Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
2. okt 2009

ze prsia dychaju 🙂

no idem sa venovat skreklunovi mojmu malemu 🙂 papa

malka18
2. okt 2009

Ahojtéééé..my máme dnes 3 mesiačiky... juchu juchuchu 😀

voskovka
2. okt 2009

všetko naj malka....

josifek
2. okt 2009

málka Silvince vše nejkrásnější přejeme 😵 😵 😵 😵

malka18
2. okt 2009

jéé ja vám dakujem babulky 😉

lucia32
2. okt 2009

Malka...Silvinke prajeme s Natálkou všetko naj 🙂

lucia32
2. okt 2009

Baby čo máte spacie vaky, akú veľkosť mám brať pre Natálku na zimu? Myslím ten na spinkanie v postielke...0-6mesiacov bude dosť, alebo radšej 6-12???

malka18
2. okt 2009

ahoj luci: a nespí ti malá v zavinovačke..či sa mýlim??
my spíme v zavinovačke stále a myslím že ešte dlho budeme,kamarátkina dcerka spala do pol roka...ale potom tiež kúpim niake to vreco na spanie 😀 😀 😀

reilyy
2. okt 2009

ja by som kupila 6-12

lucia32
2. okt 2009

malka...nie už nespinká, najprv som ju balila len do plienočky a postupne povolovala, už dokáže spinkať aj navolno, síce šibrinkuje ručičkami, ale ide to...

voskovka
2. okt 2009

lucy-my mame 74 a ma ju akurat...pritom je dlhy ten vak....tak určite by som 6-12

lucia32
2. okt 2009

rei...už máme farebnú plienočku...mali fialovú smacíkmi a ružovú s vílami, vzali sme ružovú a potom som banovala, že macíkovú 😝 , akokeby nemohla mať obe, že? 😀
Tak asi vezmem ten väčší, však v decembri bude mať už 5 mesiacov a kde je ešte jar 😕

reilyy
2. okt 2009

😀 ty drzgroooooos, com si jej nekupila obe?? 🙂 😝

lucia32
2. okt 2009

však aby ju to pri spaní nemiatlo...raz víla, raz macík 😝 😀 ...ale jej to bude asi jedno,že? teda zatiaľ 😀

reilyy
2. okt 2009

http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/sliepka-...

😅 😅 😅 😅 ze sliepka roberta skonala, chudina

lucia32
2. okt 2009

si predstav čo ju to stálo síl, vytlačiť to vajce 😝 , radšej mala ísť na sekciu 😀

reilyy
2. okt 2009

😀 😀 😀 😀 😀 verim ze sla do pitevne 😉 aj do krematoria s bylinkami 😀

reilyy
2. okt 2009

asi jej rupla ritka 😕 alebo tak tlacila ze jej praskla cievka v mozgu 😝

reilyy
2. okt 2009

vies si predstavit slepicu na gynekologickom kresle?? 😀 😀 😀

reilyy
2. okt 2009

ze zlatino, to bude velke vajicko 😀 zazmluvnite si epidural 😀 😀 😀

lucia32
2. okt 2009

niekto mal dnes na raňajkly ftipnú kašu 😀
Mňa trápia iné veci...ked schválili Tomanovej návrh o tom rodičovskom, ako to bude s príspevkom na starostlivosť o dieťa??? ak mi ho bude strážiť babka živnostníčka.Bude sa vyplácať v pôvodnej výške, teda tých 164 €, alebo po novom 😝 tých 256€...

reilyy
2. okt 2009

lu, myslim ze nedostanes to zvysene...to by si musela byt uplne doma, nepracovat

lucia32
2. okt 2009

reilyy...ty vieš potešiť 😀 , ja viem, že rodičák nedostanem, ale po starom mám nárok na príspevok, až do výšky rodičovského, ak sa mi stará niekto o dieťa na faktúru...a uznaj, že ak babka musí zaplatiť za seba odvody, kedže bude živnostník a je s malou doma, tak ja ju reálne musím doplácať, lebo z toho zvyšku by nevyžila...ja len z čoho to budú počítať...ale ja si to zistím 😀 Ak viac nedajú, nevadí, ak áno poteší 😉

reilyy
2. okt 2009

😕 spanielska dedina co si prave napisala, nerozumiem ani ň 😝 😀 jaaaa bych ti dopriala aj 4nasobok rodicaku, jak som uz vravela lucim, matkam ktore aj pracuju by mali dat este viac nez tym ktore nepracuju, ved zarabaju na flakacov (myslim nezamestnane osoby, nie matky na materskej)

lucia32
2. okt 2009

rei...ak idem pracovať, nemám nárok na rodičák, ale na príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške rodičovského...ale iba ak sa mi stará o dieťa právnická osoba...čiže súkromná škôlka, alebo fyzická osoba...SZČO...tak na základe nimi predloženej faktúry, že sa mi starajú o dieťa mi štát vyplatí dávku... mi naučtuje za mesiac 300€ a štát mi preplatí z toho 164€ ...chápaš??? Lebo rodičák je momentálne 164€...doteraz mohli matky brať rodičák aj pracovať...od januára 2009 takéto novoty....

reilyy
2. okt 2009

aha 😕 v CR to este ide, robit aj brat rodicak

reilyy
2. okt 2009

takze ak babka nema zivnost na skolku tak bude dostavat len 25 percent z rodicaku...

lucia32
2. okt 2009

v zbierke zákonov píšu, že do výšky rodičovského 🙂 , píše to tam ujo Fico a spol. 😀

lucia32
2. okt 2009

presne táááák....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre