Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

riusik
16. sep 2009

brin: mojho synovca tiecz hojdali v koliske, stastni rodicia to boli, dieta spinkalo... az raz vyrastlo z kolisky a nie a nie spat... obrovsky problem mali naucit ho zaspat v postielke... par preplakanych noci a naucili, ale plakali vsetci...

riusik
16. sep 2009

ja zehlim... a tiez bude paradajkova polievka a nevedela som, co druhe, ze by syr? mnam, dik za tip, brin 😎

brinzulka
16. sep 2009

ja som miesto rukaviciek nechavala dlhsie body s dlhsimi rukavmi...a nemohol si paprcky najst

riu-drzim pacle, aby ste boli ok

niektore detuse maju zubky uz pri narodeni...aj v 3tom, 4tom mesiaci...

brinzulka
16. sep 2009

riu...to mas pravdu...cez den...ked nespi...vecer, len ked vazne neviem, co uz...ked som unavena a nevladzem...uz ma viac ako 5,5kg ...a ked david vrieska-a po 5minut intervaloch ho budi...

malka18
16. sep 2009

brin..to som ešte nepočula o tých zubkoch no ale čo uvidíme kedy sa prvý prederie...

brinzulka
16. sep 2009

Narodilo sa vám zubaté bábätko? Alebo máte ročného človiečika, ktorý je stále bezzubý? Nebojte sa, je to v poriadku. Ako sa stáva, že sa dieťa narodí s prvým zúbkom, občas sa prihodí, že batoľaťu začne rásť chrup až po roku. Čas, keď sa začnú prerezávať prvé zúbky, je veľmi individuálny, aj keď väčšine detí vyjde prvý rezák okolo pol roka. Keď už je vonku, pribúda zvyčajne každý mesiac jeden zub. Ale ani to nie je pravidlo.
PRVÉ SÚ JEDNOTKY
Naopak, poradie, v ktorom sa prerezávajú jednotlivé zuby, je takmer vždy rovnaké. Najčastejšie vyjdú najprv dolné stredné rezáky, jednotky. Po nich nasledujú horné jednotky a horné vonkajšie rezáky, dvojky. Do prvého roka sa mnohým deťom ukážu aj dolné dvojky. Neskôr pribudnú horné stoličky, štvorky, potom spodné štvorky, ďalej horné očné rezáky, trojky, dolné trojky a až celkom nakoniec druhé dolné stoličky, päťky a horné päťky.
HORÚČKA NIE
S príchodom prvého zúbka bývajú deti podráždené, veľa slinia, mnohé obhrýzajú tvrdé predmety a niekedy sa stáva, že po utíšení najväčšieho hladu už nechcú dojesť. V noci sa budia zo spánku, často s plačom či mrzutosťou. Tieto príznaky sú normálne. Bolia ich ďasná, ktoré môžu byť aj mierne zapálené, čo sa niekedy prejaví zvýšenou teplotou. Rozhodne však nie je pravda, že by prerezávanie zubov spôsobovalo vysokú horúčku, hnačky, kŕče, totálne nechutenstvo či vracanie. Ak sa podobné symptómy objavia, choďte k pediatrovi. Dieťa pravdepodobne ochorelo. Prerezávanie zúbkov je pre organizmus záťaž a ak má vaše batoľa aj zapálené ďasná, je náchylnejšie ochorieť.
AKO MU POMÔCŤ
Na ubolené ďasienka pomáha jemná masáž prstom. Samozrejme, umytým a bez dlhých nechtov. Dobrou pomôckou sú krúžky na hryzenie, ktoré môžete schladiť, ale nedávajte ich do mrazničky. Známa anglická lekárka Miriam Stoppardová varuje, že zmrazené krúžky môžu u maličkých batoliat spôsobiť omrzliny. Na utíšenie bolesti postačí, ak ich dobre schladíte v chladničke. Môžete sa poradiť s homeopatom, no nemali by ste používať lokálne anestetiká. Masti i gély pôsobia iba krátky čas a čo je horšie, môžu vyprovokovať alergiu. Ak má dieťa v noci mierne zvýšenú teplotu, podajte mu tabletku s paracetamolom.
OBMEDZTE CUKOR
Na stave detského chrupu sa podpisujú najmä tri faktory: správna strava, hygiena a pravidelné prehliadky u stomatológa. Pod správnou stravou rozumejte predovšetkým obmedzenie cukru. Vaše dieťa, kým nejde do kolektívu, vôbec nemusí vedieť, že existujú cukríky, čokoládky a iné sladkosti. Nepestujte v ňom zbytočne chuť na sladké, lebo sa jej bude stále dožadovať. Nech si radšej zvykne na nesladený čajík a diétnejší domáci koláč, sladká chuť mu potom nebude chýbať ani v školskom veku. Cukor je totiž hlavným vinníkom detského zubného kazu

brinzulka
16. sep 2009

idem bambulky...von a varit....majte sa pekne

malka18
16. sep 2009

ahoj brin a díky pekný dník

malka18
16. sep 2009

inak ako sa píše v tom článku..tak aj moja v poslednej dobe nedopapa mliečo a začne bud plakať alebo vytláčať jazykom prinajhoršiom vypluvať 😠

lucim
16. sep 2009

dobre raaaanko, my sa tu smejeme spievame si a recitujeme a mavame 😉

trakyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy vsetko naj naj naj matejovi k jeho prvej stvrtrocnici. super basnicky. 😵 😵 😵

brin mudry clanok 🙂

malka18
16. sep 2009

Kedy tie naše detičky prespia celú noc?????? 😒

josifek
16. sep 2009

jsem z5 😉
psala jsem Rei nějak tady chybí, snad brzy odepíše že ji jen nejde net 😉
Malka naše malá Karamelka se budí jen jednou za noc a to ve 23hod, a pak až ráno v 6 😉 je to prostě medvídek a blíží se zima 😀

malka18
16. sep 2009

josifek: no ved ako naša krasne spinká vždy ked ju okupem ,napapa sa tak do osmej to vždy stihneme dam ju do postielky a spinká..spinká do jednej druhej ako kedy..potom dáme papať položim do posielky a spinká ale už len tak zo dve hodky a potom sa začne mrviť,pučiť v postielke a neviem čo s nou...skušam že či jej cumlík chýba tak jej ho dám a po chvilke je vonku a zase sa to opakuje,ale má pritom zatvorené očká a neplače tak a trvá to do šiestej siedmej ako kedy no a potom už je hore..

malka18
16. sep 2009

také nekludné spanie,neviem prečo ☹

josifek
16. sep 2009

Malka no nevím ale možná pokud nebrečí tak bych ji nechala ať si brumbá a snad usne někdy je lepší na mrňousi v noci nemluvit a nebrat zbytečně na ručky a nutit dudlíka, hold jsou to malí lidičky a někdy prostě chtějí být jen tak vzhůru.A někdy pomůže malé světílko a brzy zase usnou 😉

malka18
16. sep 2009

no ved ja ju nechávam a na ruky ju neberiem...no uvidíme...

anavi85
16. sep 2009

ahojte, mam na vas taku otazocku...nas Adko ma sopliky, tak mu ich odsavame a davame mu kvapku LIBENAR, ale chcem sa opytat co sa tyka teploty, je to ako u dospelych, alebo u babatiek je teplota inak...
dakujem

traktor
16. sep 2009

ahojte a dakujeme 😵 , sme doma od dokyny, dostali sme od nej darcek.....ockovanie do oboch noziciek, matko bolale statocny a stale nevieme co je to riadny plac, 😀 , len take polohlasne stazovanie sa 😉 a viete co mame noveeee? matko sa im na stole otocil s chrbatika na brusko 😅 , dokyna akurat sedela pri stole , hovorila so mnou a on sa naraz otocil, tak dokyna kricala a sestricku nech sa pride pozriet 😀 , ato sme mali chodit cvicit vojtovku bo je lenivy..... 😀

josifek
16. sep 2009

Anavi teplota u prcků se pohybuje od 36.8-37.2 stupňů a po měření v zadečku - 5 😉

josifek
16. sep 2009

Traky gratulejšn a malý je šikula 😵 😵

inneska
16. sep 2009

boli sme bez elektriky a bez netu 😠

pre slovenské mamičky http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=592168

a idem dorobiť smotanovú tortu, erik si neodbytne pýtal jesť 🙂

battole
16. sep 2009

ahojte dievcata
ako vam spinkaju dorbci?....u nas je to uz druhu noc same mrncanie a plac, a mierna bolest bruska, kazdu chvilu vypadnuty cumlik a medzi tym kazde tri hodiny kojene...... ☹

josifek
16. sep 2009

čusík Batt...malá je rozkošná 😉

inneska
16. sep 2009

traki, tak to velký šikovníci 😉

josi 🙂

batt...malá je krásnučká 😉 my našťastie spinkáme dobre, aj ked sa erik mrví, tak je to zo spánku a nemrnká pri tom, len šuchoce 😀 ale tuším samy ma tento istý problém 😅

josifek
16. sep 2009

jej u nás krásně svítí sluníčko už se těším jak pujdem na procházku 😀 Jen co přijde syn ze školy 😀

inneska
16. sep 2009

aj u nás je krásne...ale tak sa mi nechce ísť von 😅 dnes asi povegetíme doma a zajtra ísť von musíme, ideme totiž na tu urologiu 🙂

erik zaspal a zatial spí...som ho omotala mojim tričkom 😀 a prikryla dekou 🙂 sa mi zdá, že ked je prikrytý, tak lepšie a dlhšie spí 🙂 aj v noci...ako sa schladilo, tak som začala prikrývať a spáva do 4-5 bez prestávky 🙂

malka18
16. sep 2009

práve sme sa "zosrali až po uši" 😀 😀 😀

josifek
16. sep 2009

Ineska no to jo ochladilo ale tomu našemu malému medvíděti to uplně vyhovuje a je fakt že v kočárku prospí i 5 hodin když je zababušená 😀 A k zítřku budem držet palušky 😀

inneska
16. sep 2009

malka...tak gratulujem 😀 😀 hlavne že bruško nebolí 🙂

josi...mne erik už ani v kočári nechce spať, viac ako pol hodku, hodku nepospí 😅 a zajtra sa mu na to len pozrú, bude sa to riešiť a o pár rôčkov...najskôr ani nechceli, ale som povedala, že budem spokojnejšia, ked to omrknú, tak nás objednala sestrička...bola celkom milá 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre