Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zmurkaz
1. nov 2010

@battole ...ja by som to tak čierne nevidela 😉 - určite je to lepšie ako nič .... a ono ja viem, že aj mesiac trvá, kým sa dostaví výsledok.... 😅

zmurkaz
1. nov 2010

@battole ..no nám sa to teraz prvý krát od narodenia - asi ma v noci viac potiahla alebo zakusla alebo čo - viem proste že bola zle pricucnutá -- Teraz sa mi podarilo nakojiť tak, že som jej dala viac prska do pusy (lebo to mám na takom mieste, kde akurát zúbky siahajú - a nebolelo 😅 😵
..a ako často kojíš?

battole
1. nov 2010

@zmurkaz no ved je to lepsie,....ved najprv mi len dva tyzdne trvalo kym som zistila, ze co to vlastne je. Pochodila po lekaroch a tí si ma len odpinkovali od dverí k dveram a nic nezistili. Az laktacna poradkyna na to prisla a zacali sme liecit....

battole
1. nov 2010

@zmurkaz no kojim, ked ona chce. Ale cim dalej tym menej. Ved my sme s tym mali stale problem, lebo ona sa prisala maximalne na 5 minut a aj z tych piatich polovicu bola odomna otocena na druhu stranu. A dnes je to tak, ze v noci sa mi raz budi (po polnoci cca medzi 1.00 - 3.00) a potom rano kojime, ked sa budi o 6.00. Potom jej ponukam doobedu ale to je maximalne jeden hlt z jedneho a jeden z druheho prsnika a napapa sa mi po spani, ked sa zobudi pred obedom okolo 13.00. Tu si potiahne pekne...ale aj to je otazne, ako sa zobudi. Ked je uz velmi prebrata, tak taha velmi malo. Po obede zase ponukam, ale zase z toho uz nic a potom vecer pred spanim a tiez je to kedy ako....

battole
1. nov 2010

@battole a ty ako casto kojis?

zmurkaz
1. nov 2010

@battole - no tak to je jak naša s tým cuckaním ... 😕 akurát že naša by cucošila furt 😠 ...ale musím zas povedať, že je to oveľa lepšie ako keď bola malinká - teraz sa niekedy pekne napapá 😉
No my sme to "skresali" ráno keĎ sa zobudí cca 7:00 ...a doobeda ešte tak raz - dvakrát (podľa toho ako má aktivity a ako nie sme doma (sa mi podarilo jej vysvetliť, že vonku nie !) - potom keď zaspáva tak cca o 12:00 - 12:20 a keďže strašne zle spí tak som poruke a prsom ju prehováram aby spala aspoň 1,5 hodky ...a potom podľa toho aký má deň ešte tak 2 -3x (ale určite aspoň raz keď sa s malým učím ) ... a večer keď ide spať cca o 20:00 ... a v noci ani nerátam - to sa len prehodím (sú noci kedy dvakrát a sú aj také, kedy veeeeeľmi často) ... tak to je naše "skresanie" :(

battole
1. nov 2010

@zmurkaz dik za vypocutie....idem hajat, lebo dnes som bola prvykrat vonku po tyzdni, lebo aby toho nebolo malo, tak na mna este prisla choroba - presla ma celu od dutin, cez nos, oci, usi hrdlo a kasel - tak som dost unavena.
dufam ze sa rychle pozbieram bude to lepsie. Lebo mna vzdy najviac ubija, ked si neviem dat rady. Vtedy sa dokazem opustit.....
tak pekny vecer papa

zmurkaz
1. nov 2010

@battole ☹ - no ťa to dobre "skolilo! 😖 ...tak šup šup nech si rýchlučko zdravá 😉

battole
1. nov 2010

@zmurkaz fuha, tak to mate este vela kojenia. Ja som ju v sobotu poslala na cely den prec. Rano o osmej sla a vecer o piatej prisla a nukam jej prso a ona nic.....ta budem do nej tlacit?....tak ked sa budi v noci, tak aspon vtedy jej dam, lebo viem ze je v polospanku tak potiahne aj 10 minut. a ja som stastna na jednej strane a na druhej unavena, lebo vstavam, drzim na rukach, zaspavam pri nej. Nespi totiz s nami v posteli....nevie tak spat, takze ju stale beriem z postielky

battole
1. nov 2010

@zmurkaz tak dik a este raz dobru noc 😉

zmurkaz
1. nov 2010

@battole 😉

lucim
2. nov 2010

dobre rankooooooooooooooooooooooooo 🙂
vsetky a @zmurkaz skusila som vyrobit pozvanku http://www.facebook.com/event.php?eid=162588523... 😉 co vy na to?

zmurkaz
2. nov 2010

@lucim ..už som si všimla .... 😵 ..písala som - mne to 8.12 vyhovuje - a časovo aj skôr - kľudne od 8:15 😉

zmurkaz
2. nov 2010

No ale musím ísť of - muž je po nočnej a ja musím zabezpečiť kľud v dome 😅 😉 - takže cez obed sa prihlásim 🙂

kristina1984
2. nov 2010

Dobré ránko maminky

lucia32
2. nov 2010

Prajem tiež dobré ránko....
@kristina1984 ty si u nás nová? Ja som ťa ešte nestretla...tak vitajte s Matejom 🙂

monr
2. nov 2010

ahojte bambuľky

@ani3012 ani nehovor, s malou sa dá veľa porobiť, ale internetovať nenechá, stále si vyžaduje pozornosť, no veď na internet bude čas inokedy, no nie?

@morningdew , jeeej, sulky je tvoja švagriná? to máš potom super prístup k takýmto veciam. Noci ti viem poardiť akurát tak, že my sme mali bbh bambus a na to bbh vlniaky. ale malá schudla v nožičkách, tak sme ich posunui ďalej a v noci jednorazovka, cez deň látkovky. Iáč mám akurát v klingáčiku objednanú kuklu, tak čakám, okolo polky novembra by mala byť. A máš taký istý termín, aj moja sa narodila 14-teho 😀 😀 😀 😀

@kristina1984 vitaj u nás 😀

ad facebook, mne ten facebook tak blbne, že sa raz za deň pozriem, a tým to končí, vypadáva mi, nepíše, neprihlási, no škoda slov.
ad kuchynky a náradie, krásne ste ponachádzali
ad stretko, asi mi to zas nevyjde, fňuk. ☹

no a už zas utekám, mišina sa čertí, tak ju skúsim uspať a popoludní s oboma deťmi von trošku na nákupy

lucia32
2. nov 2010

krááásne...námet na darček pod stromček http://www.obchod-detem.cz/obchod/stolky-zidle-...

lucianna1312
2. nov 2010

Ahojte maminy,
vsetkych Vas zdravime, dlho predlho sme tu neboli, mala som dost napraskane dni a mala je stale zla, este stale jej idu zubky, velmi tazko sa jej predieraju, tak stale len place a krici...
Pozerala som dozadu, ze uz pokukujete po nejakych darcekoch, uz ani neviem, co jej mam kupit...Ma len nejake oblecenie a kupila som jej upratovaci servis v Carrefoure, inac tam je na to super cena, matam vozik, vysavac, metly, vedierko a este neviem co a to vsetko stalo tak ako len vysavac v Draciku, tak som sa tomu velmi tesila...
Videla som, ze davate aj stretko, tak napiste este raz, ze kde a kedy, uz by som Vas chcela konecne spoznat aj osobne...Doma je to furt o tom istom - pratanie, varenie a znova to iste - tak chceme trosku vypadnut...

lucianna1312
2. nov 2010

@lucia32 Inac toto som uz tiez pozerala...je to super, velmi sa mi to paci...my mame stol a stolicky z Ikei

lucia32
2. nov 2010

@lucianna1312 jj, je to pekné...možno nahovorím brášku, aby kúpil 😀 ...uvidím, ja mám v očku kuchynku...
problémy so zúbkami poznáme, nám cez víkend vyrašil pravý dolný očák-trojka 😝 , už 3 dni sa budí v noci okolo 3, hodí revy...kašle, odsávame sople, tejto noci sme nič neodsali, tak dúfam, že sme sa ho zbavili 😝

lucianna1312
2. nov 2010

@lucia32 No tak na ocaky sa velmi tesim, ked to preziva uz teraz takto a pocula som, ze ocaky su najhorsie, tak neviem, co budem robit potom 🙂
Mala dostala kuchynku na rok od brata, on je tiez taky, ze len furt jej nieco kupuje, oni tiez maju o 3 mesiace starsiu dceru od mojej a to, co kupujeme svojim, tak to kupujme dvakrat, ale uz sme si povedali, ze stacilo, lebo potom mame problem, co kupit na sviatky...

lucia32
2. nov 2010

Som práve prezerela slovak stránky a tu za takéto kúsky chcú pomaly 100€ 😝

lucianna1312
2. nov 2010

@lucianna1312 to myslis tie stolicky so stolom? ze su nad 100e?

lucianna1312
2. nov 2010

@lucia32 to malo byt pre teba, len som to poslala sebe 😀

kristina1984
2. nov 2010

@lucia32 Som tu tak staro nová.Ďakujem za privítanie 🙂

lucia32
2. nov 2010

@lucianna1312 bráško je v čechách, tak by to mal poruke, ale zas neviem, či by kvôli tomu cestoval na sk autom 😅 , a zas ho nútiť, aby sa s tým trepkal autobusom 😕 nebude niečo detské aj v KIKE ??? Ikeu máme totižto daleko? 😝
A zrejme posielajú aj na SK, len kuknúť to poštovné 🙂

lucianna1312
2. nov 2010

Inac mame doma aj tuto korytnacku, tak toto sa tiez paci a nielen malej http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7828551&tab=1

lucianna1312
2. nov 2010

@lucia32 pockaj idem na to pozriet este raz

kristina1984
2. nov 2010

A pre chlapcom ake napady máte pod stromček?

lucia32
2. nov 2010

@lucianna1312 no akože detské stoličky s detskými motívmi na mimibazare pomaly 100€ 😝
@kristina1984 no ja len súdim podla 7 príspevkov 😉 Tak ešte raz vitajte...ja som na nete denne, takže @ a môžme kecať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre