Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
20. júl 2010

@ani3012 uz som vyskusala dzusik, sirup, cajik v sacku, granulovany, ..no snad vsetko mozne,,trosku odpije, vypluje, ukaze na mlieko a koniec...ale nevzdavam sa, stale ho nukam...aj ja red nim pijem a , ze mna, mnam co fajne mam...tak uvidime...teraz skusam hrnceky..rozne druhy..mozno ho nieco zabavi a bude mu chutit..

ani3012
20. júl 2010

@traktor hlavne v tých horkách.....ona tiež inak moc nechcela a keď som ju ani nekojila,tak bolo zle.

Musím ísť,lebo malá sa už tretí krát zobudila. a Ivi ,cez víkend berieš tabuľku: niečo za niečo jasne? neboj,pošlem ti to všetko do IP aj tebe aj @brusinka.pusinka a ktorá skôr ráno vstane ,tak ju tam skopíruje 😉 Preč idem v piatok,tak od soboty to budete mať nachystané a kľudne tam hoďte aj nejaké zlepšováky 😉

zmurkaz
20. júl 2010

Čaute babule 😉

@traktor ..no hádam raz to oziky príde 😉

@ani3012 - no jooo - furt sa cecáme - šak aj vodu pije - aj špekuluje ... ona je taký bojovník za práva múdrych detí ..bo keď spia - tak nemôžu sondovať svet ... 😀 😀 😀 😀 😀 ...a asi jej aj leze zub... no čo ... aj tak ju lúbim 😵 😵 😵

zmurkaz
20. júl 2010

no a asi som tu zas sama ... tak ja len hodím, že dnes som reaktivovala inzeráty na koňovi a majú nejaký nový systém.... 🙄 😕 😅 ...som zvedavko čo z toho vylezie....
...a v rámci prechádzky som bola pozrieť v jedom kamennom sekáči a skoro som spadla z nôh - som chcela šaty na leto ... a že pod 10 ani nešli 😕 😅

zmurkaz
20. júl 2010

Ešte sem hádam skočím (idem aspoň niečo porobiť) ... prepúšťam štafetu mangelíkovi 😉
zatím pa

traktor
20. júl 2010

@ani3012 jaj, ked mi to skopirujes, nie je problem..dam ju tu 😉 ..a zlepsovaky netreba, ty to robis veeelmi dobre, a fakt vdaka ti 😵
@zmurkaz jaj zas si tu bola a ja sa tulam inde 😀 😀 ..tak snad..raz 😉

traktor
20. júl 2010

som sa zapozerala o par stranok a aha co som nasla..tak oprasujem..kto tu uz nepatri, nech sa hlasi 😉
sutaz - O VYTAHANU PONOZKU - O POSLEDNEHO CUPKACIKA °°°°°°°°°°°°°°
kto bude cupkat po dvoch ako posledny? kto to vyhra ?

lucim - Matej
blani - Kubík
jajona - Matúš
Acerka - Adamko
katkah - Ninka
pirinka-Esterka
gabrielka - Ella
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

traktor
20. júl 2010

*****STRETKO KOšICE*****
Pozyvam srdečne všetky mamičky, detičky, oteckov...a inych rodinnych milacikov, na stretko v KE , ktore sa uskutočny vo štvrtok 29.7.2010...prosim, k menu si napiste cas , ktory vam vyhovuje...a podla toho sa zariadime..ak bude pekne počasie , pribalte si deku, zlozili by sme sa pri stanici, v parciku.....ak mate napad, kde by to bolo lepsie a hlavne pre deticky, len to napiste...
REI a Petrik
Ven a Ema
Traktor a Matej
Monikabe a Tiborko
Battole a šarlotka
Jennna a Dianka
Lucia32 a Natalka

sevzuz
20. júl 2010

@lucia32
dakujem za radu uz som rozmyslala ze mu dam postielku k mojej posteli, nemal by kam padnut, ale zase to by som musela davat pozor aby nepadol z postele lebo on nejde nozkami na pred ako normalne deti ze sa da na brusko a tak zosuchne dolu on da zo stoja rovno krok do prazdna 😠 😠 😠 😠 a niejako ho nemozem naucit ze tak to nefunguje, som myslela ze ked sa nauci vyliezat na gauc ale nie aj tak to robi rovnako, asi si musi "nabit hubu"

@jajona to my znie tak neuveritelne my sme museli dat postielku na najnizsie uz vo februari:-/

@nina41 no u vas to ide byt stale pri nom ked spinka ale my sme doma len dvaja ja a Lukasko 😅 😅 😅 😅

@ani3012 uvidim co s tou postielkou skusim vymenit so segrankou ta ma 6 tyzdnoveho synceka tak ak by mala vysiu tu postielku tak ich docasne ymenime, kym sa lukasko neumudri 😒

@traktor neboj tu tablku zvladnes lavou zanou ved ty si sikovnica aj video vies dat na YT tak nemas problem.

sevzuz
20. júl 2010

@traktor @zmurkaz a my pijeme cely den vodicku len vodu sladke mu nechuti teda jedine v noci scucne cajik granulovany bez problemov namiesto mliecka ked boli tie horka vtedy mu zase cista vodicka nestaci.

inak babulky davate stale prevarenu vodu resp. my davame na mliecko normalne vodu z vodovodu prevarim a doplnim do prijatelnej teploty luckou ruzovou co sa nemusi prevarat a aj na normalne pitie mu davam lucku rozovu, ale rozmyslam ci to este treba ved uz je velky, nie?

@traktor este teba som sa chcea spytat ze ked budes varovat to druhe dietatko, ako to funguje? nebojis sa ze sa mu moze nieco stat, ja sa o lukaska nebojim ale ked by sa u nas udrelo dietatko ktore strazim tak .... a od kolkej do kolkej strazis, teda si zvykla, celkom sa mi paci ta predstava len neviem nie je to velka zodpovednost?

nina41
20. júl 2010

@sevzuz ale iba cez den spi v postielke v obyvačke a v noci primne na posteli,aj môj pije iba čistu vodu,žiadny čaj,

ani3012
20. júl 2010

@sevzuz ja dávam len ružovú Lucku .Naša voda nieje dobrá,ja som to vravela už dávno,že by sme ju mali dať skontrolovať,dokonca ani moja maminka z vodovodu u nás nepije,lebo jej nechutí.Niečo bude asi v trubkách.
Ale u našich som Patrikovi dlho kupovala vody,vlastne aj teraz,len sem tam si spraví sirupkovú.Inak pije minerálky čo pijem ja.

nina41
20. júl 2010

@ani3012 a tu LUCKU ešte prevariš??

zmurkaz
20. júl 2010

@sevzuz - my sa cez deň aj kojo a obyč vodu .... z vodovodu 😅 😕

@traktor 😀 😀 😀 ☹

idem sa venovať mangelíkovi 😅

ani3012
20. júl 2010

nie,tú celorúžovú nie. Tu jej dávam od narodenia takú.

sevzuz
20. júl 2010

ano ta ruzova sa nemusi prevarat🙂 ale my mame dobru vodu mne chuti tak neviem presli by ste uz na normalnu?

ani3012
20. júl 2010

@sevzuz veď vyskúšaj,či mu nebude ťažká na žalúdok a ak bude spokojný,tak mu ju dávaj.Moja sestra sa vrátila naspäť k vode Drobček , lebo sa jej zdalo,že malý menej papal,keď mal vodu z vodovodu.

traktor
20. júl 2010

@sevzuz netreba sa bat..tak ako sa staras o svoje, staras sa aj o cudzie, vlastne je to akoby si mala dvojicky...a u nas to bolo doteraz fajn..aspon sa mali s kym hrat 😉 ..a v5csinou od 8 rana a podla potreby..mala som dietatko co ku nam chodilo len , ked si mamka chceli skocit do kina ci si urobit len den pre seba, dietatko, co mamka robila3 x do tyzdna...tak u nas bolo od 10 do 4tej, a naposledy som mala uz velkeho chalana, patko mal odklad a mali sme robka, uplne rovnako stareho, len nemohol ist do kolektivu, mal leukemiu, tak bol skoro rok u nas, kym mamka pracovala...a uz je ok, 😉 ..je to o dohode...ty si urcis od kedy do kedy, ci zo stravou ci bez..a dohodnete sa ...

traktor
20. júl 2010

@zmurkaz zas som tu neskoro 😀 😀 😀

sevzuz
20. júl 2010

@traktor ale nestalo sa ze by sa u as tomu strazenemu neco stalo a ako si ho uspavala? ved to ma kazde iny ritual a ako ste chodili na prechadzky?

traktor
20. júl 2010

@sevzuz nie nestalo...a my mame vyhodu , ze mame dvor..takze ked boli dvaja malicky drobcekovia, tak sme boli len na dvore, pripadne sme vytiahli stary kocar, z vanickou a jeden sedel na jednej druhy na druhej strane 😀 , ked boli väcsi zbojnici, vytiahli sme taligu/ to je vozik zo 4mi kolesami/..hamba nehamba , deti to maju radi a bola sranda...a spanie..no kedze boli dvaja, a vecne nieco robili, nebol problem zo spankom, pretoze boli utahany tak spali...ale mali sme chlapceka co vedel zaspinkat len sam, tak jedno dieta spalo v jednej izbe, druhe v druhej...fakt sa netreba bat...ak mas teraz obavu..pockaj, kym bude luky väcsi...ale myslim, ze pokial ma rad spolocnost, len mu to prospeje 😉

traktor
20. júl 2010

@sevzuz a by si sa cudovala, ako vedia deti, aj tie ktore doma nespia , u cudzich zaspat..je to ine ako doma, maju zazitok z niecoho noveho....aj sa skoro unavia...

ani3012
20. júl 2010

@traktor posielam Patrika na prevýchovu.je zabalený v tom balíku,tak opatrne s ním....to som ti nepovedala? 😕 😀 😉

traktor
20. júl 2010

@ani3012 😀 😀 😀 ..no pochybujem , ze na prevychovu...u nas sa nauci rozne blbosti 😀 😝 ..tak bacha na to 😀

traktor
20. júl 2010

a patko ti nechce spat?..ci ?..ale je pravda, ze ci sme mali bratove, ci ked prinesie teta svoje deti, u nas vsetky spia , a dlho..asi to bude tym vzduchom...viem porovnat, kedze som z mesta 😉

sevzuz
20. júl 2010

@traktor no som zvedava ci sa na to dam, potom poinformujem 😅

sevzuz
20. júl 2010

@traktor inak lukasko spinka doma perfektne aj de v podstate minimalne dve hodinky potiahne ale ci by som uspala cudzie dietatko, noo 😒

traktor
20. júl 2010

@sevzuz neboj..pojde to..aj budeme mat lukasko kamosa aj si zarobis..a ked to nepojde, tak skratka pockate 😉

nina41
21. júl 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵

ani3012
21. júl 2010

Dnes máme jeden rôčik !!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

@nika251 Attila 🙂
Attila sa narodil o tri dni skôr ako sa plánovalo a mal 3700 gramov a 51 cm


@beruska113 Lukáš 🙂
Lukáško sa narodil o štyri dni neskôr ako maminka čakala s váhou 4250 gramov a dĺžkou 51 cm

Meniny:
Daniel, Dan, Dalina
Vítězslav, Dalida, Vítězslava, Vítoslav

Tak všetko najlepšie k prvému rôčiku ,hodne zdravíčka ,nech sa chlapcom stále darí 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre