Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

nemethevu
14. okt 2010

@lucia32 za chvilu idem s kamoskou von na prechadzku, spytam sa jej, ci ma nejaku dobru radu pre teba. potom napisem, co radila.

lucia32
14. okt 2010

@laurajana bobátko Lauruška...ako jej umývaš zúbky...moja si velmi nechce dať, ešte spodné, ale vrchné s revom 😝 tak si väčšinou len šprtá zubnými kefkami...svojimi i mojimi v puse 😅 tiež používame Elmex

nemethevu
14. okt 2010

@brusinka.pusinka dobra rada ta mrkva 🙂 to som este nepocula.ale vyskusame, neviem co na to ona🙂)
teraz uz musime, moja mi sedi v naruci, pocuvame hudbu, ale uz je nekludna, tak caute

ivet78
14. okt 2010

@brusinka.pusinka no to je dobre že pijete aj vonku... lebo my máme doma, bud sa nakojíme alebo dam cez slamku, ale to len troška obyč.mlieka, čaj vôbec nechce a ked sme vonku, tak bud ked bolo teplo sme dodali tekutiny kojením alebo sa ponáhlame domov, lebo pohárik sa von nedá zobrať 😀 😀 😀 😀 😀

ani3012
14. okt 2010

no idem aj ja po svojom,opúšťam vás,ale ukážem sa počas dňa ešte 😉
vraj ma byť dnes zase krásne 😵

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@lucia32 mán kdysi také kolem pusky vyrážka dudel jsme odstranili v 10 měsících a pusinku mazali obyčejným bepantenem a dodali víc vytamínu B posílilo to o hodně imunitu byl to tento sirup a hodně nám pomohl
http://www.lekynainternetu.cz/p/pharmaton-kiddi...

ivet78
14. okt 2010

@lucia32 baby čítam , vy dávate aj pastu deťurencom na kefku? lebo ja len čistou kefkou umývam zábky a veru ked mám pravdu povedať, tak som zabudla od kedy som ostatným dievkam začala dávať pastu... kludne rady sem sa sem 😀 😀

ani3012
14. okt 2010

a som ešte chcela,že malá pije z fľaše ale vie krásne piť z pohára obyčajného,tak by nemal byť problém nejaký,len teraz jejt o ešte nechávam,možno po Vianociach sa spustíme aj do "odplienkovania" keď to zvláda malá Saška od Aďky ,tak aj my 🙂

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@ivet78 my máme doma toto dostali jsem 😉
http://www.malewo.cz/obchod/56-113a.htm

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@ani3012 zvládnete i my jsme doma bez pleny 😀

ani3012
14. okt 2010

@brusinka.pusinka to máme aj my,ale je to k ničomu,lebo Patrik jej zo slamky odhryzol 😠

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@ani3012 to je šibal malý velký krásný 😝 😀

ani3012
14. okt 2010

@brusinka.pusinka 😕 😠
😉 😵

to patrí k tej plene

ivet78
14. okt 2010

@brusinka.pusinka aj my máme taký, ale ho nechce použiť...no čo s nou 😝 😝

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@ivet78 no my pijeme celý den vypijeme tak 21/2 až3l děnně i s mlíčkem 😉 a kojo neodhadnu ale cucá z obou prs a to takových 15 minut intezivně 😀

lucia32
14. okt 2010

@brusinka.pusinka dik, popozerám v lekárni....ona je na dudel dosť naviazaná...snažím sa aspon cez deň, aby ho nemala...ale spinkanie bez neho nejde a ked ich zbadá, nepopustí aj revať bude dokial ho nedostane 😝 Ale ak jej ani imazol alebo niečo nezaberie...radikálne ho zruším cez deň, dostane len na zaspinkanie a postupne bude fúúúúj, Edy spapal 😀 😝 😀

lucia32
14. okt 2010

@brusinka.pusinka na taký mám kupon na zľavu do DM 🙂

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@lucia32 Hihihi Luci to bude chudák pesanek bude Fuj 😀 😀 😀 😀 nééé správně pomalu a hotovo však on ji pak chybět nebude 😉 No tak uplatníš 😀 kupón z Dm 😀

ivet78
14. okt 2010

@brusinka.pusinka výborne, Peťa vypije tak 2 deci mlieka z pohárika a kojenie stále, ale asi jej stačí lebo ciká veľmi veľa a ja som o pití hovorila aj doktorke a poslala nás na nefrologiu, skontrolovať ladviny či je všetko ok a všetko je v poriadku a dokonca aj doktor povedal, že nacikané má viac ako ostatné deti... tak spolieham na to že je všetko v poriadku, ale aj tak núkam pitie ale bez výsledku... a preto sa aj trocha bojím, že ked by som chcela skončiť s kojením, že čo potom ako bude piť...?

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@ivet78 však ji stačí to mlíčko kojo to je jako hlavní tekutina 😉 je to faj my přes den nekojíme tak pijeme 😀 A Peťka si pak zvykne bude ji chybět mlíčko a bude vyžadovat jiné pitíčko, neboj

ivet78
14. okt 2010

babule ja budem musieť isť, lebo malá si už doniesla topánočky že chce isť von, tak sa jej musím isť trocha venovať. Dnes je u nás krásne ale pofukuje dosť vietor a malá má od včera soplík , tak dnes budeme doma , trocha sa poliečime, dáme do nosa kvapky a budeme sa hrať...
Urobím kuk ked zaspí..zatial papa

lucia32
14. okt 2010

@ivet78 aj naša pije málo čajík či vodičky...mliečka da tak 150 ml až 200 a ciká dosť 🙂
Tak sa príjemne poprechádzajte...u nás bolo ráno - 2°C a cez deň sa ťahá až k 15 🙂

ani3012
14. okt 2010

tak som ešte tu ! evi desiatuje,som jej uhorku čerstvú nakrájala,tak je chvíľku kľud,ale je nepokojná aj dnes. 😒

ani3012
14. okt 2010

meniny
sk:Boris, Borislav, Kalist, Borislava, Kalista
cz: Radka, Radoslava

Kalendárium:
♦ Svetový týždeň dažďových pralesov (Rainforest Action Network)
TERMÍN nedeľa, 10. októbra 2010 • nedeľa, 17. októbra 2010
♦ Európsky týždeň proti bolesti (Európsky parlament, Medzinárodná asociácia pre štúdium bolesti – IASP, od 2001)
TERMÍN pondelok, 11. októbra 2010 • sobota, 16. októbra 2010
♦ Svetový deň normalizácie (Medzinárodná normalizačná organizácia – ISO, vyhlásený v 1970; v ten deň 1946 v Londýne založili ISO)

vtip:
Dnes ráno som bol v obchode. Bol som tam päť minút. Keď som vyšiel von, stála tam policajtka a práve vypisovala blokovú pokutu. Tak som k nej podišiel a vravím: "Ale no tak, zlatko, to takému fešákovi ako som ja, nemôžeš dopriať ani malú prestávku?" Ignorovala ma a tak som jej vynadal do jebnutých fízlov. Pozrela sa na mňa a začala vypisovať ďalšiu pokutu za ojazdené pneumatiky. Tak som ju nazval tupou štetkou. A ona začala vypisovať tretí blok. Tak to išlo ďalších dvadsať minút, nadával som jej do kuriev a tak.. Čím viac som jej nadával, tým viac pokút napísala... Mne to bolo ale jedno... Ja som bol peši.

laurajana
14. okt 2010

@ani3012 chudenko synovec...myslíš, že sa to môže zopakovať? No keby som tak vedela čo preto robiť aby nie...nám aloe moc nepomáhalo, to asi ako ktorému človeku - každý sme iný o tom to je 😒
@brusinka.pusinka presne ako píšeš, je to strašné, keď dieťa nie je akoby malo byť - stále zdravé 😉 ale to by som veľa chcela...ja len chcem aby to už konečne skončilo a mohli sme opustiť steny domu a ísť na slniečko...dnes pôjdeme aspoň trošku, keď sme bez teploty

laurajana
14. okt 2010

@lucia32 klasicky zubnou kefkou detskou...takou pre ňu - a taká je spokojná, spokojne si ich čistí bez plaču..by som povedala, že u nás je zubná kefka účinnejšia ako hryzátka na tie zúbky, vie, že ju to poškrabká a tak menej bolí, tak som rada - zároveň udržiava hygienu v puse lebo tých áft sa bojím ako čert kríža

lucia32
14. okt 2010

@ani3012 dobrýýýýýý 😀
@laurajana ma originál malinkú detskú, potom takú pre väčšie deti...to sme kúpili ked sme nemohli nájsť tú jej, potom moju extra jemnú ...aj ona si pekne sama umýva, ale odo mňa si vyčúchať nechce dať 😝

puckalucka
14. okt 2010

@ani3012 Ahoj, nezvládám sem chodit a tak mi vše uniká, díky za info 🙂 ...vážně tu už má někdo další miminko po tom červencovém???

brusinka.pusinka
14. okt 2010

@puckalucka jj má Kuchy má dva kluky o té vím v září porodila alr byli myslí 2 těhulky 😉

raona
14. okt 2010

AHojte babule.. aspon na skok vas pozdravim...
ako sa tu mavate, posledne nestiham nic, ako sa mm vratil z kupelov, dokoncujeme sietkovanie domu, takze furt majster, tak len varim varim alebo som s amlou a tak dokola...
Mame momentalne soplose, kym zacali, mala Sarinka afty, este nejaky ten fliacik tam je.. ale ako to zacalo bola katastrofa, nemohla ani cucat mlieko, bola mrzka, chytala si jazycek ze ju to boli.. .otras, potom sme dali fialovu vodicku a krasne to mizne, ale hlavne ze uz neboli a ze sa moze babulka poriadne napapat..
inak stale kojime, aj som skusala prestat, aj korenie som si davala na prsia, ale prd, nic nepomohlo, asi nam neni sudene este prestat kojit.. 😝 akoze cas oducania bol katastrofalny proces, trpela som ja a trpela aj mala, tak som sa zacala zmierovat s tym, ze musim vyckat, kym ma sama odmietne....

Dneska mame 4 vyrocie sobasa, tak snad sa nam podari,aspon na daku veceru ist 😉 😉 uvidime co mm vymysli..
Buduci tyzden ideme do poradne, na ockovanie.. tak som zvedava, kolko vazime ale ratam tak necelych 10kg..
Jaaj a mam novu susicku pradla, no super vec vam poviem..
tak to asi vsjo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre