Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
14. okt 2010

@ivet78 tuším si večer nenakúk 😀 bola predĺžená návšteva? ani mne sa nechcelo písať,keď je mm doma,tak na PC chodím minimálne 🙂

@traktor a ty čo si taká lakomá ? nevieš nabaliť pre istotu aj pre iné detičky ? 😉 Tak ja by som bola prudšia v tomto, ja mám rada deti ale svoje mám radšej 🙂 Tiež poznám jedného v MA,čo je rozmaznaný.Ale strašne! Som zvedavá,čo budú robiť,keď pôjde do škôlky-ak vôbec pôjde.
A ako tak čítam,tak malá by dala Maťka do poriadku 😀 Ona je zaučená u môjho Patrika,musela si veľa vecí vybojovať a uchrániť.
Ale však dobre si nakúpila...čiapka za 13 euro 😀 Ja tiež tak viem niekedy nakúpiť 😝

@brusinka.pusinka nádherná bundička,veľmi sa mi páči,vyzerá,že bude mať aj zadok zakrytý.Ja som tak kúpila a je len do pol pása ale rukávy sú veľmi dlhé.Tak neviem teraz čo stým....overalíky tiež mám pokúpené,jedny zdedené po synovcovi ale topánky ešte nemáme ani do snehu ani do suchej zimy. Asi zbehnem do Deichmanu,tam mali celkom dobré ceny,aspoň pre mesiacom som videla za 10-15 euro.

@zmurkaz som sa pochválila so spánkom ? tak túto noc ani nerátam,koľko krát bola hore. O pol dvanástej že ahoj a sedela a po tme sa hrala,keď ju to omrzelo už mrnkala , 100 krát som ju povalila aby zaspala....chodila som k nej asi do štvrtej rána a o šiestej sme vstávali-samozrejme, že aj ona 🙄
A že domáca úloha zo včera ? Musela som ju držať na rukách,stále len plakala,hučala Patrikovi do ucha,ten sa zas nevenoval tomu čo mal...no hrôza! ešte že mm prišiel skôr z práce domov a odbremenil ma od nej,ale nie na dlho,lebo furt revala za mnou. Musím pozrieť do pusinky,či sa neukázala náhodou ďalšia potvorka biela 🙂
Tak už sa nechválim od dnešného dňa 😀

@lucim krásne papučky šikovná si a nielen ty. A ak ti Matulko zaspí,nečakáááááj a ľahaj aj ty 😀 som tiež tak pri Patrikovi čakala,až sa zobudí a koľko krát som ho aj sama budila,aby sa nestalo,že zaľahnem a on sa zobudí ,ale potom zase nemohol zaspať.A musím ho pochváliť na YT ,je šikovný tvoj synátor,teda váš 😵

@lucia32 ja som po paneláku vypla aj televízor a išla spať.Ešte že som to tak urobila,lebo aj tak som ráno nemohla oči rozlepiť. Po paneláku som si to prela na modré z neba a dali mi reklamu ,tak som išla spať,ani knihu som nečítala.

@ninka ahoj,čo noha ?

brusinka.pusinka
14. okt 2010

😉 krásný den sluníčka děkujeme za pochvali a kuki na nás máme fota v albičku 😀
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/brusinka-pus...

a máš výtvor ale kytičková šálka 😀

nemethevu
14. okt 2010

caute!krasnucky den vam prajem 🙂

brusinka.pusinka
14. okt 2010

😉

ani3012
14. okt 2010

@brusinka.pusinka na a vtip super,fakt realita,už som ho niekde čítala ale stále aktuálny,za každej vlády 😀

@puckalucka ahoooj ! no čo sa týka druhorodených,tak už si strááášne pozadu,lebo tu už majú dve(ak sa mýlim ma opravte) novorodené uzlíky pri sebe. 😵 😵 😵 a so spaním sme na tom dobre,len dteraz dva dni je to horšie,lebo idú zúbky-aspoň myslím 😅
A tiež ma tu malá "otravuje",tak dlho nebudem 😉

@zmurkaz očkovanie 😝 nech dopadne dobre 🙂

@monr že by si začala od učenia pre najmenších ? ja som mm kúpila detskú knižku o varení ,lebo aj kniha pre mužov bola pre neho mooooc zložitá 😀

@laurajana ako sa dnes máte ? Lauruška je lepšie na tom ? Jani,kedy vám začali tie afty a teplotky ?

nemethevu
14. okt 2010

@ani3012 jaj, to tak sa tesim🙂))), ze ste si nasli.aj nam idu zubky...tyzden pokoj, potom zase nove, a nespime cez noc, iba s nurofenom. ale nechcem zase z toho jej vela napchavat. nemate dobre rady, co zabere?

ivet78
14. okt 2010

ahojte kočeny. dobré ránko...
No večer nebolo kedy urobik kuky kuk, tak až teraz..
Vela ste toho popísali tak najprv prečítam a potom budempísať..

lucia32
14. okt 2010

Ránko....
@lucim...krásne papučky, hod link podla čoho si ich hačky 😉
@ani....ja som hački Bianke bekovku, tak som chcela čosi, bo v robote na to serkám...pátrala som Nataly po bundách ale už máme a až 2 😀 , tiež som kúpila takú, čo má extra dlhé rukávy 😝

@brusinka.pusinka idem kuk 🙂

ani3012
14. okt 2010

@nemethevu no neviem,ja zatiaľ nič nedávam,ešte sa to dá zvládnuť,ale dnes v noci dám brufén.
Baby tu používajú aj rôzne géle,tak sa ich spýtaj.Ja mám tiež doma,ale nejako moc jej to nechcem dávať


@brusinka.pusinka pekná je Simonka,originálna 😵

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@ani3012
@nemethevu děkujeme jojo je to piškot malí jen vypadá velká 😀 😀 😀

nemethevu
14. okt 2010

@brusinka.pusinka krasne su tvoje deti🙂)))

ani3012
14. okt 2010

a tie čo ešte nevedia,tak môžeme k fotkám dávať: To sa mi páči / líbi 😵

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@ani3012 jj můžeme konečně bo někdy nenapadá komentář a foto se mi líbí 😀

ani3012
14. okt 2010

@brusinka.pusinka tak mňa napadá pri tvoje malej väčšinou : krásna,moja zlatá, šikovná a tiež by som tam mohla dať že závidíme(v dobrom 😉 ) 😀

ivet78
14. okt 2010

@brusinka.pusinka krásne oblečko, zima už u vás môže prísť... krásna kočanda je tá tvoja dievka
@traktor to neva že Maťko je taký nepriebojný, ono to má aj veľ výhod...a nebudú na neho ukazovať že je ako ten chlapček z čakárne...aj moje baby sú také, ako tvoj Maťko, a nevadí...

nemethevu
14. okt 2010

@ani3012 my bez nurofenu by absolutne nespali. nevydrzi.inac sme pod lekarskym dozorom🙂 stale, lebo kocikujeme spolu s jednou lekarkou kamoskou.ona my poradila homeopaticky liek, ale nieviem si zohnat, a ani meno nevedela, lebo citala tu niekde, na tejto stranke. pouzivame rozne gely, ale to je dobre iba na pol hodinu. So starsou som take problemy tiez nemala.ona vedela spat aj s gélmi.

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@ani3012 aj já bo Evička je moja krásnááá 😀
@ivet78 děkujeme a jo klidně jen teplé rukavice a oteplovaky k bundě dokoupíme 😀 😀

ivet78
14. okt 2010

@brusinka.pusinka slamka -brčko- to je paráda, toto som musela tiež naučiť Peťulu, lebo fľaša a poháiky sú u nás obrovský problém, my to vieme od 1 roka 🙂 🙂 🙂 🙂 , tak sa teším s vami

laurajana
14. okt 2010

@ani3012 ahoj zlatíčka...no lepšie síce kašleme a soplíme stále, ale to bude aj liekmi, ktoré nám uvoľňujú hlieny hlavne v noci je to o kašli a napínaní, keď ležkáme...inak sa to v celku dá...afty a herpesy od vysokých teplôt, povedala by som, že zahnisal nám najskôr jazyk a to dr. posúdil ako angínu (bez zobratia steru nos a hrdlo) a dal nám ANT Penbene, ktoré sa pri aftách, ktoré nám na druhý deň vznikli nesmú brať, tie nám to tak zhoršili - ja som aj volala pohotovosť, či môžeme dané lieky, keď máme tak zliatu pusu a vonku herpesy...dr. že áno a potom že sa to neodporúča...tak ja fakt neviem, ale neprajem to nikomu, prečo? Niečo sa ti u malej nezdá? Snáď nie...

lucia32
14. okt 2010

@brusinka.pusinka no šikulka...krásny šál 🙂 Simča je malý šibal 😀

lucim
14. okt 2010

zlatinecka ahojteeeeee ... zase len nakuk, @ani3012 jeeeej, tak pekne pises zase vsetkym ... aj ja si snad na to najdem cas 😉
zatial dik, ze sa vam papuckjy pacia lu - link ti najdem .... dnes mam draheho doma, tak idem dokoncit to zehlenie .- vcera mi maly asistent moc nedovolil, este stale zubkujeme - ani citam ze aj vy .....
a vela zdravicka vsetkym ....
@brusinka.pusinka kraaasne ti ten sal vysiel, pekna supravka 🙂
idem pridem ..................

lucia32
14. okt 2010

@nemethevu ahoj...väčšinou na zúbky homeopatikum chammomila vulgaris 😉

ani3012
14. okt 2010

@ivet78 ono to celkom nieje dobré.My sme mali oslavu a môj synovec sa s niečim hral.prišiel mm synovec a zobral mu tú vec z ruky.On vôbec nezaplakal,zobral si druhú hračku,tú mu zase zobrala Evička a zase sa zobral pre ďalšiu..... Vôbec nebol taký,že nie nedám alebo čo.....A to je starší od mojej malej o 1,5 roka a od mm synovca pol roka.
Ono je nalepšia zlatá stredná cesta,ale ako sa k nej dopracovať 😅

nemethevu
14. okt 2010

@lucia32 dakujem, kupime to a vyskusame, vy ste uz mali?

laurajana
14. okt 2010

@ani3012 a ešte ani keby som mala povedať z čoho a prečo to vzniklo...mala dávnejšie naliate ďasienka opuchnuté na rast stoličiek hore - prvé podotýkam a hneď prvý deň v nemocnici nám jeden vytŕčal, takže to pripisujem rastu prvých stoličiek...aspoň to je môj názor a aj čo som čítala príspevky na afty tu na MK tak mamičky to presne tak popisovali prvá stolička - tvorba áft a herpesov, preto si myslím, že mastička kamistad senzitiv je na mieste používať aspoň pri raste stoličiek, pokiaľ to maminky neuznávajú - potierať ďasienka pri raste zúbkov...naša malá si už od prvého zúbku zúbky umýva veľmi rada - ja jej ich umyjem poriadne a ona si ich potom škrabká kefkou-pastu dávame elmex...takže sme nabehli na režim aj s kamistadom - pretieram tym aj podnebie a jazyk, aby som zabránila opätovnému stavu áft...a naj nám pomohli čučoriedky fakt

lucia32
14. okt 2010

@ani3012 naša si vie veci brať späť, hlavne ked jej Edy ukradne 😀 to sa naťahujú ako mačatá 😀 , teda ako dieťa a šťeňa 😀 A ked sa jej nedarí mu to vytrhnúť, bo ten sa zakusne ako kliešť, tak príde žalovať 😀

ivet78
14. okt 2010

@ani3012 ked budeš vedieť ako sa k tej strednej ceste dopracovať.... daj určite aj u nás využijeme, lebo moje deti su presne také isté - dám všetko aj ked im deostane 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@lucia32 děkujeme
@lucim no podařil se jěště chci rukavičky a nebo mám jedny bíle jen dozdobím 😉
@laurajana posílame plno sil a nemoci odháníme , je to bezmoc když dítě stůně. držte se 😉
@ivet78 my pijeme doma z hrníčku a ven z nekapajícího a chtěli jsme brčko abycho menuseli mít už flašu jen na mléko 😀 a jste šikulové
@nemethevu jak píše Lucia to holky hodně používají i u nís a nebo jěště gel Kamistad 😉 my nic bo nemáme nijaké příznaky takže z vlastní zkušenosti neporadím, my dávali jen synovy zmraženou mrkev na žužlání přes den 😉

lucia32
14. okt 2010

@nemethevu nemali, bo nikde nemali, ale jeden čas som intenzívne zháňala 😝
Naše zubky sa nejak ukludnili...my máme zas iný problém 😝 , vyrážtičky okolo pusy...ani Bioderma nezaberá 😅 , vraj je dobrý imazol...no ideme na očkovanie, tak nám snad mudra niečo dobré dá...lebo sa jej to vôbec nezlepšuje...a tým, že furt dudá cumeľ a velmi sa sliní, bradka furt mokrá a vyrážky si tam pekne rašia 😠

ani3012
14. okt 2010

@laurajana nie Evička je v poriadku ale v poslednom čase je toľko tých aft,že som premýšľala,či to nemôže spôsobovať aj samotný ten gél na znecitlivenie: veď automaticky sa mení aj pH v dutine ústnej...to len ma tak napadlo,nič som nečítala.
Synovcovi teraz pomháha aloe vera,aspoň tak sestra vravela,ale neviem...pri ňom môžeš rátať čas čo sa týka aft keď ich nemá a nie keď ich má...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre