• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Júlovo - červencové slniečka 2009

2. februára 2017 
komu už dieťa spí? - mne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ...to zas bude skoré ráno :confused:
19. máj 2010 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a poselství od Reily :grinning:

Doporucenie ESPGHAN ohladom prvych prikrmov

Odporuca sa pocas prvych 6 mesiacov zivota vylucne kojenie.
Prve prikrmy sa neodporuca zaviest pred 17.tydnom a neskor nez 26.tyzden zivota.
Neexistuju ziadne presvedcive vedecke dokazy, ze vyhybanie sa alebo oneskorene zavedenie potencialne alerg.potravin ako su ryby a vajicka znizuju vyskyt alergii, ci uz u nerizikovych alebo vysoko rizikovych deti.
Pocas obdobia prikrmovania, >90% potrieb zeleza u kojenych deti musi byt dodane v prikrmoch,ktore by mali poskytnut dostatok prirodzene dostupneho zeleza.
Kravske mlieko je chudobne na zelezo, preto by sa nemalo pouzivat ako "hlavny napoj" pred 12 mesiacom, hoci male mnozstvo sa moze pridavat do prikrmov.
Je rozumne vyvarovat sa vcasnemu (pred 4.m) a oneskorenemu(po 7.m) zavedeniu lepku, a zavadzat ho postupne , kym je dieta este kojene, lebo to moze znizit riziko vzniku celiakie, cukrovky prveho typu a alergie na muku.
Vegetarianske deti by mali denne vypit aspon 500ml materskeho alebo umeleho mlieka.
Deti by nemali byt krmene veganskou stravou.

zvysnych 8 stran detailnejsie prelozim ked maly zaspi.
19. máj 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:wink: ...brusi
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: - dík Rei - ty si akčná holka :wink:
19. máj 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no čo tu oziky nikto nie je? :confused:
19. máj 2010 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja len kukám :slight_smile: malá je tu pri nohách
19. máj 2010 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zmuri, aj my uz spime :dizzy_face: ale u nas je to klasika....pravidelne kazdy vecer do pol 8 spime...len tie noci... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. máj 2010 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my spime :slight_smile: a rano o 6 tej budicek.... :wink:
19. máj 2010 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a my už ne :angry: -sme tak na polceste - tak ju snáď ešte prehovorím .... bo neviem čo bude, ak nie :confused: :fearful:
19. máj 2010 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hurá hurá hurá ... dieťa spí a dokonca položené na posteli :slight_smile:
19. máj 2010 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My ešte nespíme...lozíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. máj 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte my spinkame... :wink:
19. máj 2010 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a už sme na komplet hore - mi ju Juráš zobudil :angry:
19. máj 2010 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a my už spíme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. máj 2010 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:dizzy_face: ...my nie .... to tak vidím na hodku aj niečo :unamused: :frowning2:
19. máj 2010 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
psssst! aj u nás už sa hajá :dizzy_face:
19. máj 2010 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ..hlasi sa lazaret...

uz negrcame, nehnackujeme, andrej este na jeden dych.zachvat je v pohode-vykasle, vysople....sopleme svorne...tak sa odsavame, nejak prezivame, kym pride domov tatino-aby trosku pomohol

dieta ma 5zubov, nieco nad 8kg....obcas sam stoji a snazi sa spravit krok, tlieska si, zvatle...dado, mama, tata, baba, wau...
cicia mlieko v kvantach v pomere k jedlu ...ale ked sa doliecime...snad nabehneme na nejaky normalny rezim...a objavi caro vareneho a suroveho papania....

konecne mame datum na prerabku jadra...a ak vsetko dobre pojde...tak andrej bude 1.rok oslavovat v novom ...

vsetkych pozdravujeme, gratulujeme
19. máj 2010 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A už spíme :dizzy_face: :dizzy_face:
Brinzul...to je fajn, že sa už zotavujete :slight_smile:
19. máj 2010 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry vecer babulky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: aj my uz spime :pensive: ale uz sme boli raz hore s placom :unamused: brin som rada,ze vam je uz lepsie :wink: prajem rychle uzdravenie :wink:
19. máj 2010 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak uz som tu sme plackali :frowning2:
19. máj 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dnes to nevyzera na dobru noc :frowning2:
19. máj 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a kde ste vsetky koceny :confused: :confused:
19. máj 2010 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
vsetkym oslavencom gratulkooo...

my uz spime, uvidime do kedy :wink:
19. máj 2010 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my uz konecne spinkame. :slight_smile:
19. máj 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a chcem sa spytat kolko krat v tyzdni davate rybicku :wink: ja som este nedavala,ale chcem zacat :wink: a ten pangasius je vhodny,lebo som citala,ze to nem dobre pre deti :wink: ale mne chuti,ze ci mozem dat aj mackovi :wink:
19. máj 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a dokonca ani zltok som nedavala :wink: a musi sa? :confused: :confused:
19. máj 2010 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby tak nasa pediatricka neodporuca morske ryby do troch rokov...morske totiz vraj obsahuju velke mnozstvo ortuti ktora je nebezpecna pre vyvoj nervoveho systemu...
19. máj 2010 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nyky si precitaj ten link co som hodila, tie reci o pangasovi su bludy. my sme zatial dali 1x do tyzdna, kedze to bolo prvy krat. :grinning: chutil mu, aj ked toho moc nezjedol. ale to je u nas normal. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
my davame zltok bielok nie ten je alergen
pangas je sladkovodny. zltok odporucaju aj gastroenterologovia 1x do tyzdna.
19. máj 2010 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky kočky, tak jsem se nějak začetla na jednom foru na koníkovi...nejdřív, že to je přece blbost, ale leze mi mráz po zádech...asi dneska neusnu :confused:

jinak my jsme dopo spaly málo, jen 1 hodinu, tak si to vynahradila odpo a dala 2,5 hodiny (a já s ní :grinning: )
vstala v půl 6, tak jsem měla strach jak večer, ale před 8 už bylo ticho :slight_smile: je to moje bublinka :wink:

lucim, co jsi to dělala za kuře, co jsi pochvalovala? Myslím, že jsem si recepty od brusi uložila, ale bylo jich víc, tak kterej jsi dělala ty?
19. máj 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok