Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ozi
5. sep 2009

batt, až teraz som si všimla, to že aj 10 dní nekaká, to píšu múdre knihy, moja kaká aspoň raz do dňa, aj Samko a Maťko vždy kakal, takže neviem, ale asi nie

zuzzii
5. sep 2009

ozi prave Oli malo priberal tak preto sme zacali dokrmovat a teraz pribera ako valibuk, nie vsak z mojho mliecka.. a je teraz velmi spokojny, tak ma to utisuje.. predtym bol stale uplackany..aj hodinu po jedeni zase plakal.. teraz je spokojny..vzdy vydrzi tie 3 hodinky napapany... bol v inkubatore, mal dake problemy s dychanim tak preto sme neboli spolu, az po zahojeni rany ma k nemu na 5 den prelozili...

lucim ja nedavam nutrilon, ale babylove z dm a maly je spokojny, pekne kaka a vsetko... nutrilon je len o znacke a reklame si myslim, vsetky detske mliecka su kvalitne..aj doktorka mi to potvrdila

beruska113
5. sep 2009

Zuzii,
ja to uz neriesim. Vcera som bola pozriet v robote a vratnik sa ma pyta: a kojite a ja mu na to: chvalabohu nie. Kukal jak puk. No uznaj, co cudzieho cloveka do toho.

battole
5. sep 2009

zizzi:ku laktacnej som sa dostala nahodou. v nemocke mi tiez ukazali raz a neslo to, zobrali mi malu prec a potom mi ju doniesli na druhy den, ze mam nakojit a ze pride druha sestra mi ukazat, ze ako. a nikto nechodil asi 4 hodiny a potom mi ju zobrali prec nenapapanu. a potom mi ju zase doniesli, tak som sa nasrala a zacala sama, ako som vedela a slo to pekne. dokonca mi hovorili, ze sa mala prejeda. a teraz jej davam kazde tri hodiny ...sa snazim to dodrziavat, ale niekedy je velmi hladna uz po dvoch tak jej dam. papa mi 10 minut a dost. bud sama prestane tym, ze zaspi, ale si zacne bradavku natahovat, tak ju beriem prec, lebo necuca, len sa zlosti. potom si poplace a ked sa ukludni, tak nepyta. teda kojim ju cez den asi 6 krat a v noci rozne...ked mi vecer zaspi, tak niekeda potiahne od 4 do 7 hodin a potom znovu kazde 3 hodinky. a v noci papake menej takych 5 az 8 minut

lucim
5. sep 2009

dnes boli u mna na navsteve kamosky, ktorych 4 a 6 rocne dcery behali tu po zahrade .. a ani jedna z nich vlastne nekojila a ja som zatial mliecna cisterna, klop klop, .. a decka su v pohode, aj ked ta mladsia casto nieco donesie zo skolky.

ozi
5. sep 2009

goooooooooool

babyzuzana
5. sep 2009

no aspon, ze vedieme 😀 😀 😀 mna to taaak tesiiiiiii 😀 😀 😀

ozi
5. sep 2009

Žiadna mamina nie je o nič horšia aj keď nekojí, hlavne aby bola ona aj bábo spokojné

lucim
5. sep 2009

batt daj malickej vtedy, ked si pyta, nemusia sa presne dodrziavat intervaly, niektore obcas pytaju po hodine, ine po styroch, dieta si povie, kedy je hladne.

zuzzii nie je to o znacke, to mlieko, 😒 ale to sa pustas do diskusie s niekym, kto s tym robil. 😉

battole
5. sep 2009

wydata: a nebolelo to cvaknutie? a co to potom obnasalo dalej?...nejake staranie sa o to extra, pripadne problem s papanim, alebo nieco ine?

monr: tak ja uz neviem ze co s grankom, ale zjedla som ho dvakrat a dvakrat sa zopakoval ten isty scenar, tak som radsej dala ruky od neho prec.

ozi: moja doteraz kakala do kazdej plienky...nestalo sa, aby nebola pokakana a teraz odrazu prestala uz treti den, keby aspon postupne, ale takto odrazu?...este rozmyslam, ci to nebude tymi liekmi, ale co ja viem, lekarka nas na to neupozornila, ze by to mohlo mat taky ucinok

asi idem kojit, lebo mala zacina vymyslat....potiahla tri hodinky tak v polospanku, ze som stale odbehovala jej davat cumlik, lebo mrncala a cmulala celu pesticku....ale vratim sa

zuzzii
5. sep 2009

berus to ti aj mne vonku jedna pani zahlasila - ze a kojite? ..uplne cudzia co sa pristavila kuknut na maleho... by som takym ludom najradsej povedala, ze nie lebo chcem po veceroch zurovat 😎

batt hlavne ze je malinka spokojnucka 🙂 wow ze 8 minut... ja ked som este kojila plne, tak bol Oliver aj hodinku na cecikoch kym sa napapal...a to povedala lekarka ze neni dobre...

ozi
5. sep 2009

Ja som vždy bojovala s dostatkom mliečka všetkými možnými spôsobmi, a Maťka som kojila 11 a pol mesiaca, Samka 16 a teraz robím všeko preto, aby som aj Sašku, ale nie je to ľahké,pijem čaje, gravimilk a viem, že by som mala aj odsávať, ale na to ozaj nemám čas, ale dúfam, že to bude v pohode

zuzzii
5. sep 2009

lucim ved porad 🙂 .. myslis ze nutrilon je best? lebo mne doktorka povedala ze kazdemu dietatu sadne ine mlieko, niekoho zapeka z nutrilonu, niekoho z beby atd.. a ze pokial mlieko sedi, tak nemam riesit znacku, lebo vsetky museli prejst prisnymi testami...

ozi
5. sep 2009

zuzi, to mi pripomína, otázku:A prečo plače? A ja :lebo vás zbadala 😀 A mala som pokoj

monr
5. sep 2009

batt, keď jej to nerobí dobre, tak treba vysadiť, veď načo ju trápiť.

monr
5. sep 2009

ozi, to bolo super 😀

zuzzii
5. sep 2009

ozi 😀 😀 ... to s tym bojom o mliecko mi nemusis ani hovorit, ja ked som bola v nemocnici bez maleho tak som odsavala po kvapkach asi hodinu 20ml aby sa vobec nieco rozbehlo, a teraz sa tiez nalievam cajmi, jem homeopatika, polievky... ale pokial nekojis stale tak mi to prijde ako tazky boj, mliecko proste prestane tiect

wydata
5. sep 2009

batt vobec to netreba riesit, teda aspon ked to robili malej tak ako som vravela ani sa nezobudila a nekrvaca to je to len blanka...
inak je to zevraj 1:1
a ake je to gravimilk?co to stoji? uz som o tom nieco pocula...

ozi
5. sep 2009

penalta

beruska113
5. sep 2009

Zuzzii, Lucim,
ja znacku neriesim, nutrilon dostal v nemocke, sadol mu, tak naco skusat. Nepozeram hnodnoty., vitaminy, ceny, hlavne ze je maly spokojny a dari sa mu. Kaka, nevracia, takmer nekolikuje.

ozi
5. sep 2009

goooool

zuzzii
5. sep 2009

beruska presne tak 😉

lucim
5. sep 2009

zuzzii - ano, vsetky maju testy a presnelimity, kolko od-do tam ma byt tukov, cukrov bielkovin. a ano, kazde dieta ma ine brusko. moze mu mlieko chutit alebo nie, moze ho zapekat alebo prehanat. zelena stolica je len zoxidovane zelezo, to neriesme.
ale! preco vlastne chcu vsetci, aby boli deti kojene co najdlhsie?
peniaze?
priprava - hotove ihned?
prevazna vacsina kvoli imunite, vsak? kvoli kompexnej strave, ktora podpori celkovy vyvoj, aj napr. rozvoj mozgovej cinnosti a inych...
prave tie "drahsie" sa venuju vyskumu a studiam a spolupraci s odbornikmi. ostane len okopiruju ten zaklad, ktory je nutny, alebo casom doplnia nieco co je davno overene.
takze tak. Pre mna Nutrilon a Beba.

ozi
5. sep 2009

Hamšo dal, to je kámoš môjho mm, hrávali v Podlaviciach

babyzuzana
5. sep 2009

wyd ten gravimilk mi pripomina granko, je to celkom fajn, len ked vidim cenu u nas na Slovensku je mi na grc.
Dnes som si ho isla kupit do dmka a ze 161 Sk, to kde sme?? V cechach stoji 99 Cz. No comment. Uz len z principu som si ho nekupila.

ozi
5. sep 2009

trošku som sa pochválila 😀

wyd, gravimilk stojí okolo 5 eur, vanilkový je super, čokoládový som nemala

ozi
5. sep 2009

zuzi, áno, keď nekojíš, je to ťažké odsávať

wydata
5. sep 2009

a je to aj ucinne?neda sa to niekde kupit lacnejsie...? na nete pr.?

ozi
5. sep 2009

babyzuz, to ozaj? To som ani nevedela, dám si ho niekomu zohnať, ale je to fakt sila

wydata
5. sep 2009

kupila som si cierny schwarzkopf tak drzte palce este som sa nefarbila nikdy sama ... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre