Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

nina41
8. okt 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵
Boli sme na očkovani,riško ma vahu 7890g a 80cm,už ho nesmiem kojiť ,lebo malo pribera,minule cez vikend som spadla na schodoch ruku mam zmodretu,s tov sankov mam stale problemy,znovu mi dali antibiotika.

ivet78
8. okt 2010

@nina41
no teda ty náš ale doma pomocníkov...To je pekné v dnešnej uponáhlanej dobe vidieť, že niekto má ešte viac detí ako ja 😀 😀 😀 😀 , to je paráda, mne sa páči tolko detí 🙂 🙂
Nie je ti doma smutno, lebo asi si nebola v robote a byť 11 rokov v tom istom kolobehu, mna by asi trafi šľak 😵 😵 😵 😵
Ja som bola v robote pri každej a pri Miške som išla aj skor z materskej, do roboty som nastúpila ked Miška mala 1,5, dala som ju jednej známej varovať a" zarábala som ťaždé prachy" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
To čo máš za doktorku? To váha je síce ozaj málinko, ale mne keby povedala že nemám kojiť, tak naša Peťka vôbec nevypije mliečko, lebo ona nechce ani hrnček ani flašku- a to v podstate ani nevie čo jej ponukam, može tam byť čaj, mlieko , kakao, ... proste ona nič nechce. Ale zato mi mávame na ranajky polievku zeleninovú hustú aj na obed aj na večeru, lebo mi nechce vôbec pečivo, ani rožok ani chlieb, to len tak do kočíka alebo ked ideme na prechádzku do ruky a to zväčša aj tak len pomrvý. Tak sa držte...

monr
8. okt 2010

dobré ránko
vítam novú dušičku.

@nina41 ty máš ale smolu s tými úrazmi a chorobami.
@lucim krásne miery má maťulko.
@brusinka.pusinka to máš doma šikovnicu, keď bez plienočky.
u nás Kika o takomto čase tiež už nemala, Miška je lenivšia, aj keď nočník v pohodičke, aj sa vypýta, niekedy po, niekedy pred, ako má náladu. 🙂
@ivet78 nina robí aj popri deťoch, takže nie je len doma 😉
@zaba2707 som sa ale nasmiala na tom cikacom príbehu 😀

dnes sa chystáme von na dlhšie, snáď sa podarí, trošku ju nechám vybehať a unaviť.
tak sa majte žienky.

traktor
8. okt 2010

dobre ranko 🙂
@nina41 tie choroby... sa na vas lepia 😅
@ivet78 ja som doma uz skoro 14rokov 😀 ..ale uz som si zvykla...a uz som asi tak *zakrpatela*?..ze si neviem predstavit ten den, ked do prace nastupim...asi odpadnem od tremy abo co 😅 😀
@gabrielkabj stretko...no navrhnite ..ja nemam problem dôjst 😉
@lucim krasna vaha a matko sikovnicek..super pomocnik 😉
@zaba2707 😀 😀 😀 😀 ....no a my a nocnik..zo zaciatku som ho poctivo davala aj sa pytal, .....aj povie ze ba..ale tieto posledne dni sme to zanedbali....ale mi to nevadi..mozno som divna, ale mam pocit, ze mam este babätko 😵 😵 😵 😵 , ta plienkova ritulka...jak sa kruti ked chodi.. 😀 ...si to velmi uzivam, tym ze je posledny..tak neriesim..ako viem, ze raz budem musiet riesit..ze nebude plienkovy do 18nastky..ale teraz mi to je jedno...

zaba2707
8. okt 2010

Dobre ranko 🙂 tak dnes si nas Fificek posedel na nocniku sice az rovnych 45 min ale bez akehokolvek vysledku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak sme spolu posedeli pokukali teletubies 😀 😀 😀 😀 😀 takze asi tak 🙂 ale nevadi sak ono to raz pride

traktor
8. okt 2010

@zaba2707 on ma nocnicek ako kreslo 😀 😀

zaba2707
8. okt 2010

@traktor ahooooj ivus priklanam sa k tvojmu nazoru ... nemienim ten nocnik riesit nejako striktne .... vzdy skusim iba rano dnes sa mi nato aj tak vyprdol 😀 ved im to aj samym raz zacne vadit 😝

zaba2707
8. okt 2010

ivka my sme dostali nocnik od Fisher Price a nie je to taky ten klasicky ale dnes som sa prave rozhodla ze pojdem kupit ten uplne obyckovsky bo na tomto sa mu dobre nesedi kedze on je z tych mensich nedociahne nozkami poriadne na zem

traktor
8. okt 2010

@zaba2707 tak presne 😉 ...hoc prve deti mi uz taky cas plienku nemali...matka v tomto neriesim..ked to pride bude to tu... 😉 zatial budeme mat chutnu okruhlu plienkovu ritusku 😀 😉 😵 😵 😵

lucia32
8. okt 2010

Ránko 😉 my sme dnes spinkali až do 8 😉 , ale o 4 sa zobudila a spustila rev ako dlho nie 😝 , ked dostala mliečko stíchla...tak neviem asi sa jej niečo škaredé snívalo 😅
@traktor ani ja plienočku nejak neriešim...však ani velmi nemôžem, kedže nie som doma 😀
@nina41 😖 a to kojenie, myslím, že by stačilo zameniť 1-2 kojenia za poriadnu tuhú stravu a nie celkom odstaviť, ak máš mliečko 🙂

traktor
8. okt 2010

@zaba2707 aj mi mame viac nocnikov a najlepsi je uplne obycko....ja ked som vyberala..tak ze joj ake krasne maju...a aj z vrchnakmi...ako auto, slimak..rozne...ale tie nie su moc prakticke..ked vstaval tak ich prevratil, lebo zachytil nozkou...najlepsie su obycajne..

traktor
8. okt 2010

@lucia32 😀 😀 😀 ...cez telefon lu cez telefon...ze naty..a na nocnik..podme 😀

lucia32
8. okt 2010

@zaba2707 len daj pozor aby mal nočník dostatočnú hlbku, lebo Natálka má občas riťku vo vlastnej kakanici 😝

lucia32
8. okt 2010

@traktor problééém...ona ma aj tak väčšinou vypne 😀

traktor
8. okt 2010

@lucia32 😀 😀 😀 😀

lucim
8. okt 2010

Aaaaahojte pusinecky 🙂 🙂 🙂 🙂
moj nocny zivel este spi !!! 🙂
ako sa tu krasne rozobera tema nocnik a plienky .... a viete co sa mi paci? ze je kazde diete ine a niektore su si podobne. niekto uz skusa bez, ini sa do nadoby ani netoto. 🙂

@zaba2707 som sa tiez dobre nasmiala na tvojom nocnikovom story, ze fifkovi posielam veeelky cmuk. u nas je to velmi velmi podobne, vsak isto viete, ze som bola trochu smutna, ked matko pred par mesicmi zabudol pouzivat serblik a je to tak doteraz.
zabi fakt presne ako u vas ... rano posadim, on sedi, pozerame bebe tv , potom vstane, kukne do nocnika, oznami, ze Neni a cupita ... za par minut si ocurka nozicky , ja vytiahnem bavlnenu plienku, tak mi este pomaha to poutierat. kaka po stojacky a dost nenapadne, vacsinou ho skor prezradi smrad. 😉
takze sme v druzstve - serblikovanie a bezplienkovanie neskor. 🙂

traktor
8. okt 2010

@lucim 🙂...u nas matko vytiahne vlhcene obrusky a s tym utiera 😀 😀 😀

lucim
8. okt 2010

@zaba2707 ja som bola kupit druhy nocnik, ten prvy sa mi zdal, ze ho asi omina, ze je ta sedacia cast uzka, kupila som obycko v tescu, tak ano, sedi sa mu lepsie, ale s rovnakym vysledkom. 😀
@traktor ty si krasne uzivas svoje posledne babatko, aj ked to uz je poriadny lupeznik 🙂

@lucia32 aj matko sa dnes v noci s placom zobudil ... neboli nejake erupcie na slnku ci spln? 😒 😉
@nina41 ty nase ubolene chudatko, fuuuuuuuuuuuuuuuuu 😕 a urob tak, ako citis, ze by bolo pre risulka najlepsie.
@ivet78 ja som ta este nestihla privitat medzi nami , vitaj maminaaaaaaaaa a dobre sa tu cit. 🙂 ... prave rozmyslam, ako daleko od nas to asi byvas ... idem si to vygooglit. 🙂

lucim
8. okt 2010

@traktor vlhcene obrusky frcia aj u nas .... ked ho chyti upratovacia mania, tak poutiera aj gauc, aj macku chcel minule, aj hracky .. 😀
@monr peknu prechadzku zelam . aj my pojdeme von na vacsi okruh, ak bude slnieckovo, ale zatial je tam len chladno.

traktor
8. okt 2010

@lucim lucimka uzivam..to ti je taka laska..ze az neskutocne...v noci zapnemmalu lampicku a kukam ti nanho...a voniam ho... 😵 😵 😵 😵 😵 som taka rada ze ho mame..teda vsetky deti ale za aj matko pribudol 😵 😵 😵

ivet78
8. okt 2010

@lucim
pripájam sa k šerbíkovýma bezplienkovým neskôr. Pretože ked dieťa nechce, my ako rodičia s tým nič neurobíme, ved snád do školy už pojdu bed plienok 😀 😀 😀
@lucia32 aj my sme mali taký nočník, že v cikankách bola ritka, tak sme kupili obyčko len trocha väčší
babule chodievate niektorá do materských centier?Lebo ja chcem skúsiť , išla by som prvý krát a neviem čo si tak mám zobrať....
lebo my sme sa presťahovali a tu v dedine je iný život ako v meste a chýbajú mi kontakty s ludmi....dik za rady

lucim
8. okt 2010

@majkas majka, ktoru bundosku si nakoniec vybrala? 🙂

@samayka fuuuu fuuuuu na chrbticu ... pojdes to riesit masazami? moooja. a hacik je priatel, neboj, ono to pojde. eluske taaaakyto veeeeeeliky cmuk posielame. 🙂

traktor
8. okt 2010

@ivet78 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/co-dnes-varite-dajte-inspiraciu/ tu mrkni tu si piseme recepty, navod co varit..niekedy aj fotecky hodime..dobre na inspiraciu..co varit 😉

ivet78
8. okt 2010

@lucim ahoj
dakujem za rivitko, od senice to nie je až tak daleko
my chodievame do skalice za švagrom.
@traktor to je pekné, že si užívaš babatko, to by malo robiť viacej mamičiek, lebo niektoré si vôbec nevedia vážiť detičky...

lucim
8. okt 2010

@ivet78 materske centrum je fajn, my sme zacali chodit teraz nedavno, ale uz sme asi 2 tyzdne neboli, lebo ja som bola chora, nechcela som tam nosit bacily. a potom sa vycasilo. u nas treba len papucky pre maleho, maminy nosia detom flasu s pitim a niektore aj jedlo vo flasticke.
tak mi napadlo ... @acerka chodite do stonozky pravidelne? stale? na buduci tyzden sa uz asi zase pripojime ... uz nejak rozdelili deti po dnoch?

zaba2707
8. okt 2010

tak presne taky obycajny chcem lebo na tomto sa mu podla mna nedostatocne aj ritka roztiahne 😀 😀 😀 😀 a aspon budem mat dobry pocit, ze ja som spravila pre nocnikovanie nieco 😀 ostatne uz necham na Fifa ... boze vase dietky uz normalne slovka davaju tak to u nas nehrozi ako mele cely den ale nai boh mu nerozumie ma to v tej svojej reci 😀 jedine co vedel pekne povedat bola žiža akoze svetlo najskor hovoril dida potom žiža a teraz uz len žia ale aj to len ked sa mu chce pred tym ked som mu povedala Fifo povedz žiža tak zopakoval teraz prdi na mna akurat mi ukaze kde sa ziza nachadza rucku nasmeruje do stropu samozrejme bez toho aby tam kukol a tvari sa pri tom akoze co ma s tym zas otravujes 😀

ivet78
8. okt 2010

@traktor dik kuknem a určite využijem
@lucim opravujem privitko ako privítanie
a dik pojdem aj ja obzrieť MC- čo sa tam robieva?

traktor
8. okt 2010

@zaba2707 zabka aj matkovi sa rozvezuje jazycek...tem ketik chcem keksik/ deti neni/ to vojde do izby babam rano a nie su tam, lebo su v skole/,tem papat, tem aaa/ to ked ide spat/ .....a dalsie a vcera mi hovori...čo tes, čo tes/ co chces..a tak smiesne...furt chodil ku mne a čo tes..čo tes../

ivet78
8. okt 2010

@traktor perfektné 🙂 🙂 🙂
peťka len chodí a ukazuje prštekom,ale kedstaršie dievky išli va prázky v lete k našim, tak tiež priešla do izby a rozčulovala sa a hovorila DE ako kde sú

traktor
8. okt 2010

uzasne su tie deti..a matko vie aj klamat 😀 ..ked sa pokaka..povie ba....a uteka a ked sa ho opytam ci kakal, tak kyve hlavou a krici nieee a zakryva si ruckami oci 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre