Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
19. máj 2010

traky..šikovnica 😉

nyky..my sme sa zo dna na den odučili od dudla a mne to tak velmi chýba..tiež mrnkol, dala dudel a bol klud, celú noc som prso nevytiahla...teraz každé písknutie a prso von, inak je rev...a občasw mám pocit, že mi to už bradavka nevydrží..čo je taká ožužlaná, strašne citlivá...vtedy mám 100 chutí ho odstaviť...ale potom cez den je to lepšie, tak pokračujeme..a takto stále dokola 🙄

nykyta
19. máj 2010

inn a skusala si mu davat jeho oblubene jedlo 😝 😝 ja macikovi nedavam radsej nic nove.lebo vtedy nic nespapa,ale ked mu dam jeho oblubene tak nemmam problem 😝 😝 😝 😝

simonito
19. máj 2010

čaute,koho jsem nepozdravila,hoj Traky 😉 ...no Amálka sice spí v postýlce svoji vlastní,jen jsme udělala takový fígl,jednu stranu sme odmontovali a přirazili k manželské posteli,malá tak spí ve svojem,ale přitom je skoro hned mamka po ruce 😉

traktor
19. máj 2010

dudel mame aj my...ale len ked ide spinkat, ked zaspi, tak hned ho vypluje...takze v pohode...cez den mu vobec nechyba...zatial..uvidime co bude...

simonito
19. máj 2010

..jooo a dudel,to je náš velký kamarád.Amálka má nejraději u sebe tři kousky ,aby si mohla měnit podle momentálního rozmaru 😎

vendulacky
19. máj 2010

ahoj simo,

když člověk vidí ty obyvatele troubek....je mi jich tak líto....já bych tu vesnici úplně přestěhovala jinam, jinak můžou opravovat baráky furt dokola a půjčku na něj nikdy nesplatí

jinak někde jsem taky četla, že z pravidla vydrží dítě od 6m přespat noc, častější buzení je spíše o zvyku, doporučovali zmenšovat dávky krmení...ale zase si myslím, že se to nedá tak paušalizovat....ale určitě tam nějaký zvyk bude, emča se vždycky budila skoro na minutu stejně, dokud se to nezměnilo

jinak my ty období měly taky různý, jednou se budila v 1, pak ve 4, pak zas ve 2, pak v 5...už jsme mely i období, kdy vydržela do 7, ted jí okolo 5-6. Byly období, kdy jsem po půl roce zas krmila 2x v noci. No, snad se to bude už jen prodlužovat🙂

nykyta
19. máj 2010

no my dudl tiez cez den nepozname,ale k spanku ho potrebuje aj ked potom ho vypluje,ale aspon zaspi 🙂 no a prsko mu zial nemozem dat kedze nekojo 🙄 🙄 🙄 tak si pozuzle dudl a sa ukludni 😅 otoci hlavku vypluje ho a spi sa 😅 😅

inneska
19. máj 2010

nyky...ked nechce, nechce nič..skúšam kadečo, jogurt, banán, kaša...oblubenú máme prednidávku s jogurtom a do toho keksíky..je tam plná miska od raňajok 🙄

lucim
19. máj 2010

ako ste sa pekne rozkecalkovali 🙂 my sme ranajkovali - tretinku z polky krajca chleba so syrom. rodicia mali sardinky. ale lepsie papa, ked sme za stolom vsetci traja, ja krmim, tato robi ksichtiky. 🙂 😝
simon traky, voda klesa, voda prec, cary mary fuk. 😉
kojenie - mne uz obcas prsa nedaju to, co matko potrebuje - obcas mu musim dat UM, ale nie je to o tom, ze by prespal noc, pospi si 3 - 3,5 hodiny, nepyta po hodine. takze uvidime, mozno to postupne zoslabne, ciel bol do roka, uvidime, ci budu prescasy.kedze je slaby papakac prikrmov, mliecka este potrebuje dost. 😉

simonito
19. máj 2010

Čau Vendul.....no ktěm Troubkám,je mi těch lidí strašně líto a nedovedu si ani představit,co zažívají...a taky jsem si jistá,že tam zůstali,protože je to prostě jejich domov...stejně si ale myslím,že prostě tam už měla být jakákoliv výstavba zakázána a hotovo.Někdo to měl vyřešit a nabídnout jim stavební parcely v nezátopové oblasti ,oni sami by určitě neodešli(a taky že ne)...no a teď ....hrůza

klara_klara
19. máj 2010

no parada a je hore 😝 😝 😝 😝 😝

vendulacky
19. máj 2010

ahoj traky a inn a ostatní ;)

tak my dudlík přes den, jen když nemáme zrovna nejlepší náladu nebo jde spinkat..
v noci ho taky vyplivne a když kňourá, tak nahodím, potřebuje si podudlat a uklidnit se a pak ho zas vyplivne🙂

simo, na hraní jsem jí dala všechny ty nakoupené a darované dudlíky, tak jich má asi 12 a nejlepší zábava je ty dudlíky vyměňovat🙂) se vždycky nasměju🙂) a úplně nejlepší jsou ty nejmenší, co používala jako miminko🙂 vypadá příšerně, velká hlava a v puse takový mini dudlíček, musí úplně semknout pusu, vypadá jak stará babka bez zubů, co má svraštěné rty do sebe 😀

lucim
19. máj 2010

inn tak tvoj papkacik strajkuje? to prejde, ma dnes ocistny den. 😉
acer , fakt sa adamko mozno prejedol, aj u nas to bolo, ked este nebol celkom zdravy a chutilo mu, potom to slo von. alebo to moze byt reakcia na krav. mlieko? vsak uvidis, ked vyskusas ine. citala si? mas pozvanie ku nam do altanku, keby si chcela 😉
a ja uz ani neviem, kde mame dudle. 😀

nykyta
19. máj 2010

ajoj ven 🙂 🙂 🙂 no tak to by som sa na to rada pozrela,ze od 6 mesiacov celu noc 😀 😀 😀 😀 sak mi prave od 6 moc nespavame a to som aj skusala dat vodu namiesto mlieka,aleee to vobec nepomohlo a to nie ze sa len zobudil,ale aj rozreval 🙄 🙄 🙄 takze pokial to je raz za noc si myslim je to ok 😀 😀

klara_klara
19. máj 2010

lucim ako casto kojis a ako casto davas UM. ja som mu uz tiez skusila dat kvoli tomu ze to moje strajkuje ale UM nechce

nykyta
19. máj 2010

no nic macik sa budi tak ficiiim 😉 😉 😉 pekny dnik 😉 😉 😉

acerka
19. máj 2010

lucim- este som vas nedocitala ciham stale nech mi aj tento dryhy obedik neprihoriii 😀
a dakujem za pozvanie, ked uz bude konecne teplo mohli by sme sa stretnut 😉

vendulacky
19. máj 2010

inn, my měly taky období (sranda jak si ty děti jedou na období 😀 ), kdy nejedla nic moc, co já vyhodila příkrmů jak jsem zkoušela....a je to tak měsíc dozadu...předtím shltla celou misku, pak jsem do ní dostala sotva čtvrtku. Milovala 100% ovoce od hami, ted to do ní prostě nedostanu...nejlepší jídlo je červené, jakmile dám "žluté" nebo "zelené", tak to nechce 😀 Takže to taky zatím řeším, že kupuju její oblíbený, to vím, že aspoň něco sní. Nebo se snažím vařit podobný jídla-mrknu na přísady skleničky na zadní straně 😀 😀

myslím, že to jsou prostě vývojové etapy a taky dělají hodně zoubky, to nechtěla malá skoro nic...

simo, právě, postavit jim vesničku o pár "kopců" dál, třeba úplně dle původní, vím, že jsou tam starousedlíci a těžko by se jim loučilo se svým domovem, ale člověk si zvykne na všechno. Spíš myslím, že nikdo nevěřil, že by se podobná situace mohla opakovat...já si ted nejsem jistá, ale neprotrhla se tam tenkrát hráz nějakýho rybníka?

traktor
19. máj 2010

ahoj ven ahoj sim 🙂 , u nas zatial aj spanok aj jedlo ok...prednedavnom sice trosku jedlo odmietal, chcel len mlieko, ale uz je to zas dobre....aj ked skoro nepriberame, lebo kedje hore, je vecne v pohybe...a uz nechce skoro vobec lozit, len chodime 😎

traktor
19. máj 2010

a ja hladam..ze co za trubku tu pise...ze co zas...a to ina trubka 😅

sorciera24
19. máj 2010

jooj, baby nestiham citat, kym ja napisem jeden...vy dve strany 😀 ...ale diky za nazory, lebo ja si tiez myslim,ze uz vobec nie je hladny, len skor dudle zo zvyku.....ja by som xcela kojit max. do roka....ako ja by som v tom nevidela problem...ale tie noci ma ubijaju a som moc unavena 😔 mylsim, ze som malemu dala najlepsie co som mohla a ten rok je optimalny 😵 inak kojime uz len rano,vecer a v noci,takze cez den nie je problem...
inak zuby ale stale nemame🙂))

inneska
19. máj 2010

som to ja šikula 😠 včera som si rozmlátila čajník, teraz mi spadol pohár(som si niesla z pivnice, že tam presypem drobnú cestovinu, nech ot nemám po sáčkoch) a tresk rovno na kachličky..na milion kúskov rozbité 🙄 sa asi snažím dobehnúť erika 😀 ten má na svedomí 2 taniere a 1 šálku 😀

laurajana
19. máj 2010

ahojte baby aký je to ten "žervé" syr, čo ste tu spomínali, kde ho hľadať? 😉

traktor
19. máj 2010

in to budete mat stastia v rodine 😀 😀

vendulacky
19. máj 2010

inn, šikulka 😀 😀 jo, občas jsou dni, kdy nejde vůbec nic 😀

acerka
19. máj 2010

kojenie - my ked sme boli na poslednej poradni, tak dokina vravela, ze do roka uplne staci. Inak sa mi zda, ze uz mam aj malo mliecka kedze kojo len v noci a do obeda ked ide buvat. niekedy v noci uz ani cici nechce ale ked mu dam vodicku tak cucaaaa a hned zaspi...to mu tece rychlejsie 😀 😀

acerka
19. máj 2010

ozaj a syry ked sa tu spominaju...ake davate drobcom....ja som este nedavala 😅

simonito
19. máj 2010

Ven..jooomyslím že protrhla,jen to byla už takovánepěkná tečka za tou zkázou...no a nejhorší je,že tak nějak od té doby žádná velká opatření proti vodě,jen si nově vystavěli s tím,že to už se nemůže opakovat.......ale odborníci už tenkrát tvrdili,že opakovat se to může kdykoliv.......já byh měla při každém větším dešti založeno na infarkt....no

..vařím...bavím Malču.....Šimon venku...i tak nestíhám....se budu muset odmlčet 😒

sorciera24
19. máj 2010

my ani cumel nechceme, tam padom ani flasku v noci dat...kedze pije len z normlaneho pohara, alebo zo slamky....takze neviem, ale dufam, ze to odstavenie pomoze...asi za mesiac to zacnem aplikovat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre