Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

riusik
23. aug 2009

dobre ranko 😵

lex, lucim: sa ospravedlnujem, ze som zdrhla jak gafor z porady, ale niekedy blbne router a pada net, staci sice ist vedla do izby a ho off on, ale ked som sa uz postavila, tak som odparkovala v posteli 😎 inak mala spala do jednej a potom ani neviem, iba si pamatam, ze o piatej som jej davala papat...

riusik
23. aug 2009

nie lex, ale alex

riusik
23. aug 2009

ja sa nevazim, staci ked sa vidim v zrkadle... 😎

voskovka
23. aug 2009

ahoj,riusik....neviete niečo o zrnikovi? 😕

samayka
23. aug 2009

ahojte maminy...

teeeda nočná zmena to tu riadne ťahá 😀

my sme mali včera oficiálne uvítanie našej elušky - alebo po slovensky opiáš párty pri grile... vybrali sme si super počasie, že?? ale nakoniec to bola pohoda. malá spala vonku, a keď pršalo tak jej bolo v kočári pod pršiplášťom asi najlepšie... okolo osmej som sa s ňou pobrala domov. o pol desiatej už bola tuhá ale na to vonku začal ohňostroj - ten sme síce neobjednali ale čo už... ale muselo to byť blízko lebo ju to zobudilo.. do kelu.. tak začal kolotoč znovu - hojdanie, mojkanie, spievanie... a išla som jej o desiatej dať papať, položila som ju na postel a ona tuhá... tak som ju nechala. po pol hodke sa začala mrviť, strčila som prsko, nadlabla sa a spala až do tretej. super bábo.. juchuuuuuu

a ako to vyzerá s tým stretkom?? lebo že keby nás vyhnali z reštiky že zaberáme miesto, tak u nás je ten víkend vinobranie... môžeme ísť potom v nedelu ráno aj s kočármi do alegorického sprievodu 🙂

riusik
23. aug 2009

voski, ahoj 😵 zial nie, nevieme 😔
a vy? ako sa mate? uz je dobre?

riusik
23. aug 2009

samy: no vinobranie, nie zly napad 😉 kazda dieta v satke a v ruke burciacik? 😎

voskovka
23. aug 2009

my sa testujeme s novym mliečkom Nutrilon Alergy disgestive care-kurna drahe jak blazon...500sk jedna 400g plechovka čo to mame tak na 2-2,5dna...
zatial nemal krv v stolici a nehnačkuje...som strašne rada...

voskovka
23. aug 2009

ja som pozeral zrnikove albumy a bohužial som tam nenašla ani jednu jedinu fotku babätka...
keby sa tak ozvala... ☹

voskovka
23. aug 2009

pišem jak madar..pozerala... 😀 😝

lucim
23. aug 2009

burciak mnaaaaam 🙂
dobre ranko, my ranajkujeme 🙂
inn rius, nevadi, nadrobite si to inokedy. 😝

samyyyyyyyyyy ste mali super den a super baby 😉

riusik
23. aug 2009

voski: co?? sakra, nemala by to hradit poistovna,a spon zcasti? ved ty si si to nevymyslela.... 😠
ale dolezite je, ze adamkovi to pomaha 🙂 a ty? si v pohode?

riusik
23. aug 2009

lucimka: dobru chut 😉 a vdaka, uz som sa bala, ze dostanem vyhadzov 😝

lucim
23. aug 2009

vosky to mlieko urcite hradi z casti poistovna, vy mate na to diagnozu ako vysitu.. nedaj sa odbit. idem kuknut kolko hradia.

inneska
23. aug 2009

ahojte babulky 🙂

riuš...ja som zdrhla hned na začiatku smeny 😀 😀

voski...stále nič nevieme 😒

samy...tak aj eluška má prvú grill party za sebou?? erik si ju absolvoval v piatok 🙂

voskovka
23. aug 2009

mame to mliečko od piatku a musim isť k alergologovi aby ho mohol on predpisovať...a vtedy sa hradia iba 3eura.
a musela som ho kupiť lebo mi ho nakazali,a tak zatial hradime zo svojho vrecka...
ja som zatial ok...uživam lieky na nervy na prirodnej baze...lebo som grogy...
dokonca malemu zistili že ma hydrokelu-čo je voda v semenniku..a musime chodiť k urologovi a ak sa to samo nevstrebe musime na operaciu-pretože ak sa to nevylieči-mohol by byť neplodny...
a s tym nadorčekom na hlave ideme na prednostne sono...tak som sama zvedava...
s obličkami ideme tiež na kontrolu o mesiac ...tak je toho dosť...
chudatko asi pozbieral všetko možne na seba...keby som mohla tak radšej nech ja som chora ako on...

inneska
23. aug 2009

voski..tiež si myslím, že niečo musí hradiť poisťovňa..treba na dokinu pritlačiť...vraj aj ked začneš prikrmovať nutrilonom, tak aj ten sa vraj dá dať na recept a neplatíš plnú sumu....kolega tak vybavil u dokiho 🙂

lu...viem, že budem nadrábať 😀 len neviem kedy 😝

inneska
23. aug 2009

my stále mrčíme 😒

adka12
autor
23. aug 2009

Ja kupujem Nutrilon HA1 a doplácam 6.75€.

lucim
23. aug 2009

vosky v maximalnej cene hradi poistovna za nutrilom allergy care 7,58 a doplatok pacienta je 7,64€. pri nutrilone allergy digestive care - upravene bielkoviny aj tuky aj cukry- je to 13,31 a 3,03€je to viazane na preskribciu gastroenterologa alebo alergologa. kede uz daju odporucanie, tak to moze pisat aj detsky lekar.

takze netreba na nikoho pritlacat, takto to je, len tam treba skocit. len ma udivuje, ze v nemocnici to nemohli napisat, ci odporucit. 😒

lucia32
23. aug 2009

ahojte kočulky, tak som zas tu...malá pospinkala len pol hodky...tak sme rozbalili a vyškierala sa na mňa za poprdkovania ako divá 😀 Teraz už hajinká zabalená v perinke, tak je jej najlepšie 😀
Už sa varí polievočka a mäsko na šťave...bude bašta 😝 -oblizovací 😀
Tak ja som včera neodolala a dala som tu kapustu aj s knedlou a bôčikom a maličká spala celú noc od 9 do 3, jej štandardná dávka 😀 Ráno sa trochen krútila, ale nič čo by pocvičenie nožičkami nespravilo...
Voskovka: maličkému sa to veru nakopilo, dúfam, že všetko sa dá do poriadku a aj maminka bude oukej...
Inn: veru som si dala...najprv tortička, potom tuniaková nátierka...

lucia32
23. aug 2009

Lucim ahoj...ako sa máte? Matko je už riadny fešák..že 2 mesiace...ale nám tie deturence rastú...

lucim
23. aug 2009

luci cauuuuu 🙂
ja prave papam chocapic a idem varit gulas. a musim rychlo naoko zdebordelizovat. blizi sa sem brasko a budu s drakym stavat altanok konecne. 🙂
matko je kazdym dnom vnimavejsi, je to uzasne, 🙂tie deticky.

voskovka
23. aug 2009

lucim-platila som zan 483korun...a povedala mi že na recept stoji-3, eura aj drobne...
takže zajtra ideme na kontrolu,a budumu robiť odbery a musim si zajsť s nim aj k tej alergologičke...
lebo hradiť to z vrecka by sme skrachovali... 😒
čo dnes idete robiť?

lucim
23. aug 2009

vosky ano, je to presne tak. tak to rychlo zajtra obehnite, snad vas s babatenkom budu brat dopredu. chudatko adamko, ale verim, ze ho rychlo daju do poriadku.
aj tebe sa ulavi, ked mu bude lepsie.

leniccka
23. aug 2009

ahojte,
varite obedik vsetky, ze je tu tak pusto?? ☹
my budeme mat halusky s bryndzou, lebo su tu bratri Cesi 🙂)))) draheho kamarati z ciech a rozkazali si bryndzove halusky, no tak nedela a bez masa... ale aspon skvarky budu 😀

mala mi konecne zaspala po tazkom prehovarani, ani v kociku ani na mne, ani na chrbatiku, tak som ju zase musela zvrtnut na brusko a uz je uplne tvrda, zubrienka mala 😉 😉
ale pytala som sa detskej sestry, ze to nijak neskodi ked casto spava na brusku, tak som spokojna lebo ona mi inac nechce spavat v poslednej dobe...

nika251
23. aug 2009

Ahojte. Hlasim sa tu po dlhsej dobe. Mame sa fajn, malinky rastie ako z vody. Sa vytesujem lebo vlasy mu este nevypadali aj ked kazdy tvrdi ze vypadaju 🙂
Lenicka- poloha na brusku neskodi len odporucam zapnut nanny. Aj ja nechavam maleho vela cez den na brusku - velmi to pomaha uvolnovat prdiky. Malicky si tlaci na brusko a pridiky idu same 😀

perla200
23. aug 2009

ahojte...naša prdká perfektne po Infacole... odporúčam!

tak ja idem skúsiť tie šatky pozrieť...lebo vkuse na rukách ma to nebaví... ak mate nejaké overené typy tak hodte...

perla200
23. aug 2009

baby a aký je rozdiel v tých šatkách?

vendulacky
23. aug 2009

Ahoj kočičky 🙂

Dlouho jsem se neozvala, ale měly jsme (resp. mamka) návštěvu z dalekého východu, jj. tetky ze Slovenska, tak jsem si zas procvičila vychodnarštinu 😀
Byly jednu noc i u mě v DE, tak jsme grilovali a popíjeli...

my se máme bájo, emuš je hodná holka, až na to kaku..stále se sama nevys...už to bude zas 14 dní, co naposledy sama udělala bobek..
innes, koupila jsem si infants dophilus (ne infants dophilus plus), mám dávkování konzultovat s lékařem? Pomohly vám? Jak dávkuješ ty?

lucim, z kolika dílů se ti skládá ta maduca? To cybex nosítko je ze dvou, popruhy na tělo a nosítko na malou, které se připevní, přijde mi to trichu nepraktický...zatím ho mám půjčený, nevím proč, ale radši bych šla do té maducy

ASPINE, ty potvoro ušatá!!!! Tak ty jsi byla v Domažlicích na Chodských???? 😠 😠 Šmírovala jsem ti album!! Já byla celej víkend u mamky (7 km od Domažlic) a na Chodských jsem taky korzovala s kočárem!!! Jsem SMRTELNĚ uražená, že jsi nedala vědět!!! 😝 😝 😝 Nevím, nevím, čím tenhle prohřešek odčiníš.... 😉 😝

Jinak malá si jede stále přes den vesele každé 2-3 hoďky, v noci už jsem jí ukecala od 20-2 (sice se mezi 23-24 hod mrví, ale ucpávám jí pusu dudlíkem 😅 ), pak jede buď po 3 nebo po 2 hoďkách, ale už to vypadá líp 😉

vosky, jsem ráda, že malej už je dobrej, na tebe se lepí ty nemoci, až to není hezký!! Tak vám přeju hlavně hodně zdraví!!!!!!! Akorát to mlíčko je fakt raketa...

zrnik, zlato, JE MI TO TAK LÍTO!!!!!!!!!!! 😔 😔 😔 Nemám slov útěchy a myslím, že každé slovo je teď stejně zbytečné...přeju vám ze srdce a strašně moc, aby se z toho matýsek dostal a vybojoval si to místečko tady na tom světě...tobě sílu, víru a naději 😲 Myslím na vás moc a určitě nejen já, ale všechny júlovky 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre