• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Júlovo - červencové slniečka 2009

5. októbra 2016 
lucim ja by som navrhovala sad janka krala - t-com plaz, alebo medicka zahrada ... nieco take kde rozlozime deky chrumky, rozky, ovocie, cajiky, a bude sa santit, my skecneme a zabavime sa s detuchmi :slight_smile: ... jjjun beriem bez prblemu len od 19. sme na tej dovolenke :slight_smile: tak keby sme to urobili dovtedy bolo by pre nas idealne
19. máj 2010 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
micusky idem do tej sprchy ak by som sa uz neukazala tak papa ale zajtra sa objavim :slight_smile:
19. máj 2010 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ven ja spim kratko a tvrdo..kym by mi vosiel do sna..je koniec :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ...a nebojim...vsak mam zmurku pod dekou...uz ju vidim..pravenna mna klipkla :grinning: :grinning:
19. máj 2010 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
19. máj 2010 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
traky zmur ven :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. máj 2010 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabi, ja som za, kukneme do kalendara a nieco zbuchame :slight_smile: ale ako sa rezervuje kus travnika? : :grinning: -D :grinning:
19. máj 2010 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
babúchy - idem sa báť pod perinu - takže idem off .... pa pa :wink:
19. máj 2010 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja uz idem... nemam co k duchom dodat, akurat mi ostalo zima a bojim bojim :wink:

bru noc vsetkym..
19. máj 2010 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my akorát domlouváme stetko s aspine a luckou_m...mělo to bejt příští úterý, ale přeložily jsme to na 3.6. Půjdem do zoo :slight_smile: ještě musím zlanařit pirinku

traky, teda zmurku pod dekou :grinning: :grinning:
19. máj 2010 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nebojte nebojte :wink:
jarka dobruuuuuuuuuu :dizzy_face:
ven a ako sa kocky maju? aspinka obcas zavita, piri po pol noci obcas, ale lucka m od porodu ne.
19. máj 2010 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maj se dobře holky, zrovna lucka psala, že tu tak dlouho nebyla, že se stydí se tu zas ukázat kvůli svojí absenci, ťunťa
19. máj 2010 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak brou, jdu se nechat usnout...no jsem nějaká probraná, ale to bude taky tím odpoledním spánkem...papá
19. máj 2010 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leniccka...................20.6..................Laura má dnes 11 mesiačikov :dizzy_face:

A my máme dnes 10 mesiačikov :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
zaba2707................20.7...................Filipko
riusik........................20.7.................Alexandra
LUDKA77................20.7.................Ludmilka

Meniny oslavuje: Bernard , Bernardín, Hviezdoslav, Bernadeta, Bernarda, Bernardína, Hviezdoslava
Meniny oslavuje v ČR: Zbyšek ,Hvězdoslav, Hvězdoslava

Prajeme všetko najlepšie :slight_smile:

Kalendárium:
Medzinárodný deň klinických experimentov (iniciovaný vo Veľkej Británii, od 2005, v ten deň 1747 britský lekár James Lind začal historicky prvý klinický test – pri liečbe skorbutu)

Vtip-no Lucka, máš slovo :grinning: (aj všetky ostatné :wink: )
20. máj 2010 o 06:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a čo plánujete stretko? Ja by som brala aj ZOO v BA.Je to tam dosť veľké,aj preliezky pre väčšie detičky a aj trávička a aj občerstvenie a aj zvieratká
20. máj 2010 o 06:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby toto je fakt krásne,si kuknite (1.29 min.)

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM
20. máj 2010 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Krásný den všem a oslavencům velký cmuk a gratulka :wink:
Včera jsem sem dala první část překladu Reily a tady je další :wink:

Vyzrievanie jednotlivych systemov kojencov

Dostupne data potvrdzuju, ze vylucovaci aj traviaci trakt kojencov je dostatocne vyzrety na prijimanie prvych prikrmov od 4.mesiaca.

Deti prijimajuce vegansku alebo makrobioticku stravu, s obmedzenymi alebo ziadnymi zivocisnymi produktami trpia nedostatkom energie, proteinov,vitaminov B12 a D, riboflavinu a vapnika, maju oneskoreny rast a nedostatok tukovej a svalovej hmoty, oneskoreny psychomotoricky vyvin(potvrdene na studiach veganskych a makrobiotickych matiek v Holandsku).

Kojenie pocas zavadzania prikrmov

Odporuca sa pri zavadzani prikrmov pokracovat v kojeni alebo v podavani UM.
Zavadzanie kravskeho mlieka do vyzivy sa lisi vo viacerych krajinach.
Vacsina krajin doporucuje zacat s kravskym mliekom po 12.mesiaci zivota.Kanada, Svedsko a Dansko zavadzaju kravske mlieko uz medzi 9-10.mesiacom zivota.
Hlavny dovod, preco sa oddaluje zavadzanie kravskeho mlieka je nedostatok zeleza v nom.Niektore data tvrdili, ze kravske mlieko moze sposobit mikroskopicke krvacanie do creva, avsak po 9 .mesiaci sa to uz nepreukazalo.
Su vyznamnejsie rozdiely medzi kravskym, umelym a materskym mliekom:
Kravske mlieko ma vyssi obsah proteinov, mineralov a nasytenych tukov a odlisne zlozenie polynenasytenych mastnych kyselin s dlhym retazcom, s nizkym obsahom kys.linolovej ale s nizsim pomerom kys.linolovej nez je pomer kys. linolenovej v UM.
Prijem kravskeho mlieka moze neskor sposobit zvysenie krvneho tlaku a narast obezity, ale dokazy niesu dostacujuce. Takisto sa jednotlive krajiny odlisuju v nazore, kedy sa ma zaviest mlieko s nizsim obsahom tukov.Nizky obsah tuku moze totiz limitovat energeticky prijem a tympadom rast.Vzhladom na sucasnu epidemiu obezity, ktora postihuje deti predskolskeho veku a dorast, by sa mal vziat v uvahu aj potencialne prospesny efekt mlieka s nizkym obsahom tuku.
Mlieko s nizsim obsahom tuku sa doporuca davat az od veku 2-3 rokov a viac.(studie v USA potvrdili vyznam tuku v raste deti)
20. máj 2010 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky .... všetko naj oslávencom a hlavne Fifovi a Saške :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ani - je to nádhernéééé - som to videla už dávnejšie - to prišlo do mailu ... :wink:
20. máj 2010 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príde cigáň na salaš a bača práve obeduje. Krája si slaninu, syr a zapíja to žinčicou. Cigáň si sadne oproti nemu a naprázdno pregĺga. Bača sa na neho súcitne pozrie a spýta sa ho: - "Cigáň, chceš hryza?" - "Áno, chcem!" odpovedá hladný cigáň. Bača sa usmeje a zreve: - "Na neho, Dunčo!"
:grinning:
20. máj 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ránko...oslávencom všetko naj, Filipkovi a Saške pusinka :slight_smile:
20. máj 2010 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Včera ste tu načali tému, brrrr, aj ked nie som bojko, zimomriavky po mne behali :grinning:
20. máj 2010 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: - a čo malý ?

inak - práve muž skladá mladému stôl a či neprerazil vrchnú dosku ? :angry:
20. máj 2010 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Držte pace môjmu malému...zrejme ho už operujú....anjeličku strážničku ochranuj jeho dušičku...tfuj, tfuj, nech je všetko dobréééééééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. máj 2010 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
žmurka....jaj, ráno o 7 volal, že doobedu ide...už nechcem vyvolávať...však on sa ozve, poobede ide k nemu môj otec, mý to na skok, asi 30 km :slight_smile:
A tú dosku poznám, môj klepal s kladivkom ten kolíček a tiež vrch drevotriesky máme napuknutý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. máj 2010 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
morgen :sunglasses:

máme za sebou příšernou noc... :stuck_out_tongue_closed_eyes: malá za večer ani nehékla, jen co jsem vešla do ložnice...začala se kroutit, pak se probrala a džavotala do 2 rána...nemohla chudinka spát a já taky ne....já usínala až před 3, ale i pak jsem k ní často vstávala, honila dudlíka, obracela...
Asi to bude tím naším odpo spánkem, jsme se vyspali do forotu a v noci čučíme....nebo jsem přitáhla do ložnice nějakou negativní energii? :grinning:
taky jsem měla noční můry....zdálo se mi o bývalém šefovi :grinning: :grinning: Příšerně jsme se hádali, brrrr :rolling_eyes:

Asi jsem neměla číst to duchařské forum, byla jsem asi i mírně rozrušená :sweat_smile:

brusi, to kfc kuře....můžu to udělat ze stehýnek? Prsa nemám...teda něco z nich zbylo-z těch mých :grinning: - ale kuřecí nemám :sweat_smile:
20. máj 2010 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
práve volal, brali mu krv, ešte len pôjde :pensive:
lucinka - andelíčkov posielame - všetkých ktorí majú aspoň trošinku času :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
... a my nie napuknutú - ale prerazennú!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
pampúšik :frowning2:
20. máj 2010 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luci dobrej vtip :grinning:
jinak mílovi držíme palce, ať mu to dobře dopadne a stará se o něj pak nějaká hezká sestřička :grinning:

zmuri, mužík šikula, máš doma asi něco podobného jako já :grinning:
20. máj 2010 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vendul - to máš z toho že si zvedavko :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: ...ja som bola v noci na WC a neboj jak sok kontolovala "hmlovinu" :grinning: :grinning: :grinning:
20. máj 2010 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..."stolár - vyučený " :rolling_eyes:
20. máj 2010 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok