Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
7. sep 2009

Tipy na rozvíjanie reči

* Rozprávajte sa s bábätkom. Ak neviete, čo by ste mu hovorili, opisujte, čo práve robíte. Nemusíte si pripadať ako blázon, že sa opakujete neustále dokola. Deti všeobecne milujú opakovanie, predstavuje pre ne istotu. Komentujte taktiež vaše pocity a dojmy.

* Neodďaľujte zoznámenie s knihou. Od šiesteho mesiaca už má zmysel prezerať si s dieťatkom detské knižky v tvrdých doskách. Keď bude samé sedieť, môže pod vaším dohľadom vo vani študovať gumené leporelá. Prezerajte si obrázky a postupne pridávajte informácie: „Psíček robí hav, hav – šteká. Možno je aj hladný, chce ham, ham. Pozri, má chvostík a ušká.“ Dieťa informáciami zahltiť nemôžete, samo si z vašich slov vyberie len to, čo uzná za vhodné.

* Nepúšťajte na noc dieťaťu cédečka s rozprávkami a pesničkami. Potrebuje počuť práve váš (dôverne známy) hlas.

* Aj keď sa považujete za nemuzikálnu, spievajte bábätku. Aj vaše nesmelé pospevovanie mu je príjemné.

* Výslovnosť dieťaťu (asi do troch rokov veku) neopravujte. Slovo zopakujte správne, aby počulo správnu verziu a pochváľte ho. (Napr. keď povie „ejký“, oceňte ho: „Áno, si veľký, si môj veľký Adamko...)

* Citlivo reagujte na neverbálne prejavy dieťaťa (napr. odmietavé prejavy hlavičkou, nadšenie a pod.). Ak pocíti, že mu rozumiete, bude mať chuť komunikovať stále aktívnejšie.

* Všímajte si, čo dieťa zaujíma. Ak ho zaujme v záhradke čmeliak, venujte spoločne pozornosť čmeliakovi: „Čmeliak robí bzzz, má krídelká, sadá na kvetinky...“

* V kočíku ho vezte v protismere jazdy, teda smerom k sebe, aby ste spolu udržiavali očný kontakt a aby ste mu mohli rozprávať.

* S rozvojom reči úzko súvisí rozvoj sluchu. Upozorňujte dieťa na všetky zvuky, ktoré počujete (vtáčika, motorku, zvonček a pod.).

* Keď sa s dieťaťom rozprávate, nemalo by byť pustené ani rádio, ani televízia. Zmes zvukov spomalí rozvoj sluchového vnímania.

* Ak ste začali používať cumlík, pokúste sa ho čo najskôr odložiť. Okrem iného totiž bráni dieťaťu v hovorení.

* Dieťa do rozprávania nenúťte – váš nátlak by mohol byť kontraproduktívny. Vývoj každého dieťaťa je individuálny, keď príde jeho čas, rozhovorí sa. A potom už nebudete vedieť, ako to svoje „roztomilé rádio“ vypnúť... 🙂

lucim
7. sep 2009

inn rastu nam ti betari, rastu 🙂
mudry text si hodila a som rada, ze zatial to intuitivne robim dobre, aj rozpravam, aj spievam, aj reagujem na nalady. 😉

lucim
7. sep 2009

inn ja to farbenie stale odkladam, dnes idem umyvat vlasy po superstar, ale farbit sa mi nechce.

inneska
7. sep 2009

začínam chodiť sem a učiť sa 😀 😀 bo som všetko pozabúdala 😅
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

inneska
7. sep 2009

luci...my tiež si spievame, vykecávame sa, robím grimasky...proste stále sa erikovi venujem 🙂 za tie jeho pokroky to stojí 🙂

inneska
7. sep 2009

ja musím už hodiť tú farbu, bo tie 5 cm šediny ma desne iritujú 😠

lucim
7. sep 2009

inn mozno zajtra, ked prideme z nemocky, ale uz to visim, ze sa radsej pojdeme tralalakat po meste ako doma farbit.
tie pokroky su uzasne, my sme furt nsmakko z mateja. 😅

lucim
7. sep 2009

jeeeej riekanky, uz si to ukaldam. 🙂

inneska
7. sep 2009

po rokoch som si spomenula na toto 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=O64OORMpJpQ
inneska
7. sep 2009

je to krásne vidieť, že deň čo deň vie erik toho viac a viac 🙂 sú to naše malé zázraky 😵 😵

lucim
7. sep 2009

smouliiiiiiiiiii

celkom dobre sa bavim na tej superstar. 🙂

inneska
7. sep 2009

ja som si už tú farbu namiešala, tak sa idem počlovečiť 😀 😀

inneska
7. sep 2009

ten mulatko je celkom k sežrání 🙂

reilyy
7. sep 2009

ja cez vikend zafarbim, dojde mamuch tak postrazi krpca

reilyy
7. sep 2009

a som kukla film ghosts of girlfriends past s jenn garner a mattom mcconaughy .....blabla tazke meno ma 🙂 peeeekne to bolo 🙂

lucim
7. sep 2009

rei ale nezabudni, najsexi si ryšavka 🙂

lucim
7. sep 2009

rei mamina pride? do kedy bude? 🙂

reilyy
7. sep 2009

len vikend a pondelok
a mam blond farbu, chyti na rysavo, neboj, odskusane 😉

reilyy
7. sep 2009

co sa deje v superstar? uz sa spieva ci este kastingy?? kastingy boli furt super, jaki exoti sa tam dovalili 🙂

lucim
7. sep 2009

ked nie, poslem ti pomarancovy sirup na dotonovanie. 😝

reilyy
7. sep 2009

😀 to radsej budem sediva a vypijem 🙂

josifek
7. sep 2009

krásný večer sluníčka. 😉

lucim
7. sep 2009

rei na ziadnej telke to nechytis? zatial prvy kasting v prahe. tona exotov a 2 talenty, jedna 15tka a jeden mulatko. 😉

reilyy
7. sep 2009

telka alias notebook, tot vsjo 🙂

reilyy
7. sep 2009

helou rosalinda 🙂 karamelka uz spi?

josifek
7. sep 2009

Nazdar Esmeraldo, jasně že Karamelka zařezává 😀

josifek
7. sep 2009

ty jo tady zase nikdo není ranní už asi spí a noční jěště nedorazila 😒 No nic krásný večer a sladkou nocku všem 😵

inneska
7. sep 2009

farba na vlasoch naplácaná 😀 😀 20 min a zmyť, ak sa tu zabudnem, vyžente ma 😀 😀

inneska
7. sep 2009

mia...dobrú nocku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre