Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

josifek
21. sep 2009

Ahojky děvčátka kukám že už probíráte vánoce 😀 To já už mám pro Karamelku dvě věcičky pod stromeček 😀 😀 oboustranou hadrovou spinkací panu a hrneček s mističkou a brynbákem z Ikei 😀 😀 😀

traktor
21. sep 2009

luci tak nebola s toho takanekludna, ze si chora?

inneska
21. sep 2009

závisláčkaaaa 😀 😀 veru, tuším my máme z toho väčšiu radosť ako tie deti 😀

inneska
21. sep 2009

ale aj ja som zavisláčkaaaa 😀

zmurkaz
21. sep 2009

Lucia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Josi - si to supiš vymyslela - to nie je zlý darček - tanieriky mištičky... 😉

josifek
21. sep 2009

Zmurkay to je tak když někam jdeš a něco vidíš a jěště to není potřeba ale o vánocích 5 měsíců tak se hodí 😀 a největší radost bude mít až postavíme toto 😀 😀 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

inneska
21. sep 2009

vtip 😀 😀 😀

luci...súhlasím s traky, možno sa to cez mliečko prenieslo na naty 😉

josi...ty si proste šikula, už aj darčeky má...aspoň základ 😉

zmurkaz
21. sep 2009

Babulky - si odem dať moju dietnu večeru - mi mamulka doniesla a hodím staršie dietko do postele 😉
Chcela by som sa ešte sem dostať, ale neviem čo na to malá....

traktor
21. sep 2009

josi to je super, ze uz daco mas, ja si furt poviem, ze uz zacnem v septembri a vzdy zacnem tesne pred finale 😅 , ale ja fakt neviem, bo napr. matko uz dostal, trojkolku, bycikel spomocnymi kolieskami, nocnik, stolicku na papanie.../ to kazdy s rodiny daco doniesol ked sa narodil, ze aby mal/ no tak bud mudra, co mam kupit ...ale asi u takeho maleho je to jedno, vsetkoho potesi,babam kupim dake handry 😀 , sperkou, vonaviek maju kopu/ kuk foto v albume/, a patko sa tiez este najviac tesi hrackam , hlavne traktorom....

josifek
21. sep 2009

Inesko my kupujeme postupně celé prázdniny 😀 a pak jen balíme 😀 😀 😀 i pro syna už mám tři knihy co si přeje a mp4 on nic neví a já mám míň lítání v zimě 😀

inneska
21. sep 2009

lebo nebaví ma furt rozprávať dcéra od sesternice 😖 ale asi budem musieť 🙄

traktor
21. sep 2009

kedja aj tie misticky, tanieriky a aj lyzicky mam, ked som bola tehu, znasilnila som jednusuper lekaren...ked ja vsade kde idem daco musim kupit, kedlen jeden klincek.....chudak moj muz....

josifek
21. sep 2009

Traky já malé koupím jěště balon nafukovací, a nějakou hrající hračku a bude hotovo, letos toho moc neužije ale příští rok to bude supr. S většími dětičkami je to v pohodě 😀 😀 😀 😀

traktor
21. sep 2009

na chvilku odchadzam, som zabudla na panelak, mi strhnite odmeny 10 percent, ja sa vratim.... 😀 😀 😀

lucia32
21. sep 2009

inn aha čo som našla...aj moja malá vraví dcere mojej sesternice-sesternica...ale tuto nie je ...
ale je to zaujimavé...

Som ženatý mám manželku a ja som jej manžel. Jej rodičia nie sú pre mňa svokrovci, ale tesťovci. Jej otec je pre mňa tesť a mamka testiná. Moji rodičia sú pre moju manželku svokrovci, moj otec je pre ňu svokor a moja mamka svokra. Takže prvý dobrý záver: nemôžem mať svokru, ktorá by mi mohla strpčovať život. Pre tesťovcov som ja zaťom a pre mojich rodičov moja manželka je nevestou. A pre úplnosť, svokrovci a tesťovci sú si navzájom svat a svatka, teda spoločne svatovci.

Aj vzťahy v ďalšom príbuzenstve slovenčina umožňuje dosť presne vyjadriť. Otcov brat je pre mňa strýc a jeho manželka je stryná. Mamin brat je pre mňa ujec a jeho manželka ujčiná. Otcova alebo mamina sestra je mojou tetou a jej manžel svákom.

Mojej manželke je moja sestra zolvica. Dnes sa na presnom vyjadrení príbuzenského vzťahu až tak netrvá a miesto zolvice sa hovorí švagriná. Aj pre mňa je manželkina sestra a bratova manželka švagriná a manželkin brat a sestrin manžel švagor.

Syn môjho strýka, uja, tety je môj bratranec a jeho dcéra sesternica. Netreba si to pomýliť so sestrencom alebo sestricou. To sú deti mojej sestry vo vzťahu ku mne. Podobne je to aj s bratovcom a bratanicou, čo je označenie detí môjho brata. Dnes sa to až tak presne nerozlišuje a dcéry mojich súrodencov sú moje netere a mám aj synovca. Pre príslušníkov ďalšej rodiny sa niekedy užíva výraz kmeňovec.

Kmotor, kmotra je pomenovanie krstných (niekedy aj birmovných) rodičov vo vzťahu k rodičom dieťaťa. Ide tu teda o „duchovné" príbuzenstvo. Medzi ktoré by som mohol zahrnúť aj pobratimstvo. Mám (mal som - pán Boh mu daj večnú slávu) aj pobratima. Bol to dobrý priateľ, s ktorým som na znak trvalého a pevného priateľstva uzavrel takýto zväzok. Voľakedy sa takýto zväzok vraj uzatváral v kostole, neviem, predávam za to, za čo som kúpil. My sme pobratimstvo uzavreli tak, že sme si vzájomne vypili pár kvapiek krve (v pravom slova zmysle).

Mám aj vnuka a vnučku, pre ktorých som starým otcom. Kto je teda dedo? Ja ešte nie. Dočítal som sa, že dedom sa stanem až po narodení mojich pravnukov. Musel som teda v tom autobuse pôsobiť veľmi starým dojmom, keď ma tá krásavica oslovila dedko. Nuž čo už, mladší nebudem, na kozmetickú operáciu sa nechystám a radšej sa snažím stať pre všetkých dôstojným kmeťom.

inneska
21. sep 2009

zmurka...malá by mala držať spolu s mamou 😀 teda koníkovať 😉

josi...tak to máš super, mňa to nikdy nenapadne...rozkukám sa v septembri a kým sa rozhýbem sú vianoce 🙄 ale existuje net, tak v krajnom prípade poobjednávam a príde mi to rovno domov 😝

traky...mňa sa tiež už vypytujú, čo by som chcela pre malého...a to ešte asi spískame krstiny, tak aj tam budú kupovať, nato vianoce...no šak uvidíme 🙂

josifek
21. sep 2009

Inesko to je tak že vím co se mladému v jejím věku líbilo a nejvíc barevné papíry a světýlka na stromku 😀 😀 😀 😀 Ale balón ten měl s malou mořskou vílou a s tím i spal 😉

inneska
21. sep 2009

luci 😀 som sa celkom pobavila aj poučila 😉

lucia32
21. sep 2009

konečne spí, tak ja idem...pá a dobrú nôcku...

lucia32
21. sep 2009

inn...najlepšia je zolvice 😀 😝

inneska
21. sep 2009

aj kuki superstar a chechtám sa 😀 😀 😀 😀

inneska
21. sep 2009

josi....detičky na vianoce budú v takom veku, že budú s úžasom hladieť na rozsvietený stromček 😵 😵 moc sa teším na tie očká 😵 😵

luci...tak dobrú nocku 🙂 kmeňovec 😀 😀 😀

josifek
21. sep 2009

Inesko jsem dala do alba jak vypadá náš stromeček 😀 kukni

inneska
21. sep 2009

josi...krásny stromček 🙂 mávate stále rovnaký, či meníte ozdoby, farby?? 🙂 u seba mávame malý stromček(1,2m) ale hore v obývaku máme borovicu cez 2 m, tak tiež ked sa nazdobí, tak je krásny 🙂

josifek
21. sep 2009

Inesko máme stejný červeno stříbrný, s 1000 světílkami 😀 😀 😀 😀 Já už mám celý obývák přispusobený do červena 😀 😀 😀

inneska
21. sep 2009

ja mám u seba fialovo zlatý s fialovými svetielkami(tuším kôli erikovi teraz kúpim farebné 🙂 ) a hore je farebný ako dúha 🙂

josifek
21. sep 2009

no nic sluníčka jdu se sprchnout a za chvíli mi přijede KFC 😀 😀 😀 kluci se vracej z kina 😀 😀 😀 😀
Zítra odpoledne jdeme poprvé plavat do vaniček 😀 😀 😀 už se těším jak bude malá reagovat 😀

josifek
21. sep 2009

to musí být také krásné Inesko Fialkovou mám ráda 😀 😀 😀

inneska
21. sep 2009

josi...som kedysi videla v quelle dvojstránku s fialovo zlatými vianočnými ozdobami , tak ma to očarilo a už som kupovala 😀 😀

tak potom hned podaj info, ako dopadlo plavko, budeme sa tešiť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre