Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
25. sep 2009

jaaaj tak rucicky keby sa dalo tak si ich az po ramena ozizlavame aj my 🙂 je to sranda. 🙂

aspine
25. sep 2009

a jaky mate zvuky? my mame nejoblibenejsi "euve" 😀 ja uz se tak strasne tesim na prvni slovicko...jsem zvedava jak bude mluvit ....hi hi ...jsem to ja matka netrpeliva 😵

aspine
25. sep 2009

dnesni prutokovy den odnesly i kalhotky na kycle 😀 tak se ted susi na topeni 😅 pristi tyden jdeme uz konecne na kontrolu kde nam reknou jestli se jich uz konecne zbavime anebo je budeme jeste mit 😠 doufam ze je tam nechame 😎
lucim a mate uz nejaky ockovani?

lucim
25. sep 2009

tak to musi byt medzinarodne slovo, lebo ho mame aj my 🙂 myslim, ze maly hovori o eure 😀 a este egu, ga.

babyzuzana
25. sep 2009

aspi vy mate tie kycle kvoli klbikom ci co to je?

lucim
25. sep 2009

klby = kyčle
ockovanie mame na buduci tyzden 29ho.

aspine
25. sep 2009

baby kycle myslim klouby 😉 nebo jsem nepochopila otazku 😅
mame kalhotky ktery musi nosit...koukni mi do albumu mam ji v nich vyfocenou 😉

lucim 😀 😀 ahaaa tak nase mala se pripravuje na novou menu! 😀 teda my mame ale inteligentni dite 😵
jo a neco s "g" mame taky ale to jsem jeste uplne nerozlustila 🙂

lucim
25. sep 2009

este mame hoooo a heeeeu , ked na neho robim hallooo helou a ahoooj 😉

aspine
25. sep 2009

no hezky se vam slovni zasoba rozsiruje 😉
a jake ockovani mate? pneumokoky nebo hexavakcínu?

babyzuzana
25. sep 2009

chlap mi to uz vysvetlil 🙂

lucim
25. sep 2009

no na to ze som farmaceut, tak som zabudla aj co to bude ... pockaj, spomeniem si .... viem ze sme k tomu pridali aj rotavirusy ... pneumokok je povinny, ... ale hej, je to hexa : záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia
nebude to na to male telicko moc?

lucim
25. sep 2009

Povinné očkovanie:

4. deň života: tuberkulóza

3.-4. mesiac: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia, pneumokok

5.-6. mesiac: opakuje sa znova

11.-12. mesiac: opakuje sa znova

15. mesiac: osýpky, mums, rubeola

6. rok života: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna

11. rok života: osýpky, mums, rubeola, tuberkulóza

13. rok života: záškrt, tetanus, detská obrna

Po konzultácii s lekárom je možné očkovanie proti rotavírusom, kliešťovej encefalitíde, žltačke typu A, meningitíde, chrípke, ovčím kiahňam, rakovine krčka maternice, pneumokokom, prípadne kombinovanou vakcínou proti žltačke typu A a B.

babyzuzana
25. sep 2009

boze baby ja ked pomyslim na to ockovanie je mi zle ☹ ☹
my ideme 5.10. ☹

lucim
25. sep 2009

prave v SEDEM hovoria historku, ze zlodeja dolapili, lebo ked lupil, tak si z domu kde kradol skontroloval co noveho na facebooku. 😀 skoro ako zavislost na konovi. 😀 alebo musel zbierat urodu vo farmville? 😀

aspine
25. sep 2009

baby 😉

lucim diky za prehled 😉
no prave ze to urcite bude pro ne zahul ☹ kdyz jsem cetla jake muzou byt ruzne reakce na tyhle ockovani tak se toho uz dopredu bojim 😒
hlavne ta hexa a pneumokok se davaji ve trech davkach a po mesici ne? takze to bude beh na delsi trat 😕
doufam, ze to ti nasi drobecci zvladnou bez problemu 😉
a co vam dela ockovani na tbc? my to teda jeste zahojeny nemame 😠 ne ze by ji to nejak extra hnisalo nebo co, ale vzdycky se ji tam udela takovy vridek....ani nevim jak dlouho se to ma hojit 😕

lucim
25. sep 2009

teraz to vyzera ze uz nehnisa, ale stale to bolo take zive .... uz je to v pohode, uvidime do kedy.
ja asi dam hned po ockovani paralenovy cipok preventivne.

aspine
25. sep 2009

cipek? 😕 jsem nepochopila... 😅

aspine
25. sep 2009

uz jsem pochopila 😉 jsem to cetla jako ze si ho das ty! 😀

babyzuzana
25. sep 2009

ja som bola tento tyzden v lekarni a pytala som si cipok nejaky, ze to chcem dat malemu "preventivne" ked ho zaockuju.... no to ste mali vydiet aku prednasku som dostala o tom, ze kde som to pocula, ze davat lieky preventivne! normalne ma zdrbla, ze to sa nerobi, ze potom nevies ako v skutocnosti telo zareaguje a ake su reakcie
ale aj tak som jej podakovala a kupila aspon preventivne panadol baby
a dam mu preventivne homeopatika, tusim jenka tu pisala ze davala malej, tak skusim

babyzuzana
25. sep 2009

mne dnes hrabe? uz som si dala po rukach!!! vidiet....

lucim
25. sep 2009

viburcol homeopaticky cipok? ci ta thuja 9ch to bola tusim?

babyzuzana
25. sep 2009

ta thuja to je

lucim
25. sep 2009

aspi nooo, mozem s ho dat aj ja, ale to posobenie na mateja jedine ze by bolo telepaticke 🙂

aspine
25. sep 2009

holky vite ze my nemame doma ani sirup proti kasli nebo horecce? 😕 no budu to muset napravit to jsem teda matka 😝
tak nejak nepredpokladam ze budeme taky nekdy nemocny 😀

baby at si v lekarne trhnou 😉 oni s malym nebudou az mu bude treba zle 😒
taky asi dam neco tajne preventivne 😉

lucim
25. sep 2009

zuz to tu do utorka asi nezozeniem 😖 tu homeopatiu. jedine ze by som ich v pondelok rano otravovala telefonicky. 😉

aspine
25. sep 2009

uz me zase boli oko 😠 posledni dobou se mi opakuje ze me trochu natece spodni vicko a boli to na dotek 😕 ze by to bylo z toho jak furt na matersky cumim na telku? 😀
jdu si dat kapky 😎

lucim
25. sep 2009

aspi matka lekarka 😀
ja som zasobena, som sa bala hned v prvy tyzden, co sme boli doma, ci maly odo mna nieco nechyti , ved som bola na atb, tak som drahemu nakazala kupit. aj sirupy aj cipky.

lucim
25. sep 2009

co ine by mohlo boliet ocnu lekarku, ak nie oko 😀
tak ma napadlo, co by asi bolelo gynekologa? 😀

lucim
25. sep 2009

boze uz to mozam, ocna je blani, ale tiez obcas nakukala na nocnu smenu, sorrryyyyyyyy 😵

babyzuzana
25. sep 2009

faakt? blani je ocna lekarka, som nevedela
pocuj luci ty si bola urcite ta co zakladala tu uplne prvu temu co?
minule ma to napadlo, ze kto ju vlastne zalozil?!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre