Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
6. sep 2010

ahojte 🙂 ja len tak na skok, ideme z matkom rychlo vonku, kym nezacne liat, ..lebo tu je zatiahnute , ze az...inak kupila som matkovi topanocky, bez matka a su nam male 😅 ...tak ak by mal niekto zaujem, su len vyskusane, velkost 21, dlzka vnutorna 13,5 cena je 7,50 - posta uz v cene..foto je len ilustracne ale su to take iste 😉 ...neskor vas docitam, tak vela piste 😉 papa

ani3012
6. sep 2010

ahojte ! 🙂
Evi spí,navarené od včera,dnes ideme na poradňu-tam nechám posunúť to očkovanie a zajtra sa porozprávam s druhou lekárkou.
Patrik v škole-no.....uvidíme,už som sa rozprávala s jednou lekárkou a ona robí Biofeed back , tak ho tam objednám.Malo by to pomôcť na pozornosť.
P.učiteľku máme takú,že keď som ju niekomu spomenula,tak iba povedal.že ona by ho preradila k inej. uvidíme,Patrikovi sa p.uč.páči.-len on nej nie 😀

monr
6. sep 2010

ahojte

@fibi Labutka písala, že tam budeš, a na látkovkách som si prečítala tiež, aj mená detí boli 😉

teraz len na skok, zas mi je blbo, neviete kočky niečo na trávenie? už sa mi to ťahá dlhšie, doktorke sa mi ísť nechce, a tie kŕče ma riadne štvú.

monr
6. sep 2010

@brusinka.pusinka Karamelka je zlatunká, no kočka, čo si budeme hovoriť.
a pekný jedík je z malej, mala by som ti poslať moju na vykŕmenie 😀 😀 😀
@zaba2707 to sú teda v tej práci, pevné nervy prajem

ad UM, my sme kojo, dosť dlho mala večer jednu fľašu, teraz už vôbec, uvidí, povie mňam, ale do pusy nedá. Tak sa len kojíme.

inka kde si? ťa tu málo vidieť

@samayka super, že sa vám upravilo búvanie

@lucim vieš poradiť pls niečo na jazvu?

monr
6. sep 2010

@ani3012 šťastnú cestu 😀

monr
6. sep 2010

no a už som tu neni 😀

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@monr klidně pošli Monr já ti ji vykrmím 😝 😀 jj je to malí otesánek sní vše a jěště ujídá ostatním 🙂 😉
Zkusila jsi na ty křeče jen Mátový čaj několikrát denně? mě to občas pomhlo ale pokud ti to trvá díl raději bežkaj k doktorovi 😉

ani3012
6. sep 2010

@monr sa niekedy dohodneme a vezememe tie naše baby na návštevu ku Karamelke 😀

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@ani3012 kliďo jen dejte vědět ať uvařím něco mňam 😀 😵

sorciera24
6. sep 2010

ahojte 🙂 ozaj, nemate nejake recepty s kuskusom?.....xcela by som vyskusat 🙂

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@sorciera24 ahojky mám a chceš masové nebo nemasové 😀

brusinka.pusinka
6. sep 2010

Pečený lkilek s masem a kuskusem * 2 lilky
* sůl a pepř
* 120 g kuskusu
* 1 Natur bujon Vitana zeleninový
* 100 g vepřového mletého masa
* 100 g hovězího mletého masa
* 1 cibule
* 3 stroužky česneku
* 100 g žampionů
* 6 lžic olivového oleje
* 2 lžíce nasekané petrželky
* 2 rajčata
* podle potřeby sýr

návod na přípravu
Lilek podélně rozkrojíme a dužinu lžící vykrojíme-vydlabeme. Lilek zevnitř osolíme, položíme ho rozkrojenou částí na mřížku a necháme 20 minut odpočinout. Sůl nám vytáhne hořkou šťávu z lilku. Poté lilek vytřeme papírovou utěrkou od soli. Kuskus spaříme horkým zeleninovým vývarem. Smícháme mleté hovězí a vepřové maso v poměru 1:1. Větší cibuli a tři stroužky česneku nakrájíme nadrobno a krátce orestujeme na olivovém oleji. Přidáme nakrájené žampiony a společně opečeme. Nasekáme zelenou petrželku a nakrájíme dvě oloupaná, vyjádřincovaná rajčata. Vše přidáme k masu a vmícháme spařený kuskus. Dochutíme solí a pepřem. Směs naplníme do lilku, pokapeme olivovým olejem a pečeme při teplotě 180 °C 30 minut. Můžeme posypat strouhaným sýrem těsně před dokončením.

sorciera24
6. sep 2010

@brusinka.pusinka aj aj, ale asi viac maskove...ale kludne daj,co mas🙂 ty si super kucharka, teba mat doma... 😉

sorciera24
6. sep 2010

@sorciera24 dakujem, uz si pisem🙂

brusinka.pusinka
6. sep 2010

kuskus se zeleninou a sýrem:

Ingredience:
kuskus, jakákoliv směs zeleniny (brokolice, mrkev, hrášek), máslo, podravka,pepř, uzený sýr, trošku smetany

Postup přípravy: Kuskus připravíme dle návodu na balíčku. Zeleninu spaříme a krátce povaříme s podravkou. Scedíme, promícháme s kuskusem, ochutíme pepřem, popř. podravkou, zalejeme šlehačkou a posypeme strouhaným uzeným sýrem a zapečeme. Dobré i studené.

jinak se dá kombinovat s mletým masem a veškerou zeleninou a jde dát i ananas a jablko či hroznové víno , třeba pro děti nasladko. A jinak já ho miluji se špenátem a uzeným masem 😉

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@sorciera24 není zač 😉

zuzkalenka
6. sep 2010

ahojte baby.
potrebujem radu. Moja malá odieta mlieko (UM)
neviem co sa jej porobilo ☹ tak zrazu. Ráno neviem do nej dostat ani kvapku vecer jej davam Hami Hajaja a to vypije. tak neviem ze co to.
Prosiiiiiiiim poradte mi ☹ ☹ ☹

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@zuzkalenka to se někdy stává má mléčný spur 😉 zkuz po troškách nebo z hrníčku ale nevzdávej to ona si ho zase vezme 😉 jen vydržet. někdy pomáhá ochutit něčím třeba banánem 😉 Ale pokud neveme ani to tak dávej hodně jogurty a sýry pak budete mít celodenní dávku mléka splněnou a to myslím s tím Hajaja 😉

zuzkalenka
6. sep 2010

@brusinka.pusinka vdaka skusim to. A jogurty davam aj kase. tak uvidim 😒

zmurkaz
6. sep 2010

@lucia32 ...mne sa zdajú také drobnejšie ... užšie ..príp. normálna nožička - určo nie taká bacuľkatá ---takej by to bolo asi úzke 😉

zmurkaz
6. sep 2010

@ani3012 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...s tou učiteľkou je to dobréééé 😉

samayka
6. sep 2010

@lucim - už za ním nestíhaš? 🙂 maťko - do toho !! luckaa - do tohooo!! budeme vás povzbudzovať cupkáčikovia 🙂 a nemaj boja, o chvílku nás dobehnete a nebudú žiadne rozdiely. už len aby sme my tú mĺkvu rybku nejak rozrečnili...

a súťaž o mliekoholika asi vyhráme. keď to tak spočítam, tak cez deň pijeme 3x a v noci 2x. a celkom riadne porcie si dáva. a ešte sa mi nechce ju odstavovať... som pohodlná a som si povedala že pokial neštrajkuje a nepýta vela - len tolko kolko treba, tak budeme mliečkovať... aspoň do vianoc. to je moja hranica - na teraz. veď uvidíme.

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@samayka supr že tak moc mlíčkujete my teda 2x denně jednou brzy ráno a pak v noci ale to si dá pořádnou porci 😀 😀 😀 jinak já ji nechavám když bude chtít ať pije 😉 i třeba do 2 let 😀

samayka
6. sep 2010

@brusinka.pusinka - mňa to láme odstaviť ju vždy, keď máme nespavé obdobie.. ako nevadí mi kojiť ju v noci 2-3x. nech si cucne keď má z čoho... ale keď sa počet budení blíži k dvojcifernému číslu prestáva mi to byť jedno a hlavne to začína bolieť... tak vtedy sa zahrávam s myšlienkou dať jej UM.. ale našťastie ju a aj mňa to zvyčajne rýchlo prejde.. skôr ako to s tým UM spravím 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@samayka 😀 😀 supr my dáváme i UM ale pijeme všechno i moje i UM 😀

samayka
6. sep 2010

@brusinka.pusinka - eluš práveže okrem MM pije len vodičku... čajom sme ju nejak moc neohúrili a tak je verná čistej vode... čo ma na druhej strane velmi teší 🙂 veď sladkých blbostí sa za života ešte napije dosť 🙂

brusinka.pusinka
6. sep 2010

😉
@samayka my pijeme jen čajíky neslazené a většinou ovocné i čistou vodu a občas dělám v odštavnovači džusík 😉

samayka
6. sep 2010

dievčatká, idem žehliť... celkom sa teším, lebo je mi nejaká zima, tak sa aspoň zohrejem 🙂

páááá

ani3012
6. sep 2010

@samayka aj k nám ! ☹ 😀

ani3012
6. sep 2010

@brusinka.pusinka ja som malej dávala aj sirupkovú vodu Jupí a teraz už pije zase čistú vodu. Tak som rada.
a ďakujem za odpoveď za ten dudlík 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre