Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
25. aug 2009

rius...tomáško zlatý 😉
píšem 1 prstom, revadlo na ruke...ruky-postel-ruky...
varím slivkový džem...zatial sa varí sám 😕 😀

malka18
25. aug 2009

musim isť babule,malá sa zobudila a ideme von..pekný dník vám ahojte

inneska
25. aug 2009

tak zemiaky hotovo, aj vyvesené erikove vecičky a samozrejme, že sme hore 🙂 tak sa idem povenovať 🙂

babyzuzana
25. aug 2009

ahojte
mz sme dnes boli na poradni. david ma 4770 g, kokso on pribral 2 kila za 5 tyzdnov, sa mi to zda nejak vela nie?
a musime sa objednat do rehabilitacneho centra, lebo David dava hlavicku stale do lavej strany 😢 ☹

inneska
25. aug 2009

malkaaa...ja som písala mladé ucho, nie malé 😀 😀 akože je erik mladé ucho proti silvinke 😀 😀

lucim
25. aug 2009

hu huuuuu
taaak, sme sa kupali teraz, bo vcera sme namiesto kupania grilovali - klobasky, nie matyska 😉

a okolo 3tej nas pride pozriet dedo a polosegra vraj. to sa akurat s braskom vystriedaju.

bejb davidko je chlapiskoooo 🙂 a mas dobre vydatne mliecko. ked mame krpcov kojenych, za priberanie nam nikto nenadava. 😝

uuups nemala by som urobit nejaky dezert? ale aky narychlo a co mi nezabordeluje kuchynu? poradite?

inneska
25. aug 2009

ahoj zuzi....davidko je riadny valibuk 🙂 my sme za 5 týždňov pribrali necelé kilečko 🙂 a doki na to nič nepovedal?? a s tou hlávkou...určite to bude dobré, bude trošku cvičiť a bude v poriadku 😉

inneska
25. aug 2009

lu..smotanovo piškotové poháre?? 🙂

lucim
25. aug 2009

inn ty telepatka 😀 prave som mala v hlave obraz, ze smotana, piskoty ... 😝 dam na dno aj bebepuding? z ovocia mam akurat malu plechovku broskyn a 3 zive nektariny

ani3012
25. aug 2009

Ahojte maminy.
Ja som včera bola na rizikovej poradni na Kramároch.Malej brali krv a dnes som volala za výsledky.Malá ma rachitídu,tak nám nasadili fosfor,vápnik,zvýšil sa vitamín D(vigantol) a o 6 týždňov máme prísť na kontrolu.Po neurologickej stránke vyzerá byť všetko v poriadku,len mierne zaostáva čo by mala o mesiac dva dobehnúť.
Krvný obraz už má v poriadku ale ešte stále berieme maltofer,acidum folicum a pyridoxín(ten máme namiesto b-komplexu)
Malinká váži 3940 gramov,čo je pekné,lebo má o 2,2 kila viacej ako keď sa narodila 😀
Ale ta rachitída ma teda vystrašila
😢

brinzulka
25. aug 2009

na sevaste...jeden in manduca...nakup a taska s potrebnymi vecami na mne...druhy in moja ruka a 3hodinova prechadzka za nami...baby...ja uz mam menej kg ako pred porodom

oj a zajtra pecieme...ala lada....listk.cesto+piskoty+puding+ovocie-asi odsupene jablcka a list.cesto+vajko...a mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

brinzulka
25. aug 2009

Lucia- len to grcanie znamena...vsetko vyplut meter a pol do priestoru...cize oprat vsetko, co bolo v dostrele..pripadne zasa hodit sprchu+ukludnit dieta, co sa trasie a ma vypulene ocka, ze nic sa nestalo...

ani3012
25. aug 2009

a keď sa pečie tak ja nepečenú:
Piškoty striedavo ukládať s kyslou smotanou+van.cukor do formy a nechať stuhnúť. Ovocie: čo dom dá 🙂

brinzulka
25. aug 2009

jedno dobre je: ze obed...prska so smotanou a syrom+ryza su navarene 😉

inak som studovala, ze brokol.ruzicky mozem a stonky nie...tak sme spravili smotan. syrovo mliecnu brokol.polievku a maly bol v klude...som sa tesila....

brinzulka
25. aug 2009

Ani Ty mas malu bojovnicu...ja ma doma take sumo, ze taku vahu nemal, ani ked sa narodil...tiez nam beru o tyzden krvny obraz, bo ma malo hemoglobinu...som zvedava, kam ho pichnu, ked trojrocneho nasho nevedeli na 4krat odpichnut ☹ ...a verim, ja som tiez na nerv...ak nieco nie je v pohode

babyzuzana
25. aug 2009

no praveze nepovedala nic, iba ze som reklama na mliecko 😀
jojo luci je to v hlave 😎

ani3012
25. aug 2009

brin
nás včera napichovala dva krát.Keby to nebolo treba,tak jej malu zoberiem,lebo strááááááááááááááášne plakala.Krv jej už brali,ale vždy zaplakala len pri vpichu a teraz drobčka mojého to bolelo akoby celý čas. 😖

ani3012
25. aug 2009

a malý je zlatunký!Tak by bábo malo vyzerať 😀

brinzulka
25. aug 2009

ani...a z hlavky, ci z ruky? mne povedali, ze z hlavy neberu..ze z rucicky...a ze takymi podtlakovymi...ja ich vytlcem...ak im to nepojde..zacnem sa im do toho mordovat..ze nech si zobere normal ihlu a striekacku a to tam prepichneme...alebo sa vrch odsrobuje a bude...sa to tam preleje z tej striekacky....
budem moc zla

traktor
25. aug 2009

ahojte, obedik navareny-kacacia polivka, mesko so syrom +kasa+ marhulovy kompot, kysnuty jablcnik a kremes - sa zo mna leje jakeby som v bani robila 😀 😀 rei maly je krasaaaasnucky...len potom som si klikla na foto prednim tak som normalne ze nadskocila / som sa zlakla/, cakala som dalsiu fotku petrika a tam take cudo 😀 😀 😀

traktor
25. aug 2009

aj nasmu matejovi raz brali krv , s rucky nevedeli tak brali s hlavicky, / pretoze dostal doma zltacku/, mna poslaly za dvere som myslela ze skolabujem, pretoze ked beru s hlavicky tak potrebuju aby babo plakalo aby lepsie isla krv a nas matej vobec neplakal tak mu zapchavaly nos, tak nemohol dychat, neprajem vam pocit tie zvuky , som myslela ze omdlem...uz nikdy viac 🙄

brinzulka
25. aug 2009

☹ jejda...traktor..ked maly drzal a pichli ho do kazdej ruky 2krat ...na druhy den tam mal modriny...tak som vonku plakala jak mala...lebo som ho musela drzat a povedali mi, ze na druhy den mam prist znova...a dat mu rano vela pit...Tak sme poprosili doktorku z nemocky, aby ho odpichla a pichli ho do hlavy...drzali sme ho..Ale to bol pre mna zasa ten najlepsi pocit, ze uplne v pohode tecie krv...srobovala som im skumavky...a bola neskonale vdacna, ze sme nabrali pred operaciou, co sme potrebovali...POtom mu moja koleg.uplne v pohode napichla o 3dni zilu na ruke...

tak som zvedava, co postvaraju s malinkym

traktor
25. aug 2009

si myslim ze aj vela zalezi od zrucnosti ci uz dokynyci sestricky...

ani3012
25. aug 2009

brali jej z ručičky,najprv z predlaktia a potom na chrbte ruky.Vôbecjej nechcela tiecť,sestrička povedala,že ju ma hustú.Ledva sme niečo nakvapkali.I keď je to vraj bolestivejšie,tak radšej mohla zobrať z hlávky.Len keby sme vedeli...
Traki,porád mi žalúdok zovrelo ☹ A ja som radšej pri malej,keď jej chcu niečo robiť.Okrem očiek,tam nepúšťali nikoho.Aj tam revala,ale nie až tak ako teraz.Už aby bolo všetko OK

traktor
25. aug 2009

som kukla ze si schudla, ..no u mna to akosi nejde stale este 10 navrch / otras ale co uz/, ale je pravda, ze jem akoby som bola tehu...no ale nadruhej strane ide zima tak sa nebudem musiet velmi babusit mna bude hriat sadlo 😀 😀 😀

traktor
25. aug 2009

aj ja som najradsej ked som pri nom, ale u nas ed beru krv takym malickym tak vsetkych posielaju za dvere, a mozno dobre, ved aj za dverami som mala toho dost 😅

laurajana
25. aug 2009

ahojte babule, kým deťušky spia tak sem hodím info...od 4.8. sme mali 3800g a teraz máme 5kg, takže za 3týžde sme pribrali dosť...ale dr. povedal, že je to tým, že je to veľké mimi a mamina má dobré mliečko, tak to nejak neriešime...sme spokojnučký, spinkáme, papáme, v noci by sme sem-tam po 1:00 hodine ráno debatili...ale hlavne, že sme zdraví, no nie? 😉

traktor
25. aug 2009

ahoj lauri , matko 😀 , tak krasne pribera a je velmi zlatucka, som vcera kukala fotky 😉 , a je super ze je vsetko ok 😉

laurajana
25. aug 2009

traky ďakujeme...akurát som dopozerala albumčeky, aby som mala prehľad...no musí sa nechať, že miminká sú prekrásne, pekne rastú...no vitešila som sa dostatočne, všetkým maminkám prajeme veľa pohodičky a zvládania, hlavne tým, čo majú už viac deťušiek...

majkas
25. aug 2009

joj som taky dlhy prispeok napisla a spadol mi net.... 😠

tak este raz 🙂 od rana sme sa pucili o 100 6, ani cerstvy vzduch nezabral na ukludnenie, mastila som pupikom brusko, cvicila a nist. pri obednom papani ju krutilo a krutilo, vratili sme sa o par dni dozadu a zase musime odgrgavat pocas papania ☹ nakoniec som ju nadopovala espumisanom a mojkola pokial zabral. teraz hodku spinka, dufam ze este aspon hodku potiahne

inn dik za pochvalu malej, Erik je tiez cool, to prebalovanie v aute sa mu asi pacilo 🙂

rei tak konecne som videla tvojho Petka, vy ste teda zahadni par ti poviem, zaadne foto k maanii 🙂

a odbery mi radsej nespominajte, ked brali malej kvoli zltacke este v nemocke z rucky, tak maal modrinu potom este 2 tyzdne. a to som ani nebola pri nej a ani nevedela ze jej idu brat lebo bola u sestriciek kedze som bola na transfuzkach... som sa to dozvedela az ked som sa pytala preco ma taku modrinu... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre