Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
26. nov 2009

Oslávencom všetko naj...Matýskovi a Riskovi posielam cmučky 😉

Josi...páni 21 rokov spolu 😀 , to je doba čo? My sme spolu 17 😝 , z toho 14 okrúžkovaní 😀 , teda na februára budeme...tak vám prajem všetko naj, k tomu súžitiu, nech vám to vydrží naveky 😉 A mm blahoželáme 🙂

lucia32
26. nov 2009

Recepty vytlačené, už viem čo pečiem-nepečiem na sviatky 😀 , ešte ma čakajú medovníky...dajte FAKT dobrý recept, mne sa vždy podaria betoňáky 😠 😝 😀

josifek
26. nov 2009

Luci děkuji a také to máte už dlouhé 😉
Myslíš perníčky? 😝

lucia32
26. nov 2009

JJ, perníčky

josifek
26. nov 2009

Já používám tento recept a stačí nechat odležet 14 dní
3 lžíce medu,1 lžíce sádla,500g žitné mouky nebo hladké,250g cukru,1 bal. kypřícího prášku, perníkové koření,2-3vejce a troška mléka.
V mléce rozehřát med a sádloale nevařit!a na vále prosejeme mouku s kypř. práškem a vejce a cukr a koření a vlijeme směs s mlékem a vypracujeme těsto. Nechat den odležet pak tradiční zbůsob vykrajovaní a pečení 😉

inneska
26. nov 2009

ránko 🙂

včera som pozberala úrodu, poorala a nešlo mi sadiť 😠 nedal sa otvoriť market..tak som noťas zlostne zaklapla a šla spať 😀

a gratulujeme matýskovi aj riškovi..obom hooodne zdravíčka prajeme 😵 😵 😵 😵 cmuk cmuk

a a s mm sme pod čepocom 2 a celkovo spolu 3,5 roka 🙂

a zase pečieme...do vianoc sa tu nazbiera tolko receptov, že to aj na knižku bude 😀

lucia32
26. nov 2009

Josi...vytlačené, skúsim...moja Bianka strááášne chce robiť medovníčky, minulý rok sme mali skoro celkom dobré, anle nebolo to ono 😀
Inn ahoj...myslíš, že to bolo tou kašou, že Erik ti spinuškal? Naša sa tiež polepšila odkedy dávame príkrmy...

josifek
26. nov 2009

a pokud jak psala Traky nedovedu si představit vánoce bez OVOCNÉHO CHLEBÍČKU a DORTU Z BÍLKŮ 😀 😀 😀 😀
DORT Z BÍLKŮ:
6 bílků,180g cukru, 160g polohrubé mouky,60g másla,citronová kůra a vanilka.

Do tuhého sněhu zašleháme cukr s vanilkou a citr, kůrou, přidáme mouku,a postupně přikapáváme zchladlé rozpuštěné máslo.Dort zvolna upečeme.Peču 3 tyto dorty které pak slepují zavařeninou a kavovým krémem a zdobím oříškami a ovocem 😉

OVOCNÝ CHLEBÍČEK:
3 vejce,a tolik cukru a mouky co váží vejce,po 120g mandlí, fíků,datlí a rozinek a 60g čokolády 😀

ovoce a čokoládu nasekáme na kousky a přidáme do těsta které uděláme z mouky cukru a žloutku a nakonec přimícháme sníh a pomalu pečeme, já polévám rumovou polevou 😝 😝 😝 😝 😝

josifek
26. nov 2009

Ahojky Inuško a Eričkovi cmuky že je hodný na maminku 😀 😀 😀 😀

josifek
26. nov 2009

Luci my je děláme každej rok a moc nám chutnají, jen je jěště potírám sladkým mlékem místo vajíčka když je peču 😝 😝 😝 😝

lucia32
26. nov 2009

ten ovocný chlebík vyzerá tiež dobre...a perníčky som asi tiež potierala mliekom, či nie? 😝 ale záviny potieram 😀

lucia32
26. nov 2009

Ten ovocný chlebík pečieš vo forme? " srnčí chrbát " hřbet??? 😅 😀

josifek
26. nov 2009

luci jo přesně srnčí hřbet a perníčky potírám sladkým kondenzovaným mlíčkem 😉

samayka
26. nov 2009

bre ranko 🙂

jeej tu sa už vypeká? juu ja sa na to celkom teším, v novej kuchyni sa cítim výýýborne a tak aj pečenie bude supeeer. ´
jedna vec ma ale velmi bolí, sestra mojej maminky, ktorá zomrela tak náhle vo februári, strašne parádne vypekala. také ako na výstavu - maličké (pre svoju vnučku) a krááásne zdobené od výmyslu sveta. vždy sa nám z nich ušlo za krabicu... teraz som vyberala formičky zo skrine a našla som tam takú malú krabičku krásnu, v ktorej sme dostali koláčiky minulý rok.. až mi srdiečko stislo... aj mama teraz viac na ňu myslí. tak som jej slúbila, že skúsim tento rok niečo podobné ja. uvidíme či vyhoríme 🙂

joj zmetniť tému.. lebo fňukám...

aký šok som ja zažila včera večer... sýkorka uložená, hajala.. prvú polhodinu ťahá krásne a potom čakám kedy zapiští.. a nič... po hodine od kedy som ju uložila som už myslela že spíme a zrazu krik.. ale taký iný ako keď sa len preberie. taký pišťavý vystrašený plač... dobehli sme a ona otočená o 90stupňov a zacvaknutá medzi mriežkami. chúúúďa .. som si ju pritúlila a ešte 5 minút mi vzlikala v náručí... takéto šoky si robí sama sebe.. ale aj tak, nechápem čo to v spánku sa takto vrtí.. nestačí že cez deň z nej mám vrtulník???

no a samozrejme všetko nááááj dnešným oslávencom, hlavne matejkovi od pavčíka. chlapík je to a krásne si to na ten svet prebojoval 🙂)))

hathor1231
26. nov 2009

ranko babule.

ako?
aj ja by som si dala kolacik,len keby mi ho mal kto upiect 😀

inneska
26. nov 2009

bola som prádlo vyvesiť...

lu...že by tou kašou? aj to ma napadlo...skúsime aj dnes 🙂 a uvidíme...

josi...že by sa zase erik pretočil? 😀 aj teraz mi ešte stále spinká 😵

mne sa moc neoplatí piecť...pre mňa a mm(a ešte ked aj svokra pošle plnú krabicu)ja tomu aj tak moc nedám a mm dá tomu tak trochu 😀 a návštevy k nám ani nechodia, to my chodíme po návštevách 😅

hathor1231
26. nov 2009

samy,nemas tie 'narazniky' na postielke,hlavne okolo hlavky? ja jej musim tiez robit bariery lebo je to tiez riadny cestovatel 😀

samayka
26. nov 2009

ahoj hath..

nooo máme ich skôr tak po jednej strane. tú druhú stranu mám sťahovaciu, tak tam som to nedávala.. ale budem musieť poriešiť... heeerečka jedna.

ahoj inka 🙂 čo tá stretávka v ba? asi nehrozí, že?
a ozaj, v marci alebo tak nejak okolo bude znova tá výstava.. prídete s erikom??

lucia32
26. nov 2009

hatie, samy ahojte...
samayka...chudatenko Elušik, vrtulníček maličký...chválabohu, že sa naša ešte nevrtí 😝 teda vrtí , ale na rukách sa hádže zo strany na stranu, hlavne ked ju držím opretú chrbátikom o seba, vtedy si až pomaly plešku na hlave vyčuchá, čo sa myká 😀 😝

hathor1231
26. nov 2009

hiiiiiiiiiii.

ozaj,mame trojdnovy zubok 😀

zmurkaz
26. nov 2009

Ahojte kočky - tak ja len na skok - dnes ideme na poradňu a aj druhé očkovanie... tak uvidíme ako to dopadne

No a my po malinkej zmene večerného programu konečne nerevemééé o ratu ako keby nás drali ... ale vcelku slušne sa zaspávame 😵 😵 😵 - síce je asi polhodku na prsku čo ho dudluje ale je to prechodná varianta - lepšie ako hodinový rev - kedy sama nevie čo chce 😉

Ja tento rok nem budem piecť .... no lepšie povedané ani tento rok nebudem piecť - radšej pomôžem maminke s pečením... a chcem ich prehovoriť, aby prišli k nám na vianočnú večeru (ďaleko to nemajú, vyšlapú len pár schodov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 - tak dúfam) 😉

Samy - že vrtuľník 😀 😀 😀

zmurkaz
26. nov 2009

hat - krása - že trojdňový 😵 😵 😵 😵 - nám sa čosi derie - potom sa nám to sková... ale raz to bude 😉

inneska
26. nov 2009

samy ahoj 😉 tie prvé vianoce po strate blízkeho sú vždy najťažšie...poznám to(aj mne sa lesknú oči 😅 ) ale pokial na nich myslíme, tak sú stále s nami 🙂
a erik neskutočne cestuje v spánku...posledne ked sme spali u svokry, tak ma mm budil, že nech malého otčím, že mu visia nohy z postele 😀 by sa trochu pomrvil a už by letel na zem 😅
no a tá stretávka teraz v decembri asi fakt nehrozí...ale tá výstava v marci by mohla výjsť...aj erik bude väčší(snád ani tolko grckať už nebude 😀 )by sme si s mm spravili výlet do ba... 🙂 tiež by som vás mooooc rada videla 😉

a až teraz sa prebúdza mladý pán 😀

hathor1231
26. nov 2009

cau zmurk,
my mame aj 'priznaky'. konecne dneska pospava a neprehana ju... inak spala max3hodky denne a v noci vkuse revy 😝 neviem,ci sa mam tesit alebo nie 😀 mame to zasebou alebo to este len zacina?! 😕 😀

zmurkaz
26. nov 2009

no ten prvý za sebou a pre tie ostatné to začína ... ale možno to bude už lepšie - nie keždé prerezanie zúbka musí bolieť 😉

samayka
26. nov 2009

idem babulky...

mrvenka sa budí a ideme spolu vešaať prádlo 🙂

dnes posledné plávanie, ale ešte máme dve hodiny čo sme vymeškali, len neviem kedy si ich vyberieme.. najradšej keby bol aj tatinko doma 🙂))

hathor1231
26. nov 2009

...inak,som tu davnejsie citala,ze niektora ste nasli krv v plienke. co to bolo?

hathor1231
26. nov 2009

tak to dufam 😀 dneska uz podriemkava (a ja ako inak,chvilka casu a na konikovi 😀 ),je pokojnejsia...

strasne sa tesim na tieto vianoce,som malej kupila krasne satocky a s takym hunatym kozuskom,sa tesim,ked ju do toho navleciem 😀 nikdy som sa tak na vianoce netesila,ako teraz 😀

lucia32
26. nov 2009

vypla nám elektrina 😝
Hatie...písala to vosky, Adamko mal krv v peluche, boli s tým aj v nemocke, intolerancia laktozy alebo niečo podobné, pije špeciál mliečko...

lucim
26. nov 2009

dobry den slnecnice 🙂

matyskovi a riskovi vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj. 🙂

receptiky mam uz ulozene, len tak dalej, prave sme sa s mojou maminou dohodli, ze ked sa nam bude chciet, tak budeme po troske piect.
a ja sa uz tak tesim na ten nas vianocny darcek- pekarnicku .... dnes rano drahy vstava a vravi, ze ide do obchodu na chleba - a ja mu na to, ze kasli na to, upecieme si 😀 😀 😀

samy cmukame vrtulnicku 😵

a zdravim hath.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre