Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
3. dec 2010

hore brehom dolu brehom,
zapadla mi chajda snehom,
ludia bozi raaaaata,
neviem kde mam vraaaaata .... 😀 😀 😀

aj tu snezi, caute pusky 🙂

majkas
3. dec 2010

ahojte,

to sa rychlo docitavalo tych par dni aj ked si uz nic nepamatam len ze skoro vsade snezi len u traky prsiii 😀

u nas tiez snezi, teda snezilo rano, teraz uz to ustalo ale snehu je dost.

vcera sme gazdovali s Tami cely den sami lebo ocko isiel na firemny cunder a vrati sa az dnes okolo 5, ale nie to som chcela ale ze ked vcera volal a mala som telefon na hlasno a hovorím tamarke nech posle pusinku ockovi, a ona prisla a vypusinkovala telefooon 😀 no taka bola krasna, na vycmukanie vtedy 🙂

a piekla som prvykrat vcera bezlepkove lokse a vyzrea ze sa podarili, teda vcera boli pri ochutnavani mnamkove ale este mse ich nejedli lebo to je prekvapko pre ocka ked uz sme neboli na husacine kvoli mne...

a inac sa mame fajn, tami uz veselo hovori mama, tata, baba a aj ked mi nieco patri tak mi ukazuje ze je to moje alebo ockove a pritom hovori mama alebo tata 🙂

kristina1984
3. dec 2010

U nás boly ze take vianocne trhy s programom a prišiel aj Mikulás no malemu nebol moc sympaticky a ani cert a ani andel.Cely den snezi a este furt kyda............

kristina1984
3. dec 2010

U nás boly ze take vianocne trhy s programom a prišiel aj Mikulás no malemu nebol moc sympaticky a ani cert a ani andel.Cely den snezi a este furt kyda............

ani3012
3. dec 2010

@kristina1984 u nás práve prestalo...aspoň sa mi tak zdalo.
Takže Mikuláš nebodoval ?

ani3012
3. dec 2010

@lucim ahooooj ! Žijete ? Ja sem tam nakukujem,ale Evička,ako ma vidí pri pc,hneď na kolená a koniec

traktor
3. dec 2010

@lucim super rýmovačka 😉 ..ako sa mate?
@kristina1984 u nas vianocne trhy zacinaju v nedelu..teda ak dobre viem 😅 ..tak snad sa pocasie ukludni..lebo prsi v jednom kuse.. 😠 ..a ja mam taku predstavu, ze...prijemne pocasie, prechadzka pomedzi stanky,po meste, langosik, ...a tak aaach.. 😀 😉

lucim
3. dec 2010

@ani3012 u nas veeeeelmi podobne ... som vymyslela - ze kupime do obyvky pisaci stol, nan pojde pc a bude klud ... a ako to dopadlo? stol odvcera mame a matko mi chce sediet na kolenach a okrem pocitaca sa chce aj tocit na stolicke 😖 😝 😀 😠
vytahujem foto z mobilu, tak par supnem, jo?
ale dam aj na fb, nech su aj okomentovane ... ci aj sem do albumu po sto rokoch nieco pridam?

lucim
3. dec 2010

@traktor tebe som tusim dlzna odpoved, ze ako bolo na trhoch - bolo faaaaaajn 🙂 🙂 🙂 matko sa nahanal pomedzi deti okolo rolandovej fontany, je tam okolo take podium, nevedeli sme ho zastavit ani dat dolu, dali sme si cigansku, lokse aj cervene varene vinko, matkovi sme tam kupili taku blikaciu blbost. a potom sme sa prijemne vykecavali u kamosov do polnoci. na dalsi den nakupy a domkov.
tento tyzden smemali byt na neurologii , ale mna az jeden pan pred dvermi doktorky upozornil, ze 29.teho bolo vcera, takze sa musime preobjednat. ale dnes sme boli po roku na kontrole na kardio a sme v poriadku, vidime sa zase o rok.

inak, kraaasne fotecky v snehu, matkovia, aj karamelka, mali zimni skriatkovia, kraaasni. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucim
3. dec 2010

@brusinka.pusinka ti sane su bombasticke 🙂 🙂 🙂

ja rozmyslam,ako sa budeme sankovat, ked mame take male sanky ze len pre matka- to ho mam surovo sameho pustit dolu kopcom????
maminky, poradte.
@hathor1231 vy musite byt v tych zubkoch proste naj 😀 21mliecnych zubov s 20tich, to je uz nieco, gratulujem. 😀
my sme zatial v polovici,.
@inneska - ako sa citis? uz lepsie? tehulinka nasa, len odpocivaj, v kazdej chvilke, ked sa da. ericka cmukame. 😵

adka12
autor
3. dec 2010

baby, čo sa stane, ak dám malej nutrilon č.4, ktorý je určený od ukončeného 24 mesiaca? ďakujem

lucim
3. dec 2010

@majkas bezlepkove mnamky chvalim, a sikovnu tami tiez 🙂 zlatko. 🙂

u nas sa nadcha lepsi, len sme kvoli nej nesli na ockovanie, ale po bojoch s odsavackou dnesobrovsky uspech -mm vycvicil matula, ze odsavacka je priatel a dnes vecer si matko sam sadol k vysavacu, ukazal mi na ten odsavackovy nadstavec taksom to zapla a sam si odsaval sopliky. 🙂 😅 😵

raona
3. dec 2010

ahojte babule,, pocujte potrebujem poradit, neviete o nejakom dobrom ubytku pre rodiny s detmi na Donovaloch? a jasneee za rozumnu cenu......... hmm???

lucim
3. dec 2010

@adka12 v podstate nic. je v tom uz len maly rozdiel a je to skor o marketingu - zdoraznit maminkam potrebu UM aj po roku, aj po dvoch. co ste ho dostali darom, ci 3ku nemali? 😉

raona
3. dec 2010

@lucim sadaj na sanky aj s Matkom :o) nas dneska tata povozil pred domom 😉

lucim
3. dec 2010

@raona neviem

lucim
3. dec 2010

@raona nezmestim sa 😢 to su take malinke sanocky aj s operadlom 😒 pockaj, mozno najdem vlanajsiu fotku.

lucim
3. dec 2010

taketo

raona
3. dec 2010

@lucim my sme dneska dostali sanky, kuk foto na fb... tak sa vytesujeme to pre Sarinku prisiel predcasny jezisko... 😀 😀 😀 😀 ju mali na com sankovat, ked je uz sneh... 😉 😉

aaa kukam inn je tehulka ??? gratulko.. kolko je vas tehuliek ?? novotehuliek??

raona
3. dec 2010

@lucim no my mame o trochen vacsie.... tak sa zmestime obe ... ale tiez musim prdelku vtesnat do priestoru kde je ta opierka, ked chcem aby mala sedela vpredu 😉 😉 😉

adka12
autor
3. dec 2010

@lucim majú teraz také dvojbalenie aj s Avent hrnčekom v DM-ke a mám tam kupon na 25% zľavu, tak som ho chcela využiť a majú len 4-ku Nutrilon, tak neviem, či môžem kúpiť alebo nie...

adka12
autor
3. dec 2010

@lucim vy teda máte snehúúúúúúú, pri nás tiež stále padá, ale až toľko ho nie je zatiaľ. Ja len dúfam, že Vianoce budú bieleeee, lebo potom sa mi to nejak neráta 😠

lucim
3. dec 2010

@adka12 ta velmi snehova fotka v sankach je odvlani - terajsie sneh su fotky o kusocek vyssie. ale dopadalo dost. 🙂 a kludne to kup.

adka12
autor
3. dec 2010

@lucim jáááááj, tak nič 😀 😀 😀 😀 😀
ale ak bude takto sypať, tak za chvíľu ho bude aj viac 😅

hathor1231
3. dec 2010

@lucim opovazte sa nas niekto dobehnut!!! 😀 uvidim co nam povie zubar, tu sa mimcam trha pod celkovou anestezou... uvidime,ved su to mliecne tak vypadnu tak ci tak len aby sa jej to tam nevytlacalo a nevadilo jej to tam... no nic,ved uvidime 😉

adka12
autor
3. dec 2010

@raona ahoj, tak ja som z BB, ale Donovaly sú dosť drahé, aj ubytko aj reštiky, takže asi neporadím...

majkas
3. dec 2010

no nehodili by ste si to? peciem lokse jak najata a mm mal dneska este firmeny obed. Hadajte co! husacinu s loksami..... zo slusnosti zjedol aj na veceru ale asi ozaj len zo slusnosti 😀 😀 😀 ale boli dobre, ja som si pochutila 🙂

@lucim dik

a sanky? my sme kupili, teda zatial len objednali tieto http://www.svetvpohybe.sk/index.php/e-shop?page... prave kvoli tomu ze sa da opierka namontovat aj dopredu aj dozadu a ma rovno aj pas na priputanie. mali by dorazit v pondelok, dufam ze este nejaky sneh bude 🙂

dobru noc maminky 😵

inneska
4. dec 2010

ahojte...ja som posledné dni bola ako zdochlinka 🙄 vo štvrtok mal erik kontrolu, som myslela, že kočík nedotlačím tam..tak som volala aj mamine, nech ide so mnou, aby dala tam pozor na erika, ja som bola rada že sedím..nemala by som sily tam za nim behať..a konečne tam erik neplakal, len pomrnkával, krivil ústočka, ale neplakal..tak erik už lepšie, dýchanie čisté..
aj u mňa lepšie, len ešte trochu sople...ale...včera skončili na pohotovosti...erik sa zobudil s velkým plačom, že ho bolí bruško...potom mi docvaklo, že od utorka nekakal..nedal sa utíšiť, masírovať bruško sa nedalo, lebo nebolo možné ho udržať v ležatej polohe..piť nechcel, čípky som nemala doma..tak podho..a šli sme rovno do tn, chlap il nemôže ani cítiť..v aute nám zaspal, tam potom poplakal, ale vraj je to len zapcha, tak nám dali aspoň 2 čípky a šli sme domov..prišli sme o 1..a malý spať ani za svet, tak sme do 4 počúvali hudbu a pozerali telku..a aj sa konečne trochu vykakal po tom čípku, ešte v noci..tak sme spali do 11...potom som mu dala druhý čípok a po ňom mal len takú oprdenú plienku..teraz znova spinká, čípky a slivkovú šťavu už mám kúpenú, tak snád mu to zaberie a rozkaká sa..ak nie, tak mám ísť tu k dr...

@lucim otázočka na teba, nemohol to mať zo spiropentu?? lebo rozmýšlam, že nič také nepapal, čo by ho mohlo zapiecť(papal jabčka, jogurty, polievky..inak ničomu moc nedal, ale toto papal najviac)lebo fakt neviem...

inneska
4. dec 2010

a dnes sme vytiahli sánky...sánky máme také väčšie čo by nevadilo, ale nepasuje na ne operadlo, je širšie ako sane ☹ vraj to dedo skúsi spraviť(dáko ho stiahnuť)tak uvidím, ak nie, tak asi budem musieť iné kúpiť, lebo bez neho je to o ničom...

lucim
4. dec 2010

@inneska nemal by to mat z toho , na traviacu sustavu by to mozo posobit len ako nevolnost. moze z neho byt ale viac nekludny.
my mame dnes nahovby den, drahy sa citi na chorobu, matko sa v hlbokom prasnom uzasnom snehu nazlostil, ze sa v nom nevie pohybovat, snehuliak sa z toho nedal robit, na sankach krpec nechcel sediet .... a aby nebolo malo - tak cez den nespal, nechcel, ale je uknucany. jajajajaaaaaj.

kristina1984
4. dec 2010

@majkas super sanky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre