Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

sorciera24
9. sep 2010

@lucim ahoj, xcem sa ta spytat, ci si uz uplne dokojila?....ci este mate nejake to kojenie?

lucia32
9. sep 2010

Som vybavovala mejly....ahojte pusinky @lucim @brusinka.pusinka

inneska
9. sep 2010

ránečko 🙂

u nás to papanie je takéto už asi druhý mesiac..proste ani jeden deň neni taký, že zje všetky chody..ked zje raňajky, tak nepapá obed, ked neraňajkuje, tak viem,že čo to z polievky zje..občas ani to, papá až poobede..ale kašu na večeru zje vždy..to má pravidelný jeden chod...no ale šak zatial prospieva, rastie(neviem z čoho 😝 ) ale úspešne dobiehame 2 ročnú neterku mišku..už nosia rovnakú velkosť a chýbajú nám asi 2 cm a sú aj výškovo rovnakí 😀
od nedele sa nám rozviazal jazyk a v kuse mi niečo rozpráva a vysvetluje 😀 pťa pťa pťa apť poťe 😀 no proste sa na ňom stále smejeme..a čo už vyvádza..no konec..

teraz ideme na výpredaj do kulturáku aj s dedom, nás vezie, bo tu od rána ´chčije a chčije´ 😝

lucim
9. sep 2010

@brusinka.pusinka karamelka navari pre vsetkych, mas vyhrano mamo 🙂

lucim
9. sep 2010

@sorciera24 ano, uz si matko zvykol zaspat aj bez prska, uz nekojim, aj ked prsia by este asi nejaku tu kvapku dali.
viacdetne maminy, do kedy budu funkcne?
@inneska najdi nejake suprove vecicky pre ericka. sikulak kecadielko 🙂 ze je ta detska rec uzasna, kecaju a kecaju, tolko slabik, ale o com? niekedy to znie ako anglictina, inokedy akoby madarsky, japonsky bojovnik uz sa nam z toho stratil. 😀 😀 😀

lucia32
9. sep 2010

@lucim mne sa mlieko stratilo asi do týždňa 😝 , nejaká kvapka sa dala vycediť zhruba do mesiaca, potom už nič 😀
@inneska no však z čoho by Eričko priberal, však z mliečka 😀 , myslím, že dokial prosperuje, velmi nerieš...a to, že je nastavený viac menej na sladké jedlá je možno len otázka času 😉

lucim
9. sep 2010

@lucia32 dik za odpoved .... tak mesiac to este nie je, oki, pockam, kym prestanu byt mliecaky. problem s nimi nemam, tak pohoda.
a viete co?????? vy potvorky. bola som na poste a cestou som sa stavila v obchode - mam rozky, mak aj slivkovy lekvar . 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ideme s matkom o chvilu placat pirohy. 🙂 😵 😵 😵

lucia32
9. sep 2010

@lucim 😀 aj ja som sa včera lakomila na tie pirohy...len sme poobede neboli doma 😝
Možno cez víkend ukuchtím, vyzerá to jednoducho a dobre. 🙂

sorciera24
9. sep 2010

lebo ja som uz zrusila vecerne kojenie, ale este sa mi budi nadranom okolo 5ej, tak vtedy este dam,a by este pospal....neviem ako to amm zrusit... 😝 a potom sa mliecko vytrati same?...netreba vyvezovat?...ja som si aj homeo na zastavenie kupila.....

lucia32
9. sep 2010

@sorciera24 to asi závisí od konkretnej osoby...ale mne sa pri všetkých 3 vytratilo samé postupne...myslím, že to vyväzovanie sa praktizuje len v prvých dňoch po pôrode, teraz už tá produkcia nie je tak prudká 😉
A s tým kojením nadránom ti neporadím...bud prsník alebo flaša, záleží čo chceš? Aj naša sa budí okolo 3 či 5 a chce mlieko. Jednoducho ešte nedokaže prespať celú noc. Takže ak chceš odstaviť priprav sa na flaškovanie. 😉

traktor
9. sep 2010

@lucim 😀 😀 😀 ..tak prijemnu zabavu pri lepeni pirozkov 😉 ..a potom dobru chut 😉
@sorciera24 ak by si mala veeelmi vela mliecka a chces prestat kojit, tak vtedy to treba riesit,ale pokial sa ti mliecko uz prisposobilo, a tvori sa ti menej...zrusila si vecerne kojenie...tak nepotrebujes robit nic...jednoducho sa ti mliecko postupne strati same...len si ho nesmies vytlacat....

sorciera24
9. sep 2010

@lucia32 lenze moj flasku nechyti ani za nic, on flasku nepozna, ani cumel.....u nas je to skor o tom,ze on sa k prsniku prituli a ako si cucka, tak aj zaspi....no neviem, zatial necham to ranne asi tak a hadam to prejde casom...

traktor
9. sep 2010

..ak uplne prestanes kojit,drobec sa ti uz nemusi vôbec budit...tym ta ale nenavadzam aby si nekojila 😉 ...len niektore deti sa skratka budia prave na to podudkanie z prsnika...

sorciera24
9. sep 2010

@traktor postupne rusim kojenia a mliecka sa tvori menej a nikdy som nevytlacala ani neodsavala, takze ani nebudem....dakujem za rady... 🙂

traktor
9. sep 2010

@sorciera24 tak mu tu flasku ani nedavaj....naco ho na to ucit...davaj mu mliecko z poharika...

sorciera24
9. sep 2010

@traktor ved tak som zrusila cele nocne kojenie...lebo sa mi budival aj 7krat az noc...tak som nechala vyplackat a 3.noc uz prespal celu...do tej 5tej....ale o tej piatej je uz asi hladny ...

traktor
9. sep 2010

@sorciera24 tak je to u teba presne o tom dudkani...mal potrebu ta citit, podudkat..kedze si prestala kojit a prespinkal ti noc...skus vecerne jedenie o trosku posunut...inak matko sa doteraz budi o 6tej na mliecko, a to nekojim uz...chvilku je hore a potom zaspinka...vecer zaspava do tej 20tej..

traktor
9. sep 2010

@sorciera24 ..aj tak ti krasne vydrzi, ked sa budi len raz a to o 5tej...furt lepsie ako to bolo tych 7 x 🙂

sorciera24
9. sep 2010

@traktor aj my zaspavame do tej 20tej....a o 18 ma kasu a pred pol8ou mlieko a medti este niekedy ovocie....on toho vela poje 🙂 dakujem

lucia32
9. sep 2010

@sorciera24 tak to zatial nerieš...jedno dudkanie nad ránom " prežijete " a časom sa možno odstaví sám 😉

anavi85
9. sep 2010

Ahojte,
chcela som sa opytat ci nahodou nemate podobny problem a ako ho riesite...Adusko sa velmi na mna naviazal a hned ako ma nevidi, tak zacne zaloctne plakat ( no a to aj ked je s nim Petko, moj brat, alebo kto kolvek blizsky), dokonca aj na wc chodi so mnou, nemozem sa ist sprchovat skor ako zaspi,...potrebujem ho naucit, aby mu nevadilo, ked odbehnem na minutku (pre caj a pod)...ked odbehnem, tak na neho rozpravam, cize som s nim v kontakte, len ma nevidi a aj tak spusti histericky plac...neviete mi poradit ako na neho???

lucia32
9. sep 2010

@anavi85 naša toto robila ked bola menšia...prešlo ju to od kedy začala loziť, priliezla za mnou, teraz už príde...

ani3012
9. sep 2010

čaute baby.ako sa darí ? Nejako ste sa všetky rozpísali.Mňa ranné vstávanie nejako zmáha a k večeru už som v posteli.Predvčerom som išla spať už o ôsmej a včera o pol desiatej 😝
Evička je malý čert,dosť sa začína prejavovať, no snáď sa to upraví neskôr,keď budeme pravidelne chodiť do MC. Doteraz sme sa tam nedostali.Musím si nájsť systém .

@sorciera24 traky ti dobre popísala 😎

@lucim nestíham a niekedy sa mi ani nechce.Teraz väčšinou prispejem medzi prvákmi,bo teraz akútnejšie prvé dieťa, s Evičkou stále narovnako. Pirohy ako dopadli ?
A kvapkať (teda ak stlačíš) ti môžu aj po roku od odstavenia,bič to nieje,pre istotu len dať zmerať hladinu prolaktínu
http://www.fertility.sk/riesenie-problemov/prol... ale inak ti to prejde samé pokiaľ hormón bude v poriadku.

@anavi85 tiež ako Lucka,keď bola menšia,tak to bolo horšie. Nič nerob nasilu,po čase zistí,že nikam neodchádzaš nadlho 😉

lucia32
9. sep 2010

@ani3012 ešte si tu?

ani3012
9. sep 2010

hej

lucia32
9. sep 2010

@ani3012 ja len tak 😀 som sa zabudla na farme, vyberala som kone zo stajne 😀

ani3012
9. sep 2010

@lucia32 a preto ma ťaháš z inej témy ? 😕 😀

brusinka.pusinka
9. sep 2010

Zdravím zlatíčka 😉 no tak my jsme byli v obchodě a pak jsme dělali nudle do zásoby a upekly jsme švestkový koláček ale hrníčková metoda a na zítra udělali slepičí vývar a slepici na paprice a zejra dodělám jen halušky 😀 😀 😀 😀 takže klidně můžem jít do Mc a zase pul dne se toulat a hrát si 😀

lucia32
9. sep 2010

@ani3012 ochh 😅 ja len aby si tu nebola sama 😀 tak pokračuj 😉

lucia32
9. sep 2010

@brusinka.pusinka no u vás to musí byť paráda, ty si taká kuchynková mamička 😀 aj ja mám vybraté mäsko morčacie a budem robiť perkelt a chcela som cestovinky, ale možno aj haluštičky by bodli, aké robíš? len z múky a vajca?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre