Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
6. jún 2010

aj ja 😒

brinzulka
6. jún 2010

AKO TREBA POSTUPOVAŤ PRI ÚRAZE HLAVY

* Ak presne vieme, ako sa dieťaťu úraz stal a ak dieťa nestratilo vedomie - pri ľahkom narazení, napríklad do rohu stola, môžeme dieťa nechať doma a sledovať ho.

* Úraz spojený s poruchou vedomia a poruchou pamäti patrí vždy na vyšetrenie do chirurgickej ambulancie. Dieťa podľa potreby vyšetrí aj neurológ.

* Nepodceňujte úraz hlavy, pri ktorom sa dieťa uloží a zaspáva! Sledujte jeho spánok, nenechajte dieťa spať dlhšiu dobu a bez dozoru. Vyhľadajte lekára, a to najmä vtedy, ak sa stav dieťaťa s odstupom času od úrazu zhoršuje.

* Ak dieťa v dojčenskom veku vypadne z kočíka, spadne z prebaľovacieho stola alebo z otvorenej postieľky, má ho vyšetriť lekár.

* Každé závažnejšie poranenie hlavy a poruchy vedomia dieťaťa patria do nemocnice

brinzulka
6. jún 2010
ani3012
6. jún 2010

Patrik bol také jašo ...a keď nás vzali večer o siedmej do nemocnice-samozrejme ,že už bol jeho čas,tak lekárka mi povedala,že kľudne ho môžem dat spinkať ale chodili ho kontrolovať Každú pol hodinku a potom sa tie intervali predlžovali,lebo bolo všetko v poriadku.Merali mu tlak a tep

inneska
6. jún 2010

@traktor...tak užívajte slniečka a nesed za pc..aj my pôjdeme poobede von..čosi má byť v meste, dáky program..sme sami doma, tato je zase u rodičov, tak sa pôjdeme spoločensky vyžiť 😀

@nina41..a čo ti povedal?? 😕

@ani3012 asi aj ja podojedám a variť budem zajtra..a asi aj tak mm čosi doniesie z domu...ak nie, tak rožky to istia 😀 hlavne, že má erik čo jesť 🙂

ani3012
6. jún 2010

veď práve cez leto to začne- bude sa viac nevariť ako variť 😀
Evička mi už zaspinkala.Chcela som ísť už k našim,aby som maminky pomohla,ale takto prídem teda až na hotové 😎

traktor
6. jún 2010

inka...nesedim ..ja stojim bo odbieham 😀 😀 😀 ...dnes na obed len polifka a buchty kysnute/ lekvarove, nutelove, skoricove, jablckove....bude dost?...pri nsom pocte pochybujem 😀 ..a budeme grilovat..., dnes nikam nejdeme, vcerasme boli na zmrzke...mame doma invalida, tak musime pockat kym vyzdravie 😉 ...nina 😕

ani3012
6. jún 2010

krásne letné fotečky 😵 ! No konečne slnko 🙂 a tie komentáre 😀

ani3012
6. jún 2010

akurát čítam júnovky...už začali rodiť 😵
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/jun2010-2/

majkas
6. jún 2010

baby pomooc, co moze byt toto? vcera sa jej spravilo to na licku,mala to take silno cervene, mysleli sme si ze ju stipol komar alebo take nieco, dnes je silnocerveny len stred,okraje trocha vybledli,ale urobili sa jej dalsie nove take fliacky zatial silnocervene, pri ocku, pod uskom na krku na boku dlane na strasne malicka aj na palceku na ruke... ☹ ☹ ☹
teplotu nema, ani nie je nijaka ina,myslim malatna, nervozna ani nic

majkas
6. jún 2010

inac ahojte, ani nezdravim jaka som z toho mimo leboneviem ci s nou mam utekat na slavnu bratislavsku pohotovost alebo pockam do zajtra k nasej doki

traky krasne deturence mas 😉

ani3012
6. jún 2010

Maji,takto to je veľmi zle povedať,ale skočila by som lekárke,nech ju pozrie ale myslím si,mohla by to byť aj ružienka . nemá opuchnuté ulinky?
Tu máš link:
http://cukrovka.zdravie.sk/sz/content/132-262/r...

ale ja by som išla k lekárke,predsa ja len tak čo ma napadlo som povedala

ani3012
6. jún 2010

teraz som pozerala na obrázky tej rúžienky a to to určite nebude 😀
http://www.google.sk/images?um=1&hl=sk&rls=com....

ani3012
6. jún 2010

mňa nepočúvaj 😀

majkas
6. jún 2010

ani ja som si tiez naslaako prve rubeolu ale podla obrazkov sa mi to nezdalo, ale dik

trocha ma ukludnuje to ze Tami je celkom kludna, asi ju to nesvrbi lebo si to nechyta ani nic, a asi k tej lekarkeskocime ale az k nasej zajtra pokial nam nic nove nepribudne ani sa nezhorsi jej stav

a inac Evicka je super sikulka jak si uz vykracuje 🙂

majkas
6. jún 2010

dokelu, blbne mi medzernik 😠
no nic ostatne asi varite obed tak ja sa idem poclovecit kym este mala spi

traktor
6. jún 2010

majka anepapala nieco nove?..na kiahne to nevyzera..skor ako reakcia na nieco mi to pride...ak mas doma fenistil daj jej, tym nic nepokazis...uvidis ci sa zlepsi, ak nie zajtras skocis k dokyne 🙂

hathor1231
6. jún 2010

a ja tiez hlasim,modrina na licku, na kolene a odreta brada 😝

traktor
6. jún 2010

napecene mame...ideme grilovaaaat...tesim , tesim...slniecko je skveleeee 🙂

majkas
6. jún 2010

traky vcera jedla na desiatu marhulovy jogurt, zvolensky smotanovy prvykrat, ktory hned po doobednomspanku aj vygrcala ale tu prvu vyrazku na licku mala z hnedranojak sa zobudila tak to asinebude z toto
inak nic nove nejedla

majkas
6. jún 2010

jaaj a buchty vyzeraju lakavo, dufam ze sa vam grilovacka vydarila, resp.este dari 😉

majkas
6. jún 2010

Starý škót hovorí synovi:
"Tvoj pradedo ten čaj pil, môj otec ten čaj pil, ja ho pijem celý život a mladému pánovi sa zdá ten sáček vyvarený?"

traktor
6. jún 2010

😀

traktor
6. jún 2010

😀 😀

traktor
6. jún 2010

😀 😀 😀

traktor
6. jún 2010

😀 😀 😀 😀

traktor
6. jún 2010

😀 😀 😀 😀 😀

traktor
6. jún 2010

50000 🙂

nina41
6. jún 2010

Riškov otec maleho nikdy nevidel ani neuvidi,ako sa maly narodil ,nedal riškovi ani korunu,ked sa maly narodil tak povedal,že by bolo lepšie keby sa malemu niečo stalo,tento mesiac som mu volala ohladom penazi tak povedal,že da odfajčiť mna aj maleho,a že sa malo modlil,že sa mal viacej aby sa malemu niečo stalo,na sud ho nechcem davať,lebo mu môžu umožniť stretavanie s malym,tak neviem čo už robiť,s byvalym mužom ma čakaju 4 sudy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre