• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Júlovo - červencové slniečka 2009

2. februára 2017 
Ahojte,

tak po menšej odmlke sa hlásim.
Čítam, čítam...
@monr pánečku, držím palec nech je všetko v poriadku. snáď na to malá čo najskôr zabudne

@anavi85 tiež držím palce, snáď vám všetko výde tak, ako má.

@traky nech výsledky dopadnú OK, aby mohol Maťko šantiť a vyvádzať

@adka12 no do nejakých 2-3 rokov by sme chceli aj my druhé, ale mám z toho strach Ti pravdu poviem, že to nezvládnem. Veď teraz pri Matúškovi je to "o hubu". A často myslím na to, že toto čo prežívam teraz sa bude ešte raz opakovať
23. aug 2010 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a Matúško je upišťaný stráááááášne, asi z toho zuba a možno sa tlačia aj iné, len o tom nevieme.
tiež sme ostrihaný, 2 krát. tak na kratšie. je úplne iný, včera sme si na neho nevedeli zvyknúť :grinning:
23. aug 2010 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim ahooj :slight_smile:
@jajona neboj, pri dalsom dietatku to bude lepsie, uz budes vediet co a ako...a potom , ked bude väcsie sa pohraju...neboj, zvladnes to :wink:
23. aug 2010 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ani3012 já jsem noční sůva, ale na druhou stranu se bez vydatného spánku neobejdu...což teď momentálně nehrozí. Takže bych ti přála vidět mě ráno a dopoledne :grinning:

@traktor tak hlavně, že už jste pochodili dneska líp. By bylo fajn, kdyby si Vaše doky ještě dodatečně tu starou husu podala :wink:

@adka chudák Saška :frowning2: . Klíšťata svinský :angry: . Zuze už jsem taky našla. Ale naštěstí bylo úplně mikroskopický a bez reakce. Tak držím pěsti ať je na další kontrole už všechno v pohodě

@lucia32 dovolenou si zasloužíš a nemusíš se cítit vůbec špatně. Taky bych hned někam vyjela. Zatím alespoň ještě nějaký prodloužený víkend s malou a na jaře třeba nějaká dámská wellnes jízda na pár dní :wink:

@monr teda fíha, s těma hafanama je to někdy na prd :frowning2: . Přeci jen je to zvíře a nikdy nevíš co se mu v hlavě vyklube a i když třeba nechce ublížit úmyslně, tak prostě nemá odhad stejně jako ta naše drobátka a průšvih je na světě...ještě,že to takhle relativně dobře dopadlo

@anavi85 závidím ti tu odvahu a rozhodnost. Já bych byla asi moc srab na takovou životní změnu a hlavně bych asi umřela steskem. Ale ty jsi podle všeho kosmopolitní ženská s otevřeným srdcem a hlavou, takže Rakousko čeká jen na Vás...držím pěsti :slight_smile:

jo a dobrý večer všem :grinning:
23. aug 2010 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@jajona ja sa toho tiež trošku bojím ako to bude, ale Saška už bude v škôlke a ja zase doma s druhým, tak hádam nejako zvládneme. Ja sa ti bojím len toho, či dokážem obidve deti lúbiť rovnako a či nebudem potom sašku nejako zanedbávať. Možno som šiši ale tohto sa fakt bojím :sweat_smile:
23. aug 2010 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@pirinka ďakujeme, saška mala tiež len takého malinkatého klieštika, som takého malého ešte ani nevidela a svinucha aký bol hnusný...
23. aug 2010 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka12 no na tú škôlku som trošku zabudla :sweat_smile: a to je veľké odľahčenie... a nad ostatným ešte nejako ani nerozmýšľam
23. aug 2010 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
23. aug 2010 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka12 ty klíšťata jsou fakt takový potvory. Takovej mrňous a jak dokáže člověka potrápit :angry: . U sebe to člověk ještě snese, ale když to vidí u našich malých berušek, tak je na mrtvici viď.
Jinak i my plánujeme brzy druhé :slight_smile: . Bych to viděla tak na jarní snažení :grinning:

@jajona ahoj :slight_smile:
23. aug 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ups, spadol nam net, ale uz sme povstali. :slight_smile:
acer , pisnem ti do IP mobil, niekedy sa fakt musime skontaktovat, nech sa aj krpci okukaju. a od septembra sa chcem ist kuknut do materskeho centra :slight_smile:
ahoj piri :wink:
23. aug 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka12 ju, hnusak kliest :angry: my sme mali davno maleho, ale bez problemov isiel von a nist nebolo.
23. aug 2010 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pirinka ahoooooooooooooj :wink: ..ako sa mate, co nove, co stare..co...vsak hovooooor :grinning:
@adka12 adka...neboj..lasky mame mi maminky dost aj pre tooooooooooooolko deti.... :wink: a to ti hovorim ja...mama co je doma tooolko rokov a ma toooolko deti :grinning: :wink:
23. aug 2010 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@traktor no fakt mám z toho strach, ešte si to nejako neviem predstaviť
23. aug 2010 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim, @traktor ahoooj berušky :slight_smile:
máme se fajn. Dneska veveruška spala až do 6 a pak ještě do 8 hodin a kolem oběda si střihla spánek přes 2 hodiny...kéž by jí to vydrželo :grinning: . Nového je to, že jsem se namlsala na dovolenou a někam bych vyrazila...a starého mám doma....manžela :grinning:
23. aug 2010 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka12 ono, veľa vecí si človek nevie predstaviť a keď to príde, tak to ide samé od seba... tiež som si nevedela predstaviť, keď som bola tehotná, že ako to bude... prišli sme z pôrodnice a ono to všetko pekne išlo. aj ide. klopkám... aj keď niekedy si človek aj poplače
23. aug 2010 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka12 no ..ani ja somsi to nevedela predstavit..vlastne ani to prve dieta...akoze ja a mama..vsak sama som este dieta :sweat_smile: ..ale ked to prislo..tak to islo akosi samo..a ked prisla miska , uz to bolo take jednoduche, vsetko islo automaticky..a potom patko...tiez tak...akurat , ze pribudali skrinky, hracky, blbosticky.... :wink:
23. aug 2010 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pirinka no ten výraz "starý a stará" používali aj moji rodičia, ešte keď sme boli menší... mamina otca volá väčšinou po mene a oco mamu "mámo" :grinning:
23. aug 2010 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@traktor traky maminka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ja som sa zavrtala do znakovania deti .. sa mi to pozdava, tak si o tom citam ... samy ma navnadila a matko ma k tomu vlastne taha, lebo stale chce vediet nieco nove - vcera mi ukazal datela, co som mu len asi 2x predviedla pred 4 dnami a on si to zapamatal. len tak v rychlosti som si spocitala, kolko vie zvukov a znakov, co som si spomenula, vyslo mi 32. uz mi zacina vrzgat a dochadzat fantazia na nove, tak som nasla nejake znaky a len som to pustala na pc a krmila ho a hovorila som k tomu, ze ideme papat a matko uz ten znak zopakoval. :slight_smile: :slight_smile: :wink:
23. aug 2010 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim vy ste akí pokročilí... mne Maťko ani prštíkom ešte neukazuje, sa mu nechce
23. aug 2010 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim :dizzy_face: ..a kde o tom citas?...my sa z matkom v pohode dorozumieme..poviem dones topanky..donesie..ideme von...postavi sa k dveram..ideme papat..uteka k stolicke odsunie si ju a ze papat...je to super...uz je taky velky :dizzy_face: ..kazdy den ma prekvapuje...a to znakovanie ma zaujma..ked mozes , hod link..rada si o tom precitam :wink:
23. aug 2010 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lucim áno áno hod nám link, ideme aj my študovať :grinning:
23. aug 2010 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslim, ze sa robia aj kurzy znakovania je to na jeden den kurz, kde sa da kupit aj kniha a tam vysvetlia ako to treba spravne robit...som to uz davnejsie okukovala a robia to aj v senici...ten kurz
23. aug 2010 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
citam si to tu http://www.modrykonik.sk/forum/tema/baby-signs/?page=44&lastref=pager2 a znaky su tu http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary/dictionaryofsigns.aspx?letter=A ... a este jednu temu som na konovi citala, ale uz som ju zavrela, a este http://www.babysigns.sk/ ... :slight_smile:
A na youtube su videa .... a tak.

@traktor aj my si rozumieme, presne ako hovoris, (uz som sa docitala, ze co uz hovorime, tomu uz znak neucim) ked ideme papat, matko cupita do kuchyne a krici mnam, ked von, tak sa vali do predsiene a dviha topanky ... atd. ale chceme to rozsirovat ....
@jajona no co sme si este neodslapali nozkami, to si odkracame jazyckom alebo znakmi :wink:
23. aug 2010 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@acerka som aa nad tym zamyslala, ale asi nam netreba kurz, ci celu drahu sadu o znakovani, aspon tak mi to vyplynulo z tej diskusie, ze len mat znak a chciet a ukazovat a opakovat aj so slovom , hrat sa pri tom. :slight_smile: bud si znak vymysliet, alebo si ho niekde najst. :wink:
23. aug 2010 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my ked ideme von ,poviem, ze ideme papa a maly uz pri dverach s klucami v rukach caka a ked sa spytam kam ide Adamko krici papa papa :grinning: :grinning:
23. aug 2010 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a papa mame aj ked ideme papat....
23. aug 2010 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim co som pozerala ta kniha je dost draha :unamused:
23. aug 2010 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim pekne napísané :slight_smile:
23. aug 2010 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim jé tak to jsem ráda, že jste se taky nechali zlákat znakováním :slight_smile: . Myslím, že to je super věc a další článek v tomjak si krásně porozumět s těma našima dětičkama. Mě Zuzík taky už kolikrát šokovala tím, že začala sama ukazovat znak, který jsem jí předvedla mimoděk třeba jen jednou a ona si ho zapamatovala a naopak některá slova, která jedeme od začátku nedělá do teď. Prostě pro ně jsou zajímavé a důležité úplně jiné věci než pro nás a v tom je to úžasné, když to můžeš vidět jejich očima :dizzy_face:
23. aug 2010 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pirinka jeeej, tak vy tiez znakujete? Ako dlho ? a co vselico viete? :slight_smile:
23. aug 2010 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok