Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

malka18
2. nov 2009

jenn: ved to je jedno či rozmyxovane či postruhane na to jemnom struhadle to je potom ako kašička..ved aj zeleninu aj ovocie...

samayka
2. nov 2009

jen - závidím.. tíško závidím a nahlas prajem nech to funguje všetkým... nám nefungovalo.. vytiahla by si packy aj keby som jej ich lepiacou páskou previazala

malka - ja by som jablčkami nezačínala. vraj treba začať zeleninkou. uvarenou mrkvičkou a tak.. lebo keď sa začne ovocím tak zeleninka potom nešmakuje.

jennna
2. nov 2009

malka...a ja by som ešte na prvý krát asi povarila.... nie surové... ale ty si mamina, sama musíš vedieť posúdiť...

ja som zatiaľ skúšala len zemiačik s mojím mliečkom dva krát, a tú "prvú kašičku"... mám smolu, nemám totiť mixér... takže nemám ako rozmixovať zeleninku, ale si mi dala dobrý nápad s tým strúhadlom, len budem musieť kúpiť nové... to čo sa tak často používa v domácnosti by som asi nepoužila...

malka18
2. nov 2009

dobre..zajtra jej uvarim mrkvičku a budem dávať tu a potom aj zemák a tak..kujeeeeeeeem..ale potom možem dávať aj to jablčko nie??neni na tom nič zle ked dávam postruhané jablčko..pretože jedna známa vravela že domáce urobené pyre neni pre tie najmenšie detičky odbre že kupovane je lepšie...čo je na tom pravdy..neni to blbosť????

mifinka
2. nov 2009

Stejnak, jak tak přemýšlím... nezačínat sladkým.. A mě sestřička minule na očkování říkala at sebou vezmu flašku sladkého čaje, na 50ml dát kostku cukru... Tak si vyberte... A zubařka mi v těhu na kontrole říkala, hlavně mu nedávejte sladkej čaj 😀 fakt... tisíc lidí.... tisíc rad...

jennna
2. nov 2009

samay... ja vám to prajem všetkým...a dúfam, že si to neporiekneme....

lebo už máme z trojhodinových páuz medz papaniami hodku a pol... a z jedného papania v noci sú tri... 😒

brinzulka
2. nov 2009

mrkvu treba staru...nova ma vraj vela dusicnanoov

jenn a jezisko nemoze doniest ponorny mixer do ruky?

jennna
2. nov 2009

malka... v tom klasickom kupovanom pyré je cukor.... takže je na tebe, či to chceš s cukrom alebo bez... viem že tie HIPPky sú aj bez cukru... volá sa to tuším "prvé príkrmy"...alebo tak nejak..

brin...skúsim napísať... díky za radu... 😉

brinzulka
2. nov 2009
jennna
2. nov 2009

brin super...uložené

brinzulka
2. nov 2009

ja som si nakreslila tabulku, co v ktorom mesiaci uz mozme a skusali sme postupne...

jennna
2. nov 2009

môj chudák mm maká von na tej zime.... ho vidím na kamerovom systéme... mi ho je ľúto!!! ☹

brinzulka
2. nov 2009

snad ho zahrejes...jenn

jennna
2. nov 2009

ked ja som pernamentne nas..tá... ked príde, lebo tak buchoce, že zakaždým malú zobudí... a to ma už prejde chuť... 😀 😀 😀

brinzulka
2. nov 2009

ta sa luuuuuuuucim

jennna
2. nov 2009

ta aj jáá... ahoj zuzí... ahojte všecky... 😉 dobrú nôcku!!!

lucim
2. nov 2009

zase som prisla neskoro,ked tu nikoho?

aspine
2. nov 2009

ja som tu 😀

lucim
2. nov 2009

ahoooooooooooooooooj 🙂

aspine
2. nov 2009

jsme tu asi zbyly samotne 😅 bojis se? 😀

kochanski
2. nov 2009

ahooooj 🙂

lucim
2. nov 2009

ako sa ti paci jazda v novom auticku ? 🙂

tu som nasla tiez dobry clanok o prikrmoch. musro popisane, http://www.zzz.sk/?clanok=6860

nas krpcek sa zobudil na papanie a teraz vyyyyyyska od radosti, na spanienaozaj nevyzera. ale tie zvuky su rozkosne a hlasneeeeee 🙂

lucim
2. nov 2009

kochi no neeeeeeeeeeee, co to moje oci vidia? vitaaaaaaaaaaaaaaaj a ako sa mas? co zuzanecka)? robi radost?

aspi nebojim sa, ja som odvazna a mam podrezany jazyk, co kazdeho odplasi 😀

kochanski
2. nov 2009

malka, opravdu bych byt tebou nezacinala ovocem, protoze si deti hrozne rychle zvyknou na sladke a pak nechteji moc normalni papani. Ja teda alespon urcite nejdriv par tydnu?! pojedu jen v zeleninovych mixech...na cukr a sul bude mit jeste furu prilezitosti 😉 . A jablko urcite nejdriv tepelne upravit, protoze by nemeli jist jeste syrove, aby jim to neudelalo brajgl v tech malych strivkach, Zacina se vetsinou rozmixovanou mrkvickou...pak se pridava brambor (i kdyz kamosce malej brambor vubec nechtel), pak treba brokolice, cuketa...atd. A pak prijde na radu ryze, masicko a tak. Kamoska treba davala misto brambor bataty, protoze jsou jemnejsi a sladsi nez brambory a mrnous se po nich mohl utlouct 😅

aspine
2. nov 2009

kochi nazdaaaaaarrrrrr 😵 te vitam zbloudila ovecko 😀
tak jak se vam zije zeny? 😵 uz jste zdrave?

aspine
2. nov 2009

lucim moc sa mi paci 😀
dneska jsme si s Marketkou vybrali vuni do auticka, dozadu za sklo dali Tweetiho....jeste nam chybi nejaky designovy "Baby on board" 😀

kochanski
2. nov 2009

lucim ahoooooooooooooooooooooooooooj 🙂
mame sa dobre 🙂 . Zuzi je zlaticko. Obcas nam ukaze decibely, ale to je temer vzdycky kdyz uz se nudi, protoze je to opice zvedava...vsechno musi videt a kdyz nema o zabavu postarano tak za chvili jeci 😀 . Obcas slychavam od jistych lidi poznamky typu...jeste furt tak moc breci?...ale uz to neresim, protoze to jsou ty zkreslene predstavy o tom jak miminko v tomhkle veku nejspis jen ji, spi, kadi, cura a 24 hodin se smeje 😉 . Nastesti mam plno mamin kamaradek okolo sebe a hlavne Vas me dobre dusicky, takze vim ze Zuzi je naprosto normalni zdrava holcicka, ktera nijak nevybocuje 😉 .
Jinak uz se krasne culi od ucha k uchu....obcas uz i se zvukem 😅. V sobotu se poprve pretocila ze zad na brisko, huraaaa. A kdyz ji drzime v naruci, tak se zveda do sedu...blazen 😅. Je to nase sikulka.
A co vy s malym?

jo a zrovna pisu ze sveho noveho notebooku, ktery mi konecne koupil manzel huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Tak tu snad uz budu casteji 🙂

aspine; co mate za vozitko? Ta Vase mala je zlaticko podle toho co pises. U nasi uz spani v kocarku bez drncani nehrozi...maximalne tak na 20 minut 😀 . Ale je fakt ze v tomhle pocasi je to super, protoze ma rada chlad okolo a ona kdyz je v teploucku, takze idealni

taky uz jsem vytahla zimni fusak jak jste psaly. V nedeli byly jen 2 stupne a vichr jako krava, tak jsem musela, aby mi chudak zrzounek nezmrzl

jenn; nase taky zacina blbnout s krmenim. Parkrat si lokne a uz se krouti a toci hlavou vsude mozne. Ale protoze jsem to videla pred casem u kamosky maleho tak vim, ze delal to same a je to tim, ze uz jsou to zvedavci a vsechno je rozptyluje. Asi budu za chvili muset kojit s vypnutou telkou a v noci i bez lampicky, protoze si hodla vykroutit hlavu za svetylkem 😅

kochanski
2. nov 2009

aspine ahoooj 🙂 . Uz jsme zdrave jako ripy. Ja nakonec skoncila u atb a na doporuceni jedne doktorky jsem vysadila kojeni na 2 dni, odstrikavala a male davala nutrilon....peknej vopruz 😠 . A pak jsem volala svoji doktorce co mi ty prasky napsala a ta se hrozne divila, ze nekojim. Pry mam normalne kojit, protoze to jen mozna ovlivnni trochu chut mleka ale male to nic neudela. Tak jsem byla stastna jak blecha. Zuzi uz taky nekasle, tak doufam, ze mame vybrano a do konce zimy uz budeme jako rybky 😉
a co vy? Jely jste na ten srazik?

lucim
2. nov 2009

som kojila a maly blazonko tu vystraja - v dobrom, si nas omotava okolo prsta a vytesuje sa my s nim. 😉 tato je zase na makko 🙂

kochi prekukala som ti album, zuzanka je krasnucka, ale foto ala arabsky sejk ma dostalo. aj pokec je super.
este stale sa kupete vo vani,m ci aj nejake plavanie?
my takisto ako samy ideme zajtra prvy krat.

fusak uz mam vytiahnuty, zajtra kupujem dalsi do sportaka. u nas je 1°C.

lucim
2. nov 2009

aspi aj ja by som mala do auta zallozit nejaku hracku konecne. 🙂

a mne matko zase zacina do krmenia kecat, okrem toho, ze sa vrti, aby mu nic neuniklo, tak uz aj brble a piska a rehoce sa. ale najlepsi je , ked zbada bradavku a zavýska nadsenim. 🙂 kludne papa iba v noci. joj luuuuuuuubim ho coraz viac a to mam furt pocit, ze viac sa uz neda. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre