Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
28. aug 2010

@lucia32 fajront !

lucia32
28. aug 2010

@ani3012 Tak ja teda idem, pááááá
😀

zmurkaz
28. aug 2010

@ani3012 @lucia32 @traktor ...no asi z toho očkovania ... ale bolo to už úúplne nutné - bol sme prešvihovali už jeden deň po lehote 😝 😔 ...tak mi dokina hovorila, že aj keď mala začiatkom týždňa zvýšenú teplotu a vydral sa jej zub - že to jednoducho musíme ....a noc - 38,5 s panadolom 🙄 ...ale teraz je už dobre - sme boli pol hodku na prechádzku - lebo je celá preč z toho, že nie sme celý deň vonku 😖

A včera som nestihla napísať - tak Jurko bude 1.A 😵

ani3012
28. aug 2010

@zmurkaz tak ale to je dobrá blbosť,že len kvôli termínu ti ju zaočkovala.Veď to je hazard,nie ?

zmurkaz
28. aug 2010

@ani3012 ...no uznala, že nie sme "chorí" v pravom slova zmysle - čo si myslím, že nie sme - tak ju ďobla

zmurkaz
28. aug 2010

@ani3012 a vy už viete do ktorej triedy pôjde Patrik?

katica5
28. aug 2010

@ani3012 no zuby nas teraz trapia aj preto je menej ale aj tak toho vela nezje skor mliecko ale nevadi to bude dobre casom

zmurkaz
28. aug 2010

Inak aj my sme mliečny - a dokina mi hovorila, že to nevadí a nech sa nenecháme oblafnúť keď nám každý hovorí, že je to už len voda - že aj v tomto období je to plnohodnotné mlieko 😉

zmurkaz
28. aug 2010

@ani3012 ...a ma ešte napadlo - že mi sestrička hovorila, že toto očkovanie horšie znášajú staršie detičky .... teda tak ako my - že sme to nemali vtedy, keď sme to mali mať 😖

battole
28. aug 2010

ahojte, ako sa tu mate?.....my sme dali zopar novych fotociek 🙂)

battole
28. aug 2010

@zmurkaz o com si pisala, ze ste mliecny?

zmurkaz
28. aug 2010

@battole 😕 ...že sa kojíme.... aj katica písla, že veľa nezjedia... tak že aj my 😕 😅

battole
28. aug 2010

@zmurkaz aj my kojime.....ale mam pocit, ze u nas stagnuje aj mlieko aj jedlo... ☹

zmurkaz
28. aug 2010

@battole mne sa na našej vidí, že je lenivá ťahať ... lebo sa mi moc nevidia jej pocikané plienky - som to v lete pripisovala straaašnému horku - ale teraz? A mlieka mám toľko že až! Sa mi pricucne na jedno - chvíľu ťahá a ukáže na druhé .... tak jej ukážem že nech nešpekuluje a nech ťahá - že tam je dosť - tak potom ťahá .... ale asi jej je už lahšie potiahnuť z fľašky - my teda máme takú obyč ako je na niektorých minerálkach a malinovkách - ten cucáčik čo sa nevyleje voda ... mi iné nechcela a aj som rada 😉 .No a dokina ma len ubezpečuje, že to nevadí - že ešte nevidela dieťa, ktoré by vymenili vodu z fľašky za materské mlieko z prsa 😀 😀 ...tak jej chcem urputne veriť ... len neviem, už by som jej aj čaj urobila - keď bude zima.... 😅 ...a u nás je to také komplikované - že ešte nemáme zavedené všetky alergény - tak sa toho kojenia moc nechcem vzdať ...

A čo - odmieta ti aj prsko?

samayka
28. aug 2010

@zmurkaz - my máme málo nacikané v nočníku a málo pocikaných plienok keď má vysokú teplotu.. čo teraz tvoja zuzi a aj naša eluš má. naša eli má už tretiu noc nad 38,6... cez deň je to do tých 38 - dopoludnia to býva dokonca pod 37. a ciká málo a dosť tmavo - dosť tmavo znamená že vidno v plienke žltú.. nie je to úplne tmavé, ale žlté... tak keď pôjdeme dokyne popýtam sa na to...
a pritom sa kojíme viac aj cez deň, aj vodu do nej lejeme.. a stále ciká menej ako za normálu...

samayka
28. aug 2010

@battole - my sme na tom podobne.. dva týždne nevie čo skôr zhltnúť.. pomaly si naša hava pred ňou skrýva granule a potom príde obdobie keď jej môžem prso natrieť na chlebík a ani sa ho nedotkne...

zmurkaz
28. aug 2010

@samayka ...no my teraz máme konečne cikanicu "peknú - číru" - teda Žužu 😀 😀 😀 ....ale inokedy to je otras.. 🙄 ...a moja doki mi hovorila, že nič, len behať za ňou aby celý deň popíjala a pritom aj kojiť ....že nemusí naraz vypiť polku fľaše, ale stačí trošinku - a o 5-10 min opäť.... a tak furtom - turt 😖 Ak je cikanda žltá - značí to že má málo tekutín ... sa aj ja hnevám na našu princeznú - že veď fur je na prse - a furt do nej dávam tú vodu a výsledok veškerý žádny - teda často... 😖
Ale pri teplotách - to ti neporadím - a čo tie antibiotiká - kedy mienia zabrať? :(

zmurkaz
28. aug 2010

@samayka - tak toto je dobrá veta " obdobie keď jej môžem prso natrieť na chlebík a ani sa ho nedotkne" - tak to máme priebežne stále 😉

lucia32
28. aug 2010

Ahojky kuriatka....

ani3012
28. aug 2010

@lucia32 @zmurkaz @samayka čafte !

lucia32
28. aug 2010

@ani3012 tak to nám pekne naraz vyšlo 😀
Deturence už spinkajú?

ani3012
28. aug 2010

tak my sme všetci hore,Evička zaspala o štvrtej a vstávala o šiestej,tak sme boli vonku,si krásne pochodila a o 8 sme prišli domov.Tak som zvedavá,kedy pôjde spať.
samy,tie ATB by mali začať zaberať tak na 3 deň.aspoň mne vravela doktorka pri deťoch
zmur- tak do akej triedy ide nevieme,to asi sa dozviem vo štvrtok. A HURÁ! Cikanica !
luci-že zase netradične ? To už sa stáva tradíciou,že sa prihlasuješ netradične 😀

lucia32
28. aug 2010

@ani3012 netradične, veru...mm mi zdrhol do lesa 😝
Naty už spinká od 8, Bianka kuká Asterixa a Miňo je vonku 🙂

zmurkaz
28. aug 2010

@lucia32
@ani3012 ...ahojky kočky 🙂

No my sme sa včera vytešovali - a dnes mu hovorím - utekaj do postele už iba 4 dni a ráno vstávame do školy (musíš trénovať večerné skoré zaspávanie....) a on že HURÁAAA 😵 😵 😵

ani3012
28. aug 2010

@lucia32 my pozeráme Markízu,je tam nejaká paródia.Decká ( môj Patrik a synovec Lukáš -ten má 10 rokov) sa tu smejú,akoby tomu rozumeli.

zmurkaz
28. aug 2010

Babulky - a neviete, ako dopadli výsledky Maťkovi do Trakule?

zmurkaz
28. aug 2010

@ani3012 😀 😀 😀 😀

ani3012
28. aug 2010

@zmurkaz no Patrik ešte nič moc. musím mu spraviť kalendár.Maminka sa ho moja pýtala,že za koľko dní ide do školy a on jej povedal: to nikto nevie,iba moja maminka.
Chudiatko Jurko ...ešte nevie čo ho čaká 😀

lucia32
28. aug 2010

@zmurkaz to je krásne ako sa tí prváčikovia tešia do školy...moji až takí nadšení nie sú 😀
@ani3012 videla som ukážky, to bude určo nejaká haluz 😀

ani3012
28. aug 2010

@zmurkaz vidíš ? ani nie ! počkaj,zavolám na ňu !
@traktor @traktor @traktor poď k nám !!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre