• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Júlovo - červencové slniečka 2009

2. februára 2017 
dobry den, co mate dnes na obed? :slight_smile:
my pangasa a zemiacky.
a polievku od vcera.

markytke kvetine aj andryskovi vsetko naaaaaaaaaaaj. :slight_smile:
29. nov 2009 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte vsetko naj naj naj oslavencom :dizzy_face: :dizzy_face: , a na obed mame segedin s knedlou od vcera / jupiii jeden den bez varenia :grinning: /a robila som babovku mnamky mnam :wink:
29. nov 2009 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nas na obed prirodne rezne,ryža,mäsova polievka :dizzy_face:
29. nov 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj my máme segedín,ale neviem,či ho aj budem jesť.
Ulakomila som sa na šťavu z kyslej kapusty a ešte teraz mi je na :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ešte že mám mäsovú polievku ako nina
ale asi by som si dala tú rybku,ale skôr kapra vyprážaného....sa teším na vianoce :slight_smile:
29. nov 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja som prave vytiahla babovku s truby, moja prva. :slight_smile:
29. nov 2009 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

gratulka oslavencom ako prva :wink:

my mse mal klasikus bravcove rezne a zemiakova kasa, taka super s mlieckom mnam :wink:
a prave cakam kym mi vykysne kvasok, idem urobit z polky kysnuty kolac a z druhej sa pokusim o buchty. ak sa podaria tak tiez budu moje prve :slight_smile:
29. nov 2009 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podarila sa :slight_smile:
29. nov 2009 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luci gratulka, daj recept :slight_smile:

no ja mam kvasok hotovy idem to cele nagvazdat do robota nech miesi
29. nov 2009 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, lucim stolicka super, uz nic nehladam, urobim to podla teba :wink:
29. nov 2009 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maji aj ja ti tu hodim receptus na babovku, je fakt vynikajuca, dostala som ten recept este ako slobodna od jednej zakaznicky, a hoc som nevedela upiect ani f tak babovka bolo moje prve dielo,a je fakt vyborna -25 dkg krystal cukor, 4 vajicka,1 dcl vody, 1 dcl olej, 25 dkg polohruba muka, prasok do peciva, vanilka, posekane orechy, hrozienka, kakao. - zltka scukrom vymiesame, pridame olej, vodu, muku s praskom do peciva, vanilku, hrozienka, orechy. nakoniec pridame sneh z bielkov.do polovice masy pridame kakao. formu dobre vymastime a vysypeme mukou...../ ked nemate rady hrozienka, orechy...proste vynechame aebo nahradime kokosom, keskami cokolady.....po upeceni pocukrujeme ale mozme poliat aj cokoladou....babovka je super, pretoze vobec nie je sucha....
29. nov 2009 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
traky super ze si tu, je lepsie na buchty vykrojit kruh alebo mozem aj klasikus stvorec/obdlznik? plnit budem lekvarom?
jak to mam potom zaondiet aby mi nevytiekol? pospajam rohy?
29. nov 2009 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majka som pred chvilou nasla na nete najjednoduchsie co by som zvladla aj ja
hrncek hladkej a polohrubej muky, cukru a oleja, mlieka, 2 vajcia, 1 prasok do peciva a 1 vanilkovy cukor. do polky kakao, naliat na svetlu vrstvu, piect pri 200°C 30 min. posypat cukrom a zozrat alebo spapinkat.

maji miesis rucne , ci aj ty mas pekaren?

traky - dakujem . ja som mala akurat tie 3 podsedaky navyse , tak uz sa zuzitkovali. :slight_smile: tie 2 som zviazala a rozstrihla ten otvor (a obsila), vrch je tiez gumkou pripevneny, tie gombiky su tam len pre istotu.
29. nov 2009 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
traky super ulozene, diky
29. nov 2009 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luci mne miesi robot, sme dostali minuly rok na vianky od svokrovcov Bosch Profi mixx 47 a je to super vecicka, kraja, seka, miesi, miesa, mixuje, struha na rozne velkosti, postruha zemiaky na placky, mame k tomu aj mlyncek na maso, no proste najlespi darcek jaky sme od nich zatial dostali :slight_smile:

odkedy ho mame tak som nemiesila v rukach :slight_smile:
29. nov 2009 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maji ja mam moulinex, tusim to ma vsetky funkcie okrem drvenia orechov , ale cesto mi v tom nikdy nenapadlo ... to asi preto, ze takmer nepeciem. :slight_smile:

a kysnute bude robit pekarnicka, tak do 2 dni vraj pride, som zvedava, ci sa vydrzime na nu do vianoc iba pozerat. :slight_smile:
29. nov 2009 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja buchty robim tak ze si odrezem kus cesta asi ako velku buchtu chcem, roztlacim prstami, do stredu dam lekvar / tvaroh, nutelu..../ cesto spojim a este ho tak vygulam do tvaru gulicky a buchta je na svete...vysvetlujem zas jak tuto, ale co so mnou.. :grinning: :grinning: :grinning:
29. nov 2009 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
traky dobre vysvetlujes, uuuplne som si to predstavila, tak ich robila aj moja stara mama. :slight_smile:
29. nov 2009 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
traky ale pochopila som :slight_smile: tak budu buchty gulicky :slight_smile: moja mam robila vzdy take obdlznikove jak ked kupis morvaske buchticky ale ten grif jak to spaja som nestihla okukat :slight_smile:

no idem robit posypku a potom uz tie buchty, potom dam vediet ci a co sa mi podarilo
29. nov 2009 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majka nebudu gulicky,jatej gulicke dam po chrbaiku a hned jez nej buchticka :grinning: :grinning: :grinning: , teda takju stlacim...a moravske tiez tak robim , si ich vytvarujem... :grinning: :grinning: :grinning: proste gulicku ponatahujes :grinning: :grinning: :grinning:
29. nov 2009 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aja aj ked budem mat pekarnicku tak kysnute ci uz kolace , knedle furt robim v rukach, mna to bavi, nenecham sa o to obrat a peciem skoro kazdy den ci buchty, ci kolace, ci dukatove buchticky...u nas je velka spotreba :grinning: :grinning:
29. nov 2009 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
traky a cim to natieras? olejom, vodou, vajickom?
29. nov 2009 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujeme a tiez prajeme vsetko najsamlepsie...mm uz darcek"rozbalil" :wink: :wink: a dietko moje dostane zajtra upsavanky a body....
29. nov 2009 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olejom....niekedy zo zaciatku som vajickom, ale teraz olejom pred upecenim a aj po upeceni, a su fajnove , mekucke/ inac ja davam do cesta aj olej aj tuk / napr. palmarin.../a buchticky sa priam rozplivaju.... :wink:
29. nov 2009 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja som potrela olejom :slight_smile:

a pls napis cely recept jak ty robis kysnute cesto. uz budem mat stvrte do zbierky, ziatial sa mi najviac osvedcilo to od mamicky ale mozno tvoje bude lepsie :wink:
29. nov 2009 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janko dnes piekol cookies :dizzy_face:
29. nov 2009 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vbvhfbbgedvefd
aaAAAz zzzzzzzzg vvbgfgggggggggggg
m,,,kjk
/nm////;7

Tamarka vas pozdravuje :wink:
29. nov 2009 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nina-sikovnik...dobre ho ucis...bude mat plus do zivota :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. nov 2009 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nin...pekne foto....usmevko maly :slight_smile: ...jaj a teraz som ostala po tej poslednej hladnaa...mnamky mnam...
29. nov 2009 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
papa zatial
29. nov 2009 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Brin dakujem,chce isť za kuchara a potom za policajta :grinning:
29. nov 2009 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok