Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
15. dec 2010

@ani3012 nepovedala co to, som sa nepytala 😅 ..matko bol vcera ok...v noci mal teplotu, rano uz soplik..len sa mi nezdalo, bo ako on fakt vela spi...ale toto je ine...on spi este aj posediacky..sa oprie a spi...nic nechce jest, len sa napije a spi a teplota do 39...dala nam ATB a ked sa do piatku aspon trosku nezlepsi, mam prist nazad...a dokiyna sa pise takto 😀 😎

ani3012
15. dec 2010

@traktor dokiyna 😀 😀 😀 OK ! Beriem na vedomie 😀

hathor1231
15. dec 2010

@ani3012 no ja som musela sama upozornit a vyziadat si testy 🙄 v anglii sa spoliehat na tych chujom neda...
ideme sa okupat a haji konecne! dneska hajala len 2h a uz nevie co od radosti ked je tak dlho hore 😅

hathor1231
15. dec 2010

@traktor skore uzdravenie prajem!

laurajana
15. dec 2010

@lucia32 Lucka...vieš, najskôr sme zaplatili v lekárni 40 eur, potom pokuta za nesprávne parkovanie 50 eur (podotýkam všetko je asi prvý krát raz ☹ ) a potom tá havárka, tak fakt to bol asi taký deň...malej dala dr. sirup isoprinosin (proste na posilnenie imunity a aby sa jej znova neopakovali tie afty v puse - až tam sme došli na to, že malá mala vlastne v puse črevný bacil, ktorý sa nedá lapnúť len tak sama dr. bola z toho hotová a tie horšie streptokoky), takže z toho nám tak teplotovala vysoko...a náš dr. že všetko v norme, no nezabi ho 🙄 🙄 🙄 a Mattiasko tiež dostal nový liek, aby v zime bol na tom lepšie, aby ho nejak správne nastavila...takže ten berie Xyzal a plus luivac tabletky každé ráno...uvidíme ako na tom budú, teraz doliečujeme prechladnutie - zajtra ideme k očnej do ZV tak držte palce, nech šťastlivo obídeme 😒

traktor
16. dec 2010

dobre ranko 🙂
@hathor1231 dakujem 😉 ..od pol noci uz je bez teploty....tak snad to bude dobre a uz konecne bude aj hore trosku zivsi... 😉 ..a aj u vas nech je to uz ok
@laurajana no na vas sa to nabaluje 😖 ..tak nech ste si uz vsetko vycerpali na roky dopredu...

ani3012
16. dec 2010

@traktor dobre ránko a všecííííčko najlepšie nášmu 1,5 ročnému kolegovi 😵 😵 😵 😵 😵

ani3012
16. dec 2010

Evulka bola hore dnes od pol druhej až do štvrtej 😝 tak som grogy...a práve ju počujem,už sa zobudila ,tak idem na ňu 🙂

brusinka.pusinka
16. dec 2010

hezký den přeji zlatínka a kšááá nemoci to je děs co se děje kolem 😖 dětičky by neměly bít vůbec nemocné tak to měla zařídit příroda 😉
@traktor vše nejlepšejší k 1 a 1/2 ročku a velkou uzdravovací pusinu posíláme 😉
@ani3012 to je teda malá potvůrka tak brzko stávat i ji cmukanec 😉

traktor
16. dec 2010

M A T K O 😵 😵 😵 Ako ten čas rýchlo letí, rok aj pol nam uz svieti. Prajeme Ti v tento deň, nech máš život ako sen. Nech Ti na tvári žiari úsmev maličký, nech Ti očká svietia ako hviezdičky.♥♥ ♥♥ ♥♥

traktor
16. dec 2010

@brusinka.pusinka
@ani3012 DAKUJEME 😵 😵 😵

traktor
16. dec 2010

..je to normalne, ze matko sa rano zobudil, vypil mliecko, prebalila som a zaspal, zobudil sa , zjedol vyzivu a hned lahol a zas spi...je to tak od vcera..vecne len spi...

lucia32
16. dec 2010

@traktor Maťkovi nášmu júlovemu žriäbatku prajeme všecičko NAJ k 1,5 ročku...gratulujeme 😉
A hned sa idem aj sťažovať 😝

kristina1984
16. dec 2010

@traktor Všetko najlepšie k Matkovi 🙂

kristina1984
16. dec 2010

Už sme kúpili kočík pre drobca...baby design mini

lucia32
16. dec 2010

Tak si predstavte...dnes sme boli u alergologa, kedže som tam Natálku votrela, dostala som kus hubovej polievky, že mu narúšam harmonogram......tak som ho poprosila, či by sa nam nepozrel na tie výsledky, že kvôli mliečku...ale kedže to všetko bolo take hopi-hopi len kvôli predpisu, objednal nas na marca a povedal, že napíše pediatričke doporučenie, aby nam tu stravu ( mlieko ) mohla napisať...ani sme sa poriadne neporozprávali a ja som myslela, že on vie akože vo co go...ale prd! Objednal nás na 1. vyšetrenie na marca....
tak ja v blaženom dojme som odišla z ambulancie( asi po hodine, robili nam kontroly a testy ) došla som k detskej a tam BUM!!! že nam napisal...doporučujem hypoalergennu stravu...bla bla bla, že môže pediatrička písať...a moja pediatrička, že nič nenapíše, lebo hypoalergenna je vlastne HA a to sa môže len do 10. mesiaca a na základe toho mi ona nič ine predpisať nemôže ...tak vo mne vzkypela krv....po x ty raz som si pomyslela, ako je možné že zas sa niečo inak spravilo, ako malo? teda aspoň podla mojich úvah 😠
Tak naspäť na alergo, tam medzitým milion ludí, tak som sa votrela naspäť dnu ku sestričke a vysvetlila jej, že čo vlastne chcem (nutrilon alergy care)...a že doky to vždy tak píše, a že už obvodak podla predpisov to upraví 😝 tak som jej povedala, čo mne pediatrička povedala a tak si to zapísala a že či vydržíme do pondelka, že majú veľa ludí.. že doky sa na to medzitým pozrie,tak čo už? 😠 že???? 😝 😀
No je toto normálne? Niekedy mám pocit, že ked im to nepovieš polopatisticky, že čo vlastne chceš tak ...no škoda slov...prečo to nefunguje tak, ako si to ja normálny človek predstavujem?
Kedže máme potvrdenú alergiu na papieri a sme , myslím " akútny prípad, doky ma vziať telefon, alebo aspon papier a napísať urgentne vyšetrenie 😝 Ale kdeže? Objednajte sa 😲 A kedže objednávky trvajú až 3 mesiace , tak som to riešila pri našej kontrole, no možno som mohla dopredu sestričke zavolať, viem, ale čo by sa zmenilo? ked objednávky boli urobené? Tak sa zto chvatom síce poriešilo, za čo som lekárovi vďačná, iný charakter by nás možno ignoroval 😝 ale myslela som si, že alergolog bude v obraze v tejto diagnoze a napiše nám to, čo potrebujeme...ale kdeže? v našom zdravotníctve je všetko inak a to som zvedavá ako to celé dopadne....
Muž už bol nas...rdený a že či mi to stojí zato, že si ho kúpime sami...no pekne, pekne, tak ja budem platiť, každy mesiac € poisťovni a ked raz niečo potrebujem, tak si to ešte aj sama budem kupovať...tak načo mi poistenie? Keby náhodou? A ked náhodou, tak prd?

ani3012
16. dec 2010

@lucia32 zlatinko moje...teda ste si užili dnes...tiež sa divím,ako to je s týmto našim zdravotníctvom..čím dalej,tým horšie...ja strašne neznášam,ak som vo väčšom obraze ako ten,ktorý ma pomôcť...či to je v obchode,alebo u lekára 😝
A nerozumiem tomu,prečo taká dlhá čakacia doba ! Jasné že ste urgent!!! Som sa teraz nasr..la aj ja !
Presne tak,platíš poisťovní a keď niečo potrebuješ,tak houby z toho ! A to akože teraz čo? Vidia problém v jednom sprostom papieri 😝
To je strašnééé. 😠 😠 😠

musím ísť,prišiel Patrik zo školy,tak sa nachystať na zajtra...ak mi to Evička dovolí,tak sa vrátim 😉

lucia32
16. dec 2010

@ani3012 čistá byrokracia...ale ak budú problémy nenechám to len tak...máme na to mlieko nárok...dúfam, že sa to vybaví k mojej spokojnosti...inak to budem riešiť 😝 mám túto problematiku naštudovanú, síce len z netu, ale mám...ja viem, internet je niekedy horší ako triedny nepriateľ...ale....toto písala lekárka jednej mamičke....
Deťom do 3rokov odporúčame hydrolyzované mlieka, ktoré sú v SR ako špeciálne dietetiká predpisované deťom s dokázanou alergiou na bielkovinu kravského mlieka buď detským imunoalergológom alebo detským gastroenterológom. Mlieko sa volá Nutrilon Allergy care.
Takže ak budu robiť bububu, budem písať rovno na poisťovnu...ak sa bude vykrucať alergolog zmeníme ho 😝

jajona
16. dec 2010

Čauko,

dávno som sem nepísla... tak aspoň niečo.

A inak všetkým pozdravujeme.

@traktor Maťko všetko najlepšie k 1,5 rôčku. Prajeme veľa zdravíčka a nech vám stále robí radosť ako doteraz

My si pomaličky žijeme. Viac-menej všetko OK. Matúško zdravý, len asi má na niečo asi alergiu. Čo som spomínala cca 2 mesiacmi, že má také červené, tak sa mu to vrátilo. Neviem ale zistiť, že z čoho to má.
Matúško fičí na Shakire... taký je zlatý, keď začne tancovať 🙂 Snažíme sa každý deň von a chodíme si do telecvične každý týždeň zacvičiť. Tak ponaháňať, pošmýkať a tak...
Stále sa kojíme. Ako za "mlada".

Ja mám trošku problémy. Taký hnusný hemeroid sa mi urobil, že som dnes musela k lekárke. Dúfam, že sa to zlepší.

Tak zatiaľ toľko.

@laurajana prajem vám všetkým veľa zdravíčka, aby ste sa už tých chorôb konečne striasli

kristina1984
16. dec 2010

@puckalucka Gratulujeme k miminku a krasne tehulkovanie

traktor
17. dec 2010

dobre ranko 🙂 ...a mam konecne usmievave dieta...rano vstal usmiaty, a krasne sa hra...soplik uz nie je..este sem tam zakasle ale inak ok...a hlavne , ze uz nespi, a neslzia mu ocka... 🙂

laurajana
17. dec 2010

@jajona ďakujeme

inneska
17. dec 2010

ahojte..
včera erik vstal o pol 9 a zase bol do noci hore..asi o pol 12 sme zaspali..jaj, ale potom o 1 v noci ho chytil akýsi záchvat plaču, ale to ani na ruky nechcel, ani ležať, stále sa vzpieral, vôbec som nevedela čo s ním..tak som ho nechala tak, že nech robí čo chce, tak zliezol s postele a chúdatko nevedel ani na nohách stáť, stále padal, ako keby ich mal ochrnuté, proste nehybné..mňa premkol taký strach, že mi ostalo na vracanie a na odpadnutie...preblesklo mi hlavou snád všetko...aj to najhoršie...potom sa dajako upokojil , tak sme lahli a aj cici si zobral a tak zaspal..ja som od strachu ani zaspať nemohla, ale nakoniec som..ale svietili sme do rána..netuším čo to mohlo byť...a bála osm sa rána, či bude stáť na tie nohy, alebo nie..ale zobudil sa s úsmevom, a hned cupital, tak mi tak odlahlo..

@traktor dodatočne k pol rôčiku gratulkujeme a aj k tomu, že je maťkovi už lepšie 😵 😵 nech je skoro úúplne fit 😉

majkas
17. dec 2010

ahojte,

este zijeme ale pridavame sa do klubu chorych, tami aj ja ☹ zapal hrdla, usi, tami navyse kasel, sople, teploty .... zacaloto v pondelok v noci ked vyvracala asi tonu hlienov a pootm to uz islo dolu z kopca. 40tky teploty 3 dni, tu tretiu noc ani nurofen nezaberal tak sme si vyskusali aj co je to zabal. Ale tie zabaly jej urobili dobre lebo si v nich normlane zadriemkala od ulavy, az dnesna noc bola pokojnejsia aj to asi preto ze az vcera poobede sme dostali atb tak dufam ze uz zabrali a bude uz len lepsie.akurat papat jej velmi nechuti ako ju to hrdielko boli.
a ja mam atb od dnes lebo usi ma dost bolia tak som radsej isla k doki nech nemusim behat po pohotovostiach. ale aspon nemam teploty tak sa necitim az tak zle.
no som sa vyzalovala... 🙂

@traktor matkovi frajerovi nasmu vsetko najlepsie z celeho srdiecka, posielame vela pusiniek frajerkovskych a aj takych lieciacich, nech mu je uz len lepsie.

@lucia32 no na nervy u tych lekarov fakt, ja osm dneska calal hodinu a to bol predo mnou jeden pacien a asi jeden vo vnutri. potom sa vtierkla jedna magistra z lekarne znama, potom este na predpis lieky, ukoncenie PN a podobne tak o nervy to cakanie. a ked sa to este aj skonci tak ze vam daju blby papier tak uz fakt neviem kam spejeme....

ani nejdem docitavat spatne, lebo urcite zas len same choroby sa dozviem... a ked nie tak napiste co nove pozitivne

idem hladat ako uhackovat auticko na ciapocku pre synovca Damianka, v pondelok mal 2 rocky tak som mu robila seriu, ciapka, sal, rukavicky len to este treba dozdobit 🙂

papa zatial

monr
17. dec 2010

všetkým chorým skoré uzdravenie

majkas
17. dec 2010

@monr dik

nic som nenasla, teda az jedno auticko take akoze pouzitelne tak si idem nejake vymysliet a pustit sa do toho
papa

lucia32
17. dec 2010

@inneska fúúú nezávidim, ste si museli užiť 😝 chudačik Eričko, som rada, že rano bolo všetko v poriadku.....kšááá všetko zle preč od vás 😉
@majkas tak si to tiež užívate 😝 Nataly mala takú vysokú horučku len 1 deň a bolo to fakt zlé 😒 Rýchlo sa vyliečte, posielam pusinky na skoré uzdravenie....
Tak ja bežkam za svojou kvetinkou....pre dnes papááááá 😉

kristina1984
17. dec 2010

@inneska tak to teda važne vám nezavidim ja by som sa asi zblaznila...chudatko malunke a sme radi ze bolo a je vsetko ok

traktor
17. dec 2010

@inneska
@majkas dakujeme.. 🙂 a
@majkas skore uzdravenie 😵 ..teraz je to vsade....u nas dnes uz super..akoby ani nic nebolo...trvalo to len 2 dni..a viac neprosime...
@inneska to je ten nocny des...to deti zvyknu mavat...aj nas patko to mal..ine deti nie...tiez sa mu triasli nôzky a tak..ale to je len tym, ze je rozospaty a tak...nemusis sa toho bat..rano uz su deti ok a vôbec si nepamätaju, ze v noci nieco bolo... 😉

jajona
17. dec 2010

Ahojte,

@majkas skoré uzdravenie, nech ste už obe fit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre