• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Júlovo - červencové slniečka 2009

5. októbra 2016 
mi prišlo predchvílou do mailu :grinning: som sa tiež pobavila :grinning:
12. máj 2010 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak babky marschmalow a marcipán tortičkove pekárky...chcela by som malej krásnu tortu z tejto hmoty...niečo som našla na nete, ale vôbec nemám na to odvahu...len chuť :slight_smile:
A kedže som to nikdy nerobila, tak asi skúsim niečo lahšie...asi tú druhú...ale akože tie Wilson farby, či čo...tak to ani neviem kde mám hladať :sweat_smile:
12. máj 2010 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luci...upečieš korpus, naplníš, potrieš krémom celú tortu a potiahneš hmotou(je na tebe, či si ju chceš spraviť doma z marschmalloow alebo si kúpiť hotovko do 6€ za kilo a potom nafarbíš)a už len zdobíš...tie WILTON farby...sú to gélové farby na farbenie tých hmôt..jedna stojí 2,4€ ... všetko sa dá objednať z netu..môžeš odtialto(kamenná predajňa je u nás)http://peceniehrou.sk/ v prípade dalších otázok ma kludne otravuj :grinning:
12. máj 2010 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. máj 2010 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274 podla tohto si na totrufnem aj ja..
12. máj 2010 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uplne jednoducha ale krasna
12. máj 2010 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inn...to som sa dovtípila, že na nete ich nájdem aj kúpim :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... a tie hmoty sa tiež asi dajú objednať, že? Ale ja si urobím svoju, že jo...však som júlovka a mám tu šikovné cukrárky :wink: ...napríklad brusinka....halooo kde si? ...neboj innka aj teba pootravujem...ja si tú hmotu najprv vyskúšam nanečisto :sunglasses:
12. máj 2010 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
traky krááásna...ale ja potrebujem postup ako pre škôlkára :grinning: ...ja mám okukanú zatial túto... http://www.mimibazar.sk/tisk_receptu.php?id=16428
12. máj 2010 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak dík za link s marshmalov cukríkmi...toto mi trebalo aj s obrázkami :grinning:
12. máj 2010 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no sak aj ja potrebujem taky postup :grinning: :grinning: :grinning: ...tortu si upeciem podla svojho...to uz robim lavouzadnou...len to potiahnutie furt nechapem...a to farbenie...a mne bude traba teraz tortu patkovi a v juni matkovi a simonke...
12. máj 2010 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jééé aj cukríky tam sú nafotené :grinning:
12. máj 2010 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neee.super link..len ...ked chcem ten potah inej farby...s cim to zafarbym....?niekedymi ani obrazky nestacia :grinning: :grinning:
12. máj 2010 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tortu zvládnem aj ja...aj ked nejaký nový recept sa vždy zíde....ale to poťahovanie...ale na tom linku to s tými cukríkmi vyzerá jednoducho....
12. máj 2010 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..no a ked to nepojde...skocim do aidy, kupim jedlu oblatku a budem mat bombovu tortu :grinning:
12. máj 2010 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
farbenie marcipánu...bud farby na to určené http://www.megi.sk/megi/eshop/3-1-FARBY/10-2-Gelove-WILTON
alebo aj potravinárska farba...môj nazor...alebo? na niečo určite ešte prídeme... :grinning:
hod do googla s čím farbiť marcipán a určo na niečo prídeš...ja končím, o chvílu padla...prezatial páááá :slight_smile:
12. máj 2010 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
# 2 lyžice vody
# 1/2 až 1 lyžičku kyseliny citrónovej
# za vlašský orech bieleho tuku (cera)
# 1 balíček marschmellows - haribo dulcia rubino alebo iné (175g)
# okolo 500-600g práškového cukru

Haribo Dulcia Rubino vyzerajú takto:
Externí

Cukríky si umyjeme z ružového cukru, dáme do misky, pridáme 2lyžice vody, biely tuk a kys. citrónovú a dáme na cca2min do mikrovlnky rozpustiť, (pravidelne po 15sek vyberať a premiešavať). Vmiešame 400g práškového cukru, vyklopíme na pocukrovanú dosku a vmiesime ešte asi 150-200g cukru, aby bola hmota tvárna ale držala tvar. Farbí sa to bežnými potravinárskymi farbami. Pre sýty odtieň odporúčam farbu rozpustiť a pridávať už na začiatku pri rozpúšťaní cukríkov do tých 2 lyžíc vody.
12. máj 2010 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
vsetkym dakujeme za sms :dizzy_face: a ze ste na nas mysleli
pustili nas domov, keby nieco...musime letiet spat...zajtra lekarke a tak dokola
nie som tehu :wink: , bud mi nieco nesadlo...alebo stres..fakt neviem...
andrej mal laryngitidu-z nicoho nic...ak by sa niekomu prihodilo...ist okamzite na studeny vzduch, dietatu by sa malo ulavit, volat 112
pozdravujeme
12. máj 2010 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked chcete z cukríkov hmotu, tak skúste na nečisto, lebo nie vždy na prvý pokus výjde...aj švagriná má s ňou občas problém a to ju často robí :slight_smile:

lu..kúpiš aj hmotu..ja som si kúpila a neprplala sa s cukríkmi..cukríky+cukor+čas+robota(a ked by sa mi to nepodarilo čo ako že by sa mi aj nepodarilo na prvý pokus)kolko ťa to výjde?? ja som si za 5,3 kúpila hmotu a výjde mi to na 3 torty potiahnuť :slight_smile: a tie gelovky z posledného linku mám..a chcu za ne moc penez..skoro 4€, ja som za 2,4 kúpila :sunglasses: kúpila som si 3 zaákladné(modrá, žltá, červená) a miešam ich :slight_smile: :slight_smile:
12. máj 2010 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
briin..sa teším, že ste už domka a že je lepšie :slight_smile: rýchlo sa úplne vyliečte :wink: cmukáme
12. máj 2010 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
halo,
dakujeme za prianicka :dizzy_face:
mali sme prvy krat presnidavku s jahodkami :dizzy_face:
12. máj 2010 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brin, som kukla na google,co to vlastne je (zase som zmeskala...). drzte sa :wink:

inak,aj niki pred chvilou zacala plakat a potom sa nemohla nadychnut, nastastie nemodrela,to by som uz volala 999 :confounded: neviem,ci to bolo z placu (len sa hnevala) alebo z jahodek co mala :confused: ale uz je vpoho...zadna panika,hath :sweat_smile:
12. máj 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky, som vás prišla aspoň pozdraviť, máme v rodine zdravotné problémy, moja maminka a aj svokra :frowning2:

gratulujem všetkým oslávenčekom, aj tým minulým, hlavne inneskinmu Erikovi :wink:

naša babuľka sa začína púšťať, dnes sa pustila pri stole a prešla ku mne tri krôčky, tak sa aspoň z niečoho veľmi tešíme :dizzy_face:
12. máj 2010 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. máj 2010 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brin, vitam vas doma... :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: , ozi gratulujem ku krocikom :wink: , hat nepanikar :grinning: :wink:
12. máj 2010 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry wecer babulky :slight_smile: na plavani to nebolo ono macko bol nejaky divny :frowning2: :frowning2: nic ho nebavilo a stale sa pytal na ruky :frowning2: takze sme si moc neuzili :frowning2: ani mne sa hodina nepacila :rolling_eyes: pribudli nam traja novy ludia s detickami a tak nam chybala sevzuz s lukim a simonka s maminou :cry: macko sa vobec nesmial ako obvykle :wink: dakujem za komplimentos odkazem mackovi :slight_smile: brin vitaj doma :slight_smile: tak sme na vas vsetci mysleli az to zabralo :wink:
12. máj 2010 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky a vitajte doma brinzuliatka... sa strašne hanbím, ale ani som nevedela že sa s vami čosi dialo... mám tooolko absencie až hrúza... :unamused: :unamused: ale som rada že ste domka a že to dopadlo ako to dopadlo...

my sme mali dnes krásny dník.. sýkorka sa naučila novinku. pridám o chvílku... zatial jedno videjko zo soboty :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=QNd-ZkIQ_g0
12. máj 2010 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a samozrejmeeee všetko najsamlepšie oslávencom :slight_smile: dnešým aj minulým cmuuuuk všetky šikovné dietka :grinning:
12. máj 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a aby som nekazila partiu tak aj ja som sa dnes vytocila :rolling_eyes: s mm sme sli vybavovat veci do mesta a tak sme zaparkovali v garazach auparku :confused: mackovi sme kipili nejake veci tak mm to siel zaniest do auta a ja som ho cakala pri vchode a zrazu pozeram a oproti mne v aute zavrety chudacik psik :-a strasne stekal :frowning2: tak som isla blizsie ze sa nanho pozriem a z vedlajsieho auta vyklada mamicka kociar-no ci mi nevynadala ze som jej zobudila dieta :rolling_eyes: coze ja som stekala :rolling_eyes: no sila :rolling_eyes:
12. máj 2010 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a tutok naše nové cirkusové číslo :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=6bnhJ9c74Ws1
12. máj 2010 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok