• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Júlovo - červencové slniečka 2009

5. októbra 2016 
dakujeme, postupne tu budeme všetcia zubátkový :grinning: :grinning: :grinning:
15. dec 2009 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozi...jé :dizzy_face: a ty tie rožteky robievaš doma?
15. dec 2009 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alebo u susedov?
15. dec 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sused u mňa :grinning:
15. dec 2009 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ozi!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dec 2009 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hej pečiem doma, kúpili sme pekáreň na Vianoce, ale pod stromček nedošla :sunglasses:

sme nevydržali
15. dec 2009 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozi, tak cesto ti spraví pekáreň, potom vyrobíš rožky a pečieš v obyč rúre? :confused:
15. dec 2009 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
innes: ano, presne tak
15. dec 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jak sa poznám,tak by mi prihoreli,boli tvrdé,alebo nedopečené.....
dnes mi aj voda na kávu prihorela :stuck_out_tongue_closed_eyes: som bola na nete a vodička vrela a vrela až nemalo čo :grinning:
15. dec 2009 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inn, áno, vygúľaš do ovála, zroluješ, potrieš vodou a dáš piecť

Včera sme začali s príkrmami, sa kukala na mňa ako puk, že čo jej to dávam, nevedela, čo s tým má robiť :grinning:
15. dec 2009 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani, mne raz čaj v hrnci, som musela hrniec vyhodiť, / ako ospravedlnenie- som bola chorá, mala horúčku a bola sama doma/
15. dec 2009 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hojky príchodzím...
inn gratulka k prvému a hned aj skorodruhému zúbku :slight_smile:
15. dec 2009 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme vyhodili už 2 hrnce na vodu, čo sme malej prevárali :grinning: jeden sa podaril mne a druhý mm a predvčerom mi prihorela 2x tá istá mrkva :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale malej chutila :sunglasses: samo, že nebola uhlíková, len sa začala opekať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dec 2009 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no musím k hrncom, aby mi veru aj obed neprihorel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dec 2009 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jáj sa teším,že nie som sama :grinning:
15. dec 2009 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no sme to my gazdinky :grinning: :grinning: i ked ja som ešte hrniec nevyhadzovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale tiež my kadečo popriháralo..

mohli by veru vymyslieť pekáreň na rožky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ozi..a čo ste papali? :slight_smile:

lui..naty mala grilovanú mrkvu?? :grinning:

riu..aj ty robievaš rožky? :slight_smile:
15. dec 2009 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
padl internet hold mrzne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lucinka pošlu recepty odpoledne musíme s malou do města :unamused: je tam děsná zima blééééé
Inesko gratulka k zoubkům u nás to zatím ani zdaleka nevypadá na zoubky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: A v pekárně peču i sekanou a dělám marmošky a kečupky :wink: a samo různé těsta na všelico :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dec 2009 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inneska
ja som počula,že aj francúzke bagety sa tam dajú robiť.Ale teraz neviem,ako to ta mm kolegyňa myslela...či jej to tam aj upečie.Keby upieklo bagetu,tak aj rožky,nie? :confused:
15. dec 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
josi..aj u nás je bielo, ale od mrazu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale krásne svieti slnko :dizzy_face: ale nechce sa mi do tej zimy..tak dnes nepojdeme..a s tou pekárnou budem asi fakt uvažovať...
15. dec 2009 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inn daj potom tip,že akú a čo.Aj ja si ju asi kúpim.
A to stretko v Košiciach dúfam,že platí?
15. dec 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani...hej viem o takej..tuto http://www.najnakup.sk/Porovnaj_domace-pekarne_MOULINEX-OW-500331_116715.html rozmýšlala som aj nad ňou...ale je vcelku drahá, či ani nie?? :confused:
15. dec 2009 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já neuvažovala já si ji hned pořídila :grinning: :grinning: :grinning: při naších jedlících skvělá věc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: taksamo i vaflovač, ten je také denně v provozu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: snídaně s vaflemi jak na sladko tak na slano mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dec 2009 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inn, mrkvičku :wink:

u nás je riadna kosa :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale svieti slniečko :slight_smile:
15. dec 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani..sa tu o tých pekárničkach už minule bavili..lucimka kupovala :slight_smile: zatial KE platia, ak do toho nič nepríde :wink:
15. dec 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej vafle ľúbim aj ja.Aké cesto robíš?A hlavne ako...
15. dec 2009 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem k erikovi, je dnes mrzutko skrz ten zúbok...zatial papa, ešte sa ohlásim :slight_smile:
15. dec 2009 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malá už zase na brušku, ináč mi ani nechce byť, samozrejme si grcla, veď len nedávno jedla :confounded:
15. dec 2009 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
* 160 g másla
* 50 g cukru
* 50 g vanilínového cukru
* 2 vejce
* 400 g polohrubé mouky
* 1/4 kypřícího prášku do pečiva
* 200 ml mléka

Máslo utřeme s cukrem a vanilínovým cukrem do pěny. Přidáme vejce a dobře ušleháme. Přidáme mouku prosátou s práškem do pečiva. Přilijeme mléko a vypracujeme těsto. Pečeme zlatohnědé křupavé vafle. Sypeme cukrem a skořicí.

křupavé vafle:

* 125 g másla nebo margarínu
* 100 g cukru
* 1 sáček vanilínového cukru
* 2 vejce
* 250 g mouky polohrubé
* 100 ml mléka
* 100 ml vody
* 1/2 balíčku pečivového prášku
* citrónová kůra

Změklé máslo nebo margarín utřeme do pěny s cukrem vanilínovým cukrem a vejci. Pak přidáme střídavě vlažné mléko, vodu a mouku, sůl. Do posledních 50 g mouky vmícháme pečivový prášek. Ochutíme strouhanou citrónovou kůrou.
15. dec 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. dec 2009 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok