Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
6. aug 2010

idem uz spat, dobru nocku

ani3012
7. aug 2010

@katkah ahoj Katka ! A kde ste boli ? Ako bolo ? Tiež sa pridávam k Majke a gratulujem k prvým krôčkom 🙂

@raona Chúďa Sárka .....ale úsmev má stále,čertica malá 😀 a akú má krásnu farbu očí,tuším do zelena,že ?
A krásne plavečky ma malá 😵

@traktor tak normálne mne sa všetky chlpy na tele postavili...strašné ! Ale chvalabohu si bola tam.Človek ani nevie, ako rýchlo sa môže stať nešťastie. A ďakujem ešte raz za zoznam 😉

@zrnik1 krásna profilová fotka,ale zase ti ju zmažú.Na prof.foke musíš byť len ty max. potom deti.Ani manžel už nemôže by´t.To majú nové pravidlá 😉 Ako sa máte ? Si mi neodpísala za Riška,že ako zvládol prechod 😕 🙂



@majkas tak vy takto s teplotkami bojujete ? Evičke čípok ani dať nemôžem,lebo mi ho vždy vykaká. potom neviem,či niečo sa vstrebalo a keď áno tak koľko a je to dosť skreslené. Je fajn,že moč je v poriadku,som rada a určite aj stolica bude a toto všetko má zo zúbkov. 😉
aha čo som našla :
http://www.mysticshop.sk/naramky/313-jantar-nar...

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7240671

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=...

@monr a čo hovorí lekárka na tie hrče ? Chúďa moja Mišička..... ☹

@nykyta aj mňa štve niekedy koník.Väčšinou nejde dobre vtedy,ako ho nejako vylepšujú.A niekedy ma to hodí na začiatok strany a niekedy na koniec 😝 Tiež sa mi nechce rolovať hore dole

@adka12 haha! Problém s postieľkou mám ja vyriešený 😀 My máme 140*70 a dajú sa dať bočnice dole a namiesto nich primontovať rošt. Postieľka bude do takých 6-7 rokov max. samozrejme že závisí aj od rýchlosti rastu mojeho slniečka .
ja by som kúpila aj takúto postieľku,lebo teraz vlastne robíš detskú izbu a keď pôjde o 5 rokov do školy (že už o 5 rokov 😅) tak jej asi budete kupovať nový nábytok pre školáčku. Tak mne sa to nezdá až taká zbytočnosť menšia posteľ.

@lucim
super takéto ministretká.Rada sa pozerám na fotky,je to sranda vidieť júlovčátka spolu.

raona
7. aug 2010

Ahojte babule.. dakujeme za pochvaly fotiek a za fukacky bolacky 😉 teraz sa nam z toho robi pod ockom modrina, vyzera ako keby prisla dobita z diskoteky.. 😉
Uraz sa jej stal tak, ze sme doniesli take kockove tvarnice domov, Sarinka zbierala kamienky popri nich a hadzala ich dovnutra tych tvarnic.. no a ako sa tak zohla, pozbierala a chcela sa postavit, tak jej nevysiel krocik a bac, rovno sa tresla do jednej z tych tvarnic a uraz na svete.. som myslela ze zosaliem, nechcela mi ukazat ocko, tiekla jej z toho krv, revala o dusu.. utekala som s nou dovnutra a prikladala lad /bo lyzicku mi strhavala, nakoniec aj lad, ale potom som si nim chladila svoje ruky a tie jej na to prikladala/...

Vcera sme stihli aj festival v cerveniku, bolo dost ludi.. prikladam zopar foto... ale dalo sa.. boli tam aj male deturence ako julovciatka, a jasne aj Sarinka bola do osmej vecer 😉 no cestou domov sa mi akosi nezdala a ked som ju vyberala z auta, cela horela.. takze od vcera vecera teplotujeme, teplotkovala celu noc, nad ranom som musela davat zabaly a cipok bo mala 39, 7.. takze som riadne nevychrapana, teraz ma zas teplotu, tak si k nej idem lahnut ☹ ☹
asi sme to schytali od Tamarky od majkys 😉 ale nie... ja dufam, ze to len dalsie zuby idu... uvidime ako bude zajtra, ak sa to nezmeni, tak v pondelok dokyne s mocom... ☹ 😒

raona
7. aug 2010

idem do hajan, vecer vas nakuknem.. bru noc.. 😉

ani3012
7. aug 2010

@raona jéj super ste sa zabavili,len ten koniec je na houby. Sárinka nech sa čím skôr vylieči a keď sú to tie biele potvorky,tak nech sa neschovávajú a vylezú a nrobia drahoty! 😉
Ale peknú ranu teda má pri tom očičku.Fakt šťastie,že nie do očička 😒

ani3012
7. aug 2010

@raona dobrú noc a podľa doterajšej aktivity toho moc nenačítaš 😀

monr
7. aug 2010

@laurajana Ďakujeme

@raona drobátko malinké, fúkam, a tepltoky nech šikovno prejdú

@traktor brrrr, ešteže sa nič nestalo, chvalabohu

@majkas ako teplotky?

@ani3012 u lekára som nakoniec nebola, včera sa prvýkrát zobudila s úsmevom na tvári, aj dnes zatiaľ pohodička, a hrča v jednej nohe zmizla, v druhej zatiaľ zostáva, ak do pondelku nezmizne, pôjdem isto k dokimu.

monr
7. aug 2010

a teraz po veľmi dlhom čase niečo aktuálne: prvá terajšia momentka, druhá z vystúpenia Kristínky 😀

lucim
7. aug 2010

aaahojte, 😵 😵 😵 prave sme sa vratili z blavy, celkom pekny den sme mali, pribrzdili sme u samy odovzdat, co u nas zabudli, 🙂 boli sme okukat moebelix - mam lacne zavesy 🙂 , a euroveu, stretli sme tam kamosa, co tam robi barmanskeho sefa, sme sa taaaak radi zvitali, 🙂 matko polozil trosku po nabrezi, hodili sme do seba burito 🙂 , kamoska zaspala na kaficko s nami, ale neva, my sme jej zas zabudli doniest co sme jej slubili, a skoro sme nestihli dojst na svadbu, kvoli ktorej sme tam sli. ale vseeeetko ok, nevesta bola naaadherna, zenich spokojny, 😵 potom par kecov a mochito a uz sme doma. 🙂
chlapi su este vonku u susedov, tak ja citkam, co noveho dava konik. 😉

monr
7. aug 2010

@lucim krásne prežitý deň 🙂

lucim
7. aug 2010

@monr tak toto je misinka? jeeeej, velka baba a peknucka 🙂 🙂 A ktora je kristinka ? 😀
@ani3012 dnes ti okukam tych 200 fotiek na fb.... podla prvych to vyzeralo peknucko 🙂 minmistretka su fajn, a mozno pojdem niekedy aj vasim smerom a urobim ti prepadovku 😀
@raona festival ste si uzili? vyzera ze ste sa bavili. ale sarinka chudatenko fuuuuu,take teploty, snad uz jej je lepsie. ☹

lucim
7. aug 2010

noooo, uz tu mam certika vedla seba, dokonale vyspateho po ceste, tak uz som asi dopisala. 😉

monr
7. aug 2010

@lucim Kristínka je v tej fialovej mikine 😉

veru, takto vyzerá Miška, šidlo malé, dávam málo fotky na net, ale dnes som neodolala

a musím aj ja off, vrátil sa mužík, bol zaniesť kiku u našich. a idem večerať

samayka
7. aug 2010

ahojteee

@lucim - Ďakujemeeee hlavne za ovečku. to je Eluškina špecialita, dávať hračky do topánok... pravidelne mám v teniske koníka alebo kravičku.. preto sme ovečku u vás v topánke zabudli 🙂 som jej ju dala pred izbu, na sedačku a keď sa zobudila a otvorili sme jej dvere, tak prvé čo videla bola ovečka. normálne zvýskla od radosti 😀

boli sme dnes po dlhej dobe u mamíka môjho, pogratulovali tatinkovi k narodeninám, rozkrájali sme tortičku a tak.. krásny deň za nami 🙂

raona
7. aug 2010

hlasim hlasim.. od vecera stale teplotujeme.. aj zabaly sme museli dat, aj cipok ☹ 😒
manzela a netere som zas vyprevadila na festival, bo sme mali dvojdnove vstupenky /na jeden den sa nedali kupit/, tak reku ked sme uz za to vysolili peniaze, tak nech idu aj dneska a miesto mna som vyslala sestru 😉
a my mame so Sarinkou aspon ticho v dome.. uz skoro dve hodky spinka, ale teplota sa u nej drzi stale 😉 😖 zas nebudem v noci spat 😒 ☹

raona
7. aug 2010

a jo Luci, festival bol fajn a este aj je.. len to pocko mohlo byt troska lepsie, no hlavne ze sme nezmokli.. a nebolo nejak extremne zima..

majkas
7. aug 2010

ahojte,

tak u nas semteplotovali este aj dnes doobeda, a popoludni sa to uz konecne umudrilo a mali sme len 37,2. konecne sme ju aj okupkali lebo uz bola maly spoteny smradosko 🙂 ale zato nas 🙂

@raona nech vam teplotky co najrychlejsie ustupia, je to ozaj pre rodicov dost narocne ked nevies ako malej pomoct, radsej by som ja lezala v teplotach ako sa ma mala trapit.
a peknucke fotky z festivalu,pristane vam to spolus mm 😉

a k tym zubkom versus teplota - raz som to citala v niektorom z mamickovkych casakov a doky nam to tiez tak vysvetlila vo stvrtok ze teplota nie je od zubkov, ale naopak, ze ked ma babo teplotu tak su dasienka lepsie prekrvene a preto sa aj zubky rychlejsie prerezu ak sa prave tlacia von. ze teplota ma inu pricinu
dava to logiku, len ked sa zamyslim nad nasou Tami tak jej okrem teploty nic nebolo, a spodna stolicka na 95 percent prerezana.... ideme v pondelok na kontrolu tak uvidime co doky povie ze z coho to mohlo byt

@monr Miska je mala kocka, taky siblako to vyzera byt a tusim so ju teraz videla prvykrat myslim taku vacsiu 🙂 A kristinku velmi dobre nevidim je to dost male ale urcite je tiez kocka 😉

majkas
7. aug 2010

dobru noc bambulky, zhasinam CVAK 😔 😔 😔

traktor
8. aug 2010

ahojte 🙂 , u nas dnes pod mrakom, ale aj dobre, po takych horucavach...len nech nepride ten vietor co predvcerom.....no uz 2 dni som mamou 6 detom 😀 ...su zlate, dobrucke..ale aj tak som rada, ze ich potom mozem vratit 😀 ...a k niecomu to bolo dobre..co je fb ?...mrknem 5 minut a vypinam...co je kon?..mrknem kus a vypinam..zeby som bola vyliecena? 😀 😀 inak vsetzkym chorym detickam prajem skore uzdravenie 😉
@monr konecne vidim misku, no fesanda 😉 kiku vidno slabucko...tajis pred nami tie svoje krasavice 😉
@ani3012 kooooopu fotiek...mam to rozdelene na dni...do konca buduceho tyzdna snad dopozeram 😀 ..ale uz ten zaciatok je super 😉 ...a hlasim, dnes kukam a mame12 zubkov 😉

adka12
autor
8. aug 2010

cafte baby, prosím poraďte nejaký dobrý čaj na spanie pre deti. Saška už zase štrajkuje. Stále len mrnčí a nič nespí. Mám Hipp ale ten nejak nezaberá. Počula som aj o homeopatikách, ale s tým nie som celkom stotožnená, možno preto, že ich ani nepoužívame, tak nepoznám výhody a nevýhody.
Ďakujem

nina41
8. aug 2010

Dobre ranko 😵
Oslavenčekom minulym aj terajšim prajeme všetko najlepšie 😵 😵 😵
Takto sme buvkali 😵

ani3012
8. aug 2010

Pekné poludnie júlovky !
Máme tu poslednú oslavu 1. rôčika.Maminka sa k nám pridala nedávno 😉

@zuzkalenka ...................08.8....................Lenka má dnes presne 1. rok !!! 🙂 😵
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzkalenka/a...

Meniny oslavuje: Oskar, Donát, Hartvig, Virgín, Donáta, Virgínia
Meniny oslavuje v ČR: Soběslav, Nezamysl, Soběslava, Virgin, Virginie

Týmto som s tabuĺkovaním skončila,ďakujem @brusinka.pusinka a @traktor že ma tak krásne zastúpili počas mojej neprítomnosti a Lenke prajeme všetko najlepšie k narodeninkám a Oskarom k meninkám 🙂

ozi
8. aug 2010

ahojky babule 😉

poslednému veľkému oslávenčekovi prajeme všetko náááááj 😵

@traktor , ešteže si bola nablízku a nestalo sa nič hrozné, strašný zážitok 😕 a dúfam, že mie si z koňa vyliečená, čo by sme tu bez Teba robili 😉
@nina41 , krásny spachtoško 😉
@majkas prajeme skoré uzdravenie 😉 a aj ostatným choručkým
@adka12 , zlé spanie je v tomto veku normálne, väčšinou trápia zúbky, čaj na spanie veľmi nepomáha, ostáva Ti len vydržať 🙂

my teraz spíme, ale v noci je to tiež raz horšie, raz lepšie 😖 , budúcu sobotu máme oslavu Samkových narodenín a oneskorene aj Saškiných, prídu moji rodičia a svokrovci, svokru v piatok pustili z nemocky, tak už je všetko ok, ale tam bola 2 mesiace 😝 , strašné, ináč nič extra nové nemáme 😉

monr
8. aug 2010

ahojky
dnešnému oslávencovi všetko naj 🙂

ďakujem všetkým 😀
@traktor ani sa mi nechce dávať fotky, ani moc nefotím, ale včera som neodolala, 😀

zuzkalenka
8. aug 2010

@ani3012 ďakujeme 🙂

raona
8. aug 2010

ahojte.. poslednemu julovciatku vsetko naj...

hlasim, teploty sice ustupili, ale neodisli... ☹ furt mame minimalne 38, alebo 37,5... Sarinka je mrzuta, furt na mne od piatka vecera... som totalne ze vycerpana.. esteze teraz zaspinkala a dufam, ze sa o chvilu nezobudi...dom vyzera jak po vybuchu, neda sa mi pri nej nic robit, akurat co som oprat dala, pockam kym doperie pracka vyvesim a idem hajde...
zajtra jej vezmem rano moc, a padame k dr..

maji, aj vam skore uzdravenie..

tak zatim..

acerka
8. aug 2010

ahojte 🙂
tak sa ideme pochvalit Adamko od štvrtka bezka sam...sice ho kruti ako po 5 pivach, ale ruky hore a ide saaaa 😀 a este aj s radostnym pokrikovani áááááááááááááááá...a mame nove slovo "bacha".....dost vystizne ked uz behame 😀 😀 😀

acerka
8. aug 2010

po 2 tyzdnoch co sa len tak pomalicky odhodlaval krok po kroku sa vo stvrtok sam rozbehol za loptickou...az som nechapala presiel tak 10 m lopticku sice minul( tahalo ho do boku ale zato isiel pekne sam) ... a aby som sa zase moc nevytesovala uz aj par krat skaredo spadol tak mame hrcu na cele.... ach jaaa prva hrca a plakali sme obaja ked spadol ☹ ☹

traktor
9. aug 2010

krasne slnecne ranko 😉
@raona tak nech ste cim skor ok..juj teraz su tu akosi same chorobky..
@acerka gratulujem k cupkacikovi 😉 ..aj k hrcke, tak uz je spravny chlap 😉 ..ale jedna staci, viac nemusi .. 😉
@ozi no oddychli by ste si trosku 😀 😀 😉 ..ale ja sa vratim..zacne skola.. 😀
@zuzkalenka gratulujem k prvemu rocku 🙂 😵
@nina41 risko sa ti zmenil, aj sa vytiahol 😉
@adka12 spanok pride, to teraz sarapatia zubky urcite..asi by som to ziadnymi liekmi, cajikmi neriesila... 😉
..inak u nas spanok 2x na den, vecerny spanok sa posunul na 20 hod.- 20.10hod...ale uz nevstavame rano o siestej ale o pol deviatej 🙂 ..tak sa tesim, uvidime ako to bude, ked uz tu nebudem mat deti..ci sa nam to na tu siestu nevrati..

lucia32
9. aug 2010

Ránečko....tak sme konečne po dovolenke...hlásim: stav deti nezmenený, akurát sme mali pohotovosť, mladý od 7 večer pomaly 40°C teploty, vracanie....no des...najprv som myslela , že úpal...tak sme chladili, zabaly, sprchy, antipyretiká...no žiadna sláva, teplotu sme znížili na 38,7 akurát....v noci o 1 mi ten blbý teplomer ukazoval, že 37,5....no určite, malý bol ako žehlička 😝 ...škoda, že už nedostať ortuťovky 😒
Ráno teplota 39,9...tak sme šli k dokyne a to angína...no moje nervy , vraj teraz taká letí bez bolesti hrdla 😅
No idem vás počítkať.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre