Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

pirinka
10. sep 2010

@lucim zapomněla jsem Vám pogratulovat k šikulkovi Maťkovi 🙂 . Je úžasné jak se ty děti rychle zdokonalují když konečně přijdou na ten správný grif 😵

lucim
10. sep 2010

@pirinka a mono to bolo ono, hlavne ze uz je ta choroba prec. 🙂
takze uz ti je lepsie? si dobra zlata mamina, vies to? 🙂
a co je makovec? to je ten hrncekovy kolac s celym makom? 😝 teraz pecies? 😝 😀

a preeeesne som sa zamyslala, ze kedy kupovat zimne boticky - a tiez este nejdem. uvidime, aka bude nozicka velka. a dam si poradit, ze ci vyssie cizmicky, alebo radsej clenkove - kotnikove zateplene topanocky. my budeme mat asi zo sante. tiez tam uz mam objednane vacsie, prisiel katalog z vypredajom a tie co som kupovala v auguste, su nam teraz tak nejak akurat, tak som brala akciove. za 10 evry, no nekup to. 🙂

lucim
10. sep 2010

@pirinka jeee ty si taka zlata. 🙂 dik
ani si nezasluzime tolko pozornosti, ale ked ono to je tak, oslavuju sa najviac prvi a posledni. 🙂
@jajona matuskovi vypustime nejaky ohnostroj. 😉 😵

pirinka
10. sep 2010

@lucim díky beruško 😵 . Hlavně že už je opravdu malé líp a já už jsem taky docela v pohodě...ostatně makovec mluví za vše 😀 . Zítra začnu s čistým štítem 😉
a makovec je opravdu taková ta buchta, často hrnková, buď s celým nebo s mletým mákem. Já makovec miluju, ale nikdy jsem ho doma nepekla. Teď je to poprvé a mám nějaký recept do domácí pekárny, tak doufám, že se povede 😉 . Ale voní hezky 🙂
ty brďo sante za 10 éček 😲 ? Tak to bych brala alespoň dvoje 😀 . My máme teď pegresácké, ale rozhodovala jsem se mezi nima a od santé. Sante mame sandálky a velká spokojenost. A taky nevím vůbec jaké do té tuhé zimy a případně sněhu. Ale asi nakonec budeme volit nějaké vyšší kotníčkové s kožíškem...stejně bude mít třeba oteplováčky nebo kombinézku dovnitř, tak asi sněhulky zas tolik nebudou potřeba

lucim
10. sep 2010

@pirinka ja som mala recept od lucia32 , mi sem hodila link, ked mi mali prist hostia a faaaaantasticky bol. dnes som dostala dalsi mak od kamosky, tak ho asi miniem tym spravnym sposobom zajtra. v pekarnicke to bude ako taky mazanec velke, ze? das mi recept, ak bude dobry?
tie sante boticky tu este nie su, ale snad ich dodaju. 🙂 to vies, stale som v kontakte s byvalou pracou. 🙂
a som rada, ze aj ty sa mas uz lepsie. 🙂

pirinka
10. sep 2010

@lucim jó tak ten jsem chtěa dělat jako první, ale nemohla jsem najít recept v té záplavě příspěvků 😅

jinak receptík mám tenhle
1 hrnek mléka
2 vejce
1 hrnek oleje
1 hrnek mletého máku (já dala krapet víc)
1 - 2 hrnky cukru krupice
3 hrnky polohrubé mouky
1 prášek do pečiva

když při pečení nabyl, tak je to teď hodně brchovatá buchta do celé pekárny. Jen se dlouho peče, jak je toho hodně 😅. Jsem jí měla radši přehodit na pekáček, ale nechtělo se mi špinit další nádobí 😀
to máš super, když můžeš z bývalé práce takhle něco využít 😉

pirinka
10. sep 2010

půjdu už do hajan ať zase nestraším jako včera

tak papapa a dobrou 🙂

lucim
10. sep 2010

nejaky veeelmi podobny bol ten recept. 🙂 a tiez ho nemam ulozeny.

lucim
10. sep 2010

to uz je tolko? pa paaaa, aj ja uz idem 😵

nina41
11. sep 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵

zmurkaz
11. sep 2010

Dobré ránečko - ak by niekto chcel ísť do TT na jarmok - hlásim počko : zatiahnuté a zimáááááá 🙄 🙄 🙄 😠 😠

@jajona áno, myslím, že do týždňa sme za vodou 😉 - teda aj ja 😅 😀 😀 😀 😝
@lucim ...ani ja som si nikdy nemyslela že je to také prelomové 😅 - možno u iných nie - ale u nás áno 😉

adka12
autor
11. sep 2010

Baby idem vás otravovať, neviete na ktorom programe a o koľkej má byť tá relácia o očkovaní?

adka12
autor
11. sep 2010

už som našla, ďakujem 😉

sorciera24
11. sep 2010

@adka12 na STV2 o 14.00 😉

adka12
autor
11. sep 2010

@sorciera24 ďakujem

sorciera24
11. sep 2010

@adka12 pozeram, ze uz si to nasla 🙂 tak nic....verim, ze to bude vyborna relacia 😉

adka12
autor
11. sep 2010

babule a čo dávate drobcom na večeru? Stále kašu alebo mliečko? Pýtam sa preto, lebo kaša pomaly dochádza 😀 a Saške som ju včera robila na 2x a ani tak ju nechcela, neviem, čo sa stalo, tak som potom urobila mliečko a zaspala, ale o 4-tej už bola hore hladná, tak sme dali mliečko a spali ešte do 8-mej.
Ak dávate kašu tak z flašky alebo urobíte husté a papáte lyžičkou?

adka12
autor
11. sep 2010

@sorciera24 ja som tiež zvedavá, čo tam bude, lebo malú som navyše dávala očkovať proti rotavírusom aj žltačke typu A

sorciera24
11. sep 2010

@adka12 no, tak mozno budes prekvapena, ja sa nopak snazim co najviac oddialit aj to povinne ockovanie....no ved uvidis sama.....
inak my na veceru stale kasu.....krupicu, kasu z ovsenych vlociek, prip. obcas puding...a do vsetkeho davam vzdy ovocie 🙂 a papame len lyzickou, kedze flasu nepozname

adka12
autor
11. sep 2010

@sorciera24 no ja viem, že na očkovanie sú protichodné názory, ale ja sa zatiaľ držím normálu, však aj my sme boli očkovaný a pohoda. Nikomu neberiem názor, počula som už o kadejakých prípadoch smutných a to mi je vtedy do plaču, že chudiatka detičky 😢
Ale ako hovorím, no možno po dnešnej relácii zmením názor.
A ovocie dávaš čerstvé? Aj ho mixuješ? A ako robíš krupicu?

sorciera24
11. sep 2010

@adka12 no len pri nas neboli pouzite vakciny ako su dnes a niektore vobec.....no to je jedno.....kuknes a uvidis 😉
podme k tej kasi.....ovocie, vzdy cerstve, niekedy kompot....popucim banan alebo nastruham jabko, alebo rozpolim hrozno, ak davam kompot, tak cucoridkovy, ribezlovy.....cize s tym nerobim nic....mixovat ovocie, nemixujem.... a krupicu, klasicky podla navodu, varim mlicko, pridam trosku cukru, lyzku krupice a ked zhustne a vrie asi 3-5 min. 🙂

adka12
autor
11. sep 2010

@sorciera24 no skúsim tú krupicu s nejakým ovocím a uvidíme, či bude fungovať....
ďakujem veľmi pekne za tipy 😵

hathor1231
11. sep 2010

baby,vsimla som si,ze davate oznamy o tej relacii o ockovani. len by som sa chcela spytat,ci to ma akoze nastrasit mamicky aby nedali ockovat deti,ci aky vyznam to ma?
lebo ja sa tiez bojim,ale keby som ju nedala a dostala by nieco,tak si zase vycitam,ze som ju nedala... a hlavne,tu by sme sa nemohli chodit hravat do centier,s hospitalizaciou by bol tiez sakra problem ak by nebola ockovana,do nursery a do skoly by mi ju nezobrali... tak ako mozem mat na vyber?
jedine co som odmietla bola prasacina lebo som videla riziko v neodskusanej vakcine...
tu neockuju proti hepatitide a tubere,inak vsetky mame a dalsie nas caka v 3r..

traktor
11. sep 2010

ahojte slniecka...ja som dnes zbesnela 😀 ...som od 6tej dopol tretej stala v kuchyni a varila a piekla a varila a piekla...idem vas docitat...aspon trosku zrelaxujem 🙂

traktor
11. sep 2010

@lucim veluuuu cmuku cupkacikovi matkovi 😵 ..to je super, ze uz chodiii 😉
@zmurkaz zvladn te to..a aj my ..o tzyzden , dva to bude uz ine a budeme mat velkych skolakov 😉
@acerka adamko fesaaaak 😉 ..a pozeram, ze kazdy fici na pirohach 😀
@pirinka super, ze uz je bambulke dobre...a uz ziadna choroba 🙂 ............a k ockovaniu..ja som tu relaciu nepozerala ,ale aj tak u nas to bude tak, ako mi povie dokyna, cize vsetky povinne ockovania absolvujeme a naviac, no zatial nic take, kedze sme ok...a nemam potrebu to riesit..

monr
11. sep 2010

ahojky,
som vás dočítala, došla som vás trošku kuk.
v pekárničke sa mi dopeká mazanec, miška spinká, a ja sa chystám vyšívať.

lucim, super, že maťulko sa rozbehal
fotky, všetky, paráda.

traky, čo si spomínala tie pirohy, ja som ich už tiež párkrát robila, aj ako pirohy, aj ako šúlance, vždy sú super, aj na budúci týždeň spravím, plnené lekvárom a posypané makom a orechami.

no tak vás opúšťam, pustím telku, ihlu do ruky, a idem relaxovať.
papa maminky.

zmurkaz
11. sep 2010

@traktor 😉

lucim
11. sep 2010

Dobry vecer 😉

adka12
autor
11. sep 2010

cafte baby, tak dnes mi saška zase štrajkovala s kašou na večeru... ja neviem, čo sa deje? som jej musela ísť urobiť mlieko, to potom vypila...

lucim
11. sep 2010

@zmurkaz tak aky bol fen? boli ste na jarmoku?
ja som sa aj zamyslala, ze by sme sli, ale rezalo sa u nas drevo, tak som zabezpecovala stravovaci servis - makovy kolac (dnes tam bol o 5 min. dlhsie a bohuzial nebol taky fajnovucky ako minule, som sa zabudla pri priprave hlavneho chodu) a cerstve kralicie masko na cibulke s parkom a zemiakove knedlicky.

@traktor traky tebe to uvarene upecene asi ten tvoj regiment stravnikov rychlo spapka, ze? 🙂
@monr fajn, ze si sa ukazala. 🙂 ako sa vydaril mazanec? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre