Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
3. sep 2009

kukiiiiiiiiiiii
uz mam doma pracku ak manzilka aj na poste sme boli po objednane pyzamka a overalik mackovy a cucame az teraz.
samyyyy pojdem si kupit ten casopis. 🙂

lucim
3. sep 2009

traky a my zase ideme nastolit hodinkovy rezim, teraz som ho ukecala v kociku, papame po 3hod. 😉 (ak to pojde zrusim mu docucavacie obcasne polcasy, uz nie je tak teplo. 😉 )ale mate tiez peknu vahu 🙂 su to chlapi ako hora. 😉

lucim
3. sep 2009

vosky vtipne fotoooo 😀

rei na co zase myslis? 😝

mon a nevypadava jej teda ten dudel z pusy?

traktor
3. sep 2009

tak moj matej je kedy chce, ked sa zobudi a hrizie si rucicky , tak mam znamenie ze kojit...

lucim
3. sep 2009

toto sme ulovili na mmb a uz nam to prislo. 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

reilyy
3. sep 2009

lucim, nic neslusne.....babysitting 😀 😀

josifek
3. sep 2009

krásné odpoledne mamulenky a mimiskové 😉
krásné fotečky babulky máte 🙂

lucim
3. sep 2009

rei hmmmm tak tym smerom som naozaj neuvazovala 😀 😝 u nas na dedine nerealizovatelne, nejsou deti 😝

cau mia. 😉

anavi zlaty je. 🙂

reilyy
3. sep 2009

lucim, ty mozes aj geriatrovat 😀

josifek
3. sep 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Naše Karamelka se už učí posunkovou řeč dospělích 😀

lucim
3. sep 2009

rei hihihi a poobedna vychadzka ze v jednej ruke vozik, na bruchu satku a potom prebalujem oboch. parada. 😝

reilyy
3. sep 2009

😀 😀

reilyy
3. sep 2009

preco mi dieta cely den place?? neviete?? ani ocikana plienka nepomohla 🙄

lucim
3. sep 2009

mia jeeeehehe uz aj vasa , vitaj v klube 😝

lucim
3. sep 2009

rei lebo kolikuje. ci ine si chcela pocut? 😉 cica este vydrz, prejde to.na 100% 😉

V 18tich to uz robit nebude 😀 😝

josifek
3. sep 2009

Dík Lu no dneska se vyznamenala , a to měla sesranou plenku i celý záda, a jěště pěkné gesto 😉 😀 hold co se v mládí naučí 😉
Rei i naše je dneska trochu neklidná pořád něco mrumlá né že by plakala ale jěstli to nebude počasím 😉

reilyy
3. sep 2009

lucim 😝 😝 😝 😝 😝 😀 trdlo, to teda duuuuuuufam, len kto vie kde ja vtedy budem....v bohniciach??

josi, no neviem, place uz cely tyzden 😖

josifek
3. sep 2009

Reily víš co dělala manželova maminka se švagrem on byl strašně ubečené dítko,Vždy když už byl moc rozuřený tak ho svlíkla a osprchovala a ona ho voda docela uklidnila 😉 No je to jen zase babská rada ale za zkoušku nic nedáš 😉

raona
3. sep 2009

ahojte babule.. tak ako ? co tu nove??
mne mala dneska krasne spinka, tak stiham varit a aj byt chvilocku na nete.. uz sme dnes aj na dlhsej prechadzke boli s kamoskou a jej babatkom, bud. tyzden nas caka dalsia poradna a nozicky, snad uz nebudeme musiet bali na siroko..

traktor
3. sep 2009

ako zvladnut koliku - 1*- ak ma dieta koliku, v ziadnom pripade ho nenechajte plakat, ale pokuste sa ho utisit.2*- skuste ho chvilku popestovat v naruci, alebo sa s nim skuste hojdat na lopte. zmena sposobu drzania pomaha nielen v tom, ze sa vas drobcek upokoji, ale zmiernia sa aj bolesti bruska. v naruci je brusko dietatka masirovane telom matky a prave tymto sposobom prichadza k ulave.3*- ponuka sa i moznost rozbalenia dietata na zemi na deke a vyskusat jemnu masaz bruska v oblasti pupka kruzivymi pohybmi v smere hodinovych ruciciek. na masaz pouzite specialne pripravky proti bolesti bruska - kupite ich v lekarni.4*- osvedcilo sa i cvicit nozickami dietatka tak, ze kolienka jemne pritlacate k brusku, cim sa uvolnia vetry u dietata.5*- niekedy vie pomoct i zmena polohy z chrbata na brusko. 6*- dalsou alternativou na zmiernenie koliky je kupel v teplej vode vo vedierku. tepla voda a skrutena poloha v sede s nozickami pritiahnutymi k brusku uvolnuju krcovite bolesti.7*- skuste mu prilozit na brusko teply obklad, nahriatu plienku alebo termofor.8*- pravidelnepite odvar s feniklu , rasce, anizu., pripadne cajove zmesy proti naduvaniu. prostrednictvom materskeho mlieka sa ucinky byliniek prejavia u vasho babetka. POZOR- u niektorych deti, naopak tieto byliny zhorsuju bolesti bruska.ak je to tak, bylinky vyradte s vasej stravy9*- vylucte so stravy strukoviny, fazulu, soju, sosovicu, kapustu, kel, hrach, papriku,slivky ci jablka, paradajkovu polievku, cokoladu i cerstve pecivo.niektorym babetkam dokaze problemy sbruskom sposobit ak mamicka konzumuje kravske mlieko. ak nic s toho nepomaha, navstivte detskeho lekara a kolikove bolesti bruska konzultujte s nim

lusia_99
3. sep 2009

ahojte maminky aj nas Misko dneska nespi asi nemoze kakat a este k tomu mame sopliky a sa mi zda ze aj sem tam zakasle ale vcera sme boli na poradni a doki vravel ze dycha cisto tak dufam ze to prejde 😒
mne je posledny cas nejak blbo sa mi hrozne kruti hlava a je mi na vracanie som rozmyslala po porode som vysadila actiferin nemoze to byt tym????? taaaak a baby radte prosííííím....
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer... a kuki nejake staronove fotecky 😀

raona
3. sep 2009

my sme mali bruska bolenie predvcerom, bo maminka si nedala pozor a zjedla viacej papriky ako mala 😉 ale zabrala masaz bruska s mastickou "PUPIK" a kvapky Espumisan..a samozrejme cvicenie s nozkami..

traktor
3. sep 2009

lusia aj mne sa casto toci hlava a neviem cim to je 😅 , predtym som to nikdy nemala az teraz....

traktor
3. sep 2009

uz v nemocke som mala malo zeleza davali mi 2 tabletky rano 2 naobed a 2 vecer...teraz neberem nic, bude to tym?

leniccka
3. sep 2009

ahojte mamulky,
moja micka prave zalomila na brusku 🙂
doobedu som stihla upratat cely byt a pozmyvat dlazky leb uz to vyzeralo zalostne 😒
a teraz som mala dilemu ze ci idem zalomit s mickou alebo vas kuknem, tak asi to bude 50-50

leniccka
3. sep 2009

nikde nikoho, tak idem spat 🙂
caute

majkas
3. sep 2009

ahojte, nikde nikoho...
ja len chcem zreferovat, ze tie bylinkove caje su teda riadne ... vyzera to tak ze maminke sice chutia ale malej robia problemy.
myslim ze samy sa tu pytala ci fenykel a mata mozu zvysovat kyselinu a robit sarapatu, tak u nas to vyzera ze hej. som pila taky vitaminovy ovocny caj aj s matou (ktora je inac dobra na travenie) a uz treti den ho nepijem a papapnie sa nam o 200 % zlepsilo. z jedneho prsnika uplne v pohode na 1 krat, z druheho co sa mi viac nalieva tak s jednou prestavkou ale bez placu.
a grcame tiez ovela menej jak za ten posledny tyzden a pol.
Kojaci caj zatial pijem, ten som pila aj pradtym ale cisty fenykel som tiez vynechala. aj ked fenykel je sucastou tych cajov na podporu dojcenia tak asi na vine bude mata

tak pevne verim ze ziaden brutus reflux ani kolika to nebudu, zajtra ideme konecne k tej doki na poradnu po 5 tyzdnoch tak sa opytam.
aj som zvedava kolko vazi, lebo uz mi neda jak sa tu chvalite mierami svojich mimi a ja nemam cim 😀

nina41
3. sep 2009

Ahojte dnes sme boli v poradni maly ma 4970g a 59cm 🙂 🙂 🙂

perla200
3. sep 2009

ahojte ajmy sme boli na poradni tak mame 5240g a 58cm...doktor vravel že sme mesiac dopredu...no a nam najviac pomáha pri kolike podotýkam, že kolikujeme každý večer hodinu....pomáha vyžehlená plienka, rektačná rúrka,masaze bruška pupíkom a sab simplex.... a utešovanie na fit lopte...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre