Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
23. okt 2009

kojim 🙂

aj drahy prave prisiel .. rovno a vie povedat rododendron 😀

lucim
23. okt 2009

sladke snicky a dakujem za spolocnost 🙂

lucia32
24. okt 2009

Bré ráničko...
mala som maila, tak som nakuki...
My sme dnes spinkali od 9.30 do pol 4 a potom do pol 7...čie paráda, aj som sa vyspala...ale čera bola celý deň mrzutá 😝 😀

riusik
24. okt 2009

bre ranko...
alex spala od deviatej do osmej 😵 idem zbalit par veci a pojdeme k maminke mojej

lu: natalka pekne potiahla, len tak dalej 🙂 a je to zaujimave, vravi sa, ze noc byva taka ako den pri malych detoch... ale je fajn, ze natalka napriek mrzutosti cez den, v noci pekne spinkala...

riusik
24. okt 2009

lucimka: rododendron viem povedat aj ja 😀 vacsinou 😎 tak to dobre vyslo, nakojila si matka a prisiel aj V, tak ste vsetci traja mohlo ist pekne spolu spat...

riusik
24. okt 2009

😅 v poslednej dobe si tu vypisujem sama... musi krmit tomasa, ked chcem aby zjedol ranajky, sprava sa niekedy ako rocne dieta 😠 dnes nezabral ani jezisko 😒

brinzulka
24. okt 2009

ahojte..
riu ja skusam peklo, dobre body, kinderko...za psa...deda...nepomaha...
ja sa najem a potom to dieta dokrmujem..druhe sem tam pri tom kojim...no sranda...a obcas na nerv, ze?

lucia32
24. okt 2009

rius...však toho som sa aj bála, že bude nervná aj v noci...ale nebola, tak som sa vytešovala 🙂 Cez deň málo prdkala, tak sme si pomohli pred spinkaním rr a zrejme jej to urobilo dobre...
Brin...ahojky...Davido neposlúcha? Tak ho nenúť, sám si vypýta 😝 Aj moja Bianka taká bola, nechcela jesť, vymýšľala, tak sme ju po čase nechali tak a vypýtala si sama, ked bola hladná...občas jedla až na obed 😝
V škôlke sa potom naučila jesť s detičkami a neskôr už problém nebol...

laurajana
24. okt 2009

ahojte babulky...riusik to si ako ja, ja tiez idem na Mattiho nejak podobne kŕmim ho, aby sme niečo do neho dostali, už sme pokročili čo sa týka zeleninky a konečne kaká sám na WC - doteraz mu to robilo problém, neviem aký zlom sa stal, že nechcel na WC len do plienky kakať, spravila som rázny škrt "plienky zrazu niet" 😀

laurajana
24. okt 2009

lucia nam škôlka zatiaľ pomohla k tomu, že sám ľahne v izbyčke do postele a spinká cez obed...inak v papaní veľmi nie, lebo pokiaľ tam nechce obed spravia mu na spanie kakao a dajú suchý chleba a na tom je dieťa do 15:30 😠 ☹ snáď to bude lepšie keď nastúpi teraz po mesačnej výluke z kolektívu

lucia32
24. okt 2009

Lauri...ahoj...no ono ten zázrak tiež neprišiel zo dna na den 😝 , že? 😀 A je fajn, že Matti sa odučil od plienočky, budete to mať lacnejšie 😀 , ak nie ľahšie 😝 😀

malka18
24. okt 2009

Tu je dnes niako mrrrrrrtvo!!!!!! 😕 😕 😕 😕 😕

laurajana
24. okt 2009

luci...áno ušetriť na plienkach a minúť na iné...to je tak stále v jednom kruhu, čo narobíme...ale aj tak sa teším jak blecha...

ľudkovia toto moje dítko, začína slintošiť riadne, pchá si rúčku do pusinky a hlavne večerom je mrzutučké, že by už zúbky nás začínali mordovať?

malka18
24. okt 2009

ahoj laurajana: u nás to isté..nevie ktorú rúčku skor spapať a uslintaná celá...no a už to máme dávno a zubky nikde...ale vy ste možno iný prípad 😉 nikto nevie kedy vykuknu 😀 😀 😀

jennna
24. okt 2009

ahojte srdiečka...

tak ja už neviem, či je to normálne.... Dianka posledný týždeň je mrzutá.... v žiadnej polohe nevydrží dlho, raz na ruky, raz otočiť, hrazdička, na brušku.. papať... a vždy ked ju to prestane baviť plač....
kým nebola na očkovaní ani nevedela čo je to plakať...od vtedy je to častejšie...
a navyše začína plakať pri ľuďoch ktorých nepozná alebo je s nimi málo..... napr. s mojou mamou je každý deň aspoň chvíločku...ale ani pri nej dlho nevydrží... len ja a mm.... neviem čo sa jej porobilo... už sa bojím kdekoľvek chodiť....ale neprestanem, aby to nebolo horšie!!!! len som už z toho unavená.. a to nehovorím, že papáme každú hodinu a pol... okrem noci....vtedy spinká.....

zmurkaz
24. okt 2009

Ahojky - tak ja sa hlásim - len tak.... Zuzanka celý deň teplota do 37,5 ale strašne nekľudná, plačlivá, nespavá... dnes fungujem ako jej lehátko 😀 😀 😀 😀 - ale som jej skúsila dať Calgel na ďasná a ona sa zázračne o polovicu ukľudnila 😅 😕 😕 😕 - ale mi to furt nejde od hlavy - šak ešte nemá ani 4 mesiace 😕 😕

No a dnes je tu oziky mŕtvo ... či víkend??

laurajana
24. okt 2009

malka...veď práve, to viem, že zúbky kým vykuknú, tak sa mimi dlho "trápi" bolia keď idú, bolia keď ich trhajú...čo narobíme...

jenn tak malá si vyberá spoločnosť 😉 držíme palčeky, ono sa to upraví, jaj my maminky unavené 😔 ja zas tú našu sýkorku musím pochváliť, okrem toho večerného plaču keď máme spinkať a od plaču-hladu plač veľmi nepoznáme...a papáme tak každé 3 hodky, inak by sme didu len okusavali a to neee, lebo už ma raz dokusala a teraz prava dida zas trpi...juj ha

presne zmurkaz...pri Mattim v 9 mesiacoch prvý zúbok sa vyklul a to druhé deti v jeho veku pomaly "štrbaveli" 😀 a toto naše čudo Laurinka, že by bola opak? 😉

jennna
24. okt 2009

zuzi...možno už ďasienka omínajú...

jani...tak tie tri hodiny ti ticho závidím!!!!

lucia32
24. okt 2009

Ahojky....my sme dnes celé poobedie boli mrzuté a čo sme večer okupkali sa zázračne premenila a teraz si sama štebotá a maminka môže na PC 😝
A sme slamenné vdovy, bo ocik nám zdrhol do lesa....

vendulacky
24. okt 2009

ahoooooooooooooooooooooj,jedna stránka za den? 😀

Zdravím po delší odmlce, momentálně mi hoří koudel za pr...a dodělávám práci, kterou musím ke konci měsíce odevzdat. ..pak skočím na farmu honem sklidit a zasít a jdu spát (pak už je většinou 12-1 hodina v noci..)

Jak odevzám práci, bude konečně volněji a přemýšlím, že to zazdím úplně. Nestojí mi to za to, abych denně seděla za pc do 12, protože přes den se nedá a pak ráno vstávala k malý..

jinak gratuluji ani, že zazdila farmu, brzy jí budu následovat /jen mám ještě pár cílů, které chci dosáhnout🙂)

pokroky naší emmy:

-takže krásně pase, hlava zvednutá až k oblakům🙂
-ještě se neotáčí sama...(i když z břicha se otočí sama na záda🙂)) lépe řečeno žuchne na bok, když jí selžou ručičky🙂
-přes den jíme stále co 2-3 hodiny, dneska jsem jí dala MM z flašky, stáhla tak 140 a vydržela poprvé 4 hodiny bez jídla aniž by zakvíkala, hurááá (škoda, že jí nechci dávat flašku furt🙂)
-přes noc jsme udělaly krok zpět, dostala se se spánkem od 20-3 a pak co tři hodiny, ted se budí zas okolo 23,24 hodiny, pak vydrží spát tak 4 hodky, pak je to různý. K ránu jí trápí prdy, takže vstávám a otáčím jí na bok, tak se líp vyprdí

Sama sebe se ptám, kdy iž konečně začne víc spát a začne se líp vypořádávat s bříškem. Když nevstávám na kojení, tak vstávám, abych jí otočila, pač heká a kroutí se...jak řekla lucim, že už si na noční kojení zvykla, tak mně to vadí čím dál tím víc 😝

Jinak momentálně objevila hlas, takže ječí, kvičí, co jí hrdlo stačí a mně z toho jdou prasknout bubínky🙂

jenn, tobě malinká neplakala? Tak to jsi opravdu matka šťastná, páč já měla spíš období, že když neječela, tak to byl zázrak🙂) ale už se víc směje, než se mračí;)

vendulacky
24. okt 2009

ahoj luci, co v lese? 😕

lucim
24. okt 2009

aaaahojte pusinky 🙂

traktor
24. okt 2009

ahojte a vieteco?.............nas matko bol dnes mrzuty......ja mam dietaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

traktor
24. okt 2009

okusoval vsetko co mu prislo do cesty...s poriadnymi nervami...nozku,rucku, hrkalku...plachtu...mna 😀 😀 😀 , prezliekanie nama zmysel....neplakal len bol, taky iny...roztrzity? 😀 😀 😀

lucim
24. okt 2009

traky 😀
ozaj, vies ako sa povie matej od zadu? JETAM, je tam. to si hovorime pred zrkadlom.... je tam Jetam? 🙂

ven, aj ja mam pocit, zesi matej trenuje hlasivky, proste zavija, a ked na neho kuknes, tak sa usmieva.
a mas to doma hekticke, stihas? ci uz ani nie?

aj matko je asi treti vecer umrncany, ci to len tie hlasivky? kazdopadne, este sa mu nechce spat.

lucim
24. okt 2009

traky tak to mame po veceroch aj my ... dnes som 2x davala pyzamko, este ze ho bavi hrat sa s plienkou, ze sa aj sam utrie. slintosko kusadlo. zubky som kontrolovala, este nie je nic von a hned na to mne matko strcil ruku do pusy. 🙂

traktor
24. okt 2009

nas matko spinka ..ako vzdy....len ked je hore, najprv je fan....ale potom to pride az take zvuky vydava ked sa mu nepodari do niecoho zahryznut.....este aj ked ho kojim, tak stisne pery...ze akoze ma zuby....to tak zatne a nepusti....no uz jez neho riadny chlap.....no a v stredu ho caka odmeny...vcelicky...tak verim ze to ockovanie bude ok....podla skusenosti je 2 ockovanie horsie.....tak uvidime

traktor
24. okt 2009

lucim to uz sme vsetky vo faze....priprava...uz bude len...je tam 😀 😀

traktor
24. okt 2009

zubok som myslela....som zabudla ze mi nikto nevidi do hlavy... 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre