Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
2. dec 2009

ahojte lucky, ahoj malka 🙂

luci...tá nadváha, to ti je taká vec 😀 no telo muselo nejako zaprotestovať, ked už vyše roka nosí 25 kg naviac 😝 ale dokojíme a začneme s tým niečo robiť 😎 tak zatial pofičíme na mastiach 😝 a erik si ten režim tiež zmenil po 3 mesiacoch 😅

malka..a kedy ti chodí večer spávať? nám sa tiež detičky pomenili a upravili si režim podla seba..mne sa erik s plačom nebudí, ale niekedy je tiež taký upišťaný že by spal, ale nejde mu to, tak s ním musím lahnúť do postele a tak potom s mrnkotom akosi zaspí 😝 určite ich aj tie dasienka musia svrbieť, lebo kým ten zúbok vylezie až z kosti, tak to tiež trvá a musí to byť cítiť...tak asi sú preto také...skús nejaký ten gélik na dasienka a masírovať ich 😉

lucia32
2. dec 2009

ahojky žubrienky 😀

lucia32
2. dec 2009

Lucim písla som ti IP

malka18
2. dec 2009

no ved práve že nič nemám žiadny gel...ved ta koza dokina veru mohla predpísať..a má ich stále rovnaké ani zapálené nič nič nič...no lebo aj ked si dá hračku do pusy tak strašne ju kuše aj ked som skušala dať prst tak vravím že keby mala zuby tak mám po prste..ale trvá to dlho tak neviem či to bude zubami..niekedy nás už fakt poráža ale zo zufalstva lebo neviem čo mám robiť...

malka18
2. dec 2009

inn. tu o večer nejde..kupačka,papanie a spinká..tu sa jedná o deň že je celý den zlá mrzutá a urevaná

malka18
2. dec 2009

a s plačom sa nebudí.. už som chcela kupovať aj vibrucol(čípky) či ako sa to volá len sa bojím aby som jej niečim neublížila tak neviem..radte mi zo všetkých strán

inneska
2. dec 2009

sme sa prebalovali a ideme papať kašu 🙂

lucia32
2. dec 2009

Malka ahoj, Silvinke gratulka k 5 mesiačikom...aj ja malej dávam viburcol čípky ak je nervná, dokonca aj panadol sirup, neublížiš jej neboj...mliečko jej sedí? Možno jej nerobí dobre, to ktoré pije...dávaš to isté od narodenia? Už ju prikrmuješ?

malka18
2. dec 2009

ahoj lucia : dakujeme pekne ...to ja by som musela tie čípky dávať stále ako píšem ide to stále dokola už dva mesiace ak nie aj viac..a nechcem jej stále dávať niake čípky abo sirupy ved to hadam nieje ani dobré...a čo sa týka papania tak stále papa to iste mliečko aj krupicu dávame aj zeleninu aj všetko možne..ale to začalo ešte predtým ako sme začali dokrmovať..tak fakt neviem...

lucia32
2. dec 2009

Aj naša bola taká, ale to som ešte kojila...plač v jednom kuse...potom sme prešli na UM a je to fajn...tiež má občas svoje dni, ale už to nie je kolotoč 😝
Vy pijete UM od narodenia?

malka18
2. dec 2009

u nás je to dokolečka dokolečka dokola...v noci mi nikdy neplakala..vravím len cez den...a ano od narodenia sme na UM..

lucim
2. dec 2009

malka vburcol jehomeopatia, tym neuskodis. je to na neklud napr. pri prerezavani zubkov. a geliky na dasna nie su na predpis. len dojdi do lekarne a nieco si kup. napr. calgel

malka18
2. dec 2009

baby a čo ked su to neni zuby...ja fakt neviem..ked sa hráme dávam jej hračky tak krásne drží a kuše do nich ale ked jej vypadne tak revýýýýý po celom byte a niekedy tak reve že ju musím vziať na ruky ale ked ju položim tak zase revy...ja neviem..niečo vyskušam a dám vám vedieť..lebo inak neviem...

lucia32
2. dec 2009

malka tou krupicou si myslela kašu? pre bábätká od 4 mesiaca? Akú jej dávaš vlastne? či nie je problém tam...

samayka
2. dec 2009

ahojte mamušky

jjoooj čo sa nám prihodilo... my tušim vstúpime pomaly ale isto do všetkých "klubov" tentokrát si vyberáme klub hysterického,neutíšitelného revu ...

bola som so sýkorkou v robote, mrknúť že ako sa im darí... zabudla som už na ot aké to tam je prekúrené. babulku som síce vyzliekla ako sa len dalo, ale navyše aj všetky tie tetule čo ju chceli popestovať... začala len tak slabúčko mrkotať.. kým som ju vytrhla z náručia poslednej už to boli riadne vzlyky... a potom spustila taký rev, že som ju ledva obliekla, hodila do kočáru a prášila som s ňou domov.. jačala celú cestu - tak jačala len raz v živote, keď jej prepichovali ušká.. ale vtedy stíchla ovela ovela skôr... ukludnila sa až doma, keď sme dali cucnúť mliečko a uvelebila sa vo svojom kresielku pod hrazdičkou... teraz už je spokojná a vyškerená, ale taký záchvat som u nej fakt ešte nezažila...
len si pamätám že ste to tu niektoré písali. kochy, vendy tuším aj lucim vy ste také čvosi mali, že?

ale aj tak ju luuuubíííím najviac na sveteeeee 🙂))
idem vás dočítať 🙂))

lucim
2. dec 2009

malka tym kusanim si masiruje dasienka.
a podobne revy sme mali pred chvilkou, ale pomojkali sme sa, dala som matyska na holaka, pocucal mi prst, supla som gelik, do ruky hryzatko a pohodka zas.

voskovka
2. dec 2009

ahojte....ja som sa k julovkam pridala 10 feruara...2009 😀

malka18
2. dec 2009

lucia tým to sto pro nebude a ano dávam krupicu nie kašu teda aj kašu ale došla musím kupiť inak krupicu dávam..nie stále na obed a na noc lebo zeleninku mi začala odmietať strašne ju chcela a teraz ju strašne nechce 😅 😅 😅 😅
l
lucim: musím niečo kupiť a skusiť..aj vám idú zubky??

voskovka
2. dec 2009

což noveho???u nas ludia blaznia...kopec ludi ma už stromčeky.... 😕 😀

lucim
2. dec 2009

jaaaaj, kukala som aj ja tu prvu nasu temu, ja som sa pridala 11. novembra 🙂

malka neviem co ide, ale slinta hodne a dlho a okusuje. vsetko.

samy no vitaj v revaciom klube. ano ano, pozname to, sme medzi uvodnymi clenmi, nase uprky z plavarne su podobne. prekurene, moc ludi, moc ruk. jaaaj ti nasi mali telepati,. cmukame eluskuuuuuuuuuuuu. 😵

malka18
2. dec 2009

tak fajn babeny..díky za rady..ja prchám k malej...držte palec..papapa

samayka
2. dec 2009

malka - tu je každá rada drahá, ale toho viburcolu by som sa nebála.. aj my sme dávali - na radu doktorky ale nám nezabral, tak povedala že nedávať - že zbytočne... že len vydržať. možno je to také obdobie... a na rukách keď je je spokojná? skúšala si šatku - bábo sa po pár noseniach tak akoby upokojí, aspoň nám to tak zafungovalo... teraz je cez deň pokojná - až na to dnešné extempóre čo predviedla 😀 😀

lucim - že na holáka 😀 😀 my máme studený odchov, u nás by hrozilo že prechladneme ako naposledy 🙂))

inn - fuuuuuu kolienko fuuuuuu

vosky - my sme včera ozdobili svetielkami nábytok a malej skoro oči vypadli 🙂)) taká bola zlatučká. cmučinko môj malinký

samayka
2. dec 2009

viete čo je najkrajšie pri čítaní tej prvej témy?? že v pasoch svietia súčasné fotky, s detičkami a vysmiatymi tvárami a pri fotke 1d, 2d a tak... až mi slzy idú do očí keď sa na to dívam...

my sme sa pridali 10.11. spolu s mono 🙂))))

zmurkaz
2. dec 2009

Ahojte kočky.... dnes som akási KO.... keď vidím, koľkej roboty mám..... ☹ ... a dietko rozladené.... spí po polhodinke a druhé vyvádza zloty... ☹ .....

inneska
2. dec 2009

tak ja som tu najstarší inventár?? 😀 😀 😀 prvý príspevok - 26. okt 2008 o 19:35 😎

inneska
2. dec 2009

erik sa pekne napapal kaše(170ml) a potom docucol mm(ťahal ako o dušu) a vyše pol hodky sme sa uspávali..očká si žmolil ešte pri papaní kaše...ale už spinká a ja smažím rezne z kury 😀

malka...asi má silvi proste také obdobie..treba len pevné nervy..cez deň aj my ťažko zaspávame, mrnkoceme..ale zvládneme to 😉

samy..to bolo asi tým počtom ludí, čo yviedlo sýkorečku z miery..ale hlavne, že sa potom upokojila 🙂 erik plakal dnes v kočíku, ked ho mama vozila, čo som ja bola u dr, mi volala, že ešte kolko tam budem..a kým som prišla, zase spal 😀

zmurkaz
2. dec 2009

... môj prvý príspevok.... 8. marca niekedy okolo 22:00 😵 😵 😵 😵

Ahojte kočky, konečne som našla nejakú normálnu stránku . My budeme mať druhé bábätko - termín je 19. (tak uvidíme, ako to nakoniec dopadne ) Prvého máme augustového chalana (5-ročného Jurka) a toto má byť vraj babulka (vyzerá to že Zuzanka).
Inneska, inak presne toto som riešila aj ja - či dlhý alebo krátky rukáv (s malým sme boli dlho v nemocnici, tak sme hneď začali nosiť dlhý, keďže bola už polovica septembra a dosť chladno). Vďaka za veľmi dobrý tip

.... my cez deň zaspávame super - ale večer to potom rozbalíme ☹

zmurkaz
2. dec 2009

Samy - určite to bolo teplo a tetuše - bolo ich na sýkorku veľa ☹ ... mne to robil Jurko.... aj keď bola rodinná oslava a bol unavený ... tak to skončilo takto 😒 ...

wydata
2. dec 2009

ahojte maminy,
po dllllllllllllllllllllllllhom case sa ozyvame aj mi dve : Lucy & Naty 😉
dnes sme boli v poradni a mame 66 cm a 6700g 😀
no a 21.12 ideme na priestrel usiek (vybrali sme hviezdickove nausnicky zatial bo tie kvietkove co nam krsny dali ku krstinkam su take vysacky nevhodne na nastrelenie) tak nam drzte palceky nech sa nam nezapalia uska 🙂
inac sa mame celkom fajne az na to ze sme v tej skupine hyperaktivnych deticiek takze sa nenudime 😀 -najtazsie je zaspavanie vecer...
ale co som rada mame rezim skoro na minutku presny a taktiez sa nam pusinka nezavrie - stale len dzavoceme...
prevalujeme sa z chrbatika na brusko a opacne takze samy bez dohladu uz nemozeme zostat ani na sekundu a ani na velkej posteli lebo sa tocime aj v smere hodinovych ruciciek 🙂
dnes sme dostali poslednu davku rotiakov tak snad sa nam vyhnu a nebudu ziadne srajdy a ani teplotky...
vojnu z dudlom sme stale nevyhrali takze si viete predstavit co je zarucenou nahradou...(palcek)
ale ja sa nevzdavam 😝 a stale ponukam a stale vtlacam, a ona len stale kuse a vtlaca jazyckom svojim...
kupila som aj takeho pinquina do ktoreho sa da ten cumlik pripevnit aby si ho cuckala sama lebo inac takto cuccka slonikovy usko ale zatial vysledky nie su....
inac sa dvihame az polopatky samy do sedu ked lezi na brusku a aj ked je vo vanicke tak ked jej krhlickou lejem na brusko vodicku ona ju chce videt a dvihne sa...kupkame sa vo vani velkej na takom lehatocku aby sme mohli mat viac miesta na kopkanie a clapkanie sa vo vodicke 🙂
inak sa ete stale kojime a popri tom ja blazniva drzim 90 dnovku (delena strava) no a taktiez este obcas odsavame keby nahodou... 😎
takze takto je to s nami v kocke...
drzim vam vsetkym palceky nech ste zdravucky a snád sa mi podari aj castejsie zavitat a natukat par riadkov k nejakej zaujimavej teme lebo mojim pravidlom je ze hned ako docitam zameskane drobec zacne vyzadovat pozornost... 😠

inneska
2. dec 2009

aleeee wyyyyyyddd...no vitáááj(a nič nepýtaj 😀) no aspoň že si sa ohlásila ...takže to tiež máte zaujímavé cez deň..no aspoň si sa pridala k väčšine 🙂
a neovplyvňuje ti tá delená strava nejako tvorbu mliečka?? 😕 či je ho dosť, ked píšeš, že ešte aj odsávaš...a cmukáme váááás 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre