Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
7. sep 2010

@ani3012 no "super" sprava, ze vam nahradili vigantol.... a my mame davat dalej lebo nahrada nie je... zas co doki to iny nazor ☹ ☹ 🙄

ani3012
7. sep 2010

@traktor k tebe sa vrátim o trošku neskôr 😉

majkas
7. sep 2010

u nas sa tiez spi, zase od jednej , tak uz bude zachvilku aj hore ale olovrant uz mam hotovy tak mozme tukat 🙂

znakovanie? si pamatam jak sme to tu rozoberali este ked boli deti male, u nas sa "znakuju" len zvieratka ine slovicka nie. ale pekne vieme pokyvat hlavkou Nie a tiez vie dat najavo Ano- nekyve hlavou ale tak netesene sa tvari ze mami konecne si sa otazkou trafila do toho co ja chcem

a hlasim ze sa nam zase podarilo vycikat po strasne dlhej dobe do nocnika tak sa vytesujem. najprv len rano po zobudeni, ale vcera vecer aj pred kupanim som je povedala nech sa pekne vycika a ona s naozaj vycikala. len trosicku ale prave to trosicku ma navadza pomaly k tomu ze asi bude vediet ovladat mechur ked sa vie tak malinko vycikat. ci nie?

ani3012
7. sep 2010

@majkas ja som bola dnes u Vicianovej-ona si to všetko obtelefonovala a aj na letáčiku cebionu je písané,že sa nesmie užívať vitamín D,aby sa predišlo predávkovaniu.
No a ďalšia možnosť je tu taká,že sa dajú jednorázovo v ambulancii. Tak sa to robilo voľakedy,čo mi maminka dávno spomínala

ani3012
7. sep 2010

@majkas no super,šikulka je Tamarka. A hlavne je,že na tom nočníku chce byť.to je základ 😉 A ak vie,že ciká,tak by to bolo fajn,aj keď som čítala,že aj deti,odučené od plienok ,sa môžu na zimu začať pocikávať,lebo nechcú sedieť na tom studenom a vyzliekať sa atď.
Ja začnem naostro až po novom roku.
A Evi znakuje slabikami : baf , chcela som ukázať koňa,ale neviem to napísať-no keď kluše 😀 , mačičku-miaukne a poškriabe,pípípí-slepičky a ostatné zatiaľ netreba.Ale veď mala teraz 15 mesiacov,tak čo.Netreba sa ponáhľať.

lucia32
7. sep 2010

@ani3012 😀
Aj my máme havka baf a vlastne všetky zvieratká sú pre nu baf 😀 A koník robí ako? Tak začne ramienkami natriasať akože kluše 😀
A my sme sa dnes ráno vycikali na velkom záchode cez redukciu...máme na ňom nalepku macíka...tak cikáme na macíka 🙂

traktor
7. sep 2010

....znakovanie...no neviem ci znakujeme ci nie...matko si aj tak robí co chce 😀 ..a je uplne iny ako boli deti pred nim..rozpravanie nam este velmi nejde..ma svoje slovicka co pouziva casto ale asi tak skoro hovorit nebude..ale dako mi to nevadi..asi preto, ze je posledný 😉 ..nocnicek uz pouzivame krasne, len ma to jeden hacik 😅 ...on cika a kaka do jedneho, kym ja sedim na druhom...predtym to nerobil, teraz ano, ..normalne ich polozi do izby a sedime 😅 ..ale co matka neurobi pre svoje dieta...
@ani3012 a ani, k comu sa chces vratit? 😕

majkas
7. sep 2010

@ani3012 tak asi mate opatrnejsiu doki. som kukala teraz ten cebion, mozno to nie je zla alternativa, skusim sa opytat na najblizsej poradni.

vcera jak som zase vytiahla vigantol vecer pred kojenim, pekne som jej ho dala na lyzicke s mlieckom a cele to vyplula... uvidim ci sa to bude opakovat, ci tam fakt neciti nejaky zapach alebo co. ja mam riadnu nadchu, mne nic nezapachalo a chutnat som to nechutnala

traktor
7. sep 2010

@ani3012 ja si to pamätám pri patkovi, to mu dala doktorka do ust na poradni, ze jednorazovo a potom sme uz nedavali...teda davali ale az ovela neskor a uz klasicky v kvapkach
@lucia32 moja musi byt zlata.....nas zaujima vselico, len opakovat nie...

majkas
7. sep 2010

a ako sa vlastne oduca od plienok? to ju mam nechat behat len tak bez plienky a davat pravidelne na nocnik? alebo ako?
maminky skusene radte

ani3012
7. sep 2010

@lucia32 no tak skús napísať zvuk,ako kluše koník 😀

@traktor to by bola fotka 😀 😀 😀
no idem pre Patrika do družiny,aby som zase ako posledná nedošla ako včera-som ostala v zápche v meste 😝
ozaj ako sa povie : zácpa a lebo zápcha ? 😕 😅 😀

traktor
7. sep 2010

@ani3012 😀 😀 😀 to je jedno..hlavne , ze nebol smrad a nebola si tam dlho..

majkas
7. sep 2010

@lucia32 ja som akurat vcera kupila redukciu v lidli ze ci nebude chciet na tom sediet ale ani za nic na svete sa jej to nepozdavalo na tom zachode len tak polozene, nie to este si tam sadnut 😅 🙂

majkas
7. sep 2010

@ani3012 zapcha 🙂

ani3012
7. sep 2010

@majkas môžeš aj tak,aj keď my máme cez zimu doma chladnejšie,tak by som nechcela riskovať nejaký zápal.
Patrik sa odučil tak,že som mu dala obyčko plienku-aj na noc a každú hod. a ž hod. aj pol dala na nočník a v noci to bolo ako s kojením-každé tri hod.
Ak som bola lenivá stáť,tak následky som si niesla oveľa horšie
ale to mal už dva roky a odučil sa za 1.týždeň aj v noci bez plienky.

traktor
7. sep 2010

@majkas majka presne...a ked sa podari , ze sa vypiska na zem, tak to okomentuj, prisne pozri a zober handru a z jej ruckou utieraj...nasmatko si uz utiera sam...obcas aj mojim trickom 😠 ...nechape, ze to treba handrou 😀 ...inak on celkovo rad upratuje, co ma dost prekvapuje..aj mamemalicky zmetak a metlicku a zameta...hoc sirom sarom ale zameta...marnost jeden chalan traktorista, druhy upratovacka 😀 😀

traktor
7. sep 2010

@majkas a v zime som kupila malicke gatky a tak sme chodili 🙂

majkas
7. sep 2010

@ani3012 sak ja mam na doma latkove plienky tak asi to budem musiet vyskusat uplne bez.

no asi to este chvilku odsledujem ci sa jej bude darit cikat od nocnika a ked hej tak vyskusam este kym nie su mrazy 😀

majkas
7. sep 2010

v nejako casaku som citala ze dieta je schopne oducit sa od plienok najskor vo veku 1,5 roka.

uz mrnci, idem off
papa

brusinka.pusinka
7. sep 2010

Ahojky mamulenky zdravíme . Byli jsme v Dětském centru a naprochajdě 😉 a zajeli jsme do ikei a nakoupili malé ke kuchyňce na vaření jídlo 😀 😀 😀 kuk takové 😉
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/1018...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/5018...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7018...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/1018...

moooc se mi to líbilo 😀 😀 dvě dám k mikulášovi a dvě podstromek 😀 😀 a jinak už jsme koupili i káču jako hračku nebo Vlčka jak chcete 😉

traktor
7. sep 2010

@majkas majka mne miska bola bez plienok od 14tich mesiacov, a islo to akosi samo, videla simonku piškat, tak aj ona isla rada na nocnik..ale zas je to o kazdom dietati...a hoc bude matko mat plienky aj dlhsie , tentokrat mi to nebude vadit...ale je pravda, ze pri prvej som vsetko sledovala, studovala, len aby bolo vsetko ako ma byt...a cim viac deti, tym ma to preslo... 🙂

traktor
7. sep 2010

@brusinka.pusinka perfektneeee 🙂 ..a inak toto sa mi paci...uz sa to zacne..tie linky, kto co kupil pod stromcek...potom budeme piect, ...fotit..aaaaaaaaaaaach 🙂 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
7. sep 2010

@traktor Ivko já byla unešená nemám ráda to takové umělé toto je plyšové a vypadá kouzelně a jěště sem objednala tyto 😉 dřevěné 😀 a vařič na chalupu aby tam také měla něco na hraní 😀
http://www.woodyland.eu/cz/produkt/dvouvaric-s-...
http://www.woodyland.eu/cz/produkt/krajeni-na-p...

lucia32
7. sep 2010

@ani3012 tlo, tlo a do toho mľaskaj jazykom 😀

@majkas my máme redukciu už dávno...zdedili sme po neterke...tiež na nej nechcela sedieť a dnes som ju vytiahla a dala piš piš a že rýchlo, bo ideme k babke a ona cikala 😵

Moji boli od plienok asi od 2 rokov, no trošinku skôr asi mesiac...kedže sú letné deti a máme záhradu, bolo prirodzené, že behali po vonku bez plienky, občas len v gaťkách, alebo na holaka....potom už len plienka na noc a časom vôbec...ale do školky šla Bianka v 2r a 1 mesiaci a už bez plienočky cez deň a to sa jej asi ani nikdy nestala nehoda...už nepamätám 😀

traktor
7. sep 2010

@brusinka.pusinka to bude radostiii 🙂 ..inak aj nase baby milovali kuchynku...a aj patko v pohode na nej fical...ja sa velmi tesim na tieto vianoce, drobci uz budu vsetko vnimat...bude to krasne 😵 ..a ja prvy krat riesim darceky tak skoro , ale som aj rada, aspon budu pekne vianoce 🙂

lucia32
7. sep 2010

@brusinka.pusinka jééé tie plyšové zeleninky a tortičky sú perfektné 😀 , škoda, že Ikea je len v BA...a bude asi aj v Prahe, že? Napíšem bráškovi nech kúpi?

brusinka.pusinka
7. sep 2010

@traktor já tak řeším vánoce každej rok 😀 😀 😀 už od srpna 😀 😀 😀 pak toho není na mě tolik a také se moc těšíme až malé budou svítit očka na dárečky 😀 a stromeček a bude mít papulku od cukroví 😝 😝

brusinka.pusinka
7. sep 2010

@lucia32 jj v Praze je Ikea obříííí 😀

traktor
7. sep 2010

@brusinka.pusinka 😀 😀 😀 aj ja sa kazdy rok chystam, ze zacnem skor a nikdy sa mi to nepodarilo, lebo som nevydrzala a dala dopredu ale teraz vydrzim a uz mam pre misku 3, pre patka 2, pre simcu 2, pre matka 1 a 2 okukujem na aukcii 😀 ...a papulka od cukrovi...no tu budem mat aj ja 😀 😀 😝

brusinka.pusinka
7. sep 2010

Holky a toto jsme dostaly dneska opožděně jako dárek a malá tady řádí jak o duši. Kladivko ji očividně baví 😀 😀 😀 😵 😵 sice na krabici píši od 2 let ale malá to ovládá bravurně asi by ji to ve 2 letech nebavilo 😝
http://www.woodyland.eu/cz/produkt/zatloukacka/

traktor
7. sep 2010

@lucia32 ze obria..tak preto na nas nevyslo..ani aspon na malicku 😠 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre