Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

blani2
27. sep 2010

@lucia32 máme se fajn. Dnes tu byla moc milá návštěva. Kolegyně z práce s dětma a bříškama. Děti samí chlapi a v bříškách 2 holčičky. To bude za měsíc veselo, jak se sejdem! Taková přijemná setkání já můžu. Děti si pohrají a mamky splknou. A taky jsme využili to příšerné počasí plkáním doma.

Četla jsem o tom Natálčiném úraze 🙄 hlavně že to dobře dopadlo. U nás je to v bledě modrém. Kubíček je v chůzi jistý, ale když je unavený nebo blbne, tak padá jako hrušky po dešti. Dnes na procházce už byl chudák úplně ko, tak 2x narazil hlavou o jakési dveře. Řev a zase rana...Včera zakopl doma s tyčinkou v puse. Jenom jsem viděla jak letí obličejem na zem. Zvedl se s krvavou pusou...no asi to známe všechny. Ale jak to jsou jen takové menší akce, tak se to dá. Ťuk ťuk.

A máte krásného psíka. jak se jmenuje? Děti chtěly? Nebo rodiče? 😀

blani2
27. sep 2010

A děkuji Ani za radu ohledně fotky v profilu. Já přece nejsem žádná holka copatá! 😀

blani2
27. sep 2010

nechápu, proč si mě furt pletou s holčičkou 😎

vinka
27. sep 2010

@blani2 jaká kočica 😀 😀 😀

zaba2707
28. sep 2010

dobre ranecko neviem ako je vonku ale uz len to ze sem nakukaju slnecne luce sa mi paci 🙂 ... pocujte nam niekto vymenil dieta ci co vecer o 20,30 zalomil teraz som mu podotykam v spanku dala vypit mliecko a spi sa dalej ... neuveritelne klop klop a navyse ako bonus celu noc vo svojej postielke 🙂

laurajana
28. sep 2010

pekné ráno všetkým

včera sme mali na Devičí haváriu (to je dedinka pred Krupinou) kamión a tri osobné autá (neviem či sa aj niečo zlé udialo) len tam boli dve sanitky a požiarníci, tak asi niečo aj...a dnes je tam opäť kamión prevrátený na tom istom mieste, normálny človek nechápe 😒 toto je tak riskantná cesta tu u nás cez Hontianske Nemce, fakt človek keď vidí v správach ako ľudia soptia, že nemôžu ani prejsť na druhú stranu, že samí kamión, tak tu je to o takom istom adrenalíne, ani len nepribrzdia že "idem cez dedinu" však načo, jedno dieťa zrazené hore-dole, no nie? ☹ ach takto sa človek musí hnevať od rána 😒

@zaba2707 chcem vedieť aké mliečko? 😀 Nám idú 3 stoličky naraz - horné dve, dolná jedna, spodná dvojka + prvý očný dolu, teda chúďa má čo robiť aby sa večer ustálila, nie je uplakaná, ale ubehaná keď má spať 😉 zúbky robia asi svoje chúďa malé toľko naraz...vy už máte všetky zúbky?

laurajana
28. sep 2010

@blani2 krásna profilová fotočka namiesto copánkou 😀 Ani je macherka...aspoň jedna poradí, že? 😀 ...a malí Kubíček, no ktovie prečo si ho pletú, tá pukačka vo vláskoch. 😉 ...tie naše deti ale rýchlo rastú, nedávno miminká a už vystrájajú, jašia sa, šantia, smejú...krásne sú všetky...nádherné

laurajana
28. sep 2010

idem teda hneď z rána na karfik-kým malá drieme 😉

zaba2707
28. sep 2010

@laurajana vecer spapa nestle kasu z 210 ml mlieka (pijeme bezlaktozove ALL110) no a vypil mliecko este si asi 15 min polezal a uz sme hore 🙂 ale celu noc krasne spinkal 🙂

k tym cestam a nehodam sa radsej nevyjadrujem .... ☹

zaba2707
28. sep 2010

bambule poradte co robit so soplikom .... min. tyzden mi volali z jasli aby som prisla po fifa ze ma soplik. Na druhy den som sla k lekarke ta sa na mna pozera a pyta sa ci si nahodou filipa s niekym nepomylili ... ze nostek cisty hrdielko ciste .... tak nam nic nedala .... ja som ho nechala este doma ze to budem pozorovat a asi tak ... pripisujem to asi zubkom ze mu dva krat do dna tecie soplik ... hned ako mu ho vidim mu dam libenar a odsajem co sa da ... ale stale ho ma a vobec to neustupuje ... ze ako sa ho zbavit????

laurajana
28. sep 2010

@zaba2707 krásne Filipko spinká - naša Lauruška síce spapá všetko a je to poriadny papajko, no na noc je to skôr o tých zúbkoch - musíme pretrpieť nejako 😉

zaba2707
28. sep 2010

@laurajana vies ked jej ide tolko zubkov naraz ... ja malemu velmi ani nemam sancu pozriet do pusky nedovoli len ked sa blaznime a smeje sa tak vtedy aspon trosku nahliadnem 😅

nina41
28. sep 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵 😵

zaba2707
28. sep 2010

ahoj ninus no ako ta tvoja chlapciaren ako sa mate co nove???

laurajana
28. sep 2010

@zaba2707 sranda, naša malá tá zas si dovolí pokukať 😉

pridám pár foto ako sme si dali jeseň do domu 😉 Kvietky sme robili s Mattiaskom 😉

zaba2707
28. sep 2010

@laurajana jeeej peknucka vyzdoba a o to krajsia ked to Matty osobne vyrabal 😉

lucia32
28. sep 2010

@blani2 to si nás pleteš s Karamelkou...ťuk, ťuk my sme bez úrazu 😉 A Kubíček je krásne dievčatko 😀 , to nás si teraz pletú s chlapčúrom 😅
@zaba2707 tak to bude určo od zúbkov, ak nos a hrdlo čisté...my sme mali takú galibu pri horných zubkoch...asi 2 tt sople, len odsavať a kvapkať...po prerezaní to razom zmizlo 😉 Ak by si ho chcela dať do škôlky, tak nech ti mudra jednoducho napíše na papier, že to nie je infekčné a je to len od zúbkov 😉
@laurajana ahojky....tak to s tými autami je fakt des...obyčko ludí drbú a na kamiony sa nechytajú 😝 trebalo by obchvaty 😉
Vy ste s Mattiaskom šikulky šikovné...ako ste si to pekne urobili 🙂

ani3012
28. sep 2010

@vinka a není ? Ja som povedala,že ma ksichtík ako dievča 😵 😀 😀

@zaba2707 mne Evička ešte teraz stále spí a to od pol siedmej večera....sa bojím ju ísť kuknúť,aby sa nezobudila 😀
Filipko si dal teda šlofíka ? Gratulujem ku krásnej prespatej noci a nech sa tak drží naďalej 😉A k soplíkom: ja som malej dávala fenistil kvapky a Cebion multy. to stačilo a po týždni bola bez soplíkov.Ja som jej to musela niekoľkokrát denne odsávať.To je išla jednotka horná
A prečo pije malý bezlaktózové mlieko ? Som nejak mimo,už si nepamätám 😅

@laurajana zuby zuby...my máme len 4 kuse,takže vy keď skončíte,my začneme ☹
Musím kúpiť ten náramok jantárový 🙂
a to ste robili spolu? Krásne 😵 😵 😵 ach,ja an také ručné práce niesom ☹ keď pozerám na vás,čo všetko dokážete.....ešte že mm je taký zručnejší(ale ja mám zase viac v hlave 😀 😀 😀)

@nina41 ahoj ninka ! Vy už máte všetky zúbky ?A ako sa ti darí ? Všetko v pohode ? Chalani ako nabehli na školský režim ?

@blani2 nemáš zač,rada pomôžem ak viem 😉 Jakubko je krásny,fakt na zožratie 😵 😵 😵 😵 a inak krásne si sformulovala pokroky malhé Jakubka minule.sa to dobre čítalo 🙂

@lucia32 Čau Lucka ! Už zarezávaš v práci ?

ani3012
28. sep 2010

@lucia32 😀 😀 😀 😀 sme dali naraz príspevky 😀 Sme prepojené uááááááá ! 😀

lucia32
28. sep 2010

@ani3012 si ma vymákla 😀 Bola som ešte u zubkoša po vyradenku, nastupujem k inej zubárke 😉 A za minulý rok nemám preventívku ☹ som ja lenivec lenivý...tak moje zubky budú musieť vydržať do januára 😵

ani3012
28. sep 2010

@lucia32 inak @blani2 si ma teraz dostala.ja som si aj na Simonku spomenula,že mala úraz hlavičky,ale myslela som si,že mi niečo ušlo u teba Luci 😀 Tak som ako tak v obraze 😎

ani3012
28. sep 2010

@lucia32 a to ti už preventívka platiť bude ? Lebo ja som tak dva roky nemala,minulý rok mám a teraz som ešte nebola 😅

lucia32
28. sep 2010

@ani3012 😀
Inak aj ja sa musím pochváliť, že Natálka za posledný týždeň prespala už 3 noci....sme prešli na kravské mliečko a zrejme jej to prospelo 😀

ani3012
28. sep 2010

@lucia32 ako kravské ? Krabicové ?

lucia32
28. sep 2010

@ani3012 toho roku mám preventívku, som bola u tej novej lekárky...je to zubárka detí, aj mm 🙂 Za minulý rok nie...takže tento rok mi poisťovna nepreplatí nič....Mm išiel odniesť snímok a vyradenku ...mam objednávku na 11, len som jej zabudla spomenúť, že som si nenašla čas na preventivku, tak si v kresle posedí mm 😀 Jedine, že by nebol velký rozdiel v doplatku ...

lucia32
28. sep 2010

@ani3012 nie krabicové, čapované z automatu 😉 Od pondelka som jej začala miešať 1:1 s obyčko Bebou....a kedže chutilo a nebola žiadna reakcia prešli sme po 3 dňoch na plné 😉

zaba2707
28. sep 2010

ani fifo ma intoleranciu ... preto pijeme bezlaktozove ... vidis jaka som ja sprosta fenistil ma vobec nenapadol ... ten mu zacnem hned davat mozno to pomoze 🙂

ani3012
28. sep 2010

som bola predsa pozrieť tú krpaňu.ešte modriemkávala a ako som otvorila dvere,tak hneď na nohy a kričala ahoj 😵
Dovarila som si mliečnu polievku a o chvíľku je tu setra s malým,tak idem povešať prádlo,aby som sa im mohla venovať.Už sa sťažovala,že keď príde,tak som na MK 😀

@zaba2707 tiež ti predpisujú mliečko? my máme len do konca novembra.Teraz má na skúšku Nutrilon Comfort 2 , zatiaľ nerobí žiadne problémy,len má hustejšiu stolicu.Po mesiaci mám zavolať,že čo a ako a asi budem musieť ten predpisovať. Keď sa ovšem bude dať.V lekárni mi povedali,že dá sa aj na predpis.

zaba2707
28. sep 2010

nutrilon celkovo zvykne zapekat trosku aj nas trosku zapekal ked sme ho skusali ale ak inak nerobi problemy Evula si zvykne ... ano mame na predpis zatial do 2/2011 potom ideme na gastro na kontrolu tak sa uvidi ale je to fajn brat mlieko za 3,60 😀

ani3012
28. sep 2010

podriemkávala 😀 😀 😀

ani3012
28. sep 2010

@zaba2707 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre