenství jí zůstalo ještě pár dní, ale pak jak by to chtěla dohnat a snědla na co přišla🙂
Momentálně frčí rohlíky, ale musím pro ně jezdit do cz, pač tady ty klasický rohlíčky nemáme..a bagety prostě nejsou ono 🙂
Takže se opět loučím, jdu si vyndat oči (čočky) a zalehnout.

Přeju vše nejlepší matýskovi od pavcika k 1. ročku vše nejlepší, hlavně to zdravíčko, zbytek už není tak podstatný. Ani to dneska strašně hezky napsala - gratulaci.
A co jsem pochytila, tak matějko od lucim stále teplotkuje, tak vám přeju brzké uzdravení, snad je to jen banalita a brzy bude líp 😉
Posílám uno bacio (trénuju italštinu 😀) a buona notte 😵

lucim
27. apr 2010

prisla som zhasnut telku a pc ... nakojene ... a co to tu citam?
veeeeen, tu je cely roman, ja som vedela, ze ty tie romany zacnes pisat. 😀 to sa tak dobre ciiiiiiitaaaa, ta citam nahlas ako usmevne prihody na dobru noc. 😵 😵 😵 😵 no mas to holka pestre, ale na kamaradky nezabudaj, k tvojim zubkom gratulujem, emicke vlastne tiez, nech uz jej ich teploty nesprevadzaju. 😉 a pivco s kamoskami schvlujem, obcas to proste treba, len to vstavanie keby potom nebolo ... emuske prajem dobru chut k tej hline a pavucinam, u nas je podobny apetit, ktory pre lepsie travenie zahustujeme aj drobnym strkom co ani nie je vidiet v dlazbe v altanku a ani neviem, ze bol rukami na zemi. 🙂
Keby ti chybali rozlicky, kludne dojdi, ja ti upeciem. 😝 a zelam sladke snicky s talianskymi titulkami. 😵 😵 😵

vendulacky
28. apr 2010

morgen 😎

Tak jsme nasnídané a jdem se richtovat na to plavčo...

lucim, musím vás pobavit aspoň tak, když už na vás občas tak dlouho prdím.... 🙂
Jinak děkuji za nabídků rohlíčků, hmmmm, takové čerstvé, křupavé, voňavé,.....
Matýsek je taky labužník, to jako joooo 😀 😀

tak have a nice day and take care 😀 😀 (oprašuju mozkovny 😀 😀 )

brusinka.pusinka
28. apr 2010

Krásný sluníčkový dník všem přejeme 😵
a vše nej oslavencůmmmmm 😵 😵 😵 😵
k 11 měsícům
ani3012.....Evička..... posíláme speciální velikánský medový bošťek 😵
jaja27....Romanka

k 10 měsícůmmmmm
majkas.....Tamarka ...cmuk
mononoke....Filip

9 měsícůmmmmm
.anavi.....Adrián
perla200..Simonka
Cathuska....Nela
a krásný dník všem oslavencům 😵 😵 😵

lucia32
28. apr 2010

Ránko...kým som dočítala vendulka ma predbehla 😀
Venduuuuš ahooooj, holka ušatá, už si nám tu chýbala 😀

lucia32
28. apr 2010

Brusi...hoooj, dnes si ty kronikárka?
Všetkým oslávencom posielame tiež božtek k výmesačninám, špeci Evičke, cmúúúk 😲

brinzulka
28. apr 2010

servuste...ven-sa smejem od uch k uch....
vsetko naj....

brusinka.pusinka
28. apr 2010

Ahojky Brin a Luci, no trošku jsem zafušovala abychom věděli kdo kolik má 😀 😀 😀 Ani se snad zlobit nebude 😀 😀 😀

monr
28. apr 2010

bré ránko
včerajším aj dnešným oslávenčekom srdečne gratulujeme a posielame pusinky.

laurajana
28. apr 2010

ahojte zlatíčka...tak my sme zvládli v pondelok tú genetiku, teda sme si tam dali neplánované "stretko" maminiek ktoré sme sa tam stretli ešte keď boli naše fešandy v brušku, také krásne miminká-dievčatká sa tam stretli a všetky fakt úplne zdravučké, krásnučké, chutnučké, čulé detičky...tak neviem prečo práve na tomto oddelení - aby sme dr. ukázali ako sa veľmi mýlili 😒 😠 Uzáver pre našu malú znel "čulé, zdravé, vitálne dievčatko" - teda to sme vedeli a nepotrebovali sme to počuť od nich, keď malá začala trošku plačkať vraj "mi si ťa tu nenecháme" a ja na to "dosť čo ste si ju chceli nechať keď bola ešte v brušku" ani nepípli som to ja ale držka ...a včera som ani nestíhala sem kuk, čo som mala za dva koše prádla, rezne čakali na linke na župan a práčka drela o prietrh...skrátka čo budem vysvetľovať maminkám na MD 😀 😝

brusinka.pusinka
28. apr 2010

ahojky Monr a Laury 😉
Laury malá Laura je krásná panenka 😉
a kuk jak jsme zblajzly tiramisu 😉 na poslední fotošce jsem odnesla pohár prázdnýýý 😀

laurajana
28. apr 2010

mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kde to odnášaš? 😀 😀 😀 perfektné fotošky...zlatá malá princeznička to bola mňamka...mamina načo také maškrtky robíš 😉

brusinka.pusinka
28. apr 2010

Laury jo pak byl brekot 😀 😀 😀 😀 No měla včera oslavu né 3/4 ročku na světě a rok a půl slavil tatínek co o ní věděl 😀 😀 😀 takže říkal že už je to kus baby 😝

zmurkaz
28. apr 2010

ahojky ... oslávenco veľké 3x huráááááá

babulky - kočky sú fešandy .... 😵 😵 😵 😵
ven - ty si taká srandababa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😵

ani3012
28. apr 2010

dnes máme 11 mesiačikov
ani3012.......................28.5.....................Evička
jaja27..........................28.5....................Romanka

my máme dnes 10 mesiačikov
majkas.........................28.6....................Tamarka
mononoke....................28.6........................Filip

a my máme 9 mesiačikov
anavi...........................28.7.......................Adrián
perla200......................28.7......................Simonka
Cathuska......................28.7........................Nela

Meniny oslavuje: Jarmila, Prudencius, Prudencia
Meniny oslavuje v ČR: Vlastislav , Vlastislava

Kalendárium:
♦Medzinárodný deň uvedomenia si hluku (americká Liga nepočujúcich, pripomína sa od 1996)
♦Medzinárodný deň vodiacich psov (Medzinárodná federácia cvičiteľov vodiacich psov – IGDF, od 2002)
♦Svetový deň bezpečnosti a zdravia pri práci
(Medzinárodná organizácia práce – ILO, pripomína sa od 2003), predtým Medzinárodný deň smútku /aj Medzinárodný deň spomienky na pracovníkov, ktorí prišli o život alebo boli zranení pri práci/ (Medzinárodná konfederácia slobodných odborov – ICFTU – pripomínal sa od 1996, ILO – 2001, 2002)

brusinka.pusinka
28. apr 2010

Ani jěště jeden velký cmuk naší kočence 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a i všem ostatním 😉

ani3012
28. apr 2010

brusi 😀 😀 😀 😀 😀
idem že čítať samozrejme od zadu a kukám a už si tu hodila tabuľku 😀
som bola u lekárky,beriem ATB som prechladla po moč.stránke a od nedele mi to neprešlo ani po brusnicach a čajíkoch a strašne ma to už bolelo......
dzífča,teba ja budem potrebovať na leto,keď budú "ročenky" 😀 Pôjdem na 8 dní preč,tak ťa zamestnám 😉

ani3012
28. apr 2010

a ďakujeme za pusinku 😵

brusinka.pusinka
28. apr 2010

Aňulko pokud budeme doma tak to jasně za tebe vemu 😉

brusinka.pusinka
28. apr 2010

pomáhám mamince hihihi 😀

lucia32
28. apr 2010

Šmírujem.... 😀

lucia32
28. apr 2010

Brusi...dnes som mala tvoje jogurtové rezne...fakt mnamka 😝

brusinka.pusinka
28. apr 2010

🙂 🙂 🙂 Luci jsem ráda že chutnalo 😉

ani3012
28. apr 2010

a tuším sa aj púšťa Karamelka malá 🙂

brusinka.pusinka
28. apr 2010

Ani už udělá i 5 kroků do prostoru a pak rychle kecne na dupu aby jsme si nemysleli že bude už chodit 😀 😀 😀

ani3012
28. apr 2010

brusi-tak to je už otázka času,keď sa ti rozbehne a nezastaví 😀

laurajana- ja mám tiež papuľu na takéto veci! Dobre si im povedala 🙂 a malá je naozaj pekná šikovná baba 😵

ven:
romány na pokračovanie? Tebe,keby sme pospájali príspevok k príspevku,tak celovečerný film 😀
a že sem chodíš pravidelne-nepravidelne,tak toto za to stojí! Odpúšťame ti 😀 😀 😀 😀

lucia32- aj ja by som chcela spraviť ten recept,asi v nedeľu. K čomu si ich dávala?

ja som dnes chcela od malej pusinku a namiesto toho sa chytila za hlavu: a ukázala mi "moje nervy" 😀 tiež potočím aj takéto niečo.Inak nerozpráva,len blaboce.

brusinka.pusinka
28. apr 2010

Ani jojo a jinak já dávám řízky s bramborem nebo kaši bramborovou ale můžou bejt i hranolky nebo americké brambory a nebo krokety 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre