Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
4. aug 2010

@zmurkaz ja som tiež pár vecí nakúpila v Tescu,ale kedže nám nepovedali na zápise že čo,tak musím čakať aby som nekupovala zbytočnosti.Dnes som kúpila lep 😀

zmurkaz
4. aug 2010

😀 😀 😀 ...tak nám dali papier pri zápise .... také menšie lajstro 😅 ..ešte nič nemáme okrem farbičiek 😀 😀 ...nabehne výplata a ideme ju hneď asi minúť 😔 🙄

zmurkaz
4. aug 2010

no idem ta het ... idem sa venovať mužíkovi 😉

samayka
4. aug 2010

tak sme doma...
a už hajáme...
u doktorky: naša má dovču, išla som tej čo zastupuje. robila do 12:00. o 10:15 bolo pred nami 10 detí, z toho 4 x vajíčko, čiže mimko... otočka vo dverách, že ideme sa poprechádzať a vrátime sa o pol hoďku... bolo 11:10, pred nami 8 detí, z toho 4x vajíčko. čiže ona za hodinu vybavila dve deti a miminká tam vôbec nemajú prednosť. u nás je to tak, že do 1,5 roka máme prednosť pred staršími deťmi. hm.. tak sme sa poklonili, otočili a išli do lekárne pozisťovať, čo by nám poradili...

v lekárni: nikde - nikto, tak som sa bavila s lekárničkou a stál tam obďaleč taký zlatý, starší ujo. potrebovala som čosi aj pre seba, tak som hovorila, že ja ešte kojím, že nech mi dá niečo, čo môžem.. a ten ujo tak počúval a škeril sa na sýkorku a ona kupodivu na neho 🙂 a potom mi hovorí: skúste materské mlieko. že nevie či to zaberie aj na mňa, keďže to bude moje materské mlieko, ale že jeho mamička (tak krásne to znelo z jeho úst) za vojny, keď neboli lieky a nebolo na lieky, liečila staršie deti materským mliekom, ktorým kojila najmladšie.. že si pamätá ako po lyžičkách dostávali "medicínku"... a vraj aj do nosa... hmmm... čosi na tom môže byť... v každom prípade bol ujo ako z rozprávkovej krajiny. milý, pokojný, príjemný... až som mala pocit že sa mi zdá... bodaj by viacerí dnešný dôchodci boli taký...

samayka
4. aug 2010

a idem pridať pár fotos z nášho krásneho pondelkového výletu :

lucia32
4. aug 2010

@samayka také návštevy lekára vedia potešiť 😝
A stertenutie s rozprávkovým deduškom? Krásne...
Fotečky...niet čo dodať...ako vždy ...tie deťuchy sú úžasné 😀

laurajana
4. aug 2010

@lucia32 práve, mala času nejak 😉

majkas
4. aug 2010

kuk

@samayka tak dufam ze je vam uz lepsie a aj mamke tvojej
a foto perfektne, uz som chvalila aj luckine ze vam muselo byt super

my sme boli dneska kuknut to hopsasa a bola som nadsena 🙂 navyse ked sme dosli, tak sme chceli mat kociky pri sebe pri stole lebo kamoskam deticky spali tak sme sa pytali tety casnicky co mozme (ani tam nejako specialne miesto na kociky nie je aj aj tak pre istotu). ona kuk na detuchy a hovori, ze jasne a ze to su do roka, ze? uz sme chceli oponovat ze prave mali rocik vsetky tri a ona este dodala lebo do roka sa neplati tak sme boli ticho, milo sa na nu usmiali a uzili si pekne dopoludnie 😝 😉

zopar foto https://www.modrykonik.sk/fotoblog/majkas/album...

majkas
4. aug 2010

a pytala som sa aj na to stretko, ze kedy mavaju tak volnejsie a ona ze skor doobeda cez tyzden, ze popoludni okolo 3 sa to zacina plnit a vikendy ze su plni stale. tych miest na sedenie myslim akoze kaviarenska cast je tam asi 20 (2 gauce a zopar stolov), tak by ten nvrhovany cas aj datum na toho 18.8 o 10 mohol ostat

majkas
4. aug 2010

a po ceste sme stratili nasu babiku Lenku, co bola taka kocikova ☹ somsi to vsimla az po ceste spat ze ju nemame a Tami sa s nou hrala na ceste tam, musela ju niekde vyhodit z kocika a ja som si to nevsimla. ale isli sme domov rovnakou trasou a babiku sme uz nenasli, ved aj po 2 hodinach by som asi vela chcela, niekto si ju uz prisvojil....
ale je mi to luto... ☹

monr
4. aug 2010

ahojte všetci

dodatočne gratulujem meninovým aj narodeninovým oslávencom.

my sme doma od našich, od soboty zas teploty, no nádhera. ☹

chválim všetky fotečky, aj dovolenky, aj všetko, poctivo som dočítala, ale nemám silu reagovať.

idem uspať šidlo, teraz spáva aj 3x denne, ako má teploty, tak nech si pohajá.

pa

ani3012
4. aug 2010

@majkas fotečky nádherné ! Super aj ja sa teším tam,je fajn ak je niečo také pre maminky s detičkami.Stretnúť sa dá síce všade,ale nie všade je to priateľské aj deťom.Aj mne vyhovuje toho 18.8. do obeda,Evička určite pospí ešte aj v aute,ale budem musieť niekde odložiť Patrika,lebo na neho sa mi teda dozerať nechce.On je niekedy veľmi zlatý a niekedy by som ho zamurovala aspoň na hodinku 😝
A Lenky mi je ľúto,ale ešte že to naše deti tak nevnímajú,že niečo stratili...alebo že by Tamarka áno ? Mala k tej bábike už vzťah ?
Ja práve bojujem s dudinkami. Keď sme sa z dovolenky balili domov tak rarášek nám niekde zapatrošil dudinky. velkárni mali len zrezané,čo ona moc né a tak išla bez dudky 2 hod. plaču,potom nejako zaspala.Doma som skočila do Bille a zase tam mali len zrezané,tak som kúpila aspoň takú,ale ako som písala,tak ju nechce a zaspáva bez dudky.teraz večer strašne plakala a ja ako som preobliekala posteľ,tak som našla hneď tri 😕 normálne som jej ich už mala chuť dať ,ale než som ich obarila vodou ,tak zase stíchla.Teraz je ticho....a zaspala.Bola som ju kuknúť a spí.Taká som rada,že som nepodľahla "tlaku " 😀

Inak viete čo tá potvorka robí ? Ak chce na seba upozorniť,tak si pichá prsty do krka. Potom ju napína samozrejme okolo nej všetci skáčeme.Neviete poradiť ako postupovať v tomto prípade ? 😕 ďakujem vopred za názor 🙂

@monr zase ste chorľavé ? ACH jo ! Ale na stretko budete fit a prídete,však ?

@samayka samy vy ste mali tuším úplne všetko! Aj preteky po schodoch,aj kúpkanie a j pečenie z piesku . SUPER fotky 😎

lucia32
4. aug 2010

Helou...dieťa spí, mm na pive...oba compy volné.... 😀

ani3012
4. aug 2010

@lucia32 ale ale ? Čo sa stalo ? V tento neobvyklí čas ? 🙂

lucia32
4. aug 2010

@majkas jéééé aké pekné centrum...hned by som pribehla keby to nebolo 500 km 😝
@monr na vás sa stále niečo lepí 😠 . Chorá je len Miška? Neskúšala si jej dať urobiť testy na imunitu?

lucia32
4. aug 2010

@ani3012 Však píšem, že mm na pive...inak ma zamestnáva 😀 ompy volné...inak sú na nich deťuchy, jedno vonku, druhé kuká na Disney channel 😉
buchli dvere, žeby mm? vravel, že o 8 príde 😝

lucia32
4. aug 2010

Tak nie....
@ani3012 a u vás čo nové? Deti už hajajú? Máš pekné motto v pase... 🙂 &idem niečo zjesť...

ani3012
4. aug 2010

@lucia32 to som vyčítala z jedného článku a je to fakt krásne.Chytilo ma za srdce...čistá pravda.
Evička spí,Patrik išiel k mojej maminky .
aj ja som nejako hladná....asi si spravím zeleninkový šalát 😵

Natálke už vyliezla ta jednička ? Som nejako nepostrehla

lucia32
4. aug 2010

@ani3012 ani jedničky ma vylezené, už asi mesiac..teraz jej idú dvojky horné, ale predbehla ich z ničoho nič spodná pravá dvoječka...o lavej zatial nechyrujeme....

lucia32
4. aug 2010

Ja mastím chleba s mozzarellou a paradajkou, dojem za Naty jogurt...a potom sa čudujem prečo nechudnem 😝 😅 😀

riusik
4. aug 2010

@lucia32 lu kolko radosti citit z tvojej spravy - mm na pive, dieta spi a hlavne compy volne 😀
ahojte

riusik
4. aug 2010

moja maminka mi vzdy vravela "nikdy nedojedaj po detoch, radsej vyhod. ani nebudes vediet ako ti rit narastie..." 😀 asi mala pravdu.. nedojedam. alebo robim tak, ze cakam, nejem ak nie som teda velmi hladna a potom dojem, co nechaju a prilozim si, ak nechaju malo, hehe

riusik
4. aug 2010

@ani3012 fakt krasne motto...

ani3012
4. aug 2010

@riusik ahooooj ! 🙂

@lucia32 tak teda dvojko,no 😀 😀 😀

riusik
4. aug 2010

ani 😉

ani3012
4. aug 2010

@riusik a jty ideš na stretko,že ? Berieš aj Tomáška ?

lucia32
4. aug 2010

@riusik ahoooj...no niežeby mi comp chýbal, mám ho dosť v práci...ale cez deň koník pošilháva 😝
A ja velmi nedojedám...jogurt si viem dať pred spaním...a dnes mi Naty nechala svoj...inak večeriam skôr...len dnes som vymenila večeru za kávu 😉

riusik
4. aug 2010

no, ja velmi rada pridem na stretko, ak sa nezmeni datum.. a tomaska by som najradsej nevzala.. ibaze by tam nebol sam taky velky...

riusik
4. aug 2010

lu, to som si iba spomenula na moju mamku, sa mi to vzdy pacilo, ked to vravela.. a inak, aj ja milujem jogurtiky na veceru, resp. po veceri.. prave som zjedla tiramisu.. ako vecera by mi to veru nestacilo 😝

lucia32
4. aug 2010

@ani3012 ved to je jedno, zub ako zub 😀
Inak som schudla za 2 mesiace 3 kilá,len už mesiac stojím na mieste 😀 Do predtehu váhy mi chýba asi 10 kilo, ale mm mi povedal nech sa neopovážim tolko schudnúť, že už nechce kostričku, že už len 2-3 kilká...no nie je zlatý 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre