• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Júlovo - červencové slniečka 2009

5. októbra 2016 
Ahojky děvčátka kukám že už probíráte vánoce :grinning: To já už mám pro Karamelku dvě věcičky pod stromeček :grinning: :grinning: oboustranou hadrovou spinkací panu a hrneček s mističkou a brynbákem z Ikei :grinning: :grinning: :grinning:
21. sep 2009 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luci tak nebola s toho takanekludna, ze si chora?
21. sep 2009 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
závisláčkaaaa :grinning: :grinning: veru, tuším my máme z toho väčšiu radosť ako tie deti :grinning:
21. sep 2009 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale aj ja som zavisláčkaaaa :grinning:
21. sep 2009 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lucia :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Josi - si to supiš vymyslela - to nie je zlý darček - tanieriky mištičky... :wink:
21. sep 2009 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zmurkay to je tak když někam jdeš a něco vidíš a jěště to není potřeba ale o vánocích 5 měsíců tak se hodí :grinning: a největší radost bude mít až postavíme toto :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3308046&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
21. sep 2009 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vtip :grinning: :grinning: :grinning:

luci...súhlasím s traky, možno sa to cez mliečko prenieslo na naty :wink:

josi...ty si proste šikula, už aj darčeky má...aspoň základ :wink:
21. sep 2009 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babulky - si odem dať moju dietnu večeru - mi mamulka doniesla a hodím staršie dietko do postele :wink:
Chcela by som sa ešte sem dostať, ale neviem čo na to malá....
21. sep 2009 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
josi to je super, ze uz daco mas, ja si furt poviem, ze uz zacnem v septembri a vzdy zacnem tesne pred finale :sweat_smile: , ale ja fakt neviem, bo napr. matko uz dostal, trojkolku, bycikel spomocnymi kolieskami, nocnik, stolicku na papanie.../ to kazdy s rodiny daco doniesol ked sa narodil, ze aby mal/ no tak bud mudra, co mam kupit ...ale asi u takeho maleho je to jedno, vsetkoho potesi,babam kupim dake handry :grinning: , sperkou, vonaviek maju kopu/ kuk foto v albume/, a patko sa tiez este najviac tesi hrackam , hlavne traktorom....
21. sep 2009 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inesko my kupujeme postupně celé prázdniny :grinning: a pak jen balíme :grinning: :grinning: :grinning: i pro syna už mám tři knihy co si přeje a mp4 on nic neví a já mám míň lítání v zimě :grinning:
21. sep 2009 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lebo nebaví ma furt rozprávať dcéra od sesternice :confounded: ale asi budem musieť :rolling_eyes:
21. sep 2009 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kedja aj tie misticky, tanieriky a aj lyzicky mam, ked som bola tehu, znasilnila som jednusuper lekaren...ked ja vsade kde idem daco musim kupit, kedlen jeden klincek.....chudak moj muz....
21. sep 2009 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Traky já malé koupím jěště balon nafukovací, a nějakou hrající hračku a bude hotovo, letos toho moc neužije ale příští rok to bude supr. S většími dětičkami je to v pohodě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. sep 2009 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na chvilku odchadzam, som zabudla na panelak, mi strhnite odmeny 10 percent, ja sa vratim.... :grinning: :grinning: :grinning:
21. sep 2009 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inn aha čo som našla...aj moja malá vraví dcere mojej sesternice-sesternica...ale tuto nie je ...
ale je to zaujimavé...

Som ženatý mám manželku a ja som jej manžel. Jej rodičia nie sú pre mňa svokrovci, ale tesťovci. Jej otec je pre mňa tesť a mamka testiná. Moji rodičia sú pre moju manželku svokrovci, moj otec je pre ňu svokor a moja mamka svokra. Takže prvý dobrý záver: nemôžem mať svokru, ktorá by mi mohla strpčovať život. Pre tesťovcov som ja zaťom a pre mojich rodičov moja manželka je nevestou. A pre úplnosť, svokrovci a tesťovci sú si navzájom svat a svatka, teda spoločne svatovci.

Aj vzťahy v ďalšom príbuzenstve slovenčina umožňuje dosť presne vyjadriť. Otcov brat je pre mňa strýc a jeho manželka je stryná. Mamin brat je pre mňa ujec a jeho manželka ujčiná. Otcova alebo mamina sestra je mojou tetou a jej manžel svákom.

Mojej manželke je moja sestra zolvica. Dnes sa na presnom vyjadrení príbuzenského vzťahu až tak netrvá a miesto zolvice sa hovorí švagriná. Aj pre mňa je manželkina sestra a bratova manželka švagriná a manželkin brat a sestrin manžel švagor.

Syn môjho strýka, uja, tety je môj bratranec a jeho dcéra sesternica. Netreba si to pomýliť so sestrencom alebo sestricou. To sú deti mojej sestry vo vzťahu ku mne. Podobne je to aj s bratovcom a bratanicou, čo je označenie detí môjho brata. Dnes sa to až tak presne nerozlišuje a dcéry mojich súrodencov sú moje netere a mám aj synovca. Pre príslušníkov ďalšej rodiny sa niekedy užíva výraz kmeňovec.

Kmotor, kmotra je pomenovanie krstných (niekedy aj birmovných) rodičov vo vzťahu k rodičom dieťaťa. Ide tu teda o „duchovné" príbuzenstvo. Medzi ktoré by som mohol zahrnúť aj pobratimstvo. Mám (mal som - pán Boh mu daj večnú slávu) aj pobratima. Bol to dobrý priateľ, s ktorým som na znak trvalého a pevného priateľstva uzavrel takýto zväzok. Voľakedy sa takýto zväzok vraj uzatváral v kostole, neviem, predávam za to, za čo som kúpil. My sme pobratimstvo uzavreli tak, že sme si vzájomne vypili pár kvapiek krve (v pravom slova zmysle).

Mám aj vnuka a vnučku, pre ktorých som starým otcom. Kto je teda dedo? Ja ešte nie. Dočítal som sa, že dedom sa stanem až po narodení mojich pravnukov. Musel som teda v tom autobuse pôsobiť veľmi starým dojmom, keď ma tá krásavica oslovila dedko. Nuž čo už, mladší nebudem, na kozmetickú operáciu sa nechystám a radšej sa snažím stať pre všetkých dôstojným kmeťom.
21. sep 2009 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zmurka...malá by mala držať spolu s mamou :grinning: teda koníkovať :wink:

josi...tak to máš super, mňa to nikdy nenapadne...rozkukám sa v septembri a kým sa rozhýbem sú vianoce :rolling_eyes: ale existuje net, tak v krajnom prípade poobjednávam a príde mi to rovno domov :stuck_out_tongue_closed_eyes:

traky...mňa sa tiež už vypytujú, čo by som chcela pre malého...a to ešte asi spískame krstiny, tak aj tam budú kupovať, nato vianoce...no šak uvidíme :slight_smile:
21. sep 2009 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inesko to je tak že vím co se mladému v jejím věku líbilo a nejvíc barevné papíry a světýlka na stromku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale balón ten měl s malou mořskou vílou a s tím i spal :wink:
21. sep 2009 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luci :grinning: som sa celkom pobavila aj poučila :wink:
21. sep 2009 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
konečne spí, tak ja idem...pá a dobrú nôcku...
21. sep 2009 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inn...najlepšia je zolvice :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. sep 2009 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj kuki superstar a chechtám sa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. sep 2009 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
josi....detičky na vianoce budú v takom veku, že budú s úžasom hladieť na rozsvietený stromček :dizzy_face: :dizzy_face: moc sa teším na tie očká :dizzy_face: :dizzy_face:

luci...tak dobrú nocku :slight_smile: kmeňovec :grinning: :grinning: :grinning:
21. sep 2009 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inesko jsem dala do alba jak vypadá náš stromeček :grinning: kukni
21. sep 2009 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
josi...krásny stromček :slight_smile: mávate stále rovnaký, či meníte ozdoby, farby?? :slight_smile: u seba mávame malý stromček(1,2m) ale hore v obývaku máme borovicu cez 2 m, tak tiež ked sa nazdobí, tak je krásny :slight_smile:
21. sep 2009 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inesko máme stejný červeno stříbrný, s 1000 světílkami :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Já už mám celý obývák přispusobený do červena :grinning: :grinning: :grinning:
21. sep 2009 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mám u seba fialovo zlatý s fialovými svetielkami(tuším kôli erikovi teraz kúpim farebné :slight_smile: ) a hore je farebný ako dúha :slight_smile:
21. sep 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no nic sluníčka jdu se sprchnout a za chvíli mi přijede KFC :grinning: :grinning: :grinning: kluci se vracej z kina :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Zítra odpoledne jdeme poprvé plavat do vaniček :grinning: :grinning: :grinning: už se těším jak bude malá reagovat :grinning:
21. sep 2009 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to musí být také krásné Inesko Fialkovou mám ráda :grinning: :grinning: :grinning:
21. sep 2009 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
josi...som kedysi videla v quelle dvojstránku s fialovo zlatými vianočnými ozdobami , tak ma to očarilo a už som kupovala :grinning: :grinning:

tak potom hned podaj info, ako dopadlo plavko, budeme sa tešiť :wink:
21. sep 2009 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok