Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
9. sep 2010

@traktor jeeeeeej, ten je zlatucky, fakt na vystiskanie vycmukanie 😅 😅 😅 aj my sa teraz dost pusinkujeme a mojkame 🙂

traktor
9. sep 2010

@jajona tak super...ja som velmi rada, ked sa najde recept, viacerevyslusaju a je dobry..aspon mam co varit.. 🙂 ..to je super, ze skrabka chrbat 😀 😉..

jajona
9. sep 2010

@traktor to sa tak sám od seba naučil a pochopil, že sa mi to páči

lucim
9. sep 2010

mna matko pusinkou budi aj rano ... sa tvarim ze spim, tam sa na mna pritlaca, ked som otocena, lezie mi na chrbat a ked sa mi pretlaci az k tvari tak taaaaky cmuk dostanem na pusu, ze az 🙂 a potom ze spi, vie ako na mna. ale potom sa este valame a skrabkame a tulime a vystrajame v posteli. 🙂 take mame teraz pekne rana ... tato teraz odchadzal neskor, tak ku nam tiez vliezol pod perinu, sa mu to pacilo .... a tiez dostal pusu. 🙂

@jajona no vidiiis, to bol len zly den, uz bude matusko zase ako slniecko 🙂

jajona
9. sep 2010

@lucim a tak nepovažujem to za zlý deň, len všetkého o polovicu menej 😀

no asi pôjdem... zajtra ideme do mestíčka kúpiť plienočky a nejaké oblečko pre Maťa, ak sa podarí

tak sa majte.... dobrú noc

lucim
9. sep 2010

@jajona tak dobru noc a potom uspesne nakupy. 🙂

zaba2707
9. sep 2010

ahojte bambulky 🙂 takto vecer som tu dlho nebola ... dnes nam konecne nahodili nanovo net tak sa vytesujem 🙂

zaba2707
9. sep 2010

idem sa pochvalit dnes som si v deichmane kupila nove botky ... take slusacke bo cely moj topankosatnik je nekonecne vela zabiek a slapiek sportovych potom veeeeela tenisiek ale take slusacke sa najdu ozaj len sem tam 🙂 o tyzden mame stretavku zo ZS po 11 rokoch tak botky na nu uz mam 🙂

lucim
9. sep 2010

@zaba2707 ahooooj, pojdes na stretko iba v botkach? 🙂 🙂 🙂

zaba2707
9. sep 2010

ahoj lucimka to nieeeeeeeeeeeee sak by vsetci poutekaliiiiii 😀 ostatne musim este dokupit ale dnes ani som to neplanovala a za 20 eciek slusacke botky celkom sa mi pacia bo ja sa v takych moc dobre necitim a ta cena ma hreje lebo viac by som za tento styl nechcela dat 🙂

lucim
9. sep 2010

@zaba2707 tak to bola fakt vyborna kupa. 🙂 a aj k internetu gratulujem, to je ako by ti pridali dalsiu ruku 🙂

zaba2707
9. sep 2010

presne tak ... akurat sme vcera s mm rozmyslali... ze celkom prisiel cas kedy by sme mohli dat konecne nejake kino a tak mm vravi sak kukni na nete ... chvilka ticha a potom uz len vybuch nas oboch

lucim
9. sep 2010

😀 😀 😀 co je to kino? 😀 😀

pirinka
9. sep 2010

Ahoj berušky moje 🙂
tak zase po letech se hlásím. Padla na mě nějaká raněpodzimní únava, tak přes den net ignoruju a když to jde, tak relaxuju a pár večerů jsem teď trávila na skypu a domlouvaly jsme s holkama menší mimi dovču, tak jsem pak už nějak neměla sílu nahlížet a dočítat.

Každopádně čtu, že drobátka jsou úžasně šikovná, neustále překvapují novými dovednostmi, občas zazlobí s jídlem, občas zapláčou, občas zamarodí ale jinak jsou to zlatíčka 😵

Naše beruška teď byla pár dní nesvá a potýkaly jsme se s horečkama. Dneska už jsem byla i u dr, ale je to jen nějaká viróza, tak snad bude brzy zase fit. Ale nepřestává řádit, hrát si a rozesmívat nás i když není úplně v pohodě 🙂 . Momentálně je v kurzu tanec 😀 . Když začne nějaká melodie libozvučná pro její ouška, tak zvedne ručičky a začne se točit do kolečka 😀 . No je prostě k sežrání. Až na ten bojkot jídla, který v poslední době zažíváme a zhoršení spaní v noci je to brouček.

holčinky, ale jak jsem Vás tu tak pročítala, tak na mě padla depréze 😢 . Obdivuju Vás, že tolik věcí stíháte s capartama u nohou (příspěvky brusinky už radši vynechávám úplně v rámci zachování duševní rovnováhy 😀) a fascinuje mě co občas dokážete vymyslet za zábavu pro Vaše zlatíčka. Připadám si proti Vám úplně nemožná ☹ . Přijde mi, že nikdy nemám doma uklizeno tak jak bych chtěla, permanentně leží všude drobky, jak naše malá capká po bytě s rohlíky atd., jen co domyju nádobí už je v dřezu další...o prádle nemluvě a vaření přes den provozuju na etapy a nebo vůbec a zachraňují mě až večery, kdy malá usne a můžu něco udělat. Ale hlavně mě mrzí, že se možná nevěnuju berušce, tak jak bych chtěla ☹ . Dřív, když jsem vlastní dítko neměla a přišla jsem k ségře za synovcem, tak jsem s ním blbla a vymýšlela kraviny....ale teď mám pocit, jak kdyby mi u vlastního dítka docházela fantazie a nápady 😒. Asi už na tý mateřský blbnu.
ježiš to jsem tu zas vyplácala půlku stránky 😅. Omlouvám se za svůj výplod, ale nějak to na mě padlo a vím, že vy mě za to neukamenujete 😉

mějte se zatím krásně

papa

zmurkaz
10. sep 2010

Čaute babuľky ... tak ja že akože žijem ... len teraz som skôr na inej stránke - takej pre malých školáčikov ako je Juraško 😉 ...ale aj na vás myslím, len nestíham písať aj tam , aj sem a hlavne to tu dočítavať 😅 - tak neprispievam, aby som nenapísala hovadinu 😀 😀 😀 😀

pirinka
10. sep 2010

ahoj kočky
ahoj zmurki 🙂

tak z virózy se asi vyklubala šestá nemoc. Zuzi má hrudníček samou krupičku a po teplotě ani památky. Tak hlavně, že vím z čeho to bylo 🙂

pirinka
10. sep 2010

jdu uspávat cácorku a možná se uspím taky 😀

tak zatím papa

zmurkaz
10. sep 2010

@pirinka ..pospinkaj si 😉 😵 😵 😵 😵

lucia32
10. sep 2010

Ránečko...práve som absolvovala panoramatický snímok svojej protézy 😀 To sú vám už novoty, nie ako za komačov 😀
A Natálka má dalšie 2 zúbky...spodár 2jku a dalšiu stoličku 😉 , takže sme už 10 zúbkoví 😉
@pirinka šestá nemoc? no fúúúj, nech zuzinka čo najskôr vyzdravie...aj moja Bianka má nejaké vyrážtičky, mastíme pudrom, tak neviem či komáre, či čo? Kiahne už mala 😝
A tie topanočky od Slovobuvi nám včera došli, sú krásne, len sa dosť ťažko obúvajú 😝 , majú úplne, že nízky nárt 😠 ...neviem na akú riť sú tam tie suché lepky, však to nožka tam je napevno aj bez toho...no ale chvalabohu nôžku sme tam dostali, ale tučnejšia by nemala šancu....vážne rozmýšľam, že zimné už pôjdeme kúpiť osobne 😅 Hlavne aby sme ich vynosili túto jeseň...

lucia32
10. sep 2010

No pekne, pekne....nikde nikoho 😝
My tu máme jarmok, dala som si burčiačik, mňáááám 😉

pirinka
10. sep 2010

@lucia32 ahojky 🙂
teda to jsou vymožensti 😀
tak Bianka je taky kropenatá ju ☹ ? Teda nevím jak u Vás, ale tady jsou komáři (hlavně ti mrňaví) teď pěkný mrchy 😠 . Nějak se rozmnožili a nejde skoro vyjít na zahradu, protože je hned člověk poštípanej. Zuzi měla před třema týdnama snad 12 štípanců na nožičkách a až jí z toho vyskočila teplota...asi byly mrchy nějaký infikovaný 😠 . Tak hlavně ať jí to chudinku moc nesvědí ☹

lucia32
10. sep 2010

@pirinka ahojky...som práve robila biznis 😀 pribudlo pár euráčikov 😉
Cez deň to tak nevníma, horšie večer po sprche 😝 , včera mala aj na tvári dve vyrážtičky...tak neviem? komáre? či už puberta? 😀

lucim
10. sep 2010

aaaahojte srdiecka 🙂
@lucia32 dobra technika to panorama, ze? 🙂

@pirinka jujuuuj, siesta choroba, nech rychlo prejde. uz idete z kopca dole, uz bude dobre. a komare su svine ....aj my sme mali v spalni svinu hnusnu, stale sa schovaval a vzdy v noci chodil odobavat matulka. ale uz je po nom. 😠
@zmurkaz no co mamina prvacika? ako mu to ide a co noveho?

lucia32
10. sep 2010

@lucim jj, som si pripadala ako v scifi 😀
Naša Natálka má blbé reakcie na komárov...flaky na tváričke má ešte aj po 2 mesiacoch a na rúčke snad aj 3-4 mesiace po, má malý pupáčik 😝

majkas
10. sep 2010

ahojki,

tak ja som vcera uzpsene dozehlila oblecko, drahy slubil pozehlit to vyprane postelne pradlo, tak sa tesim. este sice nieco nie je oprane ale uz som sa na to dneska vytoto...sak neutecie 😀

@pirinka aj my zelame skore uzdravenie . a k tej tvojej "nemoznosti", myslim ze kazda mame taky den ked uz nevies co vymysliet, jak by si malu zabavil,takze ak si ty nemozna tak potom sme tu vsetky 😀 (dufam ze nikoho neurazam 😉 ). urcite je to ine ked niekde prides na 2 hodky tak to sa inac zabava, a este aj s inymi hrackami. u nas je to rovnako, doma niekedy neviem co vymysliet, stane sa ze na mne cely den visi jak uz neviem co a sama sa nechce hrat a ked sme boli teraz u svokrovcov alebo aj v materskom centra tak o mna ani "nepachla". v inom prostredi mala kopec novych podnetov tak som jej nechybala.
a zistila som ze najviac ju tesia take bezne cinnosti domacich prac tak sa snazim ju co najviac zapajat, jak pisala lucim aj u nas fici napr. umyvacka riadu 🙂 jasne ze nie pri vsetko sa da aby pomahala ale myslim ze aj Tami sa citi tak dolezito napr.ked pobucha po kazdom vankusi ked so mnou stelie rano postel 🙂
a ked uz fakt nebudes vediet co tak jju zober von, sak tam musi byt kopec podnetov co su pre nu nove zaujimave 😉

@zaba2707 ahoj, som citala ze ste zminili jasle tak som rada ze sa fifovi paci. a do kina by som uz veru aj ja isla. minule ma drahy posielal ze malu postrazi ale co pojdem sama? 😅

a inac u nas sa zase zacalo mamickovacio-suknove obdobie🙂, uz s nami spi na posteli od pol noci lebo uz ma nebavilo kazdu polhodinu vstavat a chodit ju hladkat. to iste robi aj cez den ked spi, furt sa budi. a prave ju pocujem
tak idem ju pohladkat dufam ze este zaspi

majkas
10. sep 2010

podarilo sa 🙂

ste ma tu navnadili s tym slivkovym kolacom,idem hladat recpt na bezlepkovy 🙂

lucia32
10. sep 2010

@majkas ahoj...aj u nás je občas polnočné prechádzanie do postele, len sa posadí a už sa hrabe ku mne do postele...tento týždeň v noci aj dosť mrnčala, ale už sme našli príčinu, 2 zúbky naraz 😉 Mne naša tiež pomáha, vie utierať porozlievané mlieko a čaj po zemi...zatvarať umývačku, štelovať na nej gombíky, prepínať/vypínať práčku 😀 o TV a DVD ani nerozprávam 😀
Včera sme po prvýkrát zakúrili v krbe, tak som zakaždým kričala, že pííík a nonono, tak mala rešpekt...ani ju nejak ten ohník nezaujímal 😉

majkas
10. sep 2010

no ak po 10 minutach bola zase hore tak som si k nej musela lahnut nech sa vyspi.
idem haldat ten recept a utekame na nakup
papa

brusinka.pusinka
10. sep 2010

Zdravím Vás moje Berušky a malím broučkům cmuk posíláme 😵 😵

@pirinka Jaj 6 nemoc ať je Esterce brzy dobře 😉 (a já už nebudu nic moc psát co jsem vařila aby jsi nebyla smutnáááá 😀 😵 😉 )
No my teprve teď dorazili byli jsme pryč od 8 hodiny 😀 😀 😀 a za chvíly vyrážíme na chalupu, přivezou uhlí tak budeme mít co dělat 😀 😀 😀 😀 a já budu zazimovávat semínka kytiček s malou abychom měli příští rok co sadit 😝 😝
@lucia32 gratulka k zoubkům my pořád jen 2 dolní ale velké boule nahoře ale pořád nic a nevíme jestly vylezou či né bo malá není protivko ani uplakanko a do pusy se nedostaneme jen výzvěda syn 😀 😀 😀 . Stavili jsme se v obuvy a koupili malé teplé ponožky do gumáčku aby nožky nezábly 😉 a dostali jsme miminko takové mini, přidávám foto 😉

brusinka.pusinka
10. sep 2010

😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre