Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ozi
5. sep 2009

lucim, díky, presne toto som chcela vedieť 😉

my sme za prvé 2 týždne pribrali 580, za druhé 600, za tretie 400 a teraz za posledné 2 týždne len 250, dokina povedala, že to je ok, ale chcela som vedieť, koľko sa má minimálne týždenne priberať, takže dík

lucim
5. sep 2009

zuzii su tu ... adka12, anavi, ani3012 a niektore prikrmuju obcasne.

zuzzii
5. sep 2009

lucim tebe Matko spi od 21 az do 5.45? 😲

zuzzii
5. sep 2009

lucim ja som tiez zacala prikrmovat na prikaz lekarky a teraz uz nemam skoro ziadne mlieko :( .. tak na jednu davku denne... matko je inak fakt krasny 🙂

ozi
5. sep 2009

zuzzii, ako na jednu dávku denne? 😕

lucim
5. sep 2009

zuzzii rozkojit sa stale da ... tiez sa mozes poradit s laktacnou poradkynou, alebo tu na konovi je tema Dakujeme Annag .. fantasticka mudra zena, skus si tam precitat, alebo ju popros o pomoc ... kazda kvapka mliecka je dobra a ak sa to da zlepsit a chces, tak to skus.

a matkov spanok? to by bola parada, co? ale nie. prvy spanok ma tak 4 hodinovy (raz 6!) a potom pyta po 3, 2 hod a potom sa mrvi ze mu to nejde vytlacit. medzitym ale pekne zaspinka. a diiiiiik. aj oli je fesacik. budu baby na neho letiet. 🙂

majkas
5. sep 2009

zuzzii a to neprikladas maleho zakazdym a az tak das UM? ja som si myslela ze to tak sa prikrmuje

zuzzii
5. sep 2009

ozi hej.. tak 100ml :( a to som si pravidelne odsavala.. ale uz sa netvori a maly uz nechce pit z prsa.. takze uz to je skor vsetko o umelom mlieku

battole
5. sep 2009

lucim: no vazi nas doki, a zatial nehovorili ze malo pribera. nekomentovali vahu. to len ja patram, lebo mi kazdy znamy hovori, ze malo pribera, ked poviem vahu a aj nie je velka baculka, ale zase rastie do vysky. zatial to neriesim nejakou nervozitou, iba zistujem stavy...priebezne... 🙄

majka: ja sa dost obmadzujem v jedeni, len aby nemala problemy. Ani tu uzasnu kavu nepijem.... ☹
ale je mozne, ze to mliecko nebolo navine, ale zjedla som vtedy este aj doma pecenu "babovku, vianocku", neviem kto to ako vola, proste sladky kysnuty kolac. no myslela som, ze toto robit problem nebude, lebo kysnute papam a to nam problem nerobi, ani cerstve pecivo

ozi: a ked 10 dni nekaka, nema potom bolebruch?

babyzuzana
5. sep 2009

caute baby
aj vasi chlapi cumia na ten blby futbal?
som toho mojho poslala skontrolvat maleho do postielky a ten ho okamzite z nej dovliekol aby mu nahodou neusla ani sekunda

ozi
5. sep 2009

zuzi, už asi zistil, že mu to z fľašky ide ľahšie 😢 , skúšaj to však štále, presne ako lucim písala, každá kvapka dobrá

ozi
5. sep 2009

babyzuz, ja som toho môjho aj so synom porlala priamo tam, aspoň je kľud 😀 , malá spí a Samko spí ale u svokry, mám čisto babský večer 😉

ozi
5. sep 2009

poslala

zuzzii
5. sep 2009

babyzuz moj dostal priepustku do mesta na ten zapas 🙂

ozi v tom to nebude, on pil od zaciatku z flasky, lebo bol v nemocnici bezomna 4 dni tak ho krmili a nemal problem s prsom... len sa mu nechce cucat ked moc netece... preto som aj zacala odsavat, lebo tak aspon vypije naraz toho mojho 100ml, kdezto ked pije z prska uz po 5 minutach to nechce... skusat skusam, len mi uz hrozne vadi, ze vsade kde poviem ze prikrmujem tak ma idu ukamenovat, akoby to bola moja chyba :(

babyzuzana
5. sep 2009

ozi no dobre si si to vymyslela
ten moj ako hrdy "banikovec" by mohol dostat na drzku na Slovane, tak "cumi" doma 😀

lucim
5. sep 2009

zuzzii skus prikladat... ci sa pri tom zlosti ? prave to najviac stimuluje laktaciu. skusaj.

babyzuzi neeee, u nas su pirati. mam chlapa nefutbalistu. 🙂 hihihi a ako u vas fandite? nepobijete sa? 😝

battole
5. sep 2009

lucim, zuzzi: ja s kojenim nemam problem...mliecka je zatial dost a som v kontakte s jednou laktacnou sestrou, ktorej som vyplnala dotaznik este v porodnici a potom aj mailom. celkom dobre mi napisala ohladom kojenia, ale na hmotnost som sa jej nepytala. to ma nenapadlo

lucim
5. sep 2009

zuzzii hlavne klidek, robis asi maximum co mozes .... a bud to pojde alebo ne. UM su kvalitne. 😉 hlavne nech oli prospieva. 😉

batt tak sa jej spytaj. 😉 mozno vymysli nejaku fintu. 🙂

monr
5. sep 2009

čaute babule
batt, a prečo nemôžeš granko?

babyzuzana
5. sep 2009

inak vcera doniesol telku, akoze "darcek" a az dnes som pochopila, ze to si kupil pre seba aby dnes mohol pozerat futbal....!!!!
mame iba jednu telku a to v spalni kde spi aj maly a ma zakazane ju tam pozerat ked spi David 🙂

beruska113
5. sep 2009

Zuzzii,
ja davam len nutrilon, mlieko som mala, len som musela odsavat, na co somnemala nervy, tak som to vzdala viac menej dobrovolne. Rozhodnutie trvalo dlhsie, ale vobec sa za to nehanbim. NAopak som hrda, ze ma maly spokojnu maminu, ktora nema nervy z odsavania... Najskor som to brala ako zlyhanie, lebo som chcela pred tym kojit, ale teraz to uz neriesim a nehanbim sa nikomu povedat, ze nekojim. V podstate, co koho do toho.

zuzzii
5. sep 2009

lucim on taha 5 minut a potom uz nechce lebo skoro netecie... tak pusti a zacne plakat ze je hladny... tak to robim ze ked dokrmim a uspim tak idem odsavat..

batt ja som dostala u lekarky len vytlacene papiere ze ako kojit, ale ziadnu sestru... ale on mal uz od zaciatku problem sa napriklad prichytit bradavky tak sme museli s klobucikom, to nebol problem, az potom mi lekarka povedala ze malo pribera a ze mam dokrmovat a to nastal problem...

ale tak co uz ved vela deti vyrastlo na sunare no

ozi
5. sep 2009

zuzi, mne malá pije asi dva týždne tiež len po piatich až siedmi minútach, možno preto len toľko pribrala, ale asi jej to stačí, je spokojná a Oliverko nie je?Na ostatných kašli, pár článkov je o tom v Mame a ja, nie každému je dané. Asi je hlavný problém, že ste neboli spolu v nemocke, nie som v obraze, prečo to tak bolo?

battole
5. sep 2009

monr: lebo malu z toho boli brusko

babyzuzana
5. sep 2009

luci ja telku nepozeram a uz vobec nie futbal takze ma to vobec nezaujima
ale ked bol hokej, tak sme sa hadali, respektive vecne natahovali 😉

wydata
5. sep 2009

rei dodatocne bru noc 😉 - toto som chystala od kedy si odysla ale kym som to dopisala bolo21:3o 😝
batt nam ho cvakli noznickami ked mala hajala ece v nemocke a ani sa nezobudkala - mne to mamina poradila bo ja so swegrou sme mali tiez tento problem a povedala mi tiez ze oni to len velmi malo kedy kontroluju a je to jeden z najcestejsich problemov pri sati...
zuz tusim perla ma ten problem ale nejsom ista...
luc: dakujem za vyjadrenie, tiez sa s tym clankom nestotoznujem aj ked keby niet rei asi by som aj naletela nakolko nejsom az tak do toho zainteresovana a nevyznam sa v dejinach mediciny a celkovo neviem co sa takto dialo ani ako navazuju suvislosti...je uzasne ze je tu som strasne rada ze som na tuto temu a na vas vsetky natrafila, aj ked neskoro....
inac ja asi ako malokto mam pustenu Penelope a nie fucbal 😝

zuzzii
5. sep 2009

berus ..no ved aj mna to uz pomaly caka ze cim dalej tym menej mlieka takze to vidim len na UM... ale presne ako pises, ked sa inak neda tak si vlasy nevytrham.. len ma stve ta reakcia okolia na matky ktore nekoja... ako keby som malemu davala slaninku a pagac do ruky 🙂

lucim
5. sep 2009

bejby ty si doteraz nemala telku? inak, vynaliezaveho chlapa mas 😀 mas nerva? 😀

ja mam blizku kamosku, co ma o 2tyzdne starsiu dcerku a ta tiez uz len nutrilon, bo musela iba odsavat, mala ju kusala a mala 4x zapaly. teraz su spokojne tiez.

a my dojnice sme zase spokojne, ze to tecie. 😝

monr
5. sep 2009

batt, to som prekvapená, nám primár v nemocke povedal, že granko môžeme jesť na tony, ale každé dieťa je iné, môžno to na malú pôsobí inak.
ináč ja tiež kukám futbal, môj muž to vzdal, on celkovo šport nemusí, tak radšej sedí za compom.

monr
5. sep 2009

veru kočky, dôležité je, aby maminka bola spokojná, a vtedy je aj dieťatko, či už kojí, alebo nie.
ja raz denne dávam za fľašu hippu, vždy večer. a inak celý deň aj noc kojím. ale človek nikdy nevie, ako to celé dopadne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre